Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!!

 

Δεν σας προλαβαίνω βρε παιδιά με τα posts!!!Μία μέρα να λείψω, την έχασα την μπάλα..!:lol:

 

Έχω μία ερωτησούλα μονάχα...Πως γίνεται το format στην κάρτα???:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!

 

Δεν σας προλαβαίνω βρε παιδιά με τα posts!!!Μία μέρα να λείψω, την έχασα την μπάλα..!:lol:

 

Έχω μία ερωτησούλα μονάχα...Πως γίνεται το format στην κάρτα???:worry:

 

Διαχειριση αρχειων,ανοιγμα καρτας μνημης,μορφοποιηση.Υπαρχει και ενα βιβλιαρακι οδηγιων μαζι με το τηλεφωνο.Δεν ειναι κακο καπου καπου να το ριχνουμε και μια ματια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι κακό, αλλά το δικό μου βιβλιαράκι είναι σε μία γλώσσα που δεν την καταλαβαίνω(δεν ξέρω καν ποιας χώρας...)..... Οπότε μου είναι δύσκολο να κάνω κάτι τέτοιο...
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι κακό, αλλά το δικό μου βιβλιαράκι είναι σε μία γλώσσα που δεν την καταλαβαίνω(δεν ξέρω καν ποιας χώρας...)..... Οπότε μου είναι δύσκολο να κάνω κάτι τέτοιο...

 

Αρα παραεισαγωγής το κινητάκι σου. ούτε μια φωτοτυπία των Ελληνικών δεν είχαν βάλει μέσα οι αθεόφοβοι; εγω θα τους το είχα ήδη τρίψει στην μουρη και θα απαιτούσα να μου δώσουν ενα σωστό (Ελληνικό με τα όλα του μέσα!)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 3 μηνες με το 5800 μπορω να πω οτι ειναι πολυ ανωτερο απο το Ν95 που ειχα χρυσοπληρωσει 735 ευρω και το Ν96 αλλα 650,και στο μονο που υστερει απεναντι τους ειναι στην φωτοφραφια(στο βιντεο ειναι ιδια)και στο οτι δεν παιρνει παιχνιδια ngage!

Για 300 ευρω ειναι τσαμπα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στα βιντεο ειναι ιδιο! ουτε που πλησιαζει! Γενικα στο θεμα της καμερας υστερει αρκετα! υπαρχουν καμερες 3,2 αρκετα καλυτερες! παραπονο το εχω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο με το σφιξιμο βιδων στα νοκια σοπ το εχει δοκιμασει κανεις?Πηγα και μου ειπαν δεν γινεται κατι τετοιο,ετσι ειναι το κινητο..:wacko:

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έπαθα αυτό που έλεγα ότι δε γίνετε να μου τύχει , ξέχασα το κωδικό ασφαλείας και το κακό είναι πως έχω ενεργοποιημένο το "ασφάλεια σε αλλαγή σίμ" και σε 2 μέρες κλειδώνει αυτή η σίμ κ βάζω του συμβολαίου που ενεργοποιείτε. Με χάρντ φορμάτ επαναφέρετε σε 12345 ? Χάνω το απντέϊτ που έκανα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έπαθα αυτό που έλεγα ότι δε γίνετε να μου τύχει , ξέχασα το κωδικό ασφαλείας και το κακό είναι πως έχω ενεργοποιημένο το "ασφάλεια σε αλλαγή σίμ" και σε 2 μέρες κλειδώνει αυτή η σίμ κ βάζω του συμβολαίου που ενεργοποιείτε. Με χάρντ φορμάτ επαναφέρετε σε 12345 ? Χάνω το απντέϊτ που έκανα? Ευχαριστώ

Για να κάνεις φορμάτ χρειάζεσαι αυτό τον κωδικό ασφαλείας. Δεν χάνεις το firmware επειδή κάνεις αναβάθμιση, παραμένει αποθηκευμένο στο δίσκο Ζ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν υπάρχει άλλος τρόπος αλλά περίμενε μήπως κάποιο άλλος μέλος ξέρει κάτι παραπάνω. Αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος τότε αναγκαστικά σε κάποιο nokia shop για να στο επαναφέρουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πάθει ποτέ. Μετά την αβαάθμιση έκανες φορματ;

 

To εκανα αλλα απο οτι υποψιάζομαι το πρόβλημα προκύπτει μετά απο τη χρήση κάποιας εφαρμογής, ύποπτες έχω τον Opera Mini και το Garmin XT μπορεί και κάποιες που εγκατέστησα προχτές (Callcheater, Best Reminder)

 

 

Συμφωνώ σε όλα. Ο browser τα πάει καλά απο θέμα ταχύτητας, απόκρισης, απεικόνισης αλλά έχει ακόμα πολλές ελείψεις. Το οτι ξαναφρτώνει τα ίδια, είναι πολύ σπαστικό και χρονοβόρο.

 

 

Ένα άλλο πρόβλημα που παρατήρησα με τομ browser είναι οτι ενώ έχω κλειστό το flash με την επιλογή (Εικόνες οχι Flash) αυτός συνεχίζει και φορτώνει Flash εκτός αν είναι κάτι άλλο αυτο που βλέπω.

 

Τι εννοείς; Δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό.

 

Η αρχειοθέτηση γίνεται με βάση τα tags των mp3 οπότε μπερδεύονται τα πράγματα αρκετά ειδικά όταν μιλάμε για μεγάλες ποσότητες και αρκετούς φακέλους. Άντε να κάτσεις να φτιάχνεις 5GB+ mp3.

 

 

 

 

Επίσης δεν το έχω πάθει ποτέ. Εννοείς οτι είναι δύσκολο να επιλέξεις κείμενο με το δάχτυλο; Τότε ναι (δύσκολο όχι αδύνατο), αλλά με την γραφίδα είναι παιχνιδάκι.

 

 

Nα σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις. Προσπαθούσα το απόγευμα να κάνω quote το post σου απο κινητό και όταν προσπαθούσα να επεξεργαστώ το κείμενο απο το πληκτολόγιο οθόνης QWERTY για να απαντήσω σε ξεχωριστές προτάσεις αυτό ήταν αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μόνο στην νόκια αν το παω θα μου το ξεκλειδώσουν... γμτ.. ευχαριστώ κ πάλι

 

πριν πας στη νοκια μπορεις να δοκιμασεις με το nss.σε αυτη την σελιδα υπαρχει το προγραμμα και οδηγιες για να βρεις τον κωδικο σου-wχχ.imserba.com/forum/showthread.php?t=101694-

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μόνο στην νόκια αν το παω θα μου το ξεκλειδώσουν... γμτ.. ευχαριστώ κ πάλι

 

Δοκίμασε να βάλεις την 21 από το NSU αν γίνεται (άκυρο από ότι βλέπω δεν σε αφήνει όπως παλιά να κάνεις επανεγκατάσταση ). Σε παρόμοιο πρόβλημα που είχα όταν πέρασα ξανά την 20 από το NSU επανήλθε ο κωδικός στον εργοστασιακό 12345 αλλά στην 20 στην 21 δεν ξέρω άμα θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

To εκανα αλλα απο οτι υποψιάζομαι το πρόβλημα προκύπτει μετά απο τη χρήση κάποιας εφαρμογής[/QUOte]

Είμαι σίγουρος οτι το προκαλεί κάποα εφαρμογή. Εκτός του οτι δε μου έχει συμβεί ποτέ, δεν το έχει αναφέρει κανένας άλλος.

Ένα άλλο πρόβλημα που παρατήρησα με τομ browser είναι οτι ενώ έχω κλειστό το flash με την επιλογή (Εικόνες οχι Flash) αυτός συνεχίζει και φορτώνει Flash εκτός αν είναι κάτι άλλο αυτο που βλέπω.

Δεν έχω αλλάξει ποτέ την ρύθμιση (την έχω πάντα στο όλα). Όταν θέλω να βλέπω μόνο κείμενο ή να κατεβάζω λίγα δεδομένα, χρησιμοποιώ τον mini opera που είναι καταπληκτικός γι' αυτή την δουλειά. Θα το δοκιμάσω και με τον ενσωματωμένο και θα επανέλθω.

Η αρχειοθέτηση γίνεται με βάση τα tags των mp3 οπότε μπερδεύονται τα πράγματα αρκετά ειδικά όταν μιλάμε για μεγάλες ποσότητες και αρκετούς φακέλους. Άντε να κάτσεις να φτιάχνεις 5GB+ mp3.

Μα το οτι είναι κατηγοριοποιημένα με τα tags είναι απίστευτα βολικό, μου έχει λύσει τα χέρια. Έχω 492 mp3 υψηλής ανάλυσης (3,5GB) και είναι απίστευτα τακτοποιημένα - αρκεί τα κομμάτια να έχουν ενημερωμένες ετικέτες.

Nα σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις. Προσπαθούσα το απόγευμα να κάνω quote το post σου απο κινητό και όταν προσπαθούσα να επεξεργαστώ το κείμενο απο το πληκτολόγιο οθόνης QWERTY για να απαντήσω σε ξεχωριστές προτάσεις αυτό ήταν αδύνατο.

Χρησιμοποιούσες γραφίδα; Αν όχι, γι' αυτό δυσκολεύτηκες. Πρώτα κάνεις κλικ στο σημείο που θες να αρχίσει η επικόλληση και μετά σερνεις την γραφίδα. Δεν θέλει ούτε πίεση ούτε κόπο. Με την επιλογή κειμένου δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

 

Ένα άλλο που μου έρχεται στο μυαλό είναι οτι ίσως ευθύνεται το πλήρες qwerty. Το ενεργοποίησα για λίγο σήμερα και παρατήρησα παγώματα που δεν έχω/είχα ποτέ όσο χρησιμοποιώ το αλφαριθμητικό.

 

Το κενό ανάμεσα στα στα mp3 είναι πάρα πάρα πολύ μικρό. Τώρα που γράφω ακούω ένα άλμπουμ στο οποίο όλα τα κομμάτια είναι ενωμένα. Βέβαια, χτυπάει άσχημα και μακάρι να το φτιάξουν σε νεότερη έκδοση.

 

Αλήθεια, υπάρχει κινητό πυο δεν κάνει απολύτως κανένα κενό; Γιατί δεν έχω κάποιο υπόψιν μου. Απ' ότι θυμάμαι ούτε το Ν91 τα έπαιζε συνεχόμενα.

Link to comment
Share on other sites

To εκανα αλλα απο οτι υποψιάζομαι το πρόβλημα προκύπτει μετά απο τη χρήση κάποιας εφαρμογής, ύποπτες έχω τον Opera Mini και το Garmin XT μπορεί και κάποιες που εγκατέστησα προχτές (Callcheater, Best Reminder)

Αυτό νομίζω συμβαίνει όταν κλείσει απότομα ο mini opera. Δοκίμασε να μπεις ξανά στον mini opera κ να πατήσεις exit κ μετά δες αν λειτουργεί σωστά.

 

Nα σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις. Προσπαθούσα το απόγευμα να κάνω quote το post σου απο κινητό και όταν προσπαθούσα να επεξεργαστώ το κείμενο απο το πληκτολόγιο οθόνης QWERTY για να απαντήσω σε ξεχωριστές προτάσεις αυτό ήταν αδύνατο.

Αυτό συμβαίνει από την προηγούμενη έκδοση firmware, δεν έχει φτιαχτεί ακόμη. Αν θυμάμαι καλά στα υπόλοιπα πληκτρλόγια δεν το κάνει αυτό, αν κ δεν είμαι σίγουρος.

 

Mirror δεν έχει σχέση αν είναι με γραφίσα ή όχι. Δεν σε αφήνει να το μαρκάρεις. Το επιλέγεις όλο το κείμενο κ σε πετάει στην αρχή πάλι. Είναι κάποιο σφάλμα του browser με το full qwerty πληκτρολόγιο. Για παράδειγμα αυτό δεν συμβαίνει με το mini opera.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλα kos και stelioz78 , θα δοκιμάσω καμια 500αριά :mad: φορές ακομά κωδικούς κ μετά θα δοκιμάσω κάτι απο αυτά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έπαθα αυτό που έλεγα ότι δε γίνετε να μου τύχει , ξέχασα το κωδικό ασφαλείας και το κακό είναι πως έχω ενεργοποιημένο το "ασφάλεια σε αλλαγή σίμ" και σε 2 μέρες κλειδώνει αυτή η σίμ κ βάζω του συμβολαίου που ενεργοποιείτε. Με χάρντ φορμάτ επαναφέρετε σε 12345 ? Χάνω το απντέϊτ που έκανα? Ευχαριστώ

Να'στε καλα kos και stelioz78 , θα δοκιμάσω καμια 500αριά :mad: φορές ακομά κωδικούς κ μετά θα δοκιμάσω κάτι απο αυτά

Αν δεν τον βρεις τελικά δοκίμασε να κάνεις hard format με αυτό τον τρόπο.

Κράτα πατημένα τα RED + GREEN + CAMERA και ταυτόχρονα άνοιξε το.

Δεν ξέρω αν λειτούργει, αλλά δοκίμασε το.

 

 

 

Ρε παιδια αυτο με το σφιξιμο βιδων στα νοκια σοπ το εχει δοκιμασει κανεις?Πηγα και μου ειπαν δεν γινεται κατι τετοιο,ετσι ειναι το κινητο..:wacko:

Έχουν αναφέρει μέλη πως μετά από αντικατάσταση του ακουστικού ή άλλη επισκευή η σχισμή μειώθηκε σφίγγοντας λίγο τις βίδες.

Τώρα... τι να σου πω και εγω.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έπαθα αυτό που έλεγα ότι δε γίνετε να μου τύχει , ξέχασα το κωδικό ασφαλείας και το κακό είναι πως έχω ενεργοποιημένο το "ασφάλεια σε αλλαγή σίμ" και σε 2 μέρες κλειδώνει αυτή η σίμ κ βάζω του συμβολαίου που ενεργοποιείτε. Με χάρντ φορμάτ επαναφέρετε σε 12345 ? Χάνω το απντέϊτ που έκανα? Ευχαριστώ

Αν ξεχάσατε τον κωδικό ασφαλείας του κινητού σας όταν το κλειδώνατε, δώστε *#7780#

ειναι απο ενα παλιο σαιτ για δοκιμασετο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έκανα αναβάθμιση σε v21, πήρε 25'' να κατέβει μέσω WiFi και 2,5' να εγκατασταθεί! υπεραπλή διαδικασία! επειδή έψω screen protector, δεν είναι τρομερά αισθητή ή αλλαγή σε ταχύτητα απόκρισης, ωστόσο είναι μια χαρά!

Ήθελα να ρωτήσω, πως μπορώ να εμφανίσω στην κεντρική οθόνη πληροφορίες ημερολογίου?

Έχω δεισε φώτο στο Internet που βγάζει και κάτι σαν εορτολόγιο, ξέρει κανείς?

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεχάσατε τον κωδικό ασφαλείας του κινητού σας όταν το κλειδώνατε, δώστε *#7780#

ειναι απο ενα παλιο σαιτ για δοκιμασετο

Αυτό που λες είναι ο κωδικός για να κάνεις φορμάτ στην συσκευή κ χρειάζεται να δώσεις το κωδικό ασφαλείας ώστε να προχωρήσει η διαδικασία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφέρει μέλη πως μετά από αντικατάσταση του ακουστικού ή άλλη επισκευή η σχισμή μειώθηκε σφίγγοντας λίγο τις βίδες.

Τώρα... τι να σου πω και εγω.:O

 

Αυτη η βιδα ποια ειναι??κεινη πανω αριστερα μολις βγαλεις το καπακι,η πρεπει να ξεβιδωσω και κατι αλλο?γιατι θελω να την σφιξω...

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου μου λεει να επαναφερει το κινητο στην στην αρχικη του ρυθμιση -βγαζει ΝΑΙ ή ΟΧΙ εκει εγω σταματησα
Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου μου λεει να επαναφερει το κινητο στην στην αρχικη του ρυθμιση -βγαζει ΝΑΙ ή ΟΧΙ εκει εγω σταματησα

Αυτό ακριβώς σου βγάζει όταν πας να κάνεις φορμάτ. Επαναφέρει το κινητό στην αρχική του κατάσταση, δηλ όπως το αγόρασες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...