Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια θελω να αγορασω το letv le max 2. να το παρω απο honorbuy eu, απο geekbuying, απο oppomart, ή gearbest?

Προτιμησε. Gearbest η geekbuying.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Honorbuy EU παραγγελία καιω σε 2 μέρες ήταν σπίτι μου!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει από gearbest το Xiaomi Redmi Note Pro από τις 21/06/2016 και βλέπω στο 17track.net να εμφανίζει το εξής:

2016-06-22 11:05 The item is ready for shipment

Κάνω κάτι η περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει από gearbest το Xiaomi Redmi Note Pro από τις 21/06/2016 και βλέπω στο 17track.net να εμφανίζει το εξής:

2016-06-22 11:05 The item is ready for shipment

Κάνω κάτι η περιμένω;

 

ναι, ψάχνεις προσεκτικά στο forum και ποστάρεις στο σωστό τόπικ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εκτός από αυτό, μπορεί να κάνει και κάτι αλλο παραπάνω εκτός από το να περιμένει????? :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για το εκτος θεματος(αν είναι) αλλα μηπως μπορειτε να μου πειτε από ποια Κινεζικα μαγαζια μπορούμε να κανουμε κατευθείαν αγορες με πιστωτικη χωρις κολπα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για το εκτος θεματος(αν είναι) αλλα μηπως μπορειτε να μου πειτε από ποια Κινεζικα μαγαζια μπορούμε να κανουμε κατευθείαν αγορες με πιστωτικη χωρις κολπα?

Banggood, vickmall και dx.com σίγουρα, το έχω δοκιμάσει. Στο δεύτερο περνάει και πληρωμη μέσω paypal αν έχεις συνδεδεμένη κάρτα. Επίσης έχει αναφερθει ότι περνάει και απευθείας με πιστωτική στο gearbest και στο vifocal αλλά δεν έχω δοκιμάσει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω το letv le max 2. να το παρω απο honorbuy eu, απο geekbuying, απο oppomart, ή gearbest?

 

honorbuy eu ερχεται στην πορτα σου γρηγορα και εχει και υποστηριξη αν χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τάμπλετ 10 ιντσών για τη μάνα μου και λέω να το πάρω από το Banggood, να χρησιμοποιήσω και τους μαζεμένους πόντους μου. Έχω ψωνίσει κι άλλες φορές από εκεί, αλλά ποτέ κάτι τόσο μεγάλο, ούτε καν κινητό.

 

Ξέρω ότι κάνουν καλή συσκευασία, αλλά φοβάμαι ότι και πάλι θα σπάσει στη μεταφορά. Έχει λάβει κανείς σπασμένη συσκευή από Banggood;;

 

Υ.Γ. Η επόμενη επιλογή μου είναι το Gear-worst, που είναι σίγουρο ότι θα βάλουν τσιγαρόχαρτα για προστασία και το τάμπλετ θα έρθει σε 1000 κομμάτια. :p

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τάμπλετ 10 ιντσών για τη μάνα μου και λέω να το πάρω από το Banggood, να χρησιμοποιήσω και τους μαζεμένους πόντους μου. Έχω ψωνίσει κι άλλες φορές από εκεί, αλλά ποτέ κάτι τόσο μεγάλο, ούτε καν κινητό.

 

Ξέρω ότι κάνουν καλή συσκευασία, αλλά φοβάμαι ότι και πάλι θα σπάσει στη μεταφορά. Έχει λάβει κανείς σπασμένη συσκευή από Banggood;;

 

Υ.Γ. Η επόμενη επιλογή μου είναι το Gear-worst, που είναι σίγουρο ότι θα βάλουν τσιγαρόχαρτα για προστασία και το τάμπλετ θα έρθει σε 1000 κομμάτια. :p

Μήτσο δεν ξέρω πόσα πήρες από εκεί με "τσιγαρόχαρτο", αλλά σε εμένα το τάμπλετ το έστειλαν με την καλύτερη συσκευασία που είδα τα τελευταία 3 χρόνια ...

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μήτσο δεν ξέρω πόσα πήρες από εκεί με "τσιγαρόχαρτο", αλλά σε εμένα το τάμπλετ το έστειλαν με την καλύτερη συσκευασία που εία τα τελευταία 3 χρόνια ...

 

Δεν εχω αγορασει ταμπλετ απο εκει, παντως αυτο για το τσιγαροχαρτο ισχυει! Τι ιδιο και στο Εβερ!

Παντως η μαρτυρια σου για μενα ειναι κατι θετικο οποτε μπορει καποιος να προχωρησει οσο αφορα την αγορα ταμπλετ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μήτσο δεν ξέρω πόσα πήρες από εκεί με "τσιγαρόχαρτο", αλλά σε εμένα το τάμπλετ το έστειλαν με την καλύτερη συσκευασία που είδα τα τελευταία 3 χρόνια ...

 

Η συσκευασία που μου έβαλαν έναν ssd :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood ακόμα και τα πιο απλά πράγματα, τα τυλιγει με αφρώδες υλικό. Όμως, στα σχόλια του ταμπλετ, κάποιος έγραψε ότι του ήρθε με σπασμένη οθόνη... Ίσως να ήταν άτυχος.

 

Το Gear-worst απλά τα πετάει όλα μέσα στην ταχυδρομική σακούλα, όπως να 'ναι... Έχω λάβει αρκετά στραπατσαρισμενα κουτιά από αυτό και το "αδερφάκι" του, το Dealsmachine... Μερικά πράγματα κιόλας ήταν σπασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, το Banggood δεν τα τυλίγει με αφρώδες υλικό, αλλά τα βάζει μέσα σε ένα δικό του κουτί από φελιζόλ, που δείχνει ότι θα αντέξει ακόμα και αν το... πατήσει αυτοκίνητο! (καλά, λέμε τώρα και καμιά ... να περνάει η ώρα :p)

Δύο tablet έχω πάρει απ' αυτούς.

Το κακό στην περίπτωση είναι ότι στέλνοντάς το σε αυτό το κουτί, δε σου στέλνουν την αρχική συσκευασία του tablet - κάτι που ίσως το θέλεις π.χ. αν το προορίζεις για κάποιον άλλον, ή με την προοπτική να το πουλήσεις κάποια στιγμή.

Τελευταία ανακοίνωσαν ότι μπορούν να σου στείλουν το κουτί χωριστά (όλος ο κόσμος τους το ζητούσε!), αλλά χρεώνουν κάτι αρκετά αλμυρό γι' αυτό (δε θυμάμαι ακριβώς το ποσό...)

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφια ισουται με χιλιες λεξεις.

Το κιτρινο κουτι ειναι μπανγουντ

το μεσαιο Τινυντιλ

Το.... τσιγαροχαρτο ειναι Γκιαρμπεστ.

Και τα τρια περιεχουν κινητα.

IMG_20160414_134658.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/grzdkd6rnt0q1mg/IMG_20160414_134658.jpg?dl=0

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία που μου έβαλαν έναν ssd :rolleyes:

 

Το Banggood ακόμα και τα πιο απλά πράγματα, τα τυλιγει με αφρώδες υλικό. Όμως, στα σχόλια του ταμπλετ, κάποιος έγραψε ότι του ήρθε με σπασμένη οθόνη... Ίσως να ήταν άτυχος.

 

Το Gear-worst απλά τα πετάει όλα μέσα στην ταχυδρομική σακούλα, όπως να 'ναι... Έχω λάβει αρκετά στραπατσαρισμενα κουτιά από αυτό και το "αδερφάκι" του, το Dealsmachine... Μερικά πράγματα κιόλας ήταν σπασμένα.

Εγώ είμαι πιό "νόστιμος" από ότι φαίνεται ....:lol:

Ιδού το "τσιγαρόχαρτο" μου έστειλε το τάμπλετ το "καταραμμένο" gearbest ...

http://i225.photobucket.com/albums/dd168/evansp1/th_IMG_20160629_135558_zpsuoiknppv.jpghttp://i225.photobucket.com/albums/dd168/evansp1/th_IMG_20160629_135547_zps1fui5p0z.jpg

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πιό "νόστιμος" από ότι φαίνεται ....:lol:

Ιδού το "τσιγαρόχαρτο" μου έστειλε το τάμπλετ το "καταραμμένο" gearbest ...[/url]

 

Μαλλον θα εισαι! :p

Κοιταξε, λογικο φανεται αυτο! Διοτι το κινητο εχει μια υποτυπωδη προστασια αν ειναι μεσα στο κουτι του, ενω το ταμπλετ εχει πολυ μεγαλυτερη <ευαισθητη> επιφανεια και γι αυτο απαιτειται μεγαλυτερη επιπλεον προστασια.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τάμπλετ 10 ιντσών για τη μάνα μου και λέω να το πάρω από το Banggood, να χρησιμοποιήσω και τους μαζεμένους πόντους μου. Έχω ψωνίσει κι άλλες φορές από εκεί, αλλά ποτέ κάτι τόσο μεγάλο, ούτε καν κινητό.

 

Ξέρω ότι κάνουν καλή συσκευασία, αλλά φοβάμαι ότι και πάλι θα σπάσει στη μεταφορά. Έχει λάβει κανείς σπασμένη συσκευή από Banggood;;

 

Υ.Γ. Η επόμενη επιλογή μου είναι το Gear-worst, που είναι σίγουρο ότι θα βάλουν τσιγαρόχαρτα για προστασία και το τάμπλετ θα έρθει σε 1000 κομμάτια. :p

Και εγω πηρα ενα ταμπλετακι απο Bangood πριν 3 μηνες.Ηρθε σε αψογη κατασταση σε φελιζολενια συσκευασια.Δεν νομιζω να εχεις προβλημα απλα να ξερεις οτι κατα πασα πιθανοτητα θα ερθει χωρις την δικια του συσκευασια αλλα με αυτη που προανεφερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πιό "νόστιμος" από ότι φαίνεται ....:lol:

Ιδού το "τσιγαρόχαρτο" μου έστειλε το τάμπλετ το "καταραμμένο" gearbest ...

http://i225.photobucket.com/albums/dd168/evansp1/th_IMG_20160629_135558_zpsuoiknppv.jpghttp://i225.photobucket.com/albums/dd168/evansp1/th_IMG_20160629_135547_zps1fui5p0z.jpg

 

Και εγώ 10άρι tablet είχα πάρει από αυτούς και μου ήρθε μέσα σε "τσιγαρόχαρτο" με λίγο αφρουδάκι.:)

Πως επιβίωσε είναι άξιο απορίας...

Μακάρι να το έστελναν με την δικιά σου συσκευασία.

Πριν κάτι μήνες το έκανε το vickmall αυτό, αλλά στην τελευταία μου παραγγελία το έστειλαν απλά σε κούτα, όπως παλιά.

 

Αυτή η συσκευασία θεωρώ ότι είναι ιδανική αν και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν την προτιμούν τα καταστήματα.

Η ζημιά απο τα refunds και τις άπειρες εργατοώρες του support υπερκαλύπτει το κόστος της...

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood ακόμα και τα πιο απλά πράγματα, τα τυλιγει με αφρώδες υλικό. Όμως, στα σχόλια του ταμπλετ, κάποιος έγραψε ότι του ήρθε με σπασμένη οθόνη... Ίσως να ήταν άτυχος.

 

Το Gear-worst απλά τα πετάει όλα μέσα στην ταχυδρομική σακούλα, όπως να 'ναι... Έχω λάβει αρκετά στραπατσαρισμενα κουτιά από αυτό και το "αδερφάκι" του, το Dealsmachine... Μερικά πράγματα κιόλας ήταν σπασμένα.

 

Εχω παραλάβει κι απ'το bang αισχρό εως ανύπαρκτο πακέτο με εύθραστα αντικείμενα μέσα ( τα περισσότερα ήρθαν σπασμένα σαφώς )

Το θέμα της συσκευυασίας πρέπει να αλλάζει στα κινεζομάγαζα κάθε τρεις και λίγο δεν εξηγείται αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφια ισουται με χιλιες λεξεις.

Το κιτρινο κουτι ειναι μπανγουντ

το μεσαιο Τινυντιλ

Το.... τσιγαροχαρτο ειναι Γκιαρμπεστ.

Και τα τρια περιεχουν κινητα.

IMG_20160414_134658.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/grzdkd6rnt0q1mg/IMG_20160414_134658.jpg?dl=0

 

Από το Bangood παρέλαβα στο κίτρινο κουτί ενα πλαστικό κουτί για χάπια αξίας (ηταν προσφορά) 0,01€

για να μην υπάρξει παρεξήγηση το ξαναλέω, αξίας 1 σεντ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σας ευχαριστώ όλους. Τελικά θα επιλέξω το Banggood και θα ζητήσω να μου το βάλουν σε κουτί (ελπίζω να μην έχω το "γνωστό" θέμα όταν έρθει Ελλάδα και πληρώσω παραπάνω).

 

Στο GearBest το έχει $3 λιγότερο και έχω πολλούς περισσότερους πόντους εκεί (θα το έπαιρνα πολύ φθηνότερα), αλλά δε θέλω να ρισκάρω... Θα τους ξοδέψω άλλη φορά, σε κάτι άλλο.

 

Αυτό είναι το τάμπλετ:

http://www.banggood.com/Teclast-X10-3G-Octa-Core-10_1-Inch-IPS-Android-5_1-Tablet-PC-p-1042379.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει 2 φορές από vickmall κινητά. Τώρα θέλω ένα τρίτο και σκέφτομαι και το gearbest που έχω πάρει αρκετά φθηνά πράγματα και ήταν οι σε όλα. Το θέμα είναι το after sales αν χρειαστεί. Τι λέτε; Βέβαια υπάρχει και ο yeso που έχω διαβάσει καλά πράγματα.

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...