Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αντικατάσταση της μπαταριας στο iphone 3g ειναι πολύ απλη υπόθεση κοστίζει ελάχιστα και με λιγη δουλιτσα μπορείτε να την τοποθετήσετε ασε που μπορείτε να βάλετε και μπαταρία με περισσοτερα mah...

Τωρα για οποιον φοβάται μη χάσει την εγγύηση η μονη λύση ειναι να παει πίσω στη vodafone αλλα προσωπικά πιστεύω οτι αν εχεις να σκάσεις 500ευρω για ενα τετοιο κινητό εισαι οικονομικά ανετος να το πειράξεις... και οτι βγει

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι ρε φιλε ειναι πολλα για ενα κινητο το οποιο ξεσκιστηκε στην διαφημηση ως η ΚΙΝΙΤΑΡΑ της χρονιας!?:confused:

εγω ειμαι κανα μισαωρο ιντερνετ και ομιλια .... ουτε 10 λεπτα, μουσικη ΠΟΤΕ download απο το pc και με κραταει μια μερα.!!!!!

με το ΝοκιαΝ73 ειχα 7 ημερες μπαταρια με πολλη παιχνιδι καθημερινα!

εγω οταν το πηρα το iphone στην τσεπη ειχα το φορτιστη μεχρι που πηρα απο το ebay θηκη με ηλιακο φορτιστη:( τοσο χαλια!

 

Αυτά που λες εσύ, απέχουν αρκετά απο τη χρήση που αναφέρει ο captain556 νομίζω :cool: Με μιση ώρα internet κ 10 λεπτά ομιλίας να σου κρατάει 1 μερα, μάλλον έχει πρόβλημα η μπαταρία σου.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες εσύ, απέχουν αρκετά απο τη χρήση που αναφέρει ο captain556 νομίζω :cool: Με μιση ώρα internet κ 10 λεπτά ομιλίας να σου κρατάει 1 μερα, μάλλον έχει πρόβλημα η μπαταρία σου.

 

Οπως και τον 5 γνωστων μου που εχουνε iphone.. (συμπτωσης:shifty:).

Link to comment
Share on other sites

Ας σου πούνε κ οι υπόλοιποι τη γνώμη τους λοιπόν :ninja:

Εμένα πάντως δε κρατάει τόσο λίγο που λες!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με κανένα μισάωρο τη μέρα ομιλία μέσω Bt, πλοήγηση στο διαδίκτυο άλλη μισή ώρα και γενικά ενασχόληση με τις εφαρμογές του (παιχνίδια κ.α.) κανένα εικοσάλεπτο τη μέρα και κλειστό μόνο 7-8 ώρες το βράδυ μου βγάζει 4 μέρες μέχρι να κοκκινίσει ο δείκτης της μπαταρίας και όχι να μείνω από μπαταρία. Γενικά, από τη διάρκεια της μπαταρίας είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αυτά..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πόσο κρατάει η μπαταρία είναι ανάλογο της χρήσης που του κάνεις αλλά και των ρυθμίσεων που του έχεις βάλει(ανοιχτό 3G η όχι,wifi,φωτηνότητα κλπ)Και εμένα την πρώτη μέρα που το πήρα κράτησε μόνο 7 ώρες η μπαταρία αλλά ήταν 7 ώρες non stop χρήσης!Τώρα μετά απο ενα μήνα μου κρατάει 2-3 μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος!!

 

Υ.Γ.:παίζει ρόλο στο πόσο θα σου κρατήσει το αν το φορτίζεις απο USB ή πριζα,προτίμησε την πρίζα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα ηθελα να σας ρωτησω εμφανιστηκαν 3 ρωγμες στο πλαστικο στο επανω μερος της συσκευης χωρις να μου εχει πεσει ποτε και απο την πρωτη μερα που το πηρα το εχω σε θηκη.εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να σας ρωτησω εμφανιστηκαν 3 ρωγμες στο πλαστικο στο επανω μερος της συσκευης χωρις να μου εχει πεσει ποτε και απο την πρωτη μερα που το πηρα το εχω σε θηκη.εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο?

Στο πάνω μέρος που ακριβώς. Στο σημείο που μπαίνουν τα ακουστικα, πίσω από την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να σας ρωτησω εμφανιστηκαν 3 ρωγμες στο πλαστικο στο επανω μερος της συσκευης χωρις να μου εχει πεσει ποτε και απο την πρωτη μερα που το πηρα το εχω σε θηκη.εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο?

 

να το πας να το δουν εκει που το αγορασες!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τηλεφωνησα στην απλε στην ιταλια γιατι εδω βρισκομαι στειλαν κουριερ το πηρε απο το σπιτι και απο οτι διαβασα θα μου το αλλαξουν και ολα αυτα χωρις να πληρωσω μια
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,ή αύριο ή μεθαύριο θα το έχω κι εγώ...Άκουσα όμως κάτι και έφριξα...Διάβασα πως αν δε πάρεις θήκη,σε λίγες μέρες το πίσω κάλυμμα θα έχει γίνει σκατά......αληθεύει?κ πόσο κάνει μια θήκη προστασίας?Να πω εδώ ότι δε θέλω να το κάνει υπέρβαρο το κινητό η θήκη
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,ή αύριο ή μεθαύριο θα το έχω κι εγώ...Άκουσα όμως κάτι και έφριξα...Διάβασα πως αν δε πάρεις θήκη,σε λίγες μέρες το πίσω κάλυμμα θα έχει γίνει σκατά......αληθεύει?κ πόσο κάνει μια θήκη προστασίας?Να πω εδώ ότι δε θέλω να το κάνει υπέρβαρο το κινητό η θήκη

 

Το iphone είναι κινητό που θέλει προσοχή στο που το ακουμπάς! Το γυαλιστερό πίσω μέρος μπορεί να γρατζουνιστεί πολύ εύκολα οπότε πιστέυω οτι μια θήκη είναι άκρως απαραίτητη! Εγώ έχω πάρει μια συμπαθητική θήκη από το fnac που κόστιζε 10 Ευρώ και η οποία δεν βαραίνει το κινητό καθόλου γιατί είναι σαν τσαντάκι από ύφασμα που μοιάζει με καστόρι και όχι αυτές οι πλαστικές που καλύπτουν όλο το κινητό με ανοίγματα για την οθόνη, φακό κάμερας κλπ.:)

Link to comment
Share on other sites

Re paidia to pira k to xo tora k fortizei alla paratirisa oti to eikonidio tis mpatarias de kineitai!!exei provlima i oxi,k an nai,pos to diorthono?

edit-tora eida pos exei k ena megalo prasino,pu k auto de kineitai...ti kano???

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η μπαταρία σου είναι ήδη πλήρως φορτισμένη;

 

http://www.iphonesingaporeblog.com/wp-content/gallery/tips/chargebattery2.jpg

 

Οι συσκευές έρχονται με φορτισμένη μπαταρία.

 

Όταν φορτίζει, το σηματάκι στον κύκλο αντικαθίσταται με έναν κεραυνό και το πράσινο μέσα στην μπαταρία δείχνει να γεμίζει.

Link to comment
Share on other sites

οχι μου ειπε οταν το ανοιξα οτι ειναι χαμηλη και ηταν κοκκινη...τωρα που το κοιταξα το εικονιδιο το μεγαλο παλι,αντι για 2 περιπου μπαρες πριν το τελος εχει λιγο πιο κατω...να ανησυχω???
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το κοιτώ είναι γεμάτο!!κ ναι αν γέμισε,ναι γεμίζει υπερβολικά γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω τη 2.1 και θέλω να κάνω jailbreak και βρήκα έναν ευ΄κολο οδηγό για 2.2...Πρέπει πρώτα να κάνω αναβάθμιση στη 2.2 από το iTunes και μετά να κάνω jailbreak...?
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν είμαι ο μόνος που το κατάλαβα,αλλά το πίσω μέρος του κινητού δεν είναι πολύ ευαίσθητο?Το έχει μια γνωστή και της έχει γίνει χάλια...Το έχω μια βδομάδα και από φόβο το έχω πάνω στο πανάκι κ δε το χω βγάλει από το σπίτι μέχρι αν έρθει η θήκη μου...
Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Η Apple έχει πουλήσει συνολικά 17 εκατομμύρια iPhones, συμπεριλαμβανομένου του αρχικού iPhone και του iPhone 3G, από την στιγμή που η εταιρία κυκλοφόρησε για πρώτη φορά το άκρως επιτυχημένο κινητό τηλέφωνο – gadget. Ο αριθμός αυτός δόθηκε από τον αντιπρόεδρο marketing του iPod και iPhone. Οι...

 

πωλήσεις του 2008 έφτασαν τα 13.7 εκατομμύρια κομμάτια, ξεπερνώντας τις αισιόδοξες προβλέψεις της εταιρίας που ήταν 10 εκατομμύρια.

 

Μαζί με τις πωλήσεις του iPod touch, η Apple έχει πουλήσει 30 εκατομμύρια συσκευές που τρέχουν το λειτουργικό σύστημα iPhone OS. Άλλες επιτυχίες της εταιρίας είναι τα 50.000 μέλη του προγράμματος iPhone developers, οι 25.000 εφαρμογές στο AppStore και τα 800 εκατομμύρια downloads από αυτό, μέχρι στιγμής!

 

troktiko

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

εχει ακουστει ρε παιδες ποτε θα βγει νεο iphone?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...