Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παραγγείλει και εγώ δύο κινητά μαζί και για λόγους ογκου-τελωνειου κτλ τα στέλνουν σε 2 πακέτα.

Ερώτηση κρίσεως δεν ειχες tracking number? Αν σου έχουν στείλει 2 πακέτα πρέπει να έχεις και 2 tracking number διαφορετικά.

Στη δικη μου περίπτωση τότε έφυγαν 2 πακέτα και το ένα ήρθε δέκα μέρες μετά το πρωτο

Δύο πακέτα στείλανε, δύο tracking είχα και ηρθα και τα δύο την ίδια μέρα.

Το ένα είχε ένα κινητό και το άλλο ένα τζαμάκι, δεύτερο κινητό πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην αγχωνεσαι φιλε ,η διαφορα βαρους μεταξυ κινητου και tempered glass ειναι χαοτικη ,απλα πες τους να τσεκαρουν το shipping weight του πακετου που ειχε μεσα το tempered glass.

Το ιδιο θα κανεις και στο paypal αν στο geek (που δεν το νομιζω) κανουν τους χαζουληδες ,καθε δεμα με tracking number εχει ενα παραστατικο που λεει ημερομηνια ,αριθμος αποστολης ,βαρος δεματος κλπ.

 

ΥΓ μεγαλη μακακια να μην ανοιξεις το δεμα αμεσα ,αν ειχε μεσα ενα τουβλο θα την ειχες πατησει ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Δύο πακέτα στείλανε, δύο tracking είχα και ηρθα και τα δύο την ίδια μέρα.

Το ένα είχε ένα κινητό και το άλλο ένα τζαμάκι, δεύτερο κινητό πουθενά.

Πήγαινε στο ιστορικό παραγγελιών στο λογαριασμό σου στο geekbuying και δες στο tracking number τι περιείχε ή παραγγελία. Αν είχε και το κινητό, τότε είσαι καλυμμένος εφόσον τραβήξει βίντεο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι φιλε ,η διαφορα βαρους μεταξυ κινητου και tempered glass ειναι χαοτικη ,απλα πες τους να τσεκαρουν το shipping weight του πακετου που ειχε μεσα το tempered glass.

Με αγχώνει μην πούνε ότι τα κινητά ήταν στο πρώτο δέμα και το δεύτερο είχε μόνο το γυαλάκι.

 

ΥΓ μεγαλη μακακια να μην ανοιξεις το δεμα αμεσα ,αν ειχε μεσα ενα τουβλο θα την ειχες πατησει ασχημα.

Στηρίχτηκα (και συνεχίζω να στηρίζομαι) στην σοβαρότητα του καταστήματος, λάθη γίνονται και στις καλύτερες οικογένειες.

 

Πήγαινε στο ιστορικό παραγγελιών στο λογαριασμό σου στο geekbuying και δες στο tracking number τι περιείχε ή παραγγελία. Αν είχε και το κινητό, τότε είσαι καλυμμένος εφόσον τραβήξει βίντεο.

Σε μία παραγγελία ήταν όλα, δεν είχα τρόπο να ξέρω τι είχαν βάλει σε κάθε πακέτο.

Και βίντεο έχω μόνο από το δεύτερο πακέτο.

 

http://s15.postimg.org/akr0ewx5z/Geek_Order.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν 2 κινητα στο πρωτο δεμα παλι θα φαινεται γιατι το πρωτο δεμα θα πρεπει να ηταν πανω απο 1 κιλο και θα φαινεται στο shipping document ,μαλλον τα 2 κινητα μπεδεψαν αυτους που εκαναν το πακετο και τα κανανε μανταρα.

Μιλα τους συνεχεια ,ζητα τους να ελεγξουν τα shipping documents και απειλησε τους εμεσα οτι θα ανοιξεις θεμα στο paypal ,πες οτι το ενα κινητο ηταν φιλου και νομιζει οτι εσυ τον εκλεψες και μπλα μπλα.

Link to comment
Share on other sites

Με αγχώνει μην πούνε ότι τα κινητά ήταν στο πρώτο δέμα και το δεύτερο είχε μόνο το γυαλάκι.

 

 

Στηρίχτηκα (και συνεχίζω να στηρίζομαι) στην σοβαρότητα του καταστήματος, λάθη γίνονται και στις καλύτερες οικογένειες.

 

 

Σε μία παραγγελία ήταν όλα, δεν είχα τρόπο να ξέρω τι είχαν βάλει σε κάθε πακέτο.

Και βίντεο έχω μόνο από το δεύτερο πακέτο.

 

http://s15.postimg.org/akr0ewx5z/Geek_Order.jpg

 

Πες τους να απαντησουν σχετικα γρηγορα διαφορετικα θα ανοιξεις PayPal Dispute..

να δεις τι καλα θα βρουν την άκρη. Καλο μαγαζι ειναι οντως απλα ο εκπροσωπος

μαλλον που ανελαβε τη παραγγελια σου ειναι λιγο χαζουλης.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και Καλή Χρονιά σε όλους/ες.

Παρήγγειλα πρόσφατα (27/12) το Xiaomi Redmi Note 2 από Vickmall και όπως με ενημέρωσε το site η παραγγελία μου έγινε επιτυχής και το δέμα έχει ξεκινήσει το μακρινό ταξίδι του.Μπήκα να δω σήμερα στο ebanking του λογαριασμού μου στην Πειραιώς και βλέπω ότι με έχουν χρεώσει κανονικά 161,77 ευρώ ,με την μετατροπή που έκανε το Paypal,απλώς πριν από αυτό για κάποιο λόγο μου έχουν δώσει 25,75 ευρώ παραπάνω.. ..Η δικαιολόγηση λέει "Αντιλογισμός Αγορών Χ.Κάρτας".Τι πιστεύετε ο,τι παίζει? Μήπως μου έστειλαν άλλο για άλλο κινητό ή με αποζημιώνουν για κάποιο παράξενο λόγο? Ή απλά μου έδωσε ο Κινέζος Άγιος Βασίλης δωράκι για τον καινούργιο χρόνο?? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό?

Παραθέτω screenshot:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=64639&d=1451587198

καλησπερα!

σκοπευω να κανω σημερα αγορα απο vickmall !

εκανες την παραγγελια σου χωρις paypal balance ? αν ειναι να προσπαθησω και εγω μην πληρωσω τσαμπα τα νταβατζιλικια της paypal !?!?!?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

σκοπευω να κανω σημερα αγορα απο vickmall !

εκανες την παραγγελια σου χωρις paypal balance ? αν ειναι να προσπαθησω και εγω μην πληρωσω τσαμπα τα νταβατζιλικια της paypal !?!?!?

Αρκετοί εδώ γράφουν ότι οι αγορές από Vickmall γίνονται κανονικά μέσω paypal (χωρίς balance κτλ), πιθανώς εξαιτίας του είδους εμπορικής δραστηριότητας που έχει δηλωμένο το Vickmall.

Δεν έχω δοκιμάσει ο ίδιος για να μπορώ να το επιβεβαιώσω, αλλά δε χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις, πριν αρχίσεις να σκέφτεσαι τις διάφορες 'εναλλακτκές'... συνταγές πληρωμής ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί εδώ γράφουν ότι οι αγορές από Vickmall γίνονται κανονικά μέσω paypal (χωρίς balance κτλ), πιθανώς εξαιτίας του είδους εμπορικής δραστηριότητας που έχει δηλωμένο το Vickmall.

Δεν έχω δοκιμάσει ο ίδιος για να μπορώ να το επιβεβαιώσω, αλλά δε χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις, πριν αρχίσεις να σκέφτεσαι τις διάφορες 'εναλλακτκές'... συνταγές πληρωμής ;)

Ολες οι αγορες μου απο το καταστημα αυτο περασαν κανονικα και με την μια,και γραφω για μερικες δεκαδες αγορες.

Ειμαι με Eurobank.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί εδώ γράφουν ότι οι αγορές από Vickmall γίνονται κανονικά μέσω paypal (χωρίς balance κτλ), πιθανώς εξαιτίας του είδους εμπορικής δραστηριότητας που έχει δηλωμένο το Vickmall.

Δεν έχω δοκιμάσει ο ίδιος για να μπορώ να το επιβεβαιώσω, αλλά δε χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις, πριν αρχίσεις να σκέφτεσαι τις διάφορες 'εναλλακτκές'... συνταγές πληρωμής ;)

ειδα και εγω αυτο που γραφουν και δοκιμασα και εγω για ενα homtom ht7 συνολικη αξια 60 δολ περιπου και περασε κανονικα η πληρωμη με paypal με χρεωστικη πειραιως.

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Αν περασει αρχικα δεν ακυρωνεται μετα εε???

Το ποταμι δε γυριζει πισω!!!??? :p:D:p:D

Τι εννοεις φιλε μου ακριβως??Εαν αλλαξεις γνωμη ερχεσαι σε επαφη με το καταστημα αγορας και σου επιστρεφουν τα λεφτα σου.

Εννοειται οτι δεν στο εχουν στελει.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω αν κανεις αγορα με Paypal χωρις paypal balance και σου το περασει.... και γινει η αγορα κανονικα ......

υπαρχει ενδεχομενο να ακυρωθει εν τελει η παραγγελια πχ την επομενη μερα λογο CC ???

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω αν κανεις αγορα με Paypal χωρις paypal balance και σου το περασει.... και γινει η αγορα κανονικα ......

υπαρχει ενδεχομενο να ακυρωθει εν τελει η παραγγελια πχ την επομενη μερα λογο CC ???

Εαν γινει η αγορα τελος μετα,εγινε,για ποιον λογο να στην ακυρωσουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση αφορά minideal.net.

Ενώ έκανα την παραγγελια και ήρθε confirmation mail που μου δίνει και αριθμό παραγγελίας,στο σαιτ τους που μπαίνω στο λογαριασμό μου, η παραγγελία δε φαίνεται.

Και έχουν περάσει και κάποιες ώρες.....

Εννοείται έχω στείλει μαιλ όπου ζητώ το λόγο που συμβαίνει αυτό αλλά απάντηση δεν πήρα (ακόμη, ίσως και λόγω διαφοράς ώρας)

Να ανησυχώ....?

Link to comment
Share on other sites

την πολυτιμη βοηθεια σας για ακομα μια φορα ωστε να πατησω το καταραμενο κουμπι και να φυγει η παραγγελια!

http://http://www.vickmall.com/xiaomi-note-pro-4g-lte-smartphone-miui-6-snapdragon-810-octa-core-2-5ghz-4gb-64gb-android-4-4-13mp-camera-jdi-2k-screen-golden.html

 

το κινητο θα ειναι κομπλε με το 4G ???

(2G: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz 4G: FDD LTE 850/900/1900/2100MHz)

Link to comment
Share on other sites

την πολυτιμη βοηθεια σας για ακομα μια φορα ωστε να πατησω το καταραμενο κουμπι και να φυγει η παραγγελια!

http://http://www.vickmall.com/xiaomi-note-pro-4g-lte-smartphone-miui-6-snapdragon-810-octa-core-2-5ghz-4gb-64gb-android-4-4-13mp-camera-jdi-2k-screen-golden.html

 

το κινητο θα ειναι κομπλε με το 4G ???

(2G: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz 4G: FDD LTE 850/900/1900/2100MHz)

 

για 100% οχι ,δεν εχει την 1800 και την 800

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου το διευκρινισεις λιγο καλυτερα ?

επισης να μου λυσεις ακομα μια απορια ?

Στο vickmall.com 4G: FDD LTE 850/900/1900/2100MHz

Στο yeso521.com 4G: TDD-LTE: B38/B39/B40/B41; FDD-LTE: B1/B3/B7

Στο Minideal.com FDD-LTE B3/B7/B20

πραγματικα εχει αρχισει να βγαινει καπνος απο τα αυτια μου!

Τι διαολο αλλα τηλεφωνα ειναι ???

Σκοπευα να το παρω απο το vickmall αλλα μπερδεψα τα μπουτια μου!

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου το διευκρινισεις λιγο καλυτερα ?

επισης να μου λυσεις ακομα μια απορια ?

Στο vickmall.com 4G: FDD LTE 850/900/1900/2100MHz

Στο yeso521.com 4G: TDD-LTE: B38/B39/B40/B41; FDD-LTE: B1/B3/B7

πραγματικα εχει αρχισει να βγαινει καπνος απο τα αυτια μου!

Τι διαολο αλλα τηλεφωνα ειναι ???

Σκοπευα να το παρω απο το vickmall αλλα μπερδεψα τα μπουτια μου!

 

TDD ειναι αμερικανικες συχνοτητες ,δεν μας ενδιαφερουν, εσενα σε ενδιαφερει η Β1/Β3/Β7/Β20 ή 800/1800/2100/2600

Link to comment
Share on other sites

τοτε πως γινεται να δινουν ολα τα μαγαζια διαφορετικα νουμερα στο ιδιο κινητο?

τι διαολο ???? :wacko::wacko:

παντως τσεκαρα στο en.miui.com και λενε οτι το xiaomi mi note pro υποστηριζει 4G

FDD-LTE bands 3/7

Link to comment
Share on other sites

τοτε πως γινεται να δινουν ολα τα μαγαζια διαφορετικα νουμερα στο ιδιο κινητο?

τι διαολο ???? :wacko::wacko:

παντως τσεκαρα στο en.miui.com και λενε οτι το xiaomi mi note pro υποστηριζει 4G

FDD-LTE bands 3/7

 

συμβαινει πολλες φορες σε διαφορα site, οτι να ναι γραφουν , η 3 ειναι η 1800 και η 7 η 2600 , η επιλογη δικη σου, προσωπικα δε θα επερνα σημερα κινητο που να μην υποστηριζει ολες τις απαραιτητες μπαντες του 4G

 

edit βρες καποιο που να εχει οπωσδηποτε την 3(1800) και την 4(2100) ,για την 7(2600) δεν ειμαι σιγουρος αν χρειαζεται ,επισης η 20(800) θα μπει δυναμικα και αυτην σε ολες τις εταιριες ,η wind την χρησιμοποιει

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Έχει 4G εκτος την 800άρα σαν τα κλασικά xiaomi, μιας και δεν υπάρχουν διαφορετικές εκδοχές του note pro, απλά λογικά έχει κάνει λάθος το Vickmall.
Link to comment
Share on other sites

Έχει 4G εκτος την 800άρα σαν τα κλασικά xiaomi, μιας και δεν υπάρχουν διαφορετικές εκδοχές του note pro, απλά λογικά έχει κάνει λάθος το Vickmall.

βοηθησες πολυ με το σχολιο σου!Σ ευχαριστω!

και ευχαριστω ολους για τη βοηθεια ! η αγορα θα γινει απο vickmall και θα ενημερωσω για την τελικη εξεληξη της παραγγελιας!

και ο Zlatan βοηθος !

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από το fastcardtech έχει αγορά κανενας? Είναι αξιόπιστο?αυτό που με προβλημάτισε ειναι ότι στέλνει με dhl αυτό σημαίνει κ τελωνείο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από το fastcardtech έχει αγορά κανενας? Είναι αξιόπιστο?αυτό που με προβλημάτισε ειναι ότι στέλνει με dhl αυτό σημαίνει κ τελωνείο?

Διάβασε μερικά ποστ πιο πίσω ή κάνε ένα search στο νημα, εχει search button πανω δεξια. Εχουν ειπωθεί προσφατα ευχαριστες και δυσαρεστες εμπειριες για το εν λόγω κατάστημα. Επίσης, dhl=τελωνείο.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...