Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalimera se oloys.ithela na kano mia diapistosi kai as pei kai kapoios allos an to exei paratirisei.molis evala tin teleytaia ekdosi toy logismikoy to kinito kanei ta eksis.paratirisa oti an peraso tin ekdosi kai den valo meta kamia efarmogi tote den exei kanena problima.an omos valo efarmogi meta den anoigei i kamera apo to to koympaki.molis ksanaperaso to firmware doylevei kanonika.exeis paratirisei kaneis allos ayto to problima me tin kamera?
Fantomas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια δεν μπορω να στειλω mms γνωριζει κανεις γιατι?εχω vodafone cu εχω επιλεξει και μου εχουν στειλει τις ρυθμισεις για τα mms και εχω κανει αποθηκευση....ομως ενω παει να το στειλει ξαφνικα λεει απετυχε και στα στοιχεια λεει Unable to send....!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εξηγήστε μου κάτι, το σήμα του κινητού είναι κανονικό, μιλάω κανονικά, άλλα το λογότυπο τις vodafone δεν υπάρχει στην οθόνη δεν έχω πειράξει τίποτα, ξαφνικά μου το έκανε έχω την εκδοσή 20

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι επιτελους ενας κατοχος του 5800 και με το που το πηρα

αποφασισα και εγω σαν καλο παιδι να κανω ενα update του firmware αλλα

δεν την παλευει...

μολις κανω search για να βρει το κινητο στο NSU δεν το βρισκει...

(εχω windows vista αλλα δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο...

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ απο μενα.Ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο καλυτερος-ασφαλεστερος τροπος για αποσυνδεση απο το pc.Ειτε ειναι συνδεμενο για μεταφορα αρχειων ειτε για pcsuite.

 

Κάνεις ασφαλή κατάργηση δίσκου από το αντίστοιχο εικονίδιο στο κάτω δεξί μέρος της οθόνης του υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τόσες μέρες δε ρωτάω γιατί πίστευα ότι θα το βρω αλλά έχει καταντήσει κουραστικό.

Πως κλειδώνουν τα κεφαλαία όταν γράφω? Με το που αλλάζω σε κεφαλαία γράφω ένα χαρακτήρα και μετά πάει πάλι στα μικρά. Θα πάθω τπτ από τα νεύρα μου!!!

Επίσης πιο γρήγορος τρόπος δεν υπάρχει να αλλάζει γλώσσα εκτός από το κουμπί με τις 3 παύλες-->αλλαγή γλώσσας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τόσες μέρες δε ρωτάω γιατί πίστευα ότι θα το βρω αλλά έχει καταντήσει κουραστικό.

Πως κλειδώνουν τα κεφαλαία όταν γράφω? Με το που αλλάζω σε κεφαλαία γράφω ένα χαρακτήρα και μετά πάει πάλι στα μικρά. Θα πάθω τπτ από τα νεύρα μου!!!

Επίσης πιο γρήγορος τρόπος δεν υπάρχει να αλλάζει γλώσσα εκτός από το κουμπί με τις 3 παύλες-->αλλαγή γλώσσας

 

Πατάς 2 φορές το βελακι που δείχνει προς τα πάνω.

Βρισκετε κατω δεξία στο full keybord και στο αλφαρηθμιτικο στη διαιση

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο, για να γίνουν μόνιμα κεφαλαία, γράφεις το πρωτο γράμμα κεφάλαιο και μετά πατάς άλλη μια φορά την διεση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι επιτελους ενας κατοχος του 5800 και με το που το πηρα

αποφασισα και εγω σαν καλο παιδι να κανω ενα update του firmware αλλα

δεν την παλευει...

μολις κανω search για να βρει το κινητο στο NSU δεν το βρισκει...

(εχω windows vista αλλα δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο...

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα...

 

To πρόβλημα πιθανότατα είναι στα vista. Απο το ένα PC μου αντιμετώπισα αντίστοιχο πρόβλημα, ξεκινούσε, και έγραφε ότι χάθηκε η σύνδεση πριν αρχίσει την αναβάθμιση. (3-4 φορές προσπάθησα)

Δοκίμασα από το laptop (πάλι vista) και όλα γίνανε πανεύκολα και με την πρώτη

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει η εγγύηση αυτή τη σχισμή?

Επειδή στην αρχη μπορέι να είναι αμελητέα αλλά όπως το βλέπω με λιγη χρήση σε 6 μήνες νομίζω πως θα μεγαλώσει σε σημείο που να μπαίνει σκόνη και να προκαλεί προβλήματα.

 

και κάτι ακόμα..πως βλέπετε την αυτονομία της μπαταρίας?

Με αρκετο "λιώσιμο"στο κινητό (αρκετά wifi, μουσική,πέρασμα προγραμμάτων , λίγο gps,ομιλία) μου κρατάει 1μιση μέρα...Εσάς?

Όχι, δεν καλύπτει τίποτα η εγγύηση διότι έτσι βγαίνουν όλες οι συσκευές.

Δεν είναι πρόβλημα κάποιων εξ αυτών.

Βέβαια δεν γνωρίζω πως αντιμετωπίζουν περιπτώσεις όπου αυξάνεται η σχισμή αυτή.

Μέχρι στιγμής έχει αναφερθεί από ένα μέλος πως του αυξήθηκε η σχισμή, αλλά δεν θυμάμαι να ανέφερε πως το αντιμετώπισε.

 

Η μπαταρία μου κρατά 3 μέρες, με αρκετή χρήση θα έλεγα.

Λίγο GPS, sms/κλήσεις, WiFi, ψάξιμο του μενού κτλ...

 

 

λοιπον το κινητο το πηρα απο μαγαζι της νοκια και μαλιστα πριν το παρω ρωτησα για τον κωδικο αν ειναι ελληνικος..τελος παντων εκανα την αναβαθμιση αλλα δεν εχασα τα ελληνικα!..περιεργα πραματα..τα σπαει το κινητο παντως!!!

Μα γιατί να χάσεις τα ελληνικά εφόσον θα πρόκειται για ελληνική συσκευή δεδομένου του ότι το αγόρασες από Nokia Shop.:ninja:

 

 

Καλησπερα,

Υπαρχει μια ειδηση για προβλημα στο ηχειο του συγκεκριμενου μοντελου κατασκευης πριν τον Ιανουαριο φετος. (δεν ξερω μηπως εχει γινει post ξανα γι αυτο το θεμα)

θελω να ρωτησω αν αντιμετωπισε κανεις προβλημα τετοιου ειδους.

την ειδηση την βρηκα εδω

Το πρόβλημα είναι στο ακουστικό και όχι στα ηχεία του.

Απλά το επισημαίνω μην υπάρξουν παρεξηγήσεις.:)

 

 

Το εχω 11 μερες τωρα και απο την αρχη το ακουστικο στην φουλ ενταση οταν ακουω κανει χριτς-χριτς σαν να τριζει πλαστικο μερος!

Αυτο ειναι το προβλημα που λενε ολοι εδω μεσα?

Ναι, είναι ένα από τα συμπτώματα.

Πήγαινε σε Nokia Shop, θα σου το φτιάξουν.

 

 

Καλησπερα παιδια κ απο μενα.Ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο καλυτερος-ασφαλεστερος τροπος για αποσυνδεση απο το pc.Ειτε ειναι συνδεμενο για μεταφορα αρχειων ειτε για pcsuite.

Όταν είσαι συνδεδεμένος σε κατάσταση PC Suite, απλά αποσύνδεσε το καλώδιο.

Όταν είσαι συνδεδεμένος σε κατάσταση Μεταφοράς δεδομένων τότε κάνε ασφαλή κατάργηση.

 

 

kalimera se oloys.ithela na kano mia diapistosi kai as pei kai kapoios allos an to exei paratirisei.molis evala tin teleytaia ekdosi toy logismikoy to kinito kanei ta eksis.paratirisa oti an peraso tin ekdosi kai den valo meta kamia efarmogi tote den exei kanena problima.an omos valo efarmogi meta den anoigei i kamera apo to to koympaki.molis ksanaperaso to firmware doylevei kanonika.exeis paratirisei kaneis allos ayto to problima me tin kamera?

Μήπως χρησιμοποιείς sim card της vodafone;

Αν ναι, αυτό ευθύνεται. Έχει αναφερθεί και στο παρελθόν πολλές φορές το πώς λύνεται.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

 

Παιδια απο που μπορω να βαλω msn στο κινητο μου;

 

Ευχαριστω

Ό,τι αφορά εφαρμογές έχουμε πει πολλάκις πως υπάρχει αντίστοιχο θέμα.

Ρίξε μια ματιά και θα σου λυθεί η απορία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Camera Samples: Nokia 5800 vs Samsung F480 vs Olumpus FE340

http://dailymobile.se/2009/02/28/camera-samples-nokia-5800-vs-samsung-f480-vs-olumpus-fe-340/

 

Here are some comparing camera sample between the Nokia 5800, Samsung F480 and a Olumpus Fe-340 digital camera.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγω μια χαζη ερωτηση;

οταν κλείνω το κινητό για το βράδι, π.χ., το ανοίγω το πρωί και πάντα μου ζητάει ρύθμιση ημερομηνίας και ώρας.

υπάρχει καμια ρύθμιση να μην το κάνει αυτό;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες παρατηρώ και εγώ αυτό που είχε αναφερθεί πριν κάτι ημέρες με την ώρα. Στις 3 ημέρες μένει πίσω περίπου 1 λεπτό. :blink: Τι είναι αυτό πάλι; Έλεος.
Link to comment
Share on other sites

οταν κλείνω το κινητό για το βράδι, π.χ., το ανοίγω το πρωί και πάντα μου ζητάει ρύθμιση ημερομηνίας και ώρας.

υπάρχει καμια ρύθμιση να μην το κάνει αυτό;

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε να στο κάνει αυτό καθόλου, όσο και αν το αφήσεις κλειστό. Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγω μια χαζη ερωτηση;

οταν κλείνω το κινητό για το βράδι, π.χ., το ανοίγω το πρωί και πάντα μου ζητάει ρύθμιση ημερομηνίας και ώρας.

υπάρχει καμια ρύθμιση να μην το κάνει αυτό;

 

Πιθανόν έχει πρόβλημα η εσωτερική μπαταρία που κρατάει την ώρα.

 

Πήγαινέ το στο service για επισκευή.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν έχει πρόβλημα η εσωτερική μπαταρία που κρατάει την ώρα.

 

Πήγαινέ το στο service για επισκευή.

 

εκεί πήγε το μυαλό μου κι εμένα, στην εσωτερική μπαταρία. είμαι για πολλά χρόνια χρήστης nokia και πρώτη φορα το είδα αυτό και είπα μήπως ηταν bug της 5th edition.

θα το πάω την τριτη το πρωί. για να μου φτιάξουν επιτόπου χλωμότατο το βλέπω...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια την ωρα που τραβουσα βιντεο ξαφνικα εκλεισε η οθονη επανηλθε σε κατασταση αναμονης και απο τοτε ουτε η καμερα αλλα ουτε και η αναπαραγωγη βιντεο στην εκθεση δεν δουλευη κλεινη και ξανανοιγη καμια ιδεα τι

συμβαινη και πως μπορω να το φτιαξω?

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες παρατηρώ και εγώ αυτό που είχε αναφερθεί πριν κάτι ημέρες με την ώρα. Στις 3 ημέρες μένει πίσω περίπου 1 λεπτό. :blink: Τι είναι αυτό πάλι; Έλεος.

Στα τελευταία firmwares πολλά προβλήματα έχουν αναφερθεί σε σχέση με την ώρα, το ξυπνητήρι...

Δεν ξέρω τι κάνουν εκεί πάνω στη Φιλανδία.

Η αλήθεια είναι πως έχω απογοητευθεί.:(

 

 

Παιδια εχει κανεις product code ελληνικο RED, για να το αλλαξω???, το 5800 που εχω δεν εχει ελληνικη γλωσσα !!!!

0559299: ΚΟΚΚΙΝΟ

0559395: ΜΠΛΕ

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση απο μελλοντικη αναβαθμιση να βελτιωθει η αναλυση της καμερας?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...