Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 μερες το εχω,δεν γινετε να μου δωσουν καινουργιο?

 

Απο την στιγμή που πέρασες τις 7 ημέρες οχι. Απο εδώ και πέρα μόνο επισκευές σε αυτο που έχεις θα γίνονται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πηγα στην alpha copy σημερα για το χριτς-χρατς του ακουστικου και ειδαμε οτι ειναι παραγωγης 20-1-2009 και ενω εκανα μπακ απ τις επαφες εκει μπροστα κολλησε και παρολου που βγαλαμε την μπαταρια(γεματη φουλ) δεν ξανανοιγε και αφου εφερε αλλη μπαταρια μετα απο τρεις προσπαθειες ξανανοιξε!

Μου ειπαν οτι πιθανοτατα θα φυγει εξωτερικο !

15 μερες το εχω,δεν γινετε να μου δωσουν καινουργιο?

Αν φυγει εξω καλο μηνα δηλ.?

Αρε Νοκια 350 ευρω λιγα ειναι ε? γιαυτο εβγαλες Γ' διαλογης συσκευη?

Αρε Ν95 μου ποσο μου λειπεις!(ας ειχες και λιγο τζογο!)

 

Εγω δεν εχω κανενα απο τα προβληματα,το εχω ενα μηνα και δεν εβγαλε το παραμικρο προβλημα,και με χρηση μετρια εως πολυ.

Για μενα δεν ειναι Γ'διαλογης κινητο,ισα ισα.

Απλα εχω μια απορια,εγω ημουν τυχερος,ή εσυ και καποιοι αλλοι ατυχοι,θελω να πω,οι περισοτερες συσκευες ειναι ελατωματικες,ή το αντιθετο....;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα απο τα προβληματα,το εχω ενα μηνα και δεν εβγαλε το παραμικρο προβλημα,και με χρηση μετρια εως πολυ.

Για μενα δεν ειναι Γ'διαλογης κινητο,ισα ισα.

Απλα εχω μια απορια,εγω ημουν τυχερος,ή εσυ και καποιοι αλλοι ατυχοι,θελω να πω,οι περισοτερες συσκευες ειναι ελατωματικες,ή το αντιθετο....;

 

οι περισσότερες έχουν το πρόβλημα με το ακουστικό, ίσως χρησιμοποιείς handsfree γι'αυτο δε σου παρουσι'αστηκε, και όλες έχουν τη σχισμή που απλά δέ φαίνεται !

εκτός βέβαια, αν έχεις απο καινούργια γκάμα και δέ σε πιάνει τίποτα :)

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στην alpha copy σημερα για το χριτς-χρατς του ακουστικου και ειδαμε οτι ειναι παραγωγης 20-1-2009 και ενω εκανα μπακ απ τις επαφες εκει μπροστα κολλησε και παρολου που βγαλαμε την μπαταρια(γεματη φουλ) δεν ξανανοιγε και αφου εφερε αλλη μπαταρια μετα απο τρεις προσπαθειες ξανανοιξε!

Μου ειπαν οτι πιθανοτατα θα φυγει εξωτερικο !

15 μερες το εχω,δεν γινετε να μου δωσουν καινουργιο?

Αν φυγει εξω καλο μηνα δηλ.?

Αρε Νοκια 350 ευρω λιγα ειναι ε? γιαυτο εβγαλες Γ' διαλογης συσκευη?

Αρε Ν95 μου ποσο μου λειπεις!(ας ειχες και λιγο τζογο!)

 

Ααα καλά, και σε έμενα εξωτερικό θα το στείλουν μιας και το δικό μου πρόβλημα είναι να μην φορτίζει καθόλου..... :(

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω το εξής πρόβλημα:

 

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό στον υπολογιστή μέσω της λειτουργίας PC Suite αλλά δε συνδέεται με τίποτα. Όλες οι άλλες ιδιότητες όπως Μεταφορά Δεδομένων και Μεταφορά Πολυμέσων λειτουργούν κανονικά και το τηλέφωνο αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή και το PC Suite. Το θέμα είναι πως εγώ θέλω να το συνδέσω με τη λειτουργία PC Suite ώστε να προχωρήσω σε αναβάθμιση και άλλες λειτουργίες. Έχω δοκιμάσει τρεις διαφορετικές θύρες USB δίχως επιτυχία.

 

Έχουμε κάποια λύση;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις παλιά έκδοση σουιτε ;

οταν το συνδέεις σου βγάζει στην οθόνη του κινητου με ποιό τρόπο να συνδεθεί το κινητο; (μεταφορα αρχείων,σουιτ κτλ κτλ ;)

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω ναί, μου βγάζει τις 4 γνωστές επιλογές.

 

Έχω όμως νεώτερα. Με διάφορες ματσακονιές και επανεγκατάσταση του Nokia Cable Driver, έχω συνδεθεί κανονικά μέσω της επιλογής PC Suite αλλά χωρίς το ίδιο το PC Suite να τρέχει στον υπολογιστή.

 

Έτρεξα το Nokia Software Updater το οποίο αυτή τη φορά αναγνώρισε, βρήκε και κατέβασε τη νέα έκδοση του λογισμικού για το τηλέφωνο.

 

Αυτή τη στιγμή η διαδικασία παραμένει στο Updating Software, please wait και λέει πως απομένουν 15 λεπτά. Το θέμα είναι πως έχει κολλήσει εκεί.

 

Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

οι περισσότερες έχουν το πρόβλημα με το ακουστικό, ίσως χρησιμοποιείς handsfree γι'αυτο δε σου παρουσι'αστηκε, και όλες έχουν τη σχισμή που απλά δέ φαίνεται !

εκτός βέβαια, αν έχεις απο καινούργια γκάμα και δέ σε πιάνει τίποτα :)

 

Εχω την σχισμη,για το ακοθστικο δν ξερω,αλλα την σχισμη την εχω,αλλα δεν την θεωρω αξια λογου,πολλα κινητα εχουν τρυπες ολοκληρες,και λειτουργουν αψογα για χρονια χωρις κανενα προβλημα,η σχισμη απλως ειναι μια δικαιολογια,ενα πατημα για καποιους κακοβουλους να χτυπησουν το κινητο!

 

Εμενα μου φενετε πολυ καλο απο κατασκευη.

Εγω μιλουσα για προβληματα οπως αναφερουν καποιοι,με την οθονη,την φορτισει,την μπαταρια,κτλ,αυτα εινια στην ουσια προβληματα,τωρα το ακουστικο και να μου το βγαλει δεν τρεχει κατι (στο παρελθον εχω αλλαξει σε αλλα δυο κινητα ακουστικα,που ειχαν προβλημα οπως αυτο,σε 2 ΣΕ).

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω. Έφτιαξα το πρόβλημα με την αναγνώριση του τηλεφώνου από το PC Suite και ενώ η διαδικασία αναβάθμισης φαίνεται να προχωρά κανονικά, μόλις φθάσει στα 7 υπολοιπόμενα λεπτά, μου βγάζει αποτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αργοτερα η αυριο. Επισης πριν ξεκινησεις την αναβαθμιση καλο ειναι να κανεις επανεκκινηση το pc και την συσκευη σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αργοτερα η αυριο. Επισης πριν ξεκινησεις την αναβαθμιση καλο ειναι να κανεις επανεκκινηση το pc και την συσκευη σου.

 

Όταν λες να δοκιμάσω αργότερα ή αύριο τι ακριβώς εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να υπαρχει προβλημα στον server. Για αυτο σου ειπα να δοκιμασεις αργοτερα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να υπαρχει προβλημα στον server. Για αυτο σου ειπα να δοκιμασεις αργοτερα.

 

Η αναβάθμιση δηλαδή γίνεται real-time; Ρωτάω διότι βλέπω πως πρώτα κατεβάζει κάποια αρχεία (υποθέτω το αρχείο αναβάθμισης) και μετά ξεκινά τη διαδικασία. Θα δοκιμάσω τώρα και πάλι. Ίσως αυτή τη φορά ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα δεν κατεβαινει ολοκληρη η αναβαθμιση στο pc σου. Η κατεβαινει και δεν μπορει να την περασει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα δεν κατεβαινει ολοκληρη η αναβαθμιση στο pc σου. Η κατεβαινει και δεν μπορει να την περασει?

 

Μάλλον το δεύτερο.

 

Μάλιστα, τη στιγμή της αναβάθμισης, συνεχώς τα Windows μου ζητούν να περάσω τους οδηγούς Nokia USB Rom ή κάπως έτσι. Το θέμα είναι πως αυτή η ειδοποίησης έρχεται και φεύγει ενώ όταν φθάσει η διαδικασία στα 8 λεπτά δε μου το ζητάει πλέον. Στα 7 λεπτά η διαδικασία σταματάει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το δεύτερο.

 

Μάλιστα, τη στιγμή της αναβάθμισης, συνεχώς τα Windows μου ζητούν να περάσω τους οδηγούς Nokia USB Rom ή κάπως έτσι. Το θέμα είναι πως αυτή η ειδοποίησης έρχεται και φεύγει ενώ όταν φθάσει η διαδικασία στα 8 λεπτά δε μου το ζητάει πλέον. Στα 7 λεπτά η διαδικασία σταματάει.

 

Eαν ειμουν στην θεση σου θα εκανα τα παντα απεγκατασταση θα ετρεχα 2-3 προγραμματακια που καθαριζουν το pc απο τα σκουπιδια και θα δοκιμαζα απο την αρχη. Δεν ξερω εαν αξιζει να προχωρησεις στην παραπανω διαδικασια γιατι μπορει να μην καταφερεις τιποτα :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eαν ειμουν στην θεση σου θα εκανα τα παντα απεγκατασταση θα ετρεχα 2-3 προγραμματακια που καθαριζουν το pc απο τα σκουπιδια και θα δοκιμαζα απο την αρχη. Δεν ξερω εαν αξιζει να προχωρησεις στην παραπανω διαδικασια γιατι μπορει να μην καταφερεις τιποτα :(

 

Θα το δοκιμάσω. Τι άλλο να κάνω περισσότερο;

 

Μπορείς να μου δώσεις το link για ενα εργαλειάκι που καθαρίζει τα πάντα από τα προγράμματα της Νόκια; Δε θυμάμαι πως το λένε για να το ψάξω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω ναί, μου βγάζει τις 4 γνωστές επιλογές.

 

Έχω όμως νεώτερα. Με διάφορες ματσακονιές και επανεγκατάσταση του Nokia Cable Driver, έχω συνδεθεί κανονικά μέσω της επιλογής PC Suite αλλά χωρίς το ίδιο το PC Suite να τρέχει στον υπολογιστή.

 

Έτρεξα το Nokia Software Updater το οποίο αυτή τη φορά αναγνώρισε, βρήκε και κατέβασε τη νέα έκδοση του λογισμικού για το τηλέφωνο.

 

Αυτή τη στιγμή η διαδικασία παραμένει στο Updating Software, please wait και λέει πως απομένουν 15 λεπτά. Το θέμα είναι πως έχει κολλήσει εκεί.

 

Είναι φυσιολογικό;

 

Λογικά αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο (αν δουλεύει κανονικά) μπορείς να το αποσυνδέσεις.

 

To ιδιο μου έκανε και μένα. 3-4 φορές προσπάθησα και τα είχα πάρει στο κρανίο. Δοκίμασα με το laptop και ως εκ θαύματος έγινε αμέσως.

 

Το πρόβλημα είναι στο pc και όχι στο κινητό. Γενικά τα προγράμματα της Nokia δεν είχαν πάντα την καλύτερη αξιοπιστία. Αν δεν εχεις πρόσβαση σε άλλο pc δοκίμασε να εγκαταστήσεις άλλη έκδoση του pc suite (πχ άλλη γλώσσα)

 

Η διαδικασία είναι κατεβάζει απο το νετ την αναβάθμιση και μετά προσπαθεί να την περάσει στο τηλέφωνο. Η σύνδεση με το τηλέφωνο, για άγνωστο σε μένα λόγο, δείχνει ασταθής.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

@hitech : Ξαναγραψε το μηνυμα σου ,αυτην την φορα

προσεχοντας τις εκφρασεις σου σε παρακαλω ..........:!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Aγόρασα σήμερα το 5800 και ακόμα προσπαθώ να το μάθω. Μια ερώτηση θα ήθελα να σας κάνω: στο ραδιόφωνο δεν μου συντονίζει σταθμούς... Μπορεί κανείς να μου πει αν κάνω κάτι λάθος ή είναι ελαττωματική η συσκευή μου;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το δεύτερο.

 

Μάλιστα, τη στιγμή της αναβάθμισης, συνεχώς τα Windows μου ζητούν να περάσω τους οδηγούς Nokia USB Rom ή κάπως έτσι. Το θέμα είναι πως αυτή η ειδοποίησης έρχεται και φεύγει ενώ όταν φθάσει η διαδικασία στα 8 λεπτά δε μου το ζητάει πλέον. Στα 7 λεπτά η διαδικασία σταματάει.

 

Το PC σου φταίει.

Και σε μένα τέτοια έκανε και το έβαλα σε άλλο και έκανε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το άλλο pc που έχω είναι ένα Asus Eee που λειτουργεί με Linux. Όπως και να έχει, έκανα εκ νέου εγκατάσταση και τώρα η διαδικασία έχει ξεκινήσει. Κατεβάζει την ενημέρωση αυτή τη στιγμή. Θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω αγοράσει και εγώ το 5800 από Αγγλία και το έφερα Ελλάδα. Το πήγα σε nokia shop και μου πέρασαν τα ελληνικά.

Δυστυχώς λόγο του περιορισμένου ελεύθερου διαθέσιμου χρόνου δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ με το κινητό.

Έχω μία απορία που αν μπορεί κάποιος να μου πει κάποια πράγματα συνοπτικά.

 

Έχω καταλάβει από αυτά που έχω διαβάσει πως για να περάσουμε κάποιες εφαρμογές θέλει πιστοποίηση. Για να αποφύγουμε αυτή την διαδικασία και να μπορούμε να περνάμε οποιαδήποτε εφαρμογή θέλουμε πρέπει να το hackaroume το κινητό? Αν ναι τελικά με ποια μέθοδο? Ποια είναι η πιο εύκολη? έχω δει γύρω στους 3 διαφορετικούς τρόπους και έχω μπερδευτεί.

 

Επίσης τι χρήσιμα προγράμματα μου προτείνεται να βάλω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 χρονια αποχης απο τη Nokia,επεστρεψα και χαλαλι της!Να το χαιρομαι σε μπλε χρωματακι.Καλως σας βρηκα.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...