Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια εψαχνα μερες μια θηκη να προστατευει πληρως το κινητο μου και τελικα κατεληξα σε μια krusell..αψογη και κομψη!την εχει το e-click.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πήρα μόνο το μπροστινό μέρος, πίσω βλέπω έχει υλικό που δε γρατζουνίζετε εύκολα οπότε δε τη πήρα. Θέλει καμιά 15αριά μέρες με free μεταφορικά και λογικά γύρω στις μισες με 5-6ευρώ επιπλέον για γρήγορη μεταφορά. Φυσικά και μπαίνει στη θήκη αυτό μια ζελατίνα διάφανη είναι που το περιβάλει.

 

Απ αυτο το σαιτ τα παιρνεις μονο με καρτα? Η μπορεις και με αντικαταβολη?

Αυτο το προστατευτικο για την οθονη δεν υπαρχει στην Ελλαδα?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Απ αυτο το σαιτ τα παιρνεις μονο με καρτα? Η μπορεις και με αντικαταβολη?

Αυτο το προστατευτικο για την οθονη δεν υπαρχει στην Ελλαδα?

νομίζω με αντικαταβολή από εξωτερικό δε παίζει πουθενά αλλά μπορείς και με απλή electron visa αν δε θες πιστωτική. Κι εγώ με electron μέσω paypal αγόρασα. Στην Ελλάδα όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ούτε και κάτι αντίστοιχο δυστυχώς

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

νομίζω με αντικαταβολή από εξωτερικό δε παίζει πουθενά αλλά μπορείς και με απλή electron visa αν δε θες πιστωτική. Κι εγώ με electron μέσω paypal αγόρασα. Στην Ελλάδα όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ούτε και κάτι αντίστοιχο δυστυχώς

 

Βασικα βρηκα ενα site που λεει πως ειναι κ αντιπρωσοπος της Zagg.

http://egalaxy.gr/productdesc.php?mid=11&subid=33&id=1355

 

εχει την θηκη για το iPhone αλλα δν εχει για το 5800.

Δν εχω ουτε πιστωτικη ουτε electron visa για αυτο ρωτησα για αντικαταβολη.

Ξερεις κανεις ποσο παχος εχει αυτη η μεμβρανη?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε απο 23/1 που σταλθηκε, η 16GB SanDisk microSDHC™ Card , $58.00 (57 +1 insurance) - €45.84 ,

+ SD™ Adapter + USB 2.0 microSD reader

και δωρεαν αποστολη

την οποια την παραγγειλα απο εδω ,

http://stores.ebay.com/fastflashstore

Νervous τελικά με τη κάρτα πως πάει το κινητό, την έχεις γεμίσει καθόλου;;

Σκεφτόμουν μήπως έπαιρνα κι εγώ μια sandisk μιας και όλοι λέτε θα είναι καλύτερα από τη μαμίσια αλλά εντωμεταξύ πρόσεξα ότι αυτή που πήρες 16άρα 45€ η αντίστοιχη 8άρα κάνει μόλις 15,50€ οπότε δε ξέρω αν συμφέρει να πάρει κάποιος 16άρα ή 2 αν εχει τόσο ανάγκη 2 8άρες. Βασικά υπολόγιζα και αναρωτιώμουν αν γεμίζει και η μία μόνο και κατέληξα αν βάλεις βίντεο με ταινίες θεωρητικά ίσως χρειαστείς πάνω από 8GB γιατί με τραγούδια, φωτο και εφαρμογές δε νομίζω.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και φθηνότερες στο e-bay με 39 ευρω περίπου....Δεν είναι μεγάλη η διαφορά αλλα ειναι αισθητή
Link to comment
Share on other sites

εγω παρήγγειλα αυτα τα screen protector για νοκια 5800 οταν ερθει θα σας πω αν ειναι καλο :)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=250367476334

 

βεβαια δεν εχουν ερθει ακομη ουτε η συσκευη που την περιμενω απο αγγλια :)

Link to comment
Share on other sites

έχω να εκφράσω ένα παράπονο σήμερα που χρησιμοποιώ το κινητό με την invisibleshield ότι το υλικό της είναι τέτοιο που δε γλιστράει το δάχτυλο πάνω της εύκολα αλλά σα να κολλάει με αποτέλεσμα κάποιες φορές να μην αντιδρά τόσο καλά το κινητό, πχ όταν πας πάνω κάτω τη λίστα επαφών και αλλού. Επίσης δεν είναι τόσο χρηστική όταν χρησιμοποιείς τη γραφίδα ειδικά πχ στην αναγνώριση γραφής στη ζωγραφική και αλλού γιατί είναι σα να δυσκολεύεται να γλιστρίσει η γραφίδα πάνω στην επένδυση. Μπορεί να είναι ιδέα μου βεβαια και να το συνηθίσω

 

Τελικα οντως κολαει στο γλιστρημα ή απλως ηθελε να συνηθισεις;;

κ κατι αλλο,εφυγαν τελικα ολες οι φουσκαλιτσες.κ γενικα η οθονη ειναι καθαρη;;

 

Κ η εγκατασταση του προστατευτικου ειναι ευκολη ή σπαει νευρα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οντως κολαει στο γλιστρημα ή απλως ηθελε να συνηθισεις;;

κ κατι αλλο,εφυγαν τελικα ολες οι φουσκαλιτσες.κ γενικα η οθονη ειναι καθαρη;;

 

Κ η εγκατασταση του προστατευτικου ειναι ευκολη ή σπαει νευρα;

εμένα δε με βόλεψε και πολύ ψιλοκολλάει γιατί δεν είναι λεία τελείως όπως το πλαστικό του κινητού και έτσι δε γλιστράει το χέρι εύκολα όπως στην κανονική οθόνη, αλλά δε πρόλαβα να τη συνηθίσω για σου πω την αλήθεια την έβγαλα μετά από 3 μέρες γιατί οι φουσκαλίτσες δεν είχαν φύγει ολες με σκοπό να τη ξαναβάλω αλλά μετά από επικοινωνία μου τη Zagg που είπαν ότι θα μου στείλουν καινούργια με διορθωμένο το πρόβλημα στον αισθητήρα οπότε την άφησα. Εύκολη είναι σχετικά η εγκατάσταση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος του 5800 από εχθές.

Τα δύο αξεσουάρ που ψάχνω είναι:

-Ένα BT handsfree με οθόνη το οποίο να απεικονίζει το όνομα αυτού που καλεί. Έχω ένα i-Tech Clip D, αλλά με Nokia δείχνει μόνο το τηλέφωνο και όχι το όνομα.

-Μια θήκη, απο υλικό παρόμοιο αυτής που έχει η συσκευασία, ΄στην οποία να μην χρειάζεται να βγει το κινητό, αλλά να "ξεκαπακώνει" η οθόνη.

 

Καμία ιδέα; :O

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα θήκη όπως την ήθελα:

http://e4deal.com/ebay/krusell-5800-1.jpg

 

Λέγεται Krusell Orbit και την αγόρασα 24€ μαζί με τα μεταφορικά από Ebay.co.uk.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος του 5800 από εχθές.

Τα δύο αξεσουάρ που ψάχνω είναι:

-Ένα BT handsfree με οθόνη το οποίο να απεικονίζει το όνομα αυτού που καλεί. Έχω ένα i-Tech Clip D, αλλά με Nokia δείχνει μόνο το τηλέφωνο και όχι το όνομα.

-Μια θήκη, απο υλικό παρόμοιο αυτής που έχει η συσκευασία, ΄στην οποία να μην χρειάζεται να βγει το κινητό, αλλά να "ξεκαπακώνει" η οθόνη.

 

Καμία ιδέα; :O

πάντως για το πρώτο για να μη χρειαστεί να μπεις σε επιπλέον έξοδα μπορείς να πάρεις κάποιο απλό BT και να επιλέξεις το κινητό να εκφωνεί το όνομα όταν σε καλεί κάποιος οπότε ανά κάποια δευτερόλεπτα εκεί που ακούγεται η μουσική διακόπτει λέει το όνομα που σε καλεί και συνεχίζει για BT η συγκεκριμένη λειτουργεία είναι ότι πρέπει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα τη ζελατινα απο το zagg.απ'οσο βλεπο εχει το κενο του ακουστικου και διπλα ακομα ενα ορθογωνιο για τους αισθητηρες.θελω να ρωτησω για την εγκατασταση λεει να μη χρησημοποιηθει για 12-24 ωρες.οσοι τη βαλατε και τη χρησημοποιησατε αμεσως ειχατε προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Nokia Eco Charger goes on sale

http://noknok.tv/wp-content/uploads/2009/02/eco-charger.jpg

http://noknok.tv/2009/02/23/nokia-eco-charger-goes-on-sale/

 

=============================================================

 

 

32 GB microSDHC Memory Cards Inch Closer to Daylight

http://www.intomobile.com/2009/02/25/32-gb-microsdhc-memory-cards-inch-closer-to-daylight.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

32 GB microSDHC Memory Cards Inch Closer to Daylight

 

Τωρα μαλιστα.Οτι πρεπει θα ειναι για συμπληρωμα του n97.:drool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο του Ν97 θα σου δώσουν 32 ενσωματωμένα και 16άρα καρτούλα. Θες και άλλα; :p :p :)

 

Για όλες τις υπόλοιπες συσκευές, η 32άρα είναι παράδεισος.

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο του Ν97 θα σου δώσουν 32 ενσωματωμένα και 16άρα καρτούλα. Θες και άλλα; :p :p :)

 

Για όλες τις υπόλοιπες συσκευές, η 32άρα είναι παράδεισος.

 

Ορισμενες φορες ειμαι λιγο πλεονεκτης,τι να κανω!:cool:Τωρα βεβαια αν και οποτε το παρω,το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παρει ποδι με την μια η καρτα που θα εχει μεσα,οποτε αν ειναι λογικη η τιμη τι 16 τι 32.:wink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ένας νέος κάτοχος 5800 εδω και 5 μερες... Αρχισα να ψάχνω θήκη και ζελατίνα (γιατί ακόμα δεν έχω βγάλει την "μαμίσια", μιλάμε για κατάντια). :P

Για τι zagg σκέφτομαι, εκτος και αν ο φίλος Spider μας αναφέρει οτι είναι ικανοποιημενος με αυτή! ;)

 

εγω παρήγγειλα αυτα τα screen protector για νοκια 5800 οταν ερθει θα σας πω αν ειναι καλο :)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=250367476334

 

βεβαια δεν εχουν ερθει ακομη ουτε η συσκευη που την περιμενω απο αγγλια :)

 

Πάντως ο συνδιασμός ζελατίνας για οθόνη και compact θήκης σαν αυτής του e-shop μάλλον είναι ότι πιο ιδανικό πέρι προστασίας αυτή τη στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο συνδιασμός ζελατίνας για οθόνη και compact θήκης σαν αυτής του e-shop μάλλον είναι ότι πιο ιδανικό πέρι προστασίας αυτή τη στιγμή!

Έχω και αυτή του eshop και μου φαίνεται πολύ κακή. Χίλιες φορές καλύτερα της Krusell που αναφέρω πιο πάνω. Έφτασε προχθές και είναι εξαιρετική.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και έχω μείνει με τη μαμίσια ζελατήνα ακόμα :ninja:. Αν τη βγάλω και δεν βάλω κάποια aftermarket ζελατήνα, και το φυλάω μονο στη θήκη του, υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν οι πολύ ψιλές γρατζουνίτσες ή για να γίνει γρατζουνια θέλει κανα κλειδί;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και έχω μείνει με τη μαμίσια ζελατήνα ακόμα :ninja:. Αν τη βγάλω και δεν βάλω κάποια aftermarket ζελατήνα, και το φυλάω μονο στη θήκη του, υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν οι πολύ ψιλές γρατζουνίτσες ή για να γίνει γρατζουνια θέλει κανα κλειδί;

 

Και χωρίς θήκη είναι οκ αλλά να μην το βάζεις στις τσέπες που έχεις λεφτά(κέρματα) η τα κλειδιά σου....καλό θα είναι να βάλεις ένα screen protector..(Εμένα πχ μου έσπασε τα νεύρα που έκανε αρκετά σημάδια γύρω γύρω μέσα στις 2 πρώτες βδομάδες με πολύ προσεκτική χρήση)...Εγώ ακόμα περιμένω εδώ και 3 βδομάδες τη zagg να μου στείλει το καινούργιο design γιατι μου στείλανε το παλιό αν και δεν φταίει για την καθυστέρηση αυτή αλλά τα γ**ω ΕΛΤΑ,αν και το κινητό είναι στο service θα έπρεπε να την είχα στα χέρια μου τουλάχιστον. Αύριο η από τρίτη θα την έχω 100%. Τώρα πότε θα πάρω το κινητό απο το V.Service ένας θεός ξέρει :ninja:.... έπρεπε να το είχα πάει στην NOKIA.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να παραγγείλω τη Zagg θα ψαχνω για θήκη. Unforgiven μιας που εχεις και τις 2 κανεις τον κοπο να μας αναφερεις τα + και τα - τους;

απο τη μια ποτε δεν "χωνεψα" τις δερματινες θηκες και απο την αλλη δεν ξερω αν το κανει ογκωδες αυτη του e-shop... εχω δει μια παρομοια σε omnia κ δεν με πολυτρελανε μπορω να πω...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να παραγγείλω τη Zagg θα ψαχνω για θήκη. Unforgiven μιας που εχεις και τις 2 κανεις τον κοπο να μας αναφερεις τα + και τα - τους;

απο τη μια ποτε δεν "χωνεψα" τις δερματινες θηκες και απο την αλλη δεν ξερω αν το κανει ογκωδες αυτη του e-shop... εχω δει μια παρομοια σε omnia κ δεν με πολυτρελανε μπορω να πω...

 

Τη δερμάτινη την βρίσκω πολύ καλύτερη. Το προστατεύει πολύ καλά, είναι μαλακή εσψτερικά, έχει οπές παντού για βύσματα κτλ. Το μόνο της μείον είναι ότι κρύβει το πλήκτρο Xpressmusic πάνω δεξιά από την οθόνη.

Η πλαστική του Eshop μοιάζει και είναι πολύ φτηνιάρα. Την έχω στην άκρη και ήδη γέμισε γρατζουνιές. Είναι από σκληρό, διαφανές πλαστικό που κουμπώνει που σημαίνει ότι αν πέσει κάτω, από τη μία θα σπάσει η θήκη, με αποτέλεσμα να χτυπήσει και το κινητό, και απο την άλλη θα μεταφέρει όλη την δύναμη απο το πέσιμο στο τηλέφωνο. Επιπλέον, δεν προστατεύει την οθόνη.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

η ζελατινα της zagg παντως ειναι κορυφαια.την εχω περασει σε ολο το κινητο πολυ καλη αισθηση και πολθ ελαχιστα μικρη αποκλιση απο στην συμπεριφορα της οθονης.και οργανωστε κανενα group buy.εμεις παραγγειλαμε 3 και απο 3*25=75 τις πηραμε 52 δολλαρια.δηλαδη η μια βγηκε δωρο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...