Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την θετικότατη επι πάντως θέματος εμπειρία μου με τόνο iPad Air 2 εκανα την μετάβαση (επωφελούμενος απο επιδότηση,δωροεπιταγή και πώληση του πολυαγαπημένου μου g2) και ξαναγύρισα στο iOS και στο iPhone 6.

Η εμπειρία μου ειναι θετικότατη.τοποθετησα κιόλας tampered glass με στρογγυλεμένες άκρες περιμετρικά και στο Touch ID και όλα καλα..

Τα μοναδικά θέματα που έχω ειναι με την θήκη..εσείς τι θήκη έχετε? έχετε να προτείνεται κάποια καλή λεπτή διαφανή απο πλαστικό (εντελώς διαφανή όμως σα γυαλί )

Επισης ειμαι στην 8.1 12Β411 δεν έχω κανενα παράπονο η θεμα εκτός απο το σίγμα που αρκετές φορές μπαίνει σαν τελικό σιγμα μεςα στην λέξη, πράγμα που δεν μου συμβαίνει στο air 2 ( βέβαια εκει φοράω την 8.1 12Β410). Τι γίνεται με αυτο το θεμα ?Εχει περάσει κανεις την 8.2? λύνεται το προβλημα ?

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Ποια μεμβράνη έβαλες και από που την αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Χτυπα την :) από τις καλύτερες που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Άλλη σκληρότητα στην πλατη,άλλη στα πλαϊνά και άλλη στις γωνίες.Λεπτη,με αψογα κοψίματα και εφαρμογή, και προπάντων. ...διαφανές σαν κρύσταλλο,γιατί το iphone 6 είναι συσκευή που πρέπει να φαίνεται και όχι να το κρύβουν οι θήκες :)

 

Αυτήν ακριβώς θέλω να πάρω για το Plus μου!! Έχω πάρει την Gunmetal και μου αρέσει απίστευτα! Το πλαϊνό σου έχει ξεβάψει καθόλου; Βασικά λίγες ημέρας την έχεις οπότε....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπέρα αγόρασα ένα iphone 5 άλλα δεν έχω φορτιστή και καλώδιο στα καταστήματα κοστίζουν 22 ο φορτιστής και άλλα τόσα το καλώδιο

μπορώ να βρω από πουθενά άλλου ? αξεσουάρ της apple που δεν είναι γνήσια άλλα είναι συμβατά δημιουργούν κάποιο πρόβλημα ?

και κάτι άλλο υπάρχει κάποιο κατάστημα που να αλλάζει μπαταρίες σε iphone 5 ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αγόρασα ένα iphone 5 άλλα δεν έχω φορτιστή και καλώδιο στα καταστήματα κοστίζουν 22 ο φορτιστής και άλλα τόσα το καλώδιο

μπορώ να βρω από πουθενά άλλου ? αξεσουάρ της apple που δεν είναι γνήσια άλλα είναι συμβατά δημιουργούν κάποιο πρόβλημα ?

και κάτι άλλο υπάρχει κάποιο κατάστημα που να αλλάζει μπαταρίες σε iphone 5 ?

 

Καλημέρα φιλε μου, θα πρέπει τα αξεσουάρ να ειναι Mfi (made for iPhone), για να μην έχεις προβλήματα. Όσο για αντικατάσταση μπαταρίας υπαρχουν πολλά εργαστήρια που κάνουν αυτή τη δουλειά. Σε ποιο μέρος βρίσκεσαι;

Link to comment
Share on other sites

To πρωι πηρα τη νεα θηκη Spigen Neo Hybrid σε κοκκινομαυρο χρωμα. Πρωτες εντυπωσεις, τελεια εφαρμογη, στιβαρη θηκη, αντιολισθητικο λαστιχο απο πισω. Αντε να ερθει και το τζαμι να ολοκληρωθει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, έχει κάνεις να μου προτείνει κανένα καλό tempered glass για το 4s μπρος-πίσω (πίσω όμως θα υπάρχει θέμα με το φλας?). Το έχω 3 χρόνια αθικτο και επειδή βαρέθηκα την αλλαγή μεμβράνων γιατί γρατσουνιουνται και ξεθωριαζουν είπα να πάω σε tempered glass!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχει κάνεις να μου προτείνει κανένα καλό tempered glass για το 4s μπρος-πίσω (πίσω όμως θα υπάρχει θέμα με το φλας?). Το έχω 3 χρόνια αθικτο και επειδή βαρέθηκα την αλλαγή μεμβράνων γιατί γρατσουνιουνται και ξεθωριαζουν είπα να πάω σε tempered glass!

 

Με την χρήση και αυτά μπορεί να έχουν γρατζουνιές μην νομίζεις.

Στο eBay μπορείς να βρεις.

Εγώ 2-3 διαφορετικά που έχω πάρει στην τύχη για τηλέφωνα μου ήταν μια χαρά. Για πίσω δεν ξερω να σου πω δεν έχω βάλει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι, είναι γνήσια.

Πρόκειται για τα παλιάς γενιάς ακουστικά, πριν τα τωρινά EarPods.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι στο σκρουτζ τα EarPods ξεκινανε απο 16€.Να τα προτιμήσω ή προκειται περι μαιμουδων?Γραφουν στην περιγραφή original αλλα είδα βιντεο στο youtube οτι αρκετοι πουλανε μη αυθεντικα ακουστικα τα οποια ειναι δυσκολο και να αναγνωριστουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει Apple Store στην Αθήνα;

Έχετε να προτείνετε κάποιο φορτιστή αυτοκινήτου;

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Apple Store στην Αθήνα;

Έχετε να προτείνετε κάποιο φορτιστή αυτοκινήτου;

 

Ολα εδώ :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Για iPhone 6 έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector/tempered glass, που να καλύπτει όμως ολόκληρη την οθόνη;

Επίσης λόγω της καμπυλότητας της οθόνης, έχω την εντύπωση πως δεν "κάθονται" σωστά με αποτέλεσμα να μην

αποφεύγονται κενά αέρος και να μην κολλάνε καλά.

Μια 6αδα(είμαι ήδη στο 2ο μέσα σε 10-12 μέρες) από screen protectors που πήρα από eBay (σχεδόν τσάμπα,

όπως είχα και στα προηγούμενες συσκευές μου), είναι εντελώς χάλια αυτή τη φορά, αρκετά μικρά, δεν "κάθονται" καλά και τραβάνε σκόνη.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καποια προταση φτηνη αλλα οχι τελειως κινεζια σε 12volt dual port usb για αυτοκινητο; Εχω βρει αυτον της Belking πολυ πιο φτηνα εννοειται, αλλα καπου διαβασα επειδη κανει quick charge "σκοτωνει" τη μπαταρια. Το θελω κυριως για iphone 5/6 αλλα και γενικα...

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα και χρόνια πολλά !!! Ψάχνω ακουστικά να είναι συμβατά με galaxy alpha και να μπορώ να αλλάζω τραγούδια από την εφαρμογή napster. . Γιατί με τα δικά του δεν γίνεται ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !!! Ψάχνω ακουστικά να είναι συμβατά με galaxy alpha και να μπορώ να αλλάζω τραγούδια από την εφαρμογή napster. . Γιατί με τα δικά του δεν γίνεται ...

 

χμ.. Μια ερώτηση στο κατάλληλο τοπικ ίσως γιατί εδώ είναι μόνο για iphone. Εκτός αν εννοείς πως θέλεις να είναι και με τα δυο κινητά συμβατό κάτι που ίσως να μην "παίζει" μια και πέρα απο τα σημεία επαφής για το μικρόφωνο και τα ακουστικά, συνήθως οι κατασκευαστές έχουν σε διαφορετικό σημείο τις επαφές για τις εντολές, εξ'ου και πολλά ακουστικά δεν είναι συμβατά.

Κάνε μια ερώτηση στο τοπικ για το Galaxy Alpha

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει κανείς να προτείνει κανένα καλό - δοκιμασμένο tempered glass απο e-bay για iPhone 6?

ευχαριστώ.

Edited by Itchrist86

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To πρωι πηρα τη νεα θηκη Spigen Neo Hybrid σε κοκκινομαυρο χρωμα. Πρωτες εντυπωσεις, τελεια εφαρμογη, στιβαρη θηκη, αντιολισθητικο λαστιχο απο πισω. Αντε να ερθει και το τζαμι να ολοκληρωθει.

 

Απο που έκανες την αγορα φιλε διοτι ενδιαφερει και μενα αυτη η θηκοπροστασια!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Απο που έκανες την αγορα φιλε διοτι ενδιαφερει και μενα αυτη η θηκοπροστασια!!!

 

Απο e-bay τη θηκη brand new γυρω στα 14€. Το τζαμι κινεζια αλλα μου εστειλαν κατα λαθος 2! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρειγγηλα αυτή http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=125487 για το 6 plus... για να δουμε

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και να ρωτήσω, ποιο από όλα τα tempered glasses για iPhone 6 plus θα συνιστούσατε από την πείρα σας; Ευχαριστώ :)
Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτήσω, ποιο από όλα τα tempered glasses για iPhone 6 plus θα συνιστούσατε από την πείρα σας; Ευχαριστώ :)

http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Full-Coverage-Temper-Glass-Screen-Protector-For-iPhone-6-4-7-Plus-5-5-/281548485015?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item418d98f197

 

Είναι Full cover και λόγω του ότι περιμετρικά έχει το χρώμα του κινητού σου (λευκό ή μαύρο) είναι πολύ εύκολη η τοποθέτηση και φυσικά δεν κάνει κενα/φουσκάλες στα άκρα.

 

Επίσης, υπάρχει και αυτό: http://www.ebay.com/itm/Nillkin-PE-Blue-Light-Anti-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-iPhone-6-6-plus-/181570508948?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2a46721894

που απορροφά την μπλε ακτινοβολία.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από το eBay έχω πάρει 6-7 με τιμή όχι μεγαλύτερη των 2-3 ευρώ, αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ακόμη! Έβαλα το πρώτο, κάθισε τέλεια και τα υπόλοιπα κάθονται στην μεριά τους εδώ και 4 μήνες!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...