Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα παιδια, μια ερωτηση, εχω iphone 5 και θελω να αλλαξω οθονη γτ εσπασε, αν παρω απο ali, απο καλο πωλητη υπαρχει περιπτωση να μπλοκαρει το κινητο λογο imitation ανταλακτικου? Ιos 9 τρεχει. Ευχαριστω.

 

Μόνο το Touch ID όταν αλλάζεις γίνεται αυτό.

Πρόσεχε όμως τι θα πάρεις μην ειναι πολυ χάλια ποιότητα η οθόνη και ξενερώσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το Touch ID όταν αλλάζεις γίνεται αυτό.

Πρόσεχε όμως τι θα πάρεις μην ειναι πολυ χάλια ποιότητα η οθόνη και ξενερώσεις

 

Δεν θα παρω την πιο φτηνη, απο τον συγκεκριμενο εχω παρει αλλες οθονες και εμεινα πολυ ευχαριστημενος, απλα ειχα διαβασει παλαιοτερα οτι μετα το 8 εαν εχεις immitation ανταλλακτικο "κλειδωνει" και δεν ανοιγει....... touch id δεν εχει το 5 οποτε προχωραω?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παρω την πιο φτηνη, απο τον συγκεκριμενο εχω παρει αλλες οθονες και εμεινα πολυ ευχαριστημενος, απλα ειχα διαβασει παλαιοτερα οτι μετα το 8 εαν εχεις immitation ανταλλακτικο "κλειδωνει" και δεν ανοιγει....... touch id δεν εχει το 5 οποτε προχωραω?

 

Ναι γνωρίζω αλλά γενικά μόνο το Touch ID κανει διασταύρωση του hardware. Οτι άλλο και να αλλάξεις σε νεότερες συσκευές ακόμα, δεν επηρεάζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι γνωρίζω αλλά γενικά μόνο το Touch ID κανει διασταύρωση του hardware. Οτι άλλο και να αλλάξεις σε νεότερες συσκευές ακόμα, δεν επηρεάζεται

 

Προχωραω σε επισκευη, να σαι καλα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω παει ενα iPhone SE λιγότερο απο δυο βδομάδες και θεωρώ πως η οθόνη του εχει κίτρινο χρωμα σε σχέση μς το κανονικό λευκό που θα επρεπε να είχε..σε ποιον πρεπει να απευθυνθώ ; Στο μαγαζί που το αγόρασα η καπου αλλου..τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

 

Κάνουν αντικατάσταση;

 

http://www.macrumors.com/2016/01/11/apple-ios-9-3-night-shift/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα παιδια,ερωτηση για το iphone 5 του αδεφου μου.ειχε θεματα με την τροφοδοσια δεν φορτιζε μεχρι 100%,του εσβηνε,δεν φορτιζε φουλ,αλλαξε φορτιστες κτλ αλλα οχι μπαταρια μεχρι που εσβησε εντελως.το πηγε σε ενα απο αυτα τα ασιατικα σερβις στην πανεπιστημιου,του ειπαν οτι το εφτιαξαν με 20 ευρω,παει να το παραλαβει του λενε στο ανοιξαμε και δουλευει αλλα μπορει να στο ξαναπαρουσιασει,προερχεται μαλλον η βλαβη απο υγρασια(ο ιδιος δεν θυμαται να του εχει πεσει σε καποιο υγρο),μολις του το δοκιμαζουν μπροστα του δεν ανοιγε το τηλεφωνο,οποτε το παρελαβε και του λενε δεν φτιαχνεται.την επομενη μερα το πηγε στους fixers στη σταδιου και την επομενη μερα τον ενημερωσαν οτι εχει θεμα στη μητρικη,κοστος επισκευης 120 ευρω χωρις ΦΠΑ και σε 1 εβδομαδα περιπου θα ειναι ετοιμο.αξιζει η επισκευη τετοιας βλαβης και το κοστος της ειναι οκ ή ακριβο?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.

Ξερει κανεις ποιος ειναι ο αριθμος τηλεφωνικης υποστηριξης της apple για ελλαδα?

Γιατι παιρνω αυτον που εχουν στο site και μου λεει οτι ο αριθμος αλλαξε..:(

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.

Ξερει κανεις ποιος ειναι ο αριθμος τηλεφωνικης υποστηριξης της apple για ελλαδα?

Γιατι παιρνω αυτον που εχουν στο site και μου λεει οτι ο αριθμος αλλαξε..:(

Αυτό πήρες 00800 44145417; Αυτό το νούμερο το δίνουν στο site της isquare.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήρες 00800 44145417; Αυτό το νούμερο το δίνουν στο site της isquare.

 

ΟΚ. Ολα καλα. Αυτο πηρα αλλα το επαιρνα απο κινητο. Απο σταθερο καλεσε κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μία απορία:

 

Πως αναζητεί κανείς εφαρμογές στο app store μέσω του γραφίματός της;

Είναι μία εικόνα με πολλά τετραγωνάκια...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα το 7αρι 32gb matte black με το που άνοιξα την συσκευή στους όρους και τις προϋποθέσεις κόλλησε δεν πατιοταν ούτε το διαφωνώ/συμφωνώ ούτε το πίσω αναγκάστηκα και έκλεισα την συσκευή και ξανά το ίδιο πρόβλημα 2 φορές συνολικά το έβγαλα βίντεο πήγα istorm τσιμισκης και μου είπαν δεν υπάρχει προβλημα να κάνω εγκατάσταση το λογισμικό και όλα κομπλέ έκανα εγκατάσταση το λογισμικό και σήμερα που πήγα να βγάλω βίντεο αργή κίνηση το φως τρεμοπαιζε γρήγορη εναλλαγή χρώματος άσπρου τύπου τεχνικής paka-paka δεν ξέρω πως μπορώ να ανεβάσω φωτό! ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ DOA μέχρι 1.11 από τον Κωτσόβολο το πήρα που λογικά θα μου πουν να το στείλουν στο σέρβις να το ελέγξουν πείτε μου την γνώμη σας!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα το 7αρι 32gb matte black με το που άνοιξα την συσκευή στους όρους και τις προϋποθέσεις κόλλησε δεν πατιοταν ούτε το διαφωνώ/συμφωνώ ούτε το πίσω αναγκάστηκα και έκλεισα την συσκευή και ξανά το ίδιο πρόβλημα 2 φορές συνολικά το έβγαλα βίντεο πήγα istorm τσιμισκης και μου είπαν δεν υπάρχει προβλημα να κάνω εγκατάσταση το λογισμικό και όλα κομπλέ έκανα εγκατάσταση το λογισμικό και σήμερα που πήγα να βγάλω βίντεο αργή κίνηση το φως τρεμοπαιζε γρήγορη εναλλαγή χρώματος άσπρου τύπου τεχνικής paka-paka δεν ξέρω πως μπορώ να ανεβάσω φωτό! ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ DOA μέχρι 1.11 από τον Κωτσόβολο το πήρα που λογικά θα μου πουν να το στείλουν στο σέρβις να το ελέγξουν πείτε μου την γνώμη σας!

το πας για αλλαγη.εφοσον εχεις DOA το πας στον κωτσο..μιλας με τον υπευθηνο εκει...του αναφερεις το προβλημα..και απαιτεις καινουργια συσκευη.εγω δεν θα το πηγαινα καν στο IStorm για τοσο καινουργιο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσοβολος πιστεύω ότι θα μου πει ότι πρώτα πρέπει να το ελέγξει το σέρβις γιατί προχθές πρώτα πήγα σε αυτούς και μετά istorm και μου είπαν αυτό ότι πρέπει να γίνει έλεγχος από το σέρβις τους! Στο βίντεο φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχει πρόβλημα η κάμερα στην αργή κίνηση και στάνταρ θα μου πουν φταίει ο φωτισμός . Α! και τώρα μόλις το φόρτιζα κ το πήρα στο χέρι μου με το που κουνήθηκε ο φορτιστής δεν έκανε καλή επαφή φάνηκε ότι φορτίζει/δεν φορτίζει! Πω τι να κάνω ειλικρινά δεν ξέρω έχω τόσα νεύρα Edited by ReNia25
Link to comment
Share on other sites

Πετυχες ελαττωματικη συσκευη σιγουρα. Πηγαινε το εκει που το πηρες και αναφερε τους ολα τα θεματα. Και αυτο με τη φορτιση. Στα πλαισια του DOA να ζητησεις εκεινη την ωρα καινουργια σφραγισμενη συσκευη.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα σπαστικο bug που βρηκα ειναι πως οταν αλλαζω χωρα και γυρναω παλι στην μαμα πατριδα, χανει το wifi του σπιτιου μου και πρεπει να το προσθεσω ξανα και να κανω συνδεση απο την αρχη (ειναι κρυφο κτλ)... :wacko:
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω έχω πολλά νεύρα δεν το έχω ευχαριστηθεί το κινητό καθόλου ! Απλά έλεος δίνεις 900€ για κινητό και σου βγάζει προβλήματα αι σιχτιρ αύριο και να ξυπνήσω ξέρω θα έχω νεύρα στο σέρβις θα μου πουν ********.!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενα σπαστικο bug που βρηκα ειναι πως οταν αλλαζω χωρα και γυρναω παλι στην μαμα πατριδα, χανει το wifi του σπιτιου μου και πρεπει να το προσθεσω ξανα και να κανω συνδεση απο την αρχη (ειναι κρυφο κτλ)... :wacko:

 

Εδώ στην Ελλάδα όλοι χαμένο το έχουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις προβλημα στον κοτσωβολο.θα σου κανουν αντικατασταση αμεσα.στα skroutζομαγαζα σου λενε ν πει στο servise.ειχα αναλογο περιστατικο κι θα σου δωσουν αλλο.εχεις ελληνικοτατη συσκευη
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις προβλημα στον κοτσωβολο.θα σου κανουν αντικατασταση αμεσα.στα skroutζομαγαζα σου λενε ν πει στο servise.ειχα αναλογο περιστατικο κι θα σου δωσουν αλλο.εχεις ελληνικοτατη συσκευη

 

Στην αρχή πήγα στον Κωτσόβολο και μου είπε σέρβις σκέφτηκα να πω ότι έκλεισε από μόνο του 4-5 φορές τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή πήγα στον Κωτσόβολο και μου είπε σέρβις σκέφτηκα να πω ότι έκλεισε από μόνο του 4-5 φορές τι λέτε;

 

Να τους πεις ότι δικαιούσαι νέα συσκευή ζελατίνας

Και επίσης ότι δεν πρέπει να σε καθυστερούν σκόπιμα για να περάσουν οι μέρες και να τελειώσει το doa δικαίωμα σου

Βασικά αν έχεις νεύρα δειξτους τα κιόλας γιατί με το Σταύρο στο χέρι δεν μας εκτιμάνε ολα τα καταστήματα. Ειδικά οι αλυσίδες καταστημάτων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το doa δεν μπορεί να περάσει από την στιγμή που έχει αφήσει την συσκευή εκεί εντός της βδομάδας η των 14 ημερών. Επίσης doa δεν έχει καμία σχέση αν είναι από σκρουτζομαγαζο η ελληνικό. Υπάρχουν μαγαζιά ελληνικά που δεν δίνουν doa και υπάρχουν σκρουτζομαγαζα τα οποία δίνουν
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα συνεχιζοντε ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ποτέ συσκευή από κοτσωβολο μου είπαν ότι ολα τα προϊόντα APPLE Δεν έχουν το DOA γιατί δεν το δίνει η APPLE... Ενώ που πήγα στο istrom μου είπαν ότι αν το αγόρασεις από εκεί υπάρχει DOA 7 ημερών με άμεση αντικατάσταση καινουριασ συσκευηs. Anyway το άφησα στο σερβισ και είπαν αν κριθεί θα γίνει αντικατάσταση αλλά όχι με κινητό σε καινούρια συσκευασία και ρώτησα με ανακατασκευασμενο κ τι είναι κι ούτε κατάλαβα τι μου είπε!
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικές βλακείες... Το DOA το δίνει το κατάστημα, όχι ο κατασκευαστής.

Εν πάση περιπτώσει, αν κριθεί αναγκαία η αντικατάσταση της συσκευής σου, θα λάβεις ανακατασκευασμένη. Οι εν λόγω συσκευές, έρχονται μόνες τους, χωρίς παρελκόμενα, διπλωμένες σε ζελατίνα, όπως ακριβώς και οι καινούργιες.

Το ανακατασκευασμένη, δε χρειάζεται να σε ανησυχεί (γνώμη μου), διότι:

έχει νέα μπαταρία

έχει νέο κέλυφος

έχει νέα κουμπιά (στάθμης ήχου, sleep/wake, home/touch ID)

έχει περάσει από ενδελεχή έλεγχο καλής λειτουργίας

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα συνεχιζοντε ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ποτέ συσκευή από κοτσωβολο μου είπαν ότι ολα τα προϊόντα APPLE Δεν έχουν το DOA γιατί δεν το δίνει η APPLE... Ενώ που πήγα στο istrom μου είπαν ότι αν το αγόρασεις από εκεί υπάρχει DOA 7 ημερών με άμεση αντικατάσταση καινουριασ συσκευηs. Anyway το άφησα στο σερβισ και είπαν αν κριθεί θα γίνει αντικατάσταση αλλά όχι με κινητό σε καινούρια συσκευασία και ρώτησα με ανακατασκευασμενο κ τι είναι κι ούτε κατάλαβα τι μου είπε!

 

Αυτο που ελεγα και πιο πριν το οτι ειναι Ελληνικο δεν σημαινει οτι εχει doa. Αν το πηρες απο Κωτσοβολο μεσω σκρουτζ κανε μια αρνητικη αξιολογηση μηπως ετσι και σε εξυπηρετησουν καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ο κωτσοβολος εχει DOA. απλα προσπαθουν να την βγαλουν καθαρη, επρεπε να απαιτησεις νεα συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...