Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω παραγγείλει κάποια πράγματα από gearbest τα οποία μου τα έστειλαν με tracking number (NLpost1). Από τις 13/11 το tracking number του NLpost λέει ότι έφτασε στη χώρα προορισμού (Ελλάδα) και το αντίστοιχο σαιτ των ΕΛΤΑ έγραφε "Αποστολή αντικειμένου από Ολλανδία". Γράφω "έγραφε" γιατί σήμερα βάζοντας το tracking number στον "Εντοπισμός Αντικειμένου" των ΕΛΤΑ μου λέει ότι δε βρέθηκε κάποιο προϊόν, ή κάπως έτσι. Λέτε να έγινε κανένα μπέρδεμα;

 

Το tracking των ΕΛΤΑ δεν λειτουργεί τις τελευταίες μέρες ούτε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Έχω παραγγείλει κάποια πράγματα από gearbest τα οποία μου τα έστειλαν με tracking number (NLpost1). Από τις 13/11 το tracking number του NLpost λέει ότι έφτασε στη χώρα προορισμού (Ελλάδα) και το αντίστοιχο σαιτ των ΕΛΤΑ έγραφε "Αποστολή αντικειμένου από Ολλανδία". Γράφω "έγραφε" γιατί σήμερα βάζοντας το tracking number στον "Εντοπισμός Αντικειμένου" των ΕΛΤΑ μου λέει ότι δε βρέθηκε κάποιο προϊόν, ή κάπως έτσι. Λέτε να έγινε κανένα μπέρδεμα;
τα πράγματα σου φίλε μου είναι στο τελωνείο.γι'αυτό δεν δουλεύει πλέον το tracking number.οι υπάλληλοι του τελωνείου Δεν μπαίνουν στον κόπο να ανοίγουν τους σάκους με σειρά άφιξης τους, ανοίγουν αυτούς που βρίσκονται μπροστά και ήρθαν πιο πρόσφατα.

Εσύ εγώ που περιμένω πάνω από δύο μήνες, και χιλιάδες άλλοι που οι σάκοι βρίσκονται πιο πίσω, θα περιμένουμε χρόνια και μάλλον θα παραλάβουν τα εγγόνια μας

Και μην παταχθεί ο εθελοντής να μας πει ότι είμαι εκτός θέματος, γιατί αφορά όλους εμάς που ψωνίζουμε από Κίνα.

Πάντως κάτι πρέπει να κάνουμε με αυτούς τους ασυνείδητους που παίρνουν τον μισθό κάθε μήνα και είναι τόσο ανεύθυνοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με το που το πάρω θα φύγει παραγγελία κατευθείαν δε θα το αφήσω μέσα.

Απλά επειδή αυτό είναι το άμεσο refund στο gear όπως όλοι ξέρουμε, ενώ στο paypal αργουν πάντα, ζήτησα εκεί το refund μιας και μόνο το gear μου στέλνει με unregistered belgium αυτά που θέλω και ήθελα να το παραγγείλω γρήγορα.

Έλα όμως που πιο δούλεμα τόσο καιρό που παραγγέλνω, δεν έχω ξαναφάει. Θα φύγει claim κατευθείαν αύριο λογικά.

 

Εγώ φίλε μου έχω ανοίξει 3 φορές στο gearbest ticket για refund στο λογαριασμό του paypal, λόγο καθυστέρησης αποστολής και 1 φορά γιατί μετάνιωσα για την αγορά. Όλες τις φορές μέσα σε 24 ώρες πήρα μήνυμα επιβεβαίωσης του refund από το paypal και σε 2 ακόμη μέρες τα λεφτά ήταν στην τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου έχω ανοίξει 3 φορές στο gearbest ticket για refund στο λογαριασμό του paypal, λόγο καθυστέρησης αποστολής και 1 φορά γιατί μετάνιωσα για την αγορά. Όλες τις φορές μέσα σε 24 ώρες πήρα μήνυμα επιβεβαίωσης του refund από το paypal και σε 2 ακόμη μέρες τα λεφτά ήταν στην τράπεζα.

 

Δεν έχει να λέει φίλε μου, η μια περίπτωση ανάμεσα σε τόσες άλλες που ταλαιπωρούν κόσμο για refund στο paypal δεν το δικαιολογεί. Και εγώ έχω πάρει άμεσο refund παλιότερα απ'το gear αλλά έχω ως τώρα και άλλες 6 φορές που μου έβγαλαν το λάδι. Πάλι καλά ως τώρα δεν με έχει πείσει να κάνω αγορά με υψηλά ποσά, οπότε δεν τρελένομαι όταν προσπαθούν να με καθυστερήσουν. Ο μόνος λόγος που συνεχίζω να αγοράζω είναι επειδή είναι το μόνο κινεζοsite που στέλνει αυτά που θέλω έτσι όπως το θέλω.

 

Όσο για το θέμα μιας και μου το θυμίσες, αφού έκανα escalate το dispute μου μιας και το refund δεν ήρθε ποτέ κι ας έλεγαν αύριο κι αύριο επι τόσες ημέρες. Πέρασαν 7 ημέρες χωρίς σημεία ζωής του gear και χθες έστειλαν την παραγγελία και έβαλαν το tracking n στο paypal ενώ έχω ανοιχτό ticket σύν τόσες συνομιλίες στο live chat, που τους λεω να ακυρώσουν αφου άργησαν τόσο και ενώ επίσης κάθε φορά το δεχόντουσαν και έλεγαν ότι θα μου δώσουν το refund την επόμενη ημέρα. Το θέατρο του παραλόγου.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις τωρα τελευταια tablet ή λαπτοπ απο gearbest? έχουν ασφαλη συσκευασια οπως το banggood? πριν 2 χρονια ειχα παρει ταμπλετ και δεν ειχε και τοσο βαρβατη συσκευασια απο θεμα προστασιας σαν το banggood που ψωνιζω τελευταια και ειμαι λιγο διστακτικος...

 

ps. τοτε που ειχα παρει ειχε ερθει με σπασμενη οθονη κατα την μεταφορα... :ninja:

 

μου ειρθε πριν 10 μερες το teclast t10 σε απροσμενα ασφαλη συσκευασια .να φανταστεις τη κρατησα κιολας:)

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

μου ειρθε πριν 10 μερες το teclast t10 σε απροσμενα ασφαλη συσκευασια .να φανταστεις τη κρατησα κιολας:)

 

την ιδια αγορα καναμε απο το ιδιο μαγαζι !!! ειχε αεροσακους σαν το δικο μου ?? :)

Link to comment
Share on other sites

την ιδια αγορα καναμε απο το ιδιο μαγαζι !!! ειχε αεροσακους σαν το δικο μου ?? :)
Συγνώμη για το εκτός θέματος αλλά θέλω κι εγώ να πάρω αυτό το tablet. Απλά είδα ότι έχει προβλήματα με την οθόνη σε πολλές περιπτώσεις.Σε εσάς πως είναι; Ενοω ότι το touch δεν ανταποκρίνεται σωστά.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://lightinthebox.com θελω να παρω το μι6 αλλα δεν εχω ξαναψωνισει απο αυτο το site ειναι αξιοπιστο
Link to comment
Share on other sites

http://lightinthebox.com θελω να παρω το μι6 αλλα δεν εχω ξαναψωνισει απο αυτο το site ειναι αξιοπιστο
είναι σοβαρό μαγαζί και αξιόπιστο.ψωνίζεις άφοβα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://lightinthebox.com θελω να παρω το μι6 αλλα δεν εχω ξαναψωνισει απο αυτο το site ειναι αξιοπιστο

Καλό είναι, αλλά πρόσεξε τα μεταφορικά ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Θέλω να κάνω κάποιες μικρές αγορές από gearbest συνολικής αξίας 40€

 

Θέλω να έχει tracking number αλλά είναι καλύτερο να επιλέηω sweden ή belgium post?

 

Λόγω το ότι είναι καλλυντικο-βλ@κειούλες δεν μου δίνει priority.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Θέλω να κάνω κάποιες μικρές αγορές από gearbest συνολικής αξίας 40€

 

Θέλω να έχει tracking number αλλά είναι καλύτερο να επιλέηω sweden ή belgium post?

 

Λόγω το ότι είναι καλλυντικο-βλ@κειούλες δεν μου δίνει priority.

Οτι και να διαλεξεις κανεις τον σταυρο σου....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να διαλεξεις κανεις τον σταυρο σου....:)

 

Αυτό φοβάμει κι εγώ γι' αυτό ρώτησα.

Μπας και κάποιο είναι πιο "ασφαλές"

 

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Θέλω να κάνω κάποιες μικρές αγορές από gearbest συνολικής αξίας 40€

 

Θέλω να έχει tracking number αλλά είναι καλύτερο να επιλέηω sweden ή belgium post?

 

Λόγω το ότι είναι καλλυντικο-βλ@κειούλες δεν μου δίνει priority.

 

Οτι και να διαλεξεις κανεις τον σταυρο σου....:)
και πάνω από 70 ημέρες υπομονή...

Είχα παραγγείλει κάτι μικρο πράγματα αξίας 24 ευρώ, και έμειναν στο τελωνείο

δύο μήνες.

σήμερα είδα με το tracking number ότι βγήκαν από το τελωνείο και αρχίζω να ελπίζω ότι θα τα παραλάβω την ερχόμενη εβδομάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε αν προσθεσεις και αλλα item στο καλαθι σου οπυ το συνολικο βαρος ξεπερναει τα 2 κιλα αν σου δωσει Priority line.belgium post θα ελεγα ειναι καλυτερη
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω , το geekbuyng έχει μέθοδο αποστολής priority line από Κίνα?

Η θα πρέπει να επιλέξω από ευρωπαϊκή αποθήκη που τα έχει και Πιο ακριβά. ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα ενα κινητο για ενα φιλο απο το lightinthebox το εχει πολυ καλη τιμη ( το xiaomi mi note 3) , παιζει να φαει τελωνειο? Εχει ενα ινσουρανς για customs το εβαλα και εβαλα και το ινσουρανς αποστολης , μπορει να με διαφωτισει καποιος παρακαλώ?
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα ενα κινητο για ενα φιλο απο το lightinthebox το εχει πολυ καλη τιμη ( το xiaomi mi note 3) , παιζει να φαει τελωνειο? Εχει ενα ινσουρανς για customs το εβαλα και εβαλα και το ινσουρανς αποστολης , μπορει να με διαφωτισει καποιος παρακαλώ?

Καλα και εσυ,πρωτα αγορασες και μετα ρωτησες...:)

Τωρα σχετικα δεν ξερω τι καλυπτη το lb.Αφου τα εβαλες ολα κανε τον σταυρο σου....:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα ενα κινητο για ενα φιλο απο το lightinthebox το εχει πολυ καλη τιμη ( το xiaomi mi note 3) , παιζει να φαει τελωνειο? Εχει ενα ινσουρανς για customs το εβαλα και εβαλα και το ινσουρανς αποστολης , μπορει να με διαφωτισει καποιος παρακαλώ?

Δεν το έχω δοκιμάσει το κατάστημα. Τελωνείο φυσικά και παίζει να περάσει, αν έρχεται από Κίνα.

Κάπου εδώ μέσα είδα πρόσφατα ποστ από συμφορουμίτη, που έλεγε ότι σε δικό του πακέτο από το συγκεκριμένο κατάστημα επιβλήθηκε κόστος τελωνείου (30€, αν θυμάμαι καλά). Είχε επιλέξει κι αυτός ασφάλεια τελωνείου, οπότε το πλήρωσε και έστειλε την απόδειξη στο κατάστημα, το οποίο του πίστωσε τα 30€.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει το κατάστημα. Τελωνείο φυσικά και παίζει να περάσει, αν έρχεται από Κίνα.

Κάπου εδώ μέσα είδα πρόσφατα ποστ από συμφορουμίτη, που έλεγε ότι σε δικό του πακέτο από το συγκεκριμένο κατάστημα επιβλήθηκε κόστος τελωνείου (30€, αν θυμάμαι καλά). Είχε επιλέξει κι αυτός ασφάλεια τελωνείου, οπότε το πλήρωσε και έστειλε την απόδειξη στο κατάστημα, το οποίο του πίστωσε τα 30€.

 

Σ ευχαριστώ , ετσι λεει οτι δειχνεις την αποδειξη και σου πιστώνουνε το ποσό , αυτο γράφουνε στο σαιτ , αντε να δουμε σε 70 μέρες....

Link to comment
Share on other sites

στο gearbest

πως μπορω να βαλω πολλα προιοντα με διαφορετικα κουπονια;;

Link to comment
Share on other sites

στο gearbest

πως μπορω να βαλω πολλα προιοντα με διαφορετικα κουπονια;;

Απ' όσο έχω μπορέσει να δω ως τώρα, μόνο κάνοντάς τα διαφορετικές παραγγελίες.

Και αν τυχόν θέλεις να επωφεληθείς από το συνδυασμό τους για να σου δώσει π.χ. priority line για μέθοδο αποστολής... έχασες!

Τους είχα γκρινιάξει παλιά (ανοίγοντας ticket) αλλά αδίκως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...