Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τα έχω τσεκάρει όλα αυτά, έκανα και restart κλπ κλπ αλλά ...τιποτα! Εννοείται βέβαια πως πριν λειτουργούσαν όλα ΟΚ! Επίσης δεν του εγκατέστησα απολύτως καμία "περίεργη" εφαρμογή μιας και δεν το έχω σαν κύριο τηλέφωνο!

;)

Περίεργο μου φαίνεται και μένα αυτό... και εγω την έκανα, μεσω FOTA, δενμου έχει παρουσιάσει κατι τέτοιο.

μάλιστα, χτες, το είχα σε land mode με το sygic και το garmin (το είχα βάλει μέσα στο καντραν του αμαξιου μιας και δεν εχω βάση:p) και δούλευε άψογα:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
Περίεργο μου φαίνεται και μένα αυτό... και εγω την έκανα, μεσω FOTA, δενμου έχει παρουσιάσει κατι τέτοιο.

μάλιστα, χτες, το είχα σε land mode με το sygic και το garmin (το είχα βάλει μέσα στο καντραν του αμαξιου μιας και δεν εχω βάση:p) και δούλευε άψογα:)

 

ΟΚ, του έκανα ένα Factory Settings Reset και στανιάρισε! Ποιος ξέρει... :p:happy:

Link to comment
Share on other sites

Είχε σκαλώσει. Γι' αυτό το λέω συνέχεια να του κάνετε φορματ μετά από κάθε αναβάθμιση. ;)

 

Πάντως ενα περίεργο που μου συνεβη ηταν οταν εκανα την αναβαθμιση απο 11 σε 20, δεν δουλευε η συντομευση για την μουσική (αν και είχα κανει φορματ) χθες που έκανα την αναβ, σε 21, χωρις φορματ, επανήλθε!

τρελλά πράγματα...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

είχα μέρες να μπω στο φόρουμ όμως μπήκα σήμερα και με χαρά διαπίστωσα την ύπαρξη νεας αναβάθμισης...όλα καλά μέσω FOTA και οι διορθώσεις εμφανείς!

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση παιδιά : Μετά την αναβάθμιση του 5800 στην 21, το GPS δεν λειτουργεί σε landscape mode. Λειτουργεί μονον σε portrait. Δεν θυμάμαι, πριν λειτουργούσε και στα δύο modes ή κάτι έγινε στην αναβάθμιση;

 

Αν εννοείς το Nokia Maps έτσι ήταν και πριν..

Μόνο σε portrait παίζει..

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου φαγε 3 γραμμες κατα την αναβαθμιση.απο τις 7 πηγε στις 4.χθες χρησιμοποιησα και το gps για να βρω κατι και ειμαι ικανοποιημενος μπορω να πω.εβαλα το garmin να με οδηγησει και επειδη ημουν με μηχανη,εβαλα ακουστικο και απλα ακουγα που να στριψεις κτλ και με εβγαλε.βεβαια σε καποια σημεια που ειναι 3-4 δρομοι μαζι πρεπει να κοιτας οθονη για να καταλαβαεις που να πας για αυτο και 2-3 φορες γυριζα γυρω γυρω και τελικα εβγαλα το κινητο για να δω που ελεγε οτι ειναι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφέρομαι για την αγορα του 5800 μπορεί καποιος να μου πει με την αναβάθμιση λυθικαν κάποια προβληματα που είχε??

και αν λύθηκαν μετα την αναβάθμιση εχει κάποια αλλα προβλήματα??

 

 

 

Sorry αν επαναλαμβάνομαι αλλα το θέμα εχει κοντά 300 σελιδες :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκαν αρκετά από τα προβλήματα που υπήρχαν.

Επίσης έγινε ελαφρώς πιο γρήγορο στα μενού και στον browser.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω όνομα και επίθετο γραμμένα στο επιπεδο "επίθετο" αλλά κατά την αναζήτηση μου τα εμφανίζει σωστότατα βγάζοντας και μικρό και επίθετο.

 

Τα έχω χρόνια έτσι και σε καμία συσκευή μου δεν είχα πρόβλημα. Ένας άλλος τρόπος για να ψάχνετε γρήγορα επαφή είναι να βάζεται μόνο τα πρώτα γράμματα απο μικρό και επίθετο. Πχ θέλω να ψαξω Γιώργος Δημητρίου. Πατάω Γ κενό Δ και Η και μου το εμφανίζει αμέσως. ;)

 

Μεγάλεεεε!!

Πολύ καλό! :up: Δεν το ήξερα αυτό με το κενό! :respect:

 

Εγώ τα έχω όλα στο "Όνομα" και ισχύει το ίδιο.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι φανταστικό κολπάκι. Το ανακάλυψα τυχαία. Δεν το έχουν όλα τα series 60. Νομίζω μόνο στα fp2 γίνεται (όσοι έχουν Ν95 και Ν82 ας μας πουν). ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι φανταστικό κολπάκι. Το ανακάλυψα τυχαία. Δεν το έχουν όλα τα series 60. Νομίζω μόνο στα fp2 γίνεται (όσοι έχουν Ν95 και Ν82 ας μας πουν). ;)

 

Πολυ καλο!!Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.έχω το κινητό nokia xpress music 5800 και πάω εκεί που λέει μητρώο και δεν μπορώ να μηδενίσω της κλήσεις μου ζητάει κωδικό κλειδώματος τι να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.έχω το κινητό nokia xpress music 5800 και πάω εκεί που λέει μητρώο και δεν μπορώ να μηδενίσω της κλήσεις μου ζητάει κωδικό κλειδώματος τι να κάνω??

 

12345 ειναι ο κωδικος αν δεν τον εχεις αλλαξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.έχω το κινητό nokia xpress music 5800 και πάω εκεί που λέει μητρώο και δεν μπορώ να μηδενίσω της κλήσεις μου ζητάει κωδικό κλειδώματος τι να κάνω??

Βάζεις τον κωδικό 12345 εκτός και αν το έχεις αλλάξει εσύ η ίδια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το εφτιαξα τελικά ευχαριστώ

 

να σε ρωτηήσω και κάτι άλλο.το είχα ρωτήσει αλλά θέλω και μία 2 γνώμη.όταν βάζω το κινητό μου αθόρυβο και κάποια άλλα προφίλ εκτός απο το γενικό και το εκτός σύνδεσης που μου δουλευουν σωστά τα υπόλοιπα όταν τα βάζω και κλείνω το κινητό,όταν το ανοίξω και βάλω τον κωδικό και μου δίξει το σήμα της νόκια μετά η οθόνη μένει μαύρη δεν μου δίχνει την εικόνα και αυτό για της επαφές.τι να κάνω μήπως ξέρεις???

 

Να χρησιμοποιεις την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ,δεν ειναι chatroom :!:

 

http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αναβάθμιση στην έκδοση 21. και συνεχίζει να το κάνει αυτό;

 

Edit:

Αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις hard format.

Πιστεύω πως θα στρώσει, αλλά θα πρέπει πρώτα να πάρεις back up τα δεδομένα σου γιατί θα τα χάσεις.

 

Προσωπική άποψη, να το αφήσεις όπως έχει.

Εφόσον δεν είναι σοβαρό το όλο θέμα μη μπεις στη διαδικασία του hard format.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nokia 5800 and Nokia Mobile TV Receiver SU-33W

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/05/nokia-5800-and-nokia-mobile-tv-receiver-su-33w-01.jpg

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/05/nokia-5800-and-nokia-mobile-tv-receiver-su-33w-05.jpg

 

Πηγή: Daily Mobile

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα σε αναβάθμιση.

Δεν έχει σχέση το πόσες μέρες πριν το αγόρασες.

Αναβαθμίσεις θα βγαίνουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

Ακολουθείς τη διαδικασία FOTA, όπως σου είχαμε πει και στο παρελθόν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι να την κάνω αλλά επειδή έχω σύνδεση δεν θέλω να χρεωθώ.

 

να κάνω Αναβάθμιση λογισμικού μέσω ηλεκτρονικού υπολογιστή???τι λες???

 

 

 

Να χρησιμοποιεις την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ:!:

 

-> http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif <-

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση μέσω H/Y, γι αυτό σου είπα μέσω FOTA.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από πού το αγόρασες, αλλά για αναβάθμιση να το πας σε Nokia Shop.

Αν είσαι τυχερή σε μία ώρα θα είναι έτοιμο. Αλλιώς την επόμενη μέρα θα το πάρεις.

Αν το δώσεις σε μαγαζί όπως πχ Γερμανός θα καθυστερήσει πάρα πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...