Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως πολλά αρνητικά απο το Geek τελευταία.

Κακή επικοινωνία, αργοπορία στις αποστολές τώρα κοιτάνε να φάνε και χρήματα...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ειμαι πολυ περιεργος με το Doogee F5 που εχουν σε presale στα 90€.. Αν οντως θα βγει και αν θα ζητήσουν παραπάνω χρηματα μετα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι πολυ περιεργος με το Doogee F5 που εχουν σε presale στα 90€.. Αν οντως θα βγει και αν θα ζητήσουν παραπάνω χρηματα μετα

Δεν παιζει τετοια τιμη, σιγουρα θα ζητησουν περισσοτερα χρημματα, κλασικη π@@στια που εφαρμοζεται τωρα τελευταια!

Link to comment
Share on other sites

aliexpress

Λοιπον, παρηγγειλα πριν κατι μερες κατι απο ενα πωλητη, του ειπα οτι εχουμε προβλημα με τις τραπεζες και να μου δωσει paypal, οπου και μου εδωσε..

Τωρα παω να κανω μια παραγγελια απο αλλο πωλητη (vifocal), του λεω να μου δωσει paypal, μου λεει δε γινεται, του λεω εχουμε προβλημα,δε μπορουμε και τελικα μου δινει paypal. Ειναι ομως το ιδιο με τον αλλο πωλητη! Μηπως εχει και paypal το aliexpress και το κρυβει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

στα 200 ευρω απο minideal το 32αρι letv le1 να μην προχωρησω με αυτο το μαγαζι?

Αν μπορείς να το πάρεις από Vickmall, μην το σκέφτεσαι καν. Είναι κύριοι, δεν κάνουν απατεωνιές. Επιπλέον, ό,τι κι αν γίνει θα σε στηρίξουν.

Με έχουν βοηθήσει και για πράματα που δεν αγοράστηκαν από αυτούς. Επίσης, μου έχουν βρει ανταλλακτικά που δεν βρήκα αλλού. Βασικά οι άλλοι σου λένε δεν έχω, στείλε την συσκευή να την φτιάξουμε εμείς κ.α. Το Βίκμολλ σου το βρίσκει και το στέλνει.

Σήμερα με ειδοποίησαν για διαθεσιμότητα οθόνης από tablet που δεν υπήρχε σε στοκ από την Chuwi εδώ και 2 εβδομάδες. Άντε βρες άλλο μαγαζί να κάνει έτσι. Επίσης, δεν σε δαγκώνουν στις τιμές. Η ίδια οθόνη αλλού είναι 45% ακριβότερη.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, παρηγγειλα πριν κατι μερες κατι απο ενα πωλητη, του ειπα οτι εχουμε προβλημα με τις τραπεζες και να μου δωσει paypal, οπου και μου εδωσε..

Τωρα παω να κανω μια παραγγελια απο αλλο πωλητη (vifocal), του λεω να μου δωσει paypal, μου λεει δε γινεται, του λεω εχουμε προβλημα,δε μπορουμε και τελικα μου δινει paypal. Ειναι ομως το ιδιο με τον αλλο πωλητη! Μηπως εχει και paypal το aliexpress και το κρυβει;

 

Για το vifocal δεν ξέρω πάντως το ίδιο το χω πάθει με το everbuying στο ali και σε τάχα μου ''ανεξάρτητα sites '' ,στις πληροφορίες του paypal ήταν το everbuying...άρα πολύ πιθανό να τυχαίνει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Hi there,

Thank you for your email,

sorry to tell you that we just have two payment methods at present,

paypal and western union,if you could not give us the MTCN,

we have no way to check it for you,

apologize for the inconvenience,

thank you for your understanding,

 

Sincerely

Nancy ....... αυτη ηταν η απαντηση του geekbuying οταν ειπα οτι εκανα τραπεζικη καταθεση και ενω τους εχω στειλει την αποδειξη, http://www.geekbuying.com/help/payment_and_shipping/WireTransfer και εδω το link που απο αποδεικνυει οτι λενε ψεματα, παιδια μακρια αφορμη ψαχνουν να δαγκωσουν ,δυστυχως τα καλα καταστηματα ειναι πλεον λιγα εγω την πατησα!

Link to comment
Share on other sites

To dealsmachine από αξιοπιστία τι λέει; Επίσης βλέπω ότι έχει και μεταφορικά αλλά με το Flat Rate Shipping βλέπω ότι με συμφέρει. Ποια η διαφορά του όμως από το Standard Shipping;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, προσπαθώ να αγοράσω από το gearbest ένα κινητό αλλά δεν μπορώ ούτε με visa alpha bank ούτε με mastercard Πειραιώς ούτε από paypal. Εσείς πως αγοράζεται από το συγκεκριμένο site?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, προσπαθώ να αγοράσω από το gearbest ένα κινητό αλλά δεν μπορώ ούτε με visa alpha bank ούτε με mastercard Πειραιώς ούτε από paypal. Εσείς πως αγοράζεται από το συγκεκριμένο site?

 

Ισχύουν τα capital controls ακόμα.:)

Περισσότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει κανένας από minideal την αποθήκη που έχει Ελλάδα και αν ναι σε πόσες μέρες έκανε να πάρει το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

To dealsmachine από αξιοπιστία τι λέει; Επίσης βλέπω ότι έχει και μεταφορικά αλλά με το Flat Rate Shipping βλέπω ότι με συμφέρει. Ποια η διαφορά του όμως από το Standard Shipping;

 

Mια γνώμη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To dealsmachine από αξιοπιστία τι λέει; Επίσης βλέπω ότι έχει και μεταφορικά αλλά με το Flat Rate Shipping βλέπω ότι με συμφέρει. Ποια η διαφορά του όμως από το Standard Shipping;

 

Mια γνώμη;

Κανε μια αναζήτηση με το όνομα του μαγαζιου, εντός φόρουμ...

Απ την άλλη, ακόμα και αν πάρεις 1-2-3 καλές γνώμες, εσενα, σου αρκεί?

Θα σου πρότεινα να πας σε δοκιμασμένες λύσεις.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κατι με το gearbest αυτο το καιρο; Παει για κλεισιμο; Πολλες παραγγελιες εχουν αργησει υπερβολικα να ερθουν! Εμενα απο ευρωπαϊκη αποθηκη, 3 εβδομαδες και ακομα τιποτα! Απο vickmall κινας ηρθε Ελλαδα μεσα σε 10 ημερες!
Link to comment
Share on other sites

off topic

Αν παρατηρήσει κανείς την ψηφοφορία που υπάρχει στο εκάστοτε θέμα των καταστημάτων εξ ανατολής , σε όλα τα καταστήματα έχει βάλει αρνητική ψήφο το vickmall και σε κάποια το to2c ...

ΑΠΙΘΑΝΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κατι με το gearbest αυτο το καιρο; Παει για κλεισιμο; Πολλες παραγγελιες εχουν αργησει υπερβολικα να ερθουν! Εμενα απο ευρωπαϊκη αποθηκη, 3 εβδομαδες και ακομα τιποτα! Απο vickmall κινας ηρθε Ελλαδα μεσα σε 10 ημερες!

προσωπικα οπου σταθω θα το λεω οτι αυτο το καταστημα ειναι για κλωτσιες. Ισως καποτε να ηταν πρωτο, αλλα τωρα σιγουρα οχι. Δεν ξερω την εμμονη που εχετε μερικοι που πιστευουν οτι ειναι το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα οπου σταθω θα το λεω οτι αυτο το καταστημα ειναι για κλωτσιες. Ισως καποτε να ηταν πρωτο, αλλα τωρα σιγουρα οχι. Δεν ξερω την εμμονη που εχετε μερικοι που πιστευουν οτι ειναι το καλυτερο.

ΠΟΙΑ ΕΜΜΟΝΗ

:)

ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ POINTS ,ΓΡΑΦΟΥΝ .....ΚΙΕΣ:lol:

Link to comment
Share on other sites

off topic

Αν παρατηρήσει κανείς την ψηφοφορία που υπάρχει στο εκάστοτε θέμα των καταστημάτων εξ ανατολής , σε όλα τα καταστήματα έχει βάλει αρνητική ψήφο το vickmall και σε κάποια το to2c ...

ΑΠΙΘΑΝΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ :lol::lol::lol::lol::lol:

Ανταγωνισμός είναι αυτός. Μαύρισε τον απέναντι να έρθουν σε εσένα.:D:D

Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

ενας απο τους λογους που εχω κανει παρατηρηση στην ομαδα διαχειρισης του φορουμ για την κρυφη ψηφοφορια του gearbest,

στην οποια δε ξερεις ποιοι εχουν βαλει τοσες πολλες αρνητικες ψηφους και δεν την εκαναν reset για να γινει φανερη.

Link to comment
Share on other sites

ενας απο τους λογους που εχω κανει παρατηρηση στην ομαδα διαχειρισης του φορουμ για την κρυφη ψηφοφορια του gearbest,

στην οποια δε ξερεις ποιοι εχουν βαλει τοσες πολλες αρνητικες ψηφους και δεν την εκαναν reset για να γινει φανερη.

 

Δεν αναφέρεις όμως ότι έχεις πάρει απάντηση επί αυτού. Το αναφέρω για να μην μένουν λάθος εντυπώσεις. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω να πω ότι εως τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα σήμερα μάλιστα παρέλαβα κινητό σε 12 μέρες σε αντίθεση με το GeekBuying που εδώ και 9 ημέρες και ακόμα τίποτα και ούτε καν μου απάντησαν για αν έχουν σκοπό να το στείλουν
Link to comment
Share on other sites

To Gear εχει πλεον γιγαντωθει.Βλεπω στα hot κινητα 600+ προπαραγγελιες.Γι αυτο καθυστερουν πλεον.Η συσκευασια τους παραμενει χαλια.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν περίμενα και τίποτα καλύτερο από τους κινέζους εδώ που τα λέμε. Εξάλλου την αξιοπιστία ενός καταστήματος και δει κινεζικού καλό είναι να την αξιολογεί κανείς από τις εντυπώσεις των πελατών, τις οποίες θα πρέπει να αναζητεί από όσες περισσότερες πηγές μπορεί. Μια ψηφοφορία-poll μόνο ένδειξη μπορεί να αποτελεί. Είναι πιθανό κάποιος να έχει αρνητική στάση απέναντι σε ένα μαγαζί γιατί πχ δεν του έκαναν την έκπτωση που ήθελε. Ε, για μένα αυτό δεν είναι αρνητικό
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...