Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια γιορτή εχουν αλλα να κλείσουν το site ..

 

εχουν γιορτη?Γιατι και στο vickmall δυομερες τωρα δεν ειναι κανεις στο λαιβ τσατ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από Δευτέρα θα δούμε ......

 

Εν τω μεταξύ μου έχει κολλήσει να παραγγείλω ένα 5.5 ίντσες .

Υπάρχει κάποιο όντως δοκιμασμένο που πήρε κάποιος φίλος και να μου το συστήσει ? Και τον προμηθευτή βέβαια .

Θα ήθελα να είναι κοντά στα παρακάτω χαρακτηριστικά

Single Sim

2G/16G Ram/Rom οπωσδήποτε .

13 Mpx Back Camera min.

Τετρα ή Οκτα πύρηνη δεν με απασχολεί .

MTK 6592 , αλλά και 6582 δεν με χαλάει

1280x1080 ανάλυση κατά προτίμηση .

Να παίρνει εξωτερική επέκταση μνήμης

Να έχει αξιοπρεπή μπαταρία

 

Ζητάω πολλά ..... σόρρυ και ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αναφέρει κανείς το Banggood;

Δεν είναι κακό στην εξυπηρέτηση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Minideal.

Όπως έγραψαν και στο thread τους έχουν μια γιορτή εκεί πέρα μέχρι της 5 Οκτωμβρίου και όλη η αγορά θα παραμείνει κλειστή.

Μέσα σ αυτό το διάστημα έχει κάτι προσφορές γι αυτούς που θα παραγγείλουν και θα περιμένουν μέχρι τη Δευτέρα για να προχωρήσει η παραγγελία. Προφανώς μπήκαν πάρα πολλοί στο site και έπεσε ο σέρβερ τους και δεν είναι κανένας κινέζος στο μαγαζί για να το φτιάξει..

Άρα υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αναφέρει κανείς το Banggood;

Δεν είναι κακό στην εξυπηρέτηση.

 

Προσωπικά από κάποιες αγορές που έχω κάνει από το συγκεκριμένο κατάστημα έχω μείνει ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Minideal.

Όπως έγραψαν και στο thread τους έχουν μια γιορτή εκεί πέρα μέχρι της 5 Οκτωμβρίου και όλη η αγορά θα παραμείνει κλειστή.

Μέσα σ αυτό το διάστημα έχει κάτι προσφορές γι αυτούς που θα παραγγείλουν και θα περιμένουν μέχρι τη Δευτέρα για να προχωρήσει η παραγγελία. Προφανώς μπήκαν πάρα πολλοί στο site και έπεσε ο σέρβερ τους και δεν είναι κανένας κινέζος στο μαγαζί για να το φτιάξει..

Άρα υπομονή...

 

Το μήνυμα που βγάζει δεν είναι γιά όταν πέφτει ο σέρβερ.

Το μήνυμα εμφανίζεται όταν ο ιδιοκτήτης του σέρβερ "κλείνει" το site γιά κάποιον λόγο, συνήθως γιατί δεν πλήρωσε ο πελάτης ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/ ρε παιδια καναμε την παραγγελια πριν λιγες μερες, κ τωρα βλεπω οτι This Site Has Been Disabled

τι σκατα;; και δεν εχει ερθει και καν email οτι σταλθηκε το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το μινιντιλ το ειχαν χακεψει πριν απο μια δυο βδομαδες (θυμαστε που ειχαν ολα τα κινητα τιμη 1 δολλαριο :lol: )μαλλον το εκλεισαν για την εορταστικη περιοδο για να μην εχουν τα ιδια ξανα.

Ειναι παλιο μαγαζι δεν κινδυνευεται να σας παρουν τα λεφτα και να αρχισουν να τρεχουν :p

Link to comment
Share on other sites

Μεσω τσατ μπορεις να μιλησεις με την Σελινα, ή οποιοα τελος παντων ειναι. Με το που θα μπεις, αν αναβοσβηνει το εικονιδιο της σημαινει εινιαι μεσα. Θα ανοιξει ενα παραθυρο και θα την ρωτησεις οτι θελεις.

 

Ευχαριστω, της εστειλα και μου απαντησε σχετικα γρηγορα. Απο το merimobiles περιμενω 2 μερες να μου απαντησουν καθε φορα που στελνω μηνυμα αν ειναι δυνατον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας και παλι παιδια, θελω να σας κανω μια ερωτηση που με απασχολει πολυ και δεν ειμαι σιγουρος αν την κανω στο σωστο μερος. Πριν 11 μερες παρελαβα ενα κινητο απο το ταχυδρομειο, κινητο το οποιο αγορασα απο το merimobiles και απο την πρωτη κιολας μερα εμφανισε προβληματα. Μιλησα με το σερβις του merimobiles τους εστειλα βιντεο και φοτογραφιες απο το προβλημα (ελλαχιστα ξεκολλημενη οθονη απο το δεξιο ακρο αλλα ειναι εμφανες,εφτανε τους 42 βαθμους μετα απο 10 λεπτα χρησης του κινητου, παρα πολυ χαμηλο ηχειο και επισης στο πισω μερος κατω απο την καμερα αμα χτηπουσα ελαφρα την πλατη του κινητου ακουγοταν κατι λες και ειχε βγει απο την θεση του). Μιλησα με το σερβις και μου ειπαν να στειλω πισω την συσκευη και μολις την παραλαβουν θα μου στειλουν τα λεφτα πισω στην paypal η credit card και εγω δεχτηκα. Βεβαια τους ειπα πως δεν θα πληρωσω εκεινο το 20%(restock fees) απο το συνολικο ποσο που πληρωσα για να αγορασω το κινητο (σε περιπτωση που το απαιτουσαν) γιατι δεν δημιουργησα εγω τα προβληματα και μου ειπαν πως δεν θα το πληρωσω γιατι δεν δημιουργησα το προβλημα εγω. Το κινητο το χρησιμοποιω αυτες τις 11 μερες χωρις να του εχω προκαλεσει καμια ζημια η κατι αλλο και αυριο θα το στειλω πισω μεσω ταχυδρομειου, ομως ανησυχω μηπως με κοροϊδεψουν απο το merimobiles και στο τελος που παρουν την συσκευη θα μου πουν πως π.χ εσπασε κατα τη διαρκεια πτησης ή ηταν γρατζουνισμενο στην οθονη και αλλες χιλλιες δυο τετοιες δικαιολογιες και τελος θα παρουν και το κατιτις απο τα λεφτα μου και δεν θα μου τα επιστρεψουν ολα. Εχει τυχει σε κανεναν σας κατι παρομοιο; Και πως προχωρησαν τα πραγματα μετεπειτα θετικα ή αρνητικα με το merimobiles?

Μηπως να χρησιμοποιησω το refound απο το paypal ή δεν χρειαζεται μιας και οι ιδιοι μου προτειναν πως αμα τους στειλω την συσκευη πισω θα κανουν οι ιδιοι refound μολις την παραλαβουν;

Edited by vaskas
Link to comment
Share on other sites

Και γω περιμένω παραγγελία και η τράπεζα μου είπε αν δεν έχει γίνει κάτι μέχρι την Δευτέρα θα πάρει τα χρήματα πίσω. Μπορεί να το κάνει αυτό γιατί τα χρήματα δέν τα έχουν πάρει. είναι δεσμευμένα μέχρι την Δευτέρα. Εχώ πάρει πολλά κινητά απο minideal και έχω εμπιστοσύνη. Δεν ξέρω τι θα κάνω την Δευτέρα, αν ανοίξει το site και δω οτι όλα είναι οκ δεν θα πάρω τα χρήματα πίσω. Και ο Θεός βοηθός!!
Link to comment
Share on other sites

Και γω περιμένω παραγγελία και η τράπεζα μου είπε αν δεν έχει γίνει κάτι μέχρι την Δευτέρα θα πάρει τα χρήματα πίσω. Μπορεί να το κάνει αυτό γιατί τα χρήματα δέν τα έχουν πάρει. είναι δεσμευμένα μέχρι την Δευτέρα. Εχώ πάρει πολλά κινητά απο minideal και έχω εμπιστοσύνη. Δεν ξέρω τι θα κάνω την Δευτέρα, αν ανοίξει το site και δω οτι όλα είναι οκ δεν θα πάρω τα χρήματα πίσω. Και ο Θεός βοηθός!!

 

Το σιτε λογικα θα ανοιξει και απ 'οσο ξερω εχει κλεισει για μια γιορτη που κανουν εκει στην Κινα και αν δεν κανω λαθος μεχρι τισ 5 του μηος θα κρατησει.

Link to comment
Share on other sites

...κάθε φορά τα ίδια! Λιποθυμίες, εμφράγματα, υστερίες, ευχέλαια, τσουνάμι και δευτέρα παρουσία!...απλά μία ακόμη αργία είναι, ψυχραιμία φίλτατοι! :D
Link to comment
Share on other sites

...κάθε φορά τα ίδια! Λιποθυμίες, εμφράγματα, υστερίες, ευχέλαια, τσουνάμι και δευτέρα παρουσία!

:lol::lol: Όντως!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, της εστειλα και μου απαντησε σχετικα γρηγορα. Απο το merimobiles περιμενω 2 μερες να μου απαντησουν καθε φορα που στελνω μηνυμα αν ειναι δυνατον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας και παλι παιδια, θελω να σας κανω μια ερωτηση που με απασχολει πολυ και δεν ειμαι σιγουρος αν την κανω στο σωστο μερος. Πριν 11 μερες παρελαβα ενα κινητο απο το ταχυδρομειο, κινητο το οποιο αγορασα απο το merimobiles και απο την πρωτη κιολας μερα εμφανισε προβληματα. Μιλησα με το σερβις του merimobiles τους εστειλα βιντεο και φοτογραφιες απο το προβλημα (ελλαχιστα ξεκολλημενη οθονη απο το δεξιο ακρο αλλα ειναι εμφανες,εφτανε τους 42 βαθμους μετα απο 10 λεπτα χρησης του κινητου, παρα πολυ χαμηλο ηχειο και επισης στο πισω μερος κατω απο την καμερα αμα χτηπουσα ελαφρα την πλατη του κινητου ακουγοταν κατι λες και ειχε βγει απο την θεση του). Μιλησα με το σερβις και μου ειπαν να στειλω πισω την συσκευη και μολις την παραλαβουν θα μου στειλουν τα λεφτα πισω στην paypal η credit card και εγω δεχτηκα. Βεβαια τους ειπα πως δεν θα πληρωσω εκεινο το 20%(restock fees) απο το συνολικο ποσο που πληρωσα για να αγορασω το κινητο (σε περιπτωση που το απαιτουσαν) γιατι δεν δημιουργησα εγω τα προβληματα και μου ειπαν πως δεν θα το πληρωσω γιατι δεν δημιουργησα το προβλημα εγω. Το κινητο το χρησιμοποιω αυτες τις 11 μερες χωρις να του εχω προκαλεσει καμια ζημια η κατι αλλο και αυριο θα το στειλω πισω μεσω ταχυδρομειου, ομως ανησυχω μηπως με κοροϊδεψουν απο το merimobiles και στο τελος που παρουν την συσκευη θα μου πουν πως π.χ εσπασε κατα τη διαρκεια πτησης ή ηταν γρατζουνισμενο στην οθονη και αλλες χιλλιες δυο τετοιες δικαιολογιες και τελος θα παρουν και το κατιτις απο τα λεφτα μου και δεν θα μου τα επιστρεψουν ολα. Εχει τυχει σε κανεναν σας κατι παρομοιο; Και πως προχωρησαν τα πραγματα μετεπειτα θετικα ή αρνητικα με το merimobiles?

Μηπως να χρησιμοποιησω το refound απο το paypal ή δεν χρειαζεται μιας και οι ιδιοι μου προτειναν πως αμα τους στειλω την συσκευη πισω θα κανουν οι ιδιοι refound μολις την παραλαβουν;

 

Εγω δεν θα τους εμπιστευομουν,κανε claim στο παυπαλ,αν περασουν 45 μερες θα χασεις τοδικαιωμα αυτο,εξηγησε τους τι συμβαινει και κρατα και ολα τα μεηλ του merimobiles ,επισης βγαλε φωτογραφιες το κινητο ωστε να φαινονται τα ελλατωματα κρατησε τις μεχρι να σου τις ζητησει το παυπαλ.

Link to comment
Share on other sites

Το σιτε λογικα θα ανοιξει και απ 'οσο ξερω εχει κλεισει για μια γιορτη που κανουν εκει στην Κινα και αν δεν κανω λαθος μεχρι τισ 5 του μηος θα κρατησει.

Εντάξει, άνοιξε :)

 

Την ανανέωση στην εμφάνιση του site τώρα την έκαναν ή είχε γίνει πριν την "διακοπή";

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα θα δούμε ......

 

Εν τω μεταξύ μου έχει κολλήσει να παραγγείλω ένα 5.5 ίντσες .

Υπάρχει κάποιο όντως δοκιμασμένο που πήρε κάποιος φίλος και να μου το συστήσει ? Και τον προμηθευτή βέβαια .

Θα ήθελα να είναι κοντά στα παρακάτω χαρακτηριστικά

Single Sim

2G/16G Ram/Rom οπωσδήποτε .

13 Mpx Back Camera min.

Τετρα ή Οκτα πύρηνη δεν με απασχολεί .

MTK 6592 , αλλά και 6582 δεν με χαλάει

1280x1080 ανάλυση κατά προτίμηση .

Να παίρνει εξωτερική επέκταση μνήμης

Να έχει αξιοπρεπή μπαταρία

 

Ζητάω πολλά ..... σόρρυ και ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Κανείς .......

Link to comment
Share on other sites

Κανείς .......

 

 

 

Με αυτά τα χαρακτηριστικά υπάρχει το Redmi Note 4g. Αυτό θα παραγγείλω λογικά και εγώ.

 

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4g-6561.php

 

Βγαίνει στα 150 έουρα.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Απο το merimobiles περιμενω 2 μερες να μου απαντησουν καθε φορα που στελνω μηνυμα αν ειναι δυνατον.

Και εγω παρέλαβα πριν λίγες μέρες απο το merimobiles και μου έστειλαν μεταχειρισμένο κινητό!!

Κάποιος το έστειλε πίσω και μου το έστειλαν εμένα στεγνά.

Ειναι φως φανάρι οτι είναι μεταχειρισμένο γιατί έχει λίγα σημάδια στο μεταλλικό frame και πάρα πολλές μικρές γραντζουνιες στην κάμερα.

Σίγουρα ο προηγούμενος του φόραγε προστασία οθόνης και κάτι σε θήκη.

κοιτάξτε θράσος λένε ότι δεν στέλνουν μεταχειρισμένα κινητά ενώ το έχω και το βλέπω μπροστά μου. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5659261#post5659261

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω παρέλαβα πριν λίγες μέρες απο το merimobiles και μου έστειλαν μεταχειρισμένο κινητό!!

Κάποιος το έστειλε πίσω και μου το έστειλαν εμένα στεγνά.

Ειναι φως φανάρι οτι είναι μεταχειρισμένο γιατί έχει λίγα σημάδια στο μεταλλικό frame και πάρα πολλές μικρές γραντζουνιες στην κάμερα.

Σίγουρα ο προηγούμενος του φόραγε προστασία οθόνης και κάτι σε θήκη.

κοιτάξτε θράσος λένε ότι δεν στέλνουν μεταχειρισμένα κινητά ενώ το έχω και το βλέπω μπροστά μου. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5659261#post5659261

 

 

Προφανως αυτο που θα τους στειλω πισω σημερα(προβληματικο) το βλεπω στα χερια καποιου δυσμοιρου αυριο

Link to comment
Share on other sites

Ποσα διατιθεσαι να δωσεις;

Μέχρι $ 200 , αλλά θα προτιμούσα να είναι κάποιο που έχει αγοραστεί και δοκιμαστεί από κάποιο φίλο .

Με αυτά τα χαρακτηριστικά υπάρχει το Redmi Note 4g. Αυτό θα παραγγείλω λογικά και εγώ.

 

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4g-6561.php

 

Βγαίνει στα 150 έουρα.

Thanks αλλά 8G Rom ?

Thanks . Καλό αλλά μάλλον τσιμπημένο . 'Οπως ανέφερα πιό πάνω στο φίλο Vaskas θα προτιμούσα δοκιμασμένο , αλλά αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον δεν

πρέπει να είναι και τόσο δημοφιλές μέγεθος , άσχετα αν εγώ το χρειάζομαι γιά συγκεκριμένη χρήση .

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι $ 200 , αλλά θα προτιμούσα να είναι κάποιο που έχει αγοραστεί και δοκιμαστεί από κάποιο φίλο . .

Με 211€ τελική αγοράζεις το Xiaomi Mi3 16GB από εδώ -> http://www.coolicool.com/xiaomi-mi3-snapdragon-800-8274ab-23ghz-quad-core-50-inch-fhd-screen-android-42-3g-smartphone-g-33265 και σταματάς να ψάχνεις.... :p

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι $ 200 , αλλά θα προτιμούσα να είναι κάποιο που έχει αγοραστεί και δοκιμαστεί από κάποιο φίλο .

 

Thanks αλλά 8G Rom ?

 

Thanks . Καλό αλλά μάλλον τσιμπημένο . 'Οπως ανέφερα πιό πάνω στο φίλο Vaskas θα προτιμούσα δοκιμασμένο , αλλά αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον δεν

πρέπει να είναι και τόσο δημοφιλές μέγεθος , άσχετα αν εγώ το χρειάζομαι γιά συγκεκριμένη χρήση .

 

Πιο φθηνό στο vickmall http://www.vickmall.com/kingzone-k1-smartphone-mtk6592-octa-core-android-4-3-1-7ghz-1gb-16gb-5-5-inch-with-nfc-otg-wireless-charging.html το kingzone k1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...