Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα βασικά έκανα φορμάτ μετά από λίγο πρόβλημα, πάλι φορμάτ πάλι πρόβλημα μετά και αντί για φορμάτ απλά αφαίρεσα τη κάρτα το άνοιξα και δούλευε ρολόι. Τώρα ήταν τυχαίο δε ξέρω απλά για δοκιμή στο είπα, αν δουλέψει έτσι σημαίνει ότι ή κάτι στη κάρτα ή η ίδια η κάρτα φταίει αν όχι κάτι άλλο

μετα το ρεσετ ολα καλα. εβγαλα την καρτα, να δω τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ, τότε δικό μου το λάθος. Δεν ήξερα ότι για τα χρώματα που λέτε εννοείται αποκλειστικά τη λωρίδα. Εγώ νόμιζα αναφερόσασταν σε όλο το σώμα του κινητού.

Ζητώ συγγνώμη για την παρανόηση.

Πάντως η γραφίδα είναι μαύρη.

Ναι και εμένα η απόδειξη ΜΠΛΕ γράφει, συγκεκριμένα ΜΠ.

 

Ήμουν σίγουρος ότι κατάλαβες λάθος και για αυτό σε ρώτησα τι χρώμα είναι η λωρίδα σου . Στο μαύρο η λωρίδα είναι γκρι και αν δεις στο κουτί σου γράφει Blue εκεί που λέει τους κωδικούς . Απλά είναι αρκετά σκούρο και φαίνεται και σαν μαύρο. Το μαύρο δεν κυκλοφορεί σε καμία χωρά και είναι κλασική κίνηση της Νοκια (όπως Ν82) λογικά σε 2 μήνες θα εμφανιστεί .

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος ότι κατάλαβες λάθος και για αυτό σε ρώτησα τι χρώμα είναι η λωρίδα σου . Στο μαύρο η λωρίδα είναι γκρι και αν δεις στο κουτί σου γράφει Blue εκεί που λέει τους κωδικούς . Απλά είναι αρκετά σκούρο και φαίνεται και σαν μαύρο. Το μαύρο δεν κυκλοφορεί σε καμία χωρά και είναι κλασική κίνηση της Νοκια (όπως Ν82) λογικά σε 2 μήνες θα εμφανιστεί .

Ναι, δίκιο έχεις. Μπλέ γράφει και το κουτί. Τι απλά είναι πολύ σκούρο, κατάμαυρο είναι. :)

Αυτό πάντως που θέλω να αναφέρω για το κινητό, είναι ότι με ενθουσίασε πάρα πολύ και να φανταστείτε, το σκεφτόμουν να γυρίσω ή όχι από windows mobile σε symbian. Όταν βγει και πρόγραμμα για gps θα είμαι πλήρως ικανοποιημένος.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται και λίγα μνμτ πιο πριν αν θυμάμαι καλά. Το πλαίσιο το έχει κανονικά http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&product=1212613
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο πλαισιο λογικα εχουν κανει λαθοσ στις τιμες με συνδεση στην Cosmote.... Δεν πεζει να ειναι τοσο υψηλεσ....
Link to comment
Share on other sites

Nokia ships half a million 5800 XpressMusic handsets in 30 days

 

http://www.engadget.com/2009/01/23/nokia-ships-half-a-million-5800-xpressmusic-handsets-in-30-days/

 

 

Δεν είδα αν το έχει βάλει κανείς αλλά είναι πολύ καλή είδηση!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο πλαισιο λογικα εχουν κανει λαθοσ στις τιμες με συνδεση στην Cosmote.... Δεν πεζει να ειναι τοσο υψηλεσ....

Προφανως επειδή το κινητό δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα ακόμα αλλά μόνο στη vodafone το παίρνει από εκεί και το πλαίσιο και ίσως δε το πουλάει με συνδέσεις cosmote προς το παρόν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

WLAN IEEE 802.11 b/g (3G version only)

Δηλαδή υπάρχει και έκδοση που δεν είναι 3G και δεν έχει wifi?

Από ότι είδα στο site της vodafone λέει ότι έχει..

Μη το πάρουμε και μετά ανακαλύψουμε ότι δεν έχει.

Λάθος κάνουν στο site Τους. Μόνο στην κινέζικη αγορά θα κυκλοφορήσει η έκδοση του 5800 χωρίς 3G και Wi-fi. Όλα τα κομμάτια της βοντα είναι ελληνικά.

pan82 δοκίμασα αλλά δεν δείχνει κανένα τραγούδι, παρόλα αυτά η ελεύθερη μνήμη του τηλ είναι 2,5 μβ από 70, αφού μου στείλανε μερικα mp3 μέσω bluetooth. που είναι τα mb οεο;;

Βάλε τον x-plore, πάτα inbox και μετέφερε ή σβήσε όλα τα αρχεία που βλέπεις. Έτσι θα ελευθερωθεί η εσωτερική μνήμη της συσκευής σου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι από Vodafone έχει μέσα τρία έγραφα στα Ελληνικά. Μιας και το πείρες από Πλαίσιο ποια έκδοση έχει περασμένη ;

 

Τελικά μέσα στην βιασύνη μου να βάλω την sim οι οδηγίες είχαν πέσει στο πατωμα του αυτοκινήτου:lol: την 11 φοράει

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε αυτους που το αγορασαν τισ τελευταιες μερες... Εχει και σε εσασ κενο πανω δεξια σαν και στα ατομα που το ειχαν προτοπαρει?
Link to comment
Share on other sites

Αντε να τελειώσει η αποκλειστικότητα της vodafone να το πάρουμε κ οι υπόλοιποι με τις επιδοτήσεις μας. . . :)

 

Nokia ships half a million 5800 XpressMusic handsets in 30 days

 

http://www.engadget.com/2009/01/23/nokia-ships-half-a-million-5800-xpressmusic-handsets-in-30-days/

 

 

Δεν είδα αν το έχει βάλει κανείς αλλά είναι πολύ καλή είδηση!

Για δες κ εδώ :) 5800 shipments surpass one million unit milestoneah

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε αυτους που το αγορασαν τισ τελευταιες μερες... Εχει και σε εσασ κενο πανω δεξια σαν και στα ατομα που το ειχαν προτοπαρει?

Ναι, έχει.

Έχουν γραφτεί σελίδες γι αυτό το γεγονός.

 

ΥΓ: Πάντως το δικό μου δεν είχε.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το ηχείο το περίμενα ποιο δυνατό...δηλαδή σε σύγκριση που έκανα με ένα κινέζικο ενός φίλου τρώει αρκετό "μπάνιο"

 

 

P.S Αλήθεια τα κινέζικα τη SAR έχουν? Γιατί προσφέρουν πολλά περισσότερα όπως ΤV κτλπ σε πολύ χαμηλότερες τιμές,αξίζει να πάρεις κινέζικο?και αν όχι γιατί?.... Sorry για το :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια επανεκινηση παρουσιαστηκε το προβλημα με το camera button που δεν αποκρινεται οταν εισαι στο desktop και το κοκκινο που ουτε και αυτο νιώθει. Δεν ξερω τι απο όλα το προκαλεσαι παντως μιας και δεν με επιρεάζουν προς το παρον ούτε φορματ θα κανω ούτε θα αλλαξω memory card και θα περιμένω κανα update που σίγουρα θα το φτιάξουν.

Πάντως ελπίζω να μην εχουν προβλήματα οι micro sd που δίνουν γιατί απο οτι είδα οι 16giga κανουν γύρω στα 60euros...

Link to comment
Share on other sites

Οκ Πιστεύω ότι στην vodafone είναι τελικά απαράδεκτοι. Μετά απο 1 βδομάδα που το έχω αφήσει για αντικατάσταση μου είπαν σήμερα (και αφού πήγα εγώ αντι να με ειδοποιήσουν αυτοί) ότι η αντικατάσταση δεν εγκρίθηκε γιατί είχα 46 λεπτά ομιλίας (σε 4 ημέρες χρήσης) και ότι έχει σταλεί γιά service στην άλφα κόπυ χωρίς να μπορούν να μου δώσουν χρόνο παράδοσης.

Οταν διαμαρτυρίθηκα και ζήτησα τα λεφτά μου πίσω όπως έχω το δικαίωμα απο τον νόμο αρνήθηκαν και με παρέπεμψαν στο 1399.

Αφού λοιπόν πήρα εκει τηλέφωνο ο υπάλληλος αφού πρώτα μου πρότεινε να πάω στα δικαστήρια!!! δέχτηκε τελικά να καταγράψει το αίτημα μου όταν του τόνισα ότι είμαι πολλά χρόνια συνδρομητής τους καί ότι σίγουρα υπάρχει και καλύτερος τρόπος να αντιμετωπίσουν τον πελάτη τους.

Ετσι αναμένω απάντηση απο Δευτέρα. Πάντως θεωρώ ότι η αντιμετώση της vodafone είναι απλά απαράδεκτη και σκέπτομαι σοβαρά να αλλάξω εταιρεία.

Σε αυτές τις περιπτώσεις πιστεύω ότι μια σοβαρή εταιρεία πρεπει να προβαίνει σε άμεση αντικατασταση και να βρίσκει αυτή την άκρη με τον προμηθευτή της.

Οσο για το όριο των 30 λεπτών ομιλίας νομιζω ότι είναι αυθαίρετο ,παράνομο και πάνω απο όλα γελοίο. Ας μας απαντήσουν απο ποιό νόμο/διάταξη προκύπτει.

Ξανατονίζω ότι το τηλέφωνο χρησιμοποιήθηκε 4 (τέσσερεις) ημέρες και ότι τα περισσότερα απο τα λεπτά ομιλίας έγιναν για να διαπιστωθεί το πρόβλημα! (πρόβλημα στο ακουστικό).

Θά ήθελα να μού πείτε την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης δεν είχε θέματα.

Μόνο μερικά βίντεο με επίδειξη της συσκευής είχε καθώς και το trailer του The dark knight.

 

και τους χαρτες της νοκια μαζι με καποια τραγουδια;)

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το κινητό άλλα επειδή δεν έχω μεγάλη εμπειρία από Nokia μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε να συγχρονίσω τις επαφές μου από το k750? Χρησιμοποιώ το My Phone άλλα δεν βγάζει τις επαφές σε αρχείο που να ανοίγει με το Outlook και δεν ξέρω τι να κάνω!
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα την Invisible Sheild(full body)....λογικά σε 2 βδομάδες περίπου ελπίζω να μου έρθει γιατί η θήκη είναι ψιλό μουφα

 

λένε ότι επηρεάζει την ευαισθησία σε σημείο που κάνει ό,τι θέλει το κινητό με αυτην την θήκη.δες πώς θα πάει και πες μας και εμάς να ξέρουμε..

 

Κανά link ρε παιδιά να δούμε και μεις τί παίζει... :worry:

 

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή ή κάποια άλλη μεμβράνη στο κινητό ?? Του δουλεύει κανονικά η αφή με αυτήν πάνω ??

 

ΤΗΑΝΧ προκαταβολικά για την όποια απάντηση... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το ovi suite δε μου εκτελείται και μου βγάζει παράθυρο με το εξής:

"Αυτή η εφαρμογή απαιτεί .ΝΕΤ Framework 3.5 SP1 ή νεότερη έκδοση. Για τη λήψη αυτής της απαιτούμενης ενημέρωσης, μεταβείτε στη διεύθυνση http://www.microsoft.com/downloads"

Και το nsu και το ovi, μου βγάζουν τέτοια προβλήματα από εχτές που έβαλα το sp2 beta στα vista (πριν το sp2 το nsu μου έβγαζε ότι υπάρχει αναβάθμιση). Μήπως εξαιτίας αυτού το nsu μου βγάζει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση; Δηλαδή, τι να κάνω; Να το απεγκαστατήσω το sp2 beta;

Και αυτό με τη θήκη, αν μπορεί κάποιος να μου πει, γιατί δεν εμφανίζεται φωτισμός του τηλεφώνου όταν με καλούν, ενώ μόλις το βγάλω 2-3πόντους έξω εμφανίζεται ο φωτισμός; Αν το βάλω πάλι μέσα, πάλι σκοτεινιάζει η οθόνη.

 

Αρχικά δοκίμασε να κατεβάσεις το .NET Framework 3.5 SP1 από το site της microsoft ( http://download.microsoft.com/download/2/0/e/20e90413-712f-438c-988e-fdaa79a8ac3d/dotnetfx35.exe απ ευθείας το exe για windows vista/xp/server 2003/server 2008). Αν δεν παίξει κοίτα να βγάλεις το SP2 μετά κοίτα να βγάλεις τα vista κλπ. Απλά αυτό απ όσο έχω καταλάβει έχει μέσα κάπιες βιβλιοθήκες τις οποίες χρειάζετε το πρόγραμα για να τρέξει.

Ξανατονίζω ότι το τηλέφωνο χρησιμοποιήθηκε 4 (τέσσερεις) ημέρες και ότι τα περισσότερα απο τα λεπτά ομιλίας έγιναν για να διαπιστωθεί το πρόβλημα! (πρόβλημα στο ακουστικό).

Εδώ πιάνετε καταγκελία στην ΕΕΤΤ (αφού είναι Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων και κάτι τέτοιους τους τρέμουν);

Αν ναι πες τους αν δεν γήνει άμεση αντικατάσταση ότι θα τους κάνεις καταγκελία σε ΕΕΤΤ, και σε διάφορες οργανώσεις για την προστασία του καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια παρατειρω οτι οσοι το πηραν απο ελλαδα απο την vodafone εχουν διαφορα μικρα η μεγαλα προβληματα.αντιθετως οσοι το πηραμε στις αρχες απο εισαγωγη απο το εξωτερικο κυριως απο γερμανια δεν υπαρχουν προβληματα και ειδικα αυτα με την κοκκινη ριγα.
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Ερμ δεν ειναι λιγο παραξενο που φερανε μονο μπλε? Εγω πιστευω πως κατι πεζει σιγουρα... Πως γινετε οσοι το πηραν πριν το φερει η vodafone να μην εχουν προβληματα..?
Link to comment
Share on other sites

Ερμ δεν ειναι λιγο παραξενο που φερανε μονο μπλε? Εγω πιστευω πως κατι πεζει σιγουρα... Πως γινετε οσοι το πηραν πριν το φερει η vodafone να μην εχουν προβληματα..?

 

αυτο ακριβως........:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι η μπλε ρίγα παιδιά ?? Φαίνεται όταν είναι κλειστή η συσκευή ??

 

Sorry αλλά δεν το έχω πιάσει ακόμη στα χέρια και όταν πάω (ίσως αύριο να ξέρω να κοιτάξω πού και πώς... καταλαβαίνετε... :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μέσα στην βιασύνη μου να βάλω την sim οι οδηγίες είχαν πέσει στο πατωμα του αυτοκινήτου:lol: την 11 φοράει

 

 

Άρα λοιπόν είναι πιο καινούργια η παρτίδα του Πλαισίου από την Vodafone.

Αν δεν σου κάνει κόπο δες λίγο στα πλάγια πάνω στην γωνία από το + όταν ανάβει η οθόνη φαίνεται ο φωτισμός η δεν υπάρχει καθόλου κενό ;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...