Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, η μπαταρία έχει συγκεκριμένη χωρητικότητα. Το μόνο που αλλάζει αν το φορτίσεις απο τη usb ή απο το φορτιστή, είναι ο χρόνος πλήρους φόρτισης. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, η μπαταρία έχει συγκεκριμένη χωρητικότητα. Το μόνο που αλλάζει αν το φορτίσεις απο τη usb ή απο το φορτιστή, είναι ο χρόνος πλήρους φόρτισης. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

Οτι έχει συγκεκριμένη χωρητικότητα είναι σίγουρο. Κ εγώ είχα την εντύπωση, ακριβώς επειδή φορτίζει πιο αργά απο USB οτι είναι "καλύτερο". Στο πρώτο μου iPhone(2G) επι 1.1.4 με το hardware info, είχα δει ότι το USB έδινε 500mA, ενώ ο φορτιστής 1000mA.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από εμπειρία πιστεύω οτι το usb και η μπρίζα είναι απλά θέμα ταχύτητας φορτίσματος και όχι. GPS και wifi τα έχω off. Νομίζω οτι είναι απλά το γνωστό πρόβλημα όλων των pda λόγω βαρύτεροθ λογισμικού σε σύγκριση με τα απλά κινητά.

 

Εσείς από προσωπική χρήση σας βγάζει πάνω από μια μέρα?

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και η φωτεινότητα.

 

Οι διαφορές που θα δείτε στην κατανάλωση εάν ελαττώσετε την φωτεινότητα στη συσκευή είναι πολύ σημαντικές.

Link to comment
Share on other sites

και την φωτεινότητα την έχω ήδη ρυθμισμένη και χαμηλωμένη :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω ένα τέτοιο θέμα, μιας και απ' ότι είδα δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο (εκτός κι αν κάνω λάθος).

Θα έκανα poll αλλά μάλλον δεν έχω τα δικαιώματα.

Ας γράψει ο καθένας λοιπόν το χρόνο που του κρατάει το i-τηλέφωνό του με μια νορμαλ χρήση (ξέρω, το νορμαλ είναι σχετικό, αλλά λίγο πολύ καταλαβαινόμαστε).

Θα με ενδιέφερε να μάθω μιας και πλησιάζει ο καιρός της επιδότησης και άρα της αγορά του :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με πολύ μουσική (πάνω από μια ώρα την ημέρα),κάπου στο μισάωρο ομιλία και κανα 20λεπτο ιντερνετ βγάζω την ημέρα άνετα.Αρκεί να κάνεις και τις κατάλληλες ρυθμίσεις (όταν δεν χρησιμοποιείς το GPS/3G κ.α. να τα κλείνεις) και είσαι jet.Και το βραδάκι το ρίχνεις στην φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από 1 χρόνο με το 2G (είμαι λίγο off topic, το ξέρω), είμαι κατά μέσο όρο στις ~3 ημέρες με κανονική ομιλία, καθόλου μουσική, λίγο από εφαρμογές και μέτρια χρήση wifi.

 

Το "ρεκόρ" μου είναι 1 βδομάδα, κατά την οποία δεν είχα πρόσβαση σε wifi, και το χρησιμοποιούσα μόνο για τηλεφωνήματα και μηνύματα.

 

Σε ταινίες, το "ρεκόρ" φτάνει τα 5 συνεχόμενα επεισόδια "prison break" (ήταν μεγάλο το ταξίδι) και νομίζω είχα ακόμη μπαταρία.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος αλλά κάνω απλά μέτρια χρήση στη συσκευή, δεν είναι εργαλείο δουλειάς για εμένα. Επίσης, την φορτίζω πάντοτε αφού η μπαταρία αδειάσει εντελώς, εκτός κι αν είναι απόλυτη ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

2 μερούλες μου κρατάει άνετα.

Λίγα sms. Αρκετούτσικη ομιλία σε 2G (το 3G το έχω κλειστό πάντα, μόνο για το google maps το ανοίγω όποτε το χρειαστώ). wi-fi καμιά ώρα τη μέρα. Παιχνίδια περίπου στο μισάωρο... Αυτά πάνω κάτω.

Το βράδυ κλειστό για 5 ώρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

2 μερούλες μου κρατάει άνετα.

Λίγα sms. Αρκετούτσικη ομιλία σε 2G (το 3G το έχω κλειστό πάντα, μόνο για το google maps το ανοίγω όποτε το χρειαστώ). wi-fi καμιά ώρα τη μέρα. Παιχνίδια περίπου στο μισάωρο... Αυτά πάνω κάτω.

Το βράδυ κλειστό για 5 ώρες περίπου.

 

Άψογος. Πεείπου τέτοια χρήση θα του κάνω, ίσως και κάτι περισσότερο, οπότε να θεωρώ, λογικά, τη μία μέρα δεδομένη και πάω μήπως πιάσω και 2η :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://a123.g.akamai.net/f/123/12465/1d/media.canada.com/idl/otct/20081127/29769-10830.jpg?size=l

 

Μία πολλή ενδιαφέρουσα επιστημονική εργασία από έναν phd φοιτητή στο πανεπιστήμιο Calton του Καναδά έχει οπωσδήποτε προκαλέσει το ενδιαφέρον από την μεριά της Apple καθώς η συγκεκριμένη πατέντα που προτείνεται ενδέχεται να βελτιώνει κατά πολύ την διάρκεια ζωής της μπαταρίας στο Iphone αλλά και σε άλλες συσκευές.

 

Μακάρι η συγκεκριμένη πατέντα να γίνει αποδεκτή και να την δούμε κάποια στιγμή υλοποιημένη στο Iphone.:)

 

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα!

Το SAR του iphone 3G ποσο ειναι ρε παιδια? Στο review του myphone αναφερει οτι ειναι 1,388. Ειναι τοσο πολυ? Γιατι ειχα διαβασει οτι ειναι κατω απο 1.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα!

Το SAR του iphone 3G ποσο ειναι ρε παιδια? Στο review του myphone αναφερει οτι ειναι 1,388. Ειναι τοσο πολυ? Γιατι ειχα διαβασει οτι ειναι κατω απο 1.

Ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=223212 ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε το παρακάτω άρθρο από το Gizmodo το οποίο αναφέρεται σε ένα καινούριο προϊόν ( σαν εξωτερική θήκη μοιάζει) το οποίο υπόσχεται να ανεβάσει κατά πολύ την ποιότητα σε φωτογραφίες που τραβιούνται κάτω από συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Gizmodo

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η μπαταρια στο iphone ειναι αισχος.

Περισσοτερο κραταει η μπαταρια του λαπτοπ μου ,παρα του iphone.

Εχει τυχει να ειναι full και σε 3 ωρες χρησης να ειναι στο 10%

 

Η χρηση που του κανω περιπου ημερησιως ειναι 1 ωρα το λιγοτερο msn ,

κανα 20λεπτο facebook ,κανα μισαωρο online radio ,καμια ωριτσα κατεβαζω και απεγαταστω προγραμματα ,κανα μισαωρο safari και yoytube,Κανα μισαωρο ομιλια και sms και που και που κατεβαζω κανα τραγουδακι απο το dtunes...

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στο iphone ειναι αισχος.

Περισσοτερο κραταει η μπαταρια του λαπτοπ μου ,παρα του iphone.

Εχει τυχει να ειναι full και σε 3 ωρες χρησης να ειναι στο 10%

 

Η χρηση που του κανω περιπου ημερησιως ειναι 1 ωρα το λιγοτερο msn ,

κανα 20λεπτο facebook ,κανα μισαωρο online radio ,καμια ωριτσα κατεβαζω και απεγαταστω προγραμματα ,κανα μισαωρο safari και yoytube,Κανα μισαωρο ομιλια και sms και που και που κατεβαζω κανα τραγουδακι απο το dtunes...

Αυτα

business phone χρήση δλδ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στο iphone ειναι αισχος.

Περισσοτερο κραταει η μπαταρια του λαπτοπ μου ,παρα του iphone.

Εχει τυχει να ειναι full και σε 3 ωρες χρησης να ειναι στο 10%

 

Η χρηση που του κανω περιπου ημερησιως ειναι 1 ωρα το λιγοτερο msn ,

κανα 20λεπτο facebook ,κανα μισαωρο online radio ,καμια ωριτσα κατεβαζω και απεγαταστω προγραμματα ,κανα μισαωρο safari και yoytube,Κανα μισαωρο ομιλια και sms και που και που κατεβαζω κανα τραγουδακι απο το dtunes...

Αυτα

 

Μόνο αυτά...??:X

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως στο καλό περνάμε ένα MP3 ως ηχώ κλήσης :what:???
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια κ καλη χρονια...Ξερει κανεις αν κυκλοφορει το iphone στο Γιοχανεσμουργκ,ποσο κανει κ αν ισχυει η εγγυση(αν κ χλωμο το βλεπω)???
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια κ καλη χρονια...Ξερει κανεις αν κυκλοφορει το iphone στο Γιοχανεσμουργκ,ποσο κανει κ αν ισχυει η εγγυση(αν κ χλωμο το βλεπω)???

 

Καλη Χρονια !

 

ΔΕΣ εδω που κυκλοφορει επισημα ....................

http://www.apple.com/iphone/countries/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eiδα στο σαιτ της Vodacome και το εχει με συνδεση 35 Ε....ειναι ποτε δυνατων???μονο στην Ελλαδα κ στην Ιταλια πωλειται κ με χωρις συνδεση??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έτυχε να δω αυτό στην σελίδα της apple και είπα να το παραθέσω εδώ:

"During the plan’s coverage period, Apple will replace the battery if it drops below 50% of its original capacity." Ισχύει αυτό; Πόσες μέρες θα χρειαστεί για την αντικατάσταση; Το έχει κάνει κανείς; Πώς αποδεικνύουμε ότι η μπαταρία έχει πέσει κάτω από το 50%; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα;

 

link: http://www.apple.com/batteries/replacements.html

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτά...??:X

 

γιατι ρε φιλε ειναι πολλα για ενα κινητο το οποιο ξεσκιστηκε στην διαφημηση ως η ΚΙΝΙΤΑΡΑ της χρονιας!?:confused:

εγω ειμαι κανα μισαωρο ιντερνετ και ομιλια .... ουτε 10 λεπτα, μουσικη ΠΟΤΕ download απο το pc και με κραταει μια μερα.!!!!!

με το ΝοκιαΝ73 ειχα 7 ημερες μπαταρια με πολλη παιχνιδι καθημερινα!

εγω οταν το πηρα το iphone στην τσεπη ειχα το φορτιστη μεχρι που πηρα απο το ebay θηκη με ηλιακο φορτιστη:( τοσο χαλια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...