Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας.

 

Εχω μια ερώτηση.Οταν παιζω βιντεο απο Youtube τα βλέπω χαλια πιξελαρισμένα εως σημειου να μην μπορεις να τα παρακολουθησεις.Υπαρχει κανένας τροπος να βελτιωσω την ποιότητα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Επισης ειπαν πως ειναι λιγο παρακινδυνευμενο να κανουμε μονοι μας την ενημερωση γιατι μια τυχον διακοπη ρευματος , διακοπη αναμεσα στο κινητο και τον υπολογιστη για διαφορους λογους ισως μας βαλει σε μπελαδες."

 

Από το site της Nokia:

 

"Θα ακυρωθεί η εγγύηση εάν ενημερώσω το υλικολογισμικό της συσκευής Nokia χρησιμοποιώντας το Nokia Software Updater;

 

Όχι, δεν θα ακυρωθεί."

 

Τι άλλο θα ακούσουμε...

 

 

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μερες ρωτησα για ενα πιθανο "προβλημα" (δεν ειμαι σιγουρος οτι προκειτε για προβλημα γι'αυτο ρωταω) αλλα δε μου απαντησε κανεις..

 

παραθετω την ερωτηση παλι και ελπιζω σε καποια απαντηση αυτη τη φορα..

 

το μονο "προβλημα" που δε ξερω καν αν ειναι προβλημα, παρακαλω ας το επιβεβαιωσει καποιος ειναι οτι μετα που εβαλα την 20 εχω την εντυπωση οτι δε λειτουργει σωστα το φλας.. τι εννοω.. με την 11 νομιζω οτι οταν εβαλα καποια στιγμη το φλας στο ενεργοποιημενο, ηταν μονιμα αναμμενο και την στιγμη που εβγαζες φωτο γινοταν πιο εντονο.. αντιστοιχα στο αυτοματο αναβε μονο οταν εβγαζες φωτο.. τωρα με την 20, στο ενεργοποιημενο αναβει μονο οταν παταω να βγαλει φωτο και στο αυτοματο αναβει μονο κοκκινο οταν παταω να βγαλω φωτο και οταν ειναι σκοταδι (το εκλεισα στην παλαμι μου για να το δοκιμασω) αναβει στην αρχη το φλας αλλα μολις βγαζω φωτο σβηνει και αναβει το κοκκινο με αποτελεσμα να βγαινει μαυρη :P

εχει κανεις παρομιο προβλημα?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδες τα νεοτερα εχουν ως εξης

μετα την μη εκκινιση του νοκια υστερα απο αναβαθμιση μεσω nsu σημερα το πηγα σε nokia shops. μου ειπαν πως αν δεν μπορουσαν να το φτιαξουν αυτοι θα επρεπε να το στειλουν στα κεντρικα και να περιμενω 20 μερες παρακαλω.Ευτυχως ολα πηγαν καλα και μετα μια ωρα που επεστρεψα στο καταστημα το κινητο δουλεψε αλλα μου ειπαν τα εξης οταν τους ρωτησα γιατι εγινε αυτο: Η νοκια δεν συνιστα την αναβαθμιση μεσω nsu γιατι πολυ απλα δεν γινεται αναβαθμιση αλλα update, δηλαδη ενημερωνονται καποια στοιχεια του κινητου αλλα δεν διορθωνονται τυχον βλαβες ενω αυτοι "αφαιρουν" το υπαρχον λογισμικο εξ ολοκληρου και περνανε το αναβαθμισμενο απο την αρχη.Επισης ειπαν πως ειναι λιγο παρακινδυνευμενο να κανουμε μονοι μας την ενημερωση γιατι μια τυχον διακοπη ρευματος , διακοπη αναμεσα στο κινητο και τον υπολογιστη για διαφορους λογους ισως μας βαλει σε μπελαδες.

τωρα οσο αφορα την αναβαθμιση εχω να πω

- το κινητο ειναι σαφως πιο γρηγορο σε ολες τις λειτουργιες του

- εχουν γινει πιο παχες οι ενδειξεις μπαταριας και σηματος

- η αναζητηση δουλευει τουλαχιστον οσο αφορα την αναζητηση στο τηλεφωνο (οι ανθρωποι μου μηνυματα κτλ στο διαδικτυο δεν εχω δοκιμασει ακομα)

- εχει προστεθει το λεξικο

- ειναι πιο ευκολη η πλοηγηση στα μηνυματα με τις καρτελες απο εισερχομενα σε σταλθεντα και λοιπα(ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω)

-εχει μεγαλωσει το πλαισιο πανω δεξια για τα στοιχεια της συνδεσιμοτητας κτλ

- εχουμε περισσοτερες επιλογες στο μητρωο κλησεων

-παρατηρησα πως ειναι ελαχιστα πιο αργο το ξεκλειδωμα του τηλεφωνου απο το πλαι(ελαχιστα πιο αργο σχεδον αμελητεο)

- δεν θυμαμαι αν στο μενου εφαρμογες υπηρχε το εικονιδιο ενημερωση εφαρμογων

 

μεχρι στιγμης αυτα συν οτι αλλο εχει αναφερθει απο υπολοιπα μελη και

συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου αλλα νομιζω μας αφορα ολους

στο τελος για να πουλανε συσκευες και ανταλλακτικα τα νοκια σοπ θα μας πουνε οτι και οι υπολογιστες που εχουμε σπιτια μας δεν ειναι οι καταλληλοι για νακανουμε αναβαθμισεις μονοι μας.ΗΜΑΡΤΟΝ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα. Είμαι κάτοχος του 5800 εδώ και περίπου 10 μέρες. Πέρα από τη σχισμή, που είναι ανεπαίσθητη θα έλεγα, έχω ένα άλλο πρόβλημα που δεν έχω βρει να αναφέρει κάποιος άλλος. Συγκεκριμένα το bluetooth δε συμπεριφέρεται καλά σε λήψεις αρχείων από μερικές συσκευές(π.χ. iMac και Sony Erricson K810). Έχει εξωφρενικά χαμηλή ταχύτητα (μιλάω για 1-3 KB/s) με αποτέλεσμα η μεταφορά να μην ολοκληρώνεται ποτέ. Με άλλες συσκευές πάλι συμπεριφέρεται φυσιολογικά. Οι άλλες συσκευές είναι δοκιμασμένες και λειτουργούν άψογα γενικά. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα ή κάποια συμβουλή; Το τηλέφωνο έχει Firmware 11.0.008 και κάρτα vodafone. Έκανα hard reset χωρίς να αλλάξει κάτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Έχω macbook pro και η μεταφορά με ΒΤ από και προς το 5800 γίνεται χωρίς πρόβλημα (170 KB/s). Μήπως το έχεις σε απόσταση;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν επιτρεπεται αυτο το ποστ οποτε αν δεν απλα ας το σβησει καποιος Mod γιατι βλεπω οτι αρκετοι ειναι ενεργοι σαυτο το section :)

 

για να αλλαξει το Product code πηγη: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Use this mod at your own risk, you may damage your phone!!

 

Χρησιμοποιηστε με δικη σας ευθύνη!!

 

NOTE : USE THIS ONLY IF U CANT GET IT DONE THROUGH PHOENIX

 

make sure u have the latest Nokia PC Suite installed as this has the 5800 usb drivers...

 

1. Download JAF 1.98.62.exe

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

2. Download JAF PKEY Emulator v5.0

xxxxxxxxxxxxxxxx

 

3. Install JAF 1.98.62

 

4. Extract JAF PKEY Emulator v5.0 to desktop (will emulate jaf tool box)

 

5. connect ur Nokia 5800 and select PC Suite mode on your Nokia 5800.

 

6. Now run JAF PKEY v5.0 and click on the GO button. It will come up with error: box driver not installed --> so click ok and now JAF v1.98 will run.

 

7. select BB5 tab --> tick Prod. Manager --> then click the service button --> click the Read Values button.

 

8. Now u can enter ur product code and press the Write Values button and boooom it all done.

 

δεν το εχω κανει αλλα μαλλον εγω θα προτιμήσω αυτο σε σχεση με το phoenix μολις ερθει η συσκευη μου απο Αγγλια ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω macbook pro και η μεταφορά με ΒΤ από και προς το 5800 γίνεται χωρίς πρόβλημα (170 KB/s). Μήπως το έχεις σε απόσταση;

 

Όχι, κοντά είναι και το κάνει και με κάποια άλλα κινητά, ενώ ο imac δουλεύει απροβλημάτιστα με άλλες συσκευές, οπότε το πρόβλημα είναι στο nokia.

 

Θα δοκιμάσω αύριο και το firmware update,όπως προτείνει και ο gianpithio, κι αν δεν φτιάξει θα πάω να το τσεκάρουν σε κάποιο nokia shop.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα παρατηρήσει ένα πρόβλημα όταν προσπαθούσα να στείλω κάτι σε έναν φίλο(σε china phone) αλλά δεν παίζει ρόλο γιατί με το w960 μια χαρά του έστελνα και τώρα μου βγάζει οτι η σύνδεση απέτυχε.... δεν μας τα λέει καλά το κινητάκι.... Πιστεύω ότι μια τεχνολογική αποτυχία αυτό το κινητό με τόσα προβλήματα που έχει εμφανίσει και σε hardware αλλά και σε software,άσχετα με τις πωλήσεις.... είπαμε οκ είναι φθηνό αλλά όχι και έτσι ρε παιδιά....δηλαδή ο καθένας που έχει 5800 θα πρέπει να ανοίξει ένα δικό του nokia shop για να το φτιαχτεί κάθε τρεις και λίγο που θα του χαλάει.... η να πάει να εγκατασταθεί σε ένα nokia shop .... έλεος ποια με αυτό το τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα παρατηρήσει ένα πρόβλημα όταν προσπαθούσα να στείλω κάτι σε έναν φίλο(σε china phone) αλλά δεν παίζει ρόλο γιατί με το w960 μια χαρά του έστελνα και τώρα μου βγάζει οτι η σύνδεση απέτυχε.... δεν μας τα λέει καλά το κινητάκι.... Πιστεύω ότι μια τεχνολογική αποτυχία αυτό το κινητό με τόσα προβλήματα που έχει εμφανίσει και σε hardware αλλά και σε software,άσχετα με τις πωλήσεις.... είπαμε οκ είναι φθηνό αλλά όχι και έτσι ρε παιδιά....δηλαδή ο καθένας που έχει 5800 θα πρέπει να ανοίξει ένα δικό του nokia shop για να το φτιαχτεί κάθε τρεις και λίγο που θα του χαλάει.... η να πάει να εγκατασταθεί σε ένα nokia shop .... έλεος ποια με αυτό το τηλέφωνο...

 

Δηλ. το οτι εσυ δν μπορειις να στειλεις στο china phone αρχεια μεσω BT σημαινει πως το κινητο ειναι αποτυχια?

 

Μη τα ισοπεδωνετε ολα. Το κινητο μια χαρα ειναι ειδικα μετα την αναβαθμιση.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακουστικό, πώς μου ήλθε το"μεγάφωνο" :blink:

Διαπίστωσα οτι έχω κάποιες μικρο-διακοπές. Αυτη την στιγμή δεν βλέπω να το στέλνω σε ΝΟΚΙΑ shop, μιας και το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν με πολυενοχλεί (δεν μιλάω συχνά). Επίσης θα με πιάσουν τα νεύρα μου αν μου πουν να το κρατήσουν καμια εβδομάδα, μιας και απο οτι έχω μάθει πρόκειται για δουλειά 5 λεπτών, οπότε.... συνεχίζω έτσι μέχρι κάποια στιγμή να μου την "δώσει" και να το ταχυδρομίσω.

Το χω κι εγω το ιδιο προβλημα αλλά χρησιμοποιώ μονο bluetooth οποτε δε με απασχολει καθολου.

 

καλημέρα παιδια....χτες το βραδυ παρελαβα το δικο μου (χρωματος μπλε απο την vodafone) με την ν11 πανω....

αν εξαιρεσεις την σχισμη η οποια ειναι ενοχλητικη κατα τα αλλα το gps κλειδωνει καλα το bluetooth δουλευει μια χαρα το firmware ειναι αρκετα γρηγορο το ακουστικο μεχρι τωρα δουλευει καλα....μεχρι και πατωντας το κουμπι της καμερας ανοιγει η καμερα :D

γενικα ειχα τρομαξει με αυτα που διαβαζα αλλα τελικα αν εξαιρεσεις το πενακι που ειναι ειναι αθλιας ποιοτητας (οχι οτι χρειαζεται πουθενα) το κινητο για τα 49 ευρω που πληρωσα ειναι μια χαρα ....αντε σημερα του εκανα πρωτη φορτιση να δουμε ποσο αντεχει κα η μπαταρια

βαλε τη νεα αναβάθμιση 20.χχχχχ και θα δεις τεράστια διαφορά σε ταχυτητα.Ειναι σα να πηρες αλλο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βαλει κανεις μσν στο τηλ???κ κατι αλλο το google δουλευει στην συσκευη?

Ναι.

Ό,τι θέλεις να ρωτήσεις σχετικά με εφαρμογές κάνε το στο αντίστοιχο θέμα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του 5800 με την έκδοση 10.0.010.Θέλω να του κάνω αναβάθμιση στην 20 αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω κάνενα πρόγραμμα που να συνεργάζεται με το macbook μου. Ξέρει κανείς πως θα καταφέρω να κάνω την αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Σε περιβάλλον Mac OS X δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Αναγκαστικά χρειάζεσαι περιβάλλον Windows για να τρέξεις το Nokia Software Updater.

Μέσω FOTA δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση, άρα η επίσκεψη σε Nokia Shop είναι μονόδρομος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. το οτι εσυ δν μπορειις να στειλεις στο china phone αρχεια μεσω BT σημαινει πως το κινητο ειναι αποτυχια?

 

Μη τα ισοπεδωνετε ολα. Το κινητο μια χαρα ειναι ειδικα μετα την αναβαθμιση.

 

Μακάρι να ήταν μόνο αυτό.........

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Ό,τι θέλεις να ρωτήσεις σχετικά με εφαρμογές κάνε το στο αντίστοιχο θέμα!

 

ευχαριστω κ συγνωμη..:(να ρωτησω κ κατι αλλο δεν ξερω αν ειναι εδω το καταλληλο μερος..

απο που μπορω να κατεβασω τους χαρτες της ελλαδας αλλα να δουλευουν κανονικα οχι για πεντε δεκα μερες?κ κατι αλλο βρηκα αυτο το βιντεο υπαρχει εφαρμογη που βλεπεις δρομους αυτοκινητα κτλ?

http://www.symbian-guru.com/welcome/2008/12/google-maps-mobile-with-streetview-on-5800-xpressmusic.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και μετά το firmware update το πρόβλημα με το bluetooth παραμένει (ίσως κάπως καλύτερα, αλλά και πάλι μη αποδεκτό). Δε γλιτώνω την επίσκεψη σε nokia center (του Συντάγματος είναι καλή επιλογή; ). Κατά τ' άλλα παρατηρώ μια καλύτερη ανταπόκριση του τηλεφώνου όσο αφορά την ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλαν και διαφημισουλα στην TV...ωραια πετυχημενη αν και δεν θα ελεγα οτι ειναι η διαφημιση που θα σε μαγεψει...τωρα οσον αναφορα αυτους που θα κερδισει η διαφημιση ειναι μονο αυτοι που θα δουν ενα Nokia με touchscreen και θα τρεξουν για να το αποκτησουν...παντως πιστευω οτι αρκετοι μπορει να απογοητευτουν αρχικα...!

Εγω παντως εδω στην καβαλα δεν το βρηκα πουθενα ακομη...!Ουτε στην voda....!:blink::blink::blink::ninja:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κ συγνωμη..:(να ρωτησω κ κατι αλλο δεν ξερω αν ειναι εδω το καταλληλο μερος..

απο που μπορω να κατεβασω τους χαρτες της ελλαδας αλλα να δουλευουν κανονικα οχι για πεντε δεκα μερες?

Δεν υπάρχει σπασμένο το Nokia Maps.

 

κ κατι αλλο βρηκα αυτο το βιντεο υπαρχει εφαρμογη που βλεπεις δρομους αυτοκινητα κτλ?

http://www.symbian-guru.com/welcome/2008/12/google-maps-mobile-with-streetview-on-5800-xpressmusic.html

Όπως γράφει και το site αυτή είναι δυνατότητα του Google Maps 3.0.

Με μια αναζήτηση στο google θα το έβρισκες αμέσως για να το κατεβάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες βρισκομαι στο Λονδίνο.Βρήκα ζελατίνα προστασίας οθόνης ειδικά για το 5800 προς 3 λίρες το τεμάχιο.Τι λέτε αξίζει;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδω στην καβαλα δεν το βρηκα πουθενα ακομη...!Ουτε στην voda....!:blink::blink::blink::ninja:

 

Είναι σε έλλειψη αυτόν τον καιρό. Εγώ το αγόρασα από την Voda στην Καβάλα στα τέλη Ιανουαρίου. Πάντως, πίστεψε με, δε νομίζω να σε απογοητεύσει! Είναι φοβερό κινητό!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του 5800 με την έκδοση 10.0.010.Θέλω να του κάνω αναβάθμιση στην 20 αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω κάνενα πρόγραμμα που να συνεργάζεται με το macbook μου. Ξέρει κανείς πως θα καταφέρω να κάνω την αναβάθμιση?

 

Εαν δεν έχεις εύκολη πρόσβαση σε pc τότε σου προτείνω να βάλλεις virtual OS winXP στο macbook μέσα απο το Parallels όπου μπορεις να εγκαταστίσεις το PCSuite της Nokia και όλα θα μπορεις να τα κάνεις κανονικά.Όλα αυτά μέχρι να βγει η OVI Suite της Nokia για περιβάλλον mac OS είναι η μόνη λύση.Σύμφωνα με το site της OVI Suite δεν θα αργίσει να κυκλοφορίσει η έκδοση για macOS. Ας ελπίσουμε σύντομα γιατί θέλω να ξεφορτωθώ τα XP απο το macbook μου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε έλλειψη αυτόν τον καιρό. Εγώ το αγόρασα από την Voda στην Καβάλα στα τέλη Ιανουαρίου. Πάντως, πίστεψε με, δε νομίζω να σε απογοητεύσει! Είναι φοβερό κινητό!

 

Α!ωραια τοτε...!Να σε ρωτησω κατι...οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια η οτι στην καβαλα φερνουν συνεχεια σωστες παρτιδες...αλλα εσυ απογοητευτηκες καθολου απο το κινητο...?κανενα προβλημα που σε ξενερωσε?Γενικα γιατι την χρηση που το θες αξιζει?και αν ναι..ποια ειναι η χρηση που του κανεις...?Συγνωμη αν σε κουρασα...ευχαριστω...

 

Υ.Γ.: η ερωτηση βεβαια ισχυει για ολους...απλως θελω να δω αν το κινητο ταιριαζει στην χρηση που θελω να του κανω...!ευχαριστς εκ των προτερων...!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω 1 μιση βδομάδα το κινητό, του πέρασα και την ν20, το χω ταράξει στο gps k wifi, πολύ ικανοποιημένος κ με το browsing κ ιδίως με το χειρισμό του,ακόμα κ με ένα χέρι τις πιο πολλές φορές (περιμένω βέβαια συμβατές εκδόσεις του garmin k tou nokia sports tracker).

 

Ωστόσο έχω ένα παράξενο πρόβλημα. Συνδέομαι σε όλα τα wifi routers εκτός.. από το δικό μου του σπιτιού! :D Το έχω δοκιμάσει τουλάχιστο με dlink linksys usr fritz netfaster, με όλα μια χαρά, άλλα με κωδικούς άλλα όχι, αλλά με το Speedtouch 585v6 μου αρνείται πεισματικά να συνεργαστεί. Καμία απόκριση πύλης. Μερικές φορές δείχνει να κατεβάζει λιγα δεδομένα στην αρχή (πετυχαίνει ο έλεγχος συνδεσιμότητας στο διαδίκτυο) αλλά πας να ανοίξεις μια σελίδα κ τπτ - καμία απόκριση πύλης. Έχω δοκιμάσει στο ρούτερ wep, wpa, wpa2, χωρίς καθόλου encryption, add new devicew automatically, έβαλα στο τηλ static ip's, συνέχεια το ίδιο. Απ' ότι είδα και στα φόρουμς της νόκια μάλλον κάποια ασυμβατότητα παίζει με τις ρυθμίσεις τους.

 

Τεσπα όχι ότι είναι και κάτι με τρελή σημασία, στο κάτω κάτω από το σπίτι μπαίνω με τον υπολ στο ιντερνετ, αλλά με τσατίζει που αρνείται!! :wacko: Όποια ιδέα ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...