Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή και εγώ το χρησιμοποιώ πολύ το iPod του iphone και θα ήθελα να πάρω κάποια καλύτερα ακουστικά.. (χωρίς απαραίτητα να είναι και οικονομικά) , αλλά χρησιμοποιώ πολύ και το μικρόφωνο.. Και για να μιλάω στο αυτοκίνητο, αλλά και για τις φωνητικές εντολές, πάλι στο αυτοκίνητο όταν οδηγάω.. Το έχω και μέσα στη θήκη που είναι ανοιχτή στο πάνω μέρος ( εκει που μπαίνουν και τα ακουστικά), οπότε κάνω και τηλέφωνα και ακούω και μουσική, χωρίς να το βγάζω απο τη θήκη. Υπάρχουν τέτοια ακουστικά εκτός από αυτά που υπήρχαν στη συσκευασία?

 

Υπάρχουν, πήγαινε στο thread που πρότεινα παραπάνω στο άλλο

το παλικάρι και θα ενημερωθείς εκεί πιο ολοκληρωμένα ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κύριοι μια ερώτηση έχω. Στο αμερικάνικο site της Apple έχει το 3GS στη τιμή των $199! Γίνετε να το παραγγείλω απο εκεί;

 

 

Οχι δεν μπορεις. Επισης $199 κανει με 2χρονια συνδεση. Και η apple στελνει μονο αμερικη.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Τι έπαθα σήμερα.Καταλάθος πάτησα το κουμπί αθορύβου και δεν είχα είδους .Νόμιζα ότι μου χάλασε με τόσα που έχω ακούσει.Μετά με πέρνανε τηλέφωνο χωρίς να το πάρω είδηση.Στο τέλος το πήρα χαμπάρι ότι καταλάθος πιάστηκε το κουμπί απομόνωσης του ήχου.Κάτι άλλο .Πως αφαιρούμε μουσική από το iTunes γιατί δεν είναι το ίδιο με το iPod .Επίσης πως βάζουμε ringtones .Από το manual δεν έβγαλα άκρη.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πως αφαιρούμε μουσική από το iTunes γιατί δεν είναι το ίδιο με το iPod..

 

Διαγράφεις τα τραγούδια από το iTunes στο PC και συγχρονίζεις. Αν θέλεις να έχεις συγκεκριμένα μόνο τραγούδια στο τηλέφωνο τα βάζεις σε playlist(s) και ρυθμίζεις το συγχρονισμό να γίνεται μόνο με αυτές τις playlists και όχι για όλη τη "βιβλιοθήκη".

 

Επίσης πως βάζουμε ringtones .

 

Διάβασε το σχετικό οδηγό στην ενότητα του forum "iPhone Guides"

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να ελέγχει συνέχεια το κινητό. Ελέγχει συνέχεια ο server της εφαρμογής που έχεις ενεργοποιήσει το push (πχ ο server της google για το gmail) και μόλις εντοπίσει κάποια αλλαγή σου στέλνει ειδοποίηση. Είναι διαφορετικό από το fetch που περιγράφεις (περιοδικός έλεγχος) γιατί αυτό τον έλεγχο τον κάνει η συσκευή σου και όχι ο server της εφαρμογής. Κάπως έτσι ;p

 

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, ο όγκος δεδομένων που καταναλώνεται, είναι σχετικά μικρός, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, ο όγκος δεδομένων που καταναλώνεται, είναι σχετικά μικρός, σωστά;

 

Για τον τελικό χρήστη είναι μηδαμινός. Η ειδοποίηση που σου αποστέλεται είναι δωρεάν απλά θα χρεωθείς όταν θα πας να ανοίξεις το e-mail για να το διαβάσεις. Αλλά η ειδοποίηση που θα σου έρθει θα είναι τσάμπα γιατί δεν κατεβάζεις τίποτα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Το app των μετοχων μονο με yahoo finance συγχρονιζεται? Καλο δε λεω για ξενες μετοχες, αλλα θελω να προσθεω καποιες ελληνικες τραπζες και δεν τις εχει. Καποια λυση υπαρχει για αυτο?

 

Παρεπιπτωντος η πυξιδα μεσω gps λειτουργει?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το app των μετοχων μονο με yahoo finance συγχρονιζεται? Καλο δε λεω για ξενες μετοχες, αλλα θελω να προσθεω καποιες ελληνικες τραπζες και δεν τις εχει. Καποια λυση υπαρχει για αυτο?

 

Παρεπιπτωντος η πυξιδα μεσω gps λειτουργει?

 

1) Ναι δεν ξέρω αν κατεβάσεις άλλη εφαρμογή μήπως είναι πιο πλήρης.

2) Η πυξίδα λειτουργεί αυτόνομα, απλά μόνη της δεν σου χρησιμεύει σε τίποτα. Περισσότερο είναι για τις εφαρμογές που την εκμεταλλεύονται.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το app των μετοχων μονο με yahoo finance συγχρονιζεται? Καλο δε λεω για ξενες μετοχες, αλλα θελω να προσθεω καποιες ελληνικες τραπζες και δεν τις εχει. Καποια λυση υπαρχει για αυτο?

 

Παρεπιπτωντος η πυξιδα μεσω gps λειτουργει?

 

κατέβασε το bloomberg (free).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

2) Η πυξίδα λειτουργεί αυτόνομα, απλά μόνη της δεν σου χρησιμεύει σε τίποτα. Περισσότερο είναι για τις εφαρμογές που την εκμεταλλεύονται.

Απλως αναρωτιεμαι για την ακριβεια της. Ειναι δηλαδη μαγνητικη με καποιο εσωτερικο μηχανισμο, ή προσανατολιζεται βαση τιμων του GPS?

 

κατέβασε το bloomberg (free).

 

Οκ θα το τσεκαρω, ευχαριστω :)

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι , τελικά το βρήκα. Κάτι ότι έχει χρώμα μεταλικό ,το χαρτί είναι μαύρο και το ότι έχω και σταβομάρα ...απλά δεν το έβλεπα. Παιδιά χίλια ευχαριστώ. Όχι τίποτα άλλο αλλά κατηγόρησα την apple ότι είναι τσιγγούνα.

 

Και εγώ δυσκολεύτηκα πάρα πολύ για να το βρω, έφτασα στο σημείο να τηλεφωνήσω και στην... εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote -όπου όμως δεν ήξεραν τίποτα- για να μάθω! Τελικά, μετά από λίγη ώρα ψάξιμο στο διαδίκτυο, κατάφερα να εντοπίσω πού είναι. Ειδικά μάλιστα όταν το κουτί είναι μαύρο, δεν φαίνεται με τίποτα!

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Απλως αναρωτιεμαι για την ακριβεια της. Ειναι δηλαδη μαγνητικη με καποιο εσωτερικο μηχανισμο, ή προσανατολιζεται βαση τιμων του GPS?

 

 

 

Οκ θα το τσεκαρω, ευχαριστω :)

 

Έχει 2 επιλογές πάντως..

τον μαγνητικό βορρά και

τον πραγματικό βορρά

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από πια χώρα θα το πάρεις, αν και μάλλον για τέτοια τιμή μιλάμε πλέον για carrier locked iPhone....
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 επιλογές πάντως..

τον μαγνητικό βορρά και

τον πραγματικό βορρά

 

Ναι αυτο το εχω προσεξει, το θεμα ειναι απο που προερχονται οι τιμες τους. Και με GPS Μπορεις να βγαλεις μαγνητικο βορρα. Δεν σημαινει πως επειδη το εχει σαν επιλογη πως εχει απαραιτητα καπιο μαγνητικο κομματι η συσκευη.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει κάποιο μαγνητικό κομμάτι μέσα γιατί αν ανοίξεις την εφαρμογή Πυξίδα και το βάλεις ακριβώς δίπλα από κάποιες συσκευές θα σου βγάλει ότι δέχεται παρεμβολές και ότι θέλει calibration ξανά
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το iphonebrowser αλλα δε μου βλεπει ολους τους κρυφους φακελους του τηλεφωνου.

Ξερει κανεις το γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Απλως αναρωτιεμαι για την ακριβεια της. Ειναι δηλαδη μαγνητικη με καποιο εσωτερικο μηχανισμο, ή προσανατολιζεται βαση τιμων του GPS?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetometer#Mobile_phones

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το iphonebrowser αλλα δε μου βλεπει ολους τους κρυφους φακελους του τηλεφωνου.

Ξερει κανεις το γιατι?

 

Προφανώς, έχεις κάνει jailbreak με blackra1n. Εγκατέστησε από cydia το afc2add.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Μυνηματα τι κωδικοποιηση στελενει? Φομαι μην ειναι uncide που στελνει λιγους χαακτηρες. Γενικοτερα δεν με νοιαζει τα μυνηματα να ειναι με μικρα και τονους. Καλυτερα κεφαλαια για να επιτρεπει πολλους χαρακτηρες ανα μυνημα.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

αν και κανεις δεν μου απαντησε στα ερωτηματα που εθεσα το παρηγγειλα το κινητο κ το αναμενω.θελω να μου πειτε απο που αγοραζουμε αξεσουαρ για το iphone

πχ screen protector και καμια διαφανη θηκουλα για να μην γρατζουνιετε μεσα στην τσεπη.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν σε όλα τα καταστήματα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

αν και κανεις δεν μου απαντησε στα ερωτηματα που εθεσα το παρηγγειλα το κινητο κ το αναμενω.θελω να μου πειτε απο που αγοραζουμε αξεσουαρ για το iphone

πχ screen protector και καμια διαφανη θηκουλα για να μην γρατζουνιετε μεσα στην τσεπη.

 

υπαρχουν τοσα πολλα προιοντα στην κατηγορια "θηκες",που η απορια σου ισοδυναμει με το "πειτε μου απο που ν'αγορασω κανα αυτοκινητο για να μετακινουμαι" :p

 

πρεπει να δωσεις κι αλλα στοιχεια.Θες μια τυπου skin που αποτελειται απο λεπτα φιλμ με τα οποια καλυπτεις την επιφανειες της συσκευης?(ειναι διαφανη αλλα δεν παρεχει προστασια απο χτυπηματα)Θες μια οσο πιο λεπτη γινεται?Θες μια κλασσικη (διαφανη) hardcase?

 

παρομοιως και για screen protector.Υπαρχουν απο 5 ευρω,υπαρχουν "καθρεφτες",anti glare κτλ

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

αν και κανεις δεν μου απαντησε στα ερωτηματα που εθεσα το παρηγγειλα το κινητο κ το αναμενω.θελω να μου πειτε απο που αγοραζουμε αξεσουαρ για το iphone

πχ screen protector και καμια διαφανη θηκουλα για να μην γρατζουνιετε μεσα στην τσεπη.

 

Καλημέρα :)

 

Το 3Gs δεν απαιτεί ιδιαίτερα SP παρά μόνο το 3G αυτός και ο λόγος που αν κάποιοι πιστεύουν πως η "Μηλιά" ξέχασε να βάλει πανάκι καθαρισμού είναι λάθος :p

Προσωπικά βέβαια έχω βάλει αυτή και θήκη μπορείς να βρεις άπειρες και ποικιλία στο Πλαίσιο

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...