Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε να δουμε η παρασκευη ειναι κοντα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ο Γερμανός θα εφοδιάσει όλες τις εταιρείες που το δίνουν...Δεν ξέρω πως και γιατί...

εφοδιαζουν και το ασπρο η μονο το μαυρο οπως ακουστηκε?αν σου ζητουσα να με ενημερωσεις με ενα pm αν βγαινει εν τελει η 26 η 27 θα μπορουσες?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα σας πω κάτι που είναι 100% επιβεβαιωμένο. Ο κολλητός μου δουλεύει στις αποθήκες του Γερμανού στην περιοχή του Αυλώνα. Την Παρασκευή 20 Αυγούστου με πήρε τηλέφωνο (είναι και αυτός πορωμένος iphoneακιας) και μου λέει επι λέξη ότι ξεφορτώνει τα πακέτα με τα νέα iphone4! Μου είπε λοιπόν ότι ήρθαν 7000 κομμάτια που θα διατεθούν σε όλη την Ελλάδα. Ο Γερμανός θα δώσει στα καταστήματα τα δικά του φυσικά αλλα και σε Vodafone, Cosmote, Πλαίσιο!

 

Μετά με παίρνει Σάββατο πάλι τηλέφωνο και μου λέει ότι τα τηλέφωνα θα δοθούν προς πώληση από όλες τις εταιρείες την Πέμπτη 26 ή την Παρασκευή 27 Αυγούστου με ελάχιστα κομμάτια σε κάθε κατάστημα. Δεν υπάρχει καμία προπαραγγελία και όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε! Οι εκδηλώσεις ενδιαφέροντος είναι απλά για να μας πάρουν τηλέφωνο να μας πουν ότι ήρθε και ελάτε να το πάρετε...Παρασκευή λοιπόν βγαίνει το κινητό και όποιος προλάβει!!!

 

Για τιμή μου είπε το Σάββατο δεν έχει βγει γιατί δεν υπάρχει ακόμα κωδικός προιόντος. Περιμένουν ενημέρωση από Apple και μετά καπάκι θα βγει η τιμή...

 

Υ.Γ. Παίζει να μας δώσουν και Bumpers μαζί μου είπε...

 

Αυτά. Το άτομο είναι έμπιστο και τον πιστεύω...

 

αρχηγε θα σου ημασταν ολοι υποχρεοι αν μας ενημερωνες με σιγουρια ποτε βγαινει...αν μπορεις βεβαια!

Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

στον ΟΤΕ ηδη πηρε κωδικο εμπορευσιμου στην αποθηκη ειναι προσ πωληση με μηδενικο αποθεμα.αυτο σημαινει οτι θα διατεθει αμεσα.με πηρε ο αδερφος μου και μου το ειπε ειναι προισταμενοσ στον οτε

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστε πλακα , χτες μιλησα με ατομο μεσα απο την vodafone και μου ειπε τα iphone4 θα διατεθουν μεσα στη εβδομαδα (θα δεις διαφημιση στην TV) ΑΛΛΑ θα δινονται μονο με νεες συνδεσεις γιατι αυτο τους επιβαλλει η apple που εμαθε οτι εβγαλε και η wind microsim

Κοινως τραλα λα τραλαλα τραλλαααααα , απλα απο τα συμφραζομενα βγαζει κανεις ευκολα το συμπερασμα

1.- Ναι θα διατεθει μεχρι την Παρασκευη

2.- Τα λαμογια θα το δινουν ΜΟΝΟ με συνδεσεις (μπας και αυξησουν τις συνδεσεις τους) δηθεν πιεζει η apple χαχαχαχαχαχχα

Απο την αλλη η wind θα φερει και αυτη το iphone μεχρι τελη σεπτεμβριου (μιας και υπεργαψε συμβολαιο με την apple για 3 χρονια !!!!)

Για γερμανο σημερα θα παω (σε φιλαρακι ) και περισυ που εγινε ενας ψιλοχαμος ο φιλος μου στον Γερμανο μου το εδωσε χωρις πολλα πολλα

anyway se periodo OIKONOMIKHΣ ΚΡΙΣΗΣ αν πας με 650 μετρητα (οσα βγαζει ο υπάλληλος τους μεσα , ενδεχομενως και οι ιδιοι οι προισταμενοι με την κριση που υπαρχει ) ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ???? αυτο ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια

Παντως το κυνηγι του iphone τελικα εχει πολυ πλακα (αλλα και σπασιμο με τους ασχετους)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρυσι το πήρα χωρίς σύνδεση. Ουτε με ρώτησε τίποτα.. Χαλαρός.

 

 

Φετος το πάρω από φιλαράκι που δουλεύει μέσα στο μαγαζί.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εγω που μενω μυτιληνη και το θελω χωρις συνδεση απο πιο μαγαζι να το παρω?

γερμανο λετε

Link to comment
Share on other sites

εγω που μενω μυτιληνη και το θελω χωρις συνδεση απο πιο μαγαζι να το παρω?

γερμανο λετε

 

Από όπου μπορέσεις να το βρεις, πράγμα που είναι και το δυσκολότερο. Όσο για τη σύνδεση μην σε ανησυχεί. Και πέρισυ κάποιοι πωλητές προσπάθησαν να το πλασσάρουν αποκλειστικά με νέα σύνδεση αλλά σύντομα το ξέχασαν. :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Από όπου μπορέσεις να το βρεις, πράγμα που είναι και το δυσκολότερο. Όσο για τη σύνδεση μην σε ανησυχεί. Και πέρισυ κάποιοι πωλητές προσπάθησαν να το πλασσάρουν αποκλειστικά με νέα σύνδεση αλλά σύντομα το ξέχασαν. :p

 

πάντως ειχα κανει εκδήλωση ενδιαφέροντος στην κοσμοτε σχεδόν απο της πρώτες μέρες που ειχε βγει η φορμα

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την περισυνή εμπειρία, οι μεγαλύτερες πιθανότητες να πάρει κανείς συσκευή χωρίς υποχρέωση σύνδεσης ήταν στα Oteshop.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι ουτε βυσμα ουτε τιποτα ειχα παει ρωτησα αν υπαρχει το πηρα και εφυγα, ουτε ερωτησεις ουτε τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολα θα ναι... Μην βλέπεις εδώ μέσα που το θέλουν όλοι... Έξω είναι διαφορετικά... Λίγο η κρίση..λίγο η τιμή... Λίγο το..σήμα...

 

Πιστεύω εάν ψάξει κανείς θα το βγει από την πρώτη ημέρα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολα θα ναι... Μην βλέπεις εδώ μέσα που το θέλουν όλοι... Έξω είναι διαφορετικά... Λίγο η κρίση..λίγο η τιμή... Λίγο το..σήμα...

 

Χμμ έχω μάλλον αντίθετη άποψη. Σε όλες τις χώρες της Ευρώπης (για να μην μιλήσω για Αμερική), οι φετινές πωλήσεις είναι μέχρι και υπερδεκαπλάσιες από αυτές των προηγούμενων ετών ενώ οι λίστες αναμονής συνεχώς μεγαλώνουν ξεπερνώντας ακόμα και τον μήνα. Και αν κρίνω από την προσωπική μου εμπειρία που χρειάστηκε να περιμένω για ένα κομμάτι δύο εβδομάδες (Αγγλία) ενώ δεύτερο που ήθελα δεν βρήκα πουθενά διαθέσιμο, τότε μάλλον δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα. Εκτός και αν επιτέλους οι Έλληνες πάροχοι - εισαγωγείς μετά τα περισινά έβαλαν μυαλό και αποφάσισαν να προδεσμεύσουν (απαραίτητο αυτό κατά την Apple) και να εισάγουν περισσότερα κομμάτια. Γιατί αν τυχόν και δεν δέσμευσαν ικανές ποσότητες εδώ και δύο μήνες, τότε καληνύχτα, 10 - 10 θα έρχονται όπως και πέρισυ. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νε ενημέρωσαν από vodafone να παραλάβω το iPhone 4 την Πέμπτη !!!!

 

Σε τι τιμή παίζει τελικά;

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή παίζει τελικά;

 

Σημερινή πληροφορία απο Cosmote +100 ευρώ από το 3GS, άρα τιμές Πορτογαλιας.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Θα στησω αντισκηνο εξω απο τα καταστηματα ΟΤΕ και vodafone στην Μεραρχιας στις Σερρες αυριο το βραδυ επειδη ειναι πολυ βολικο το μερος ολα τα καταστηματα ειναι σε αποσταση 30μ.Οποιος θελει ερχεται :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή πληροφορία απο Cosmote +100 ευρώ από το 3GS, άρα τιμές Πορτογαλιας.

 

Πάνω από το 8άρι 3GS;;; Δηλαδή 639 το 16άρι;

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τιμές Πορτογαλίας τότε μιλάμε για 680€ το 16GB και 780€ το 32GB.
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Και οσο σκεφτομαι οτι καποιοι το εχουν αγορασει 900+ Euro με κανει να αισθανομαι καπως. Δικαιωμα τους ειναι βεβαια, δικη τους τσεπη. Παντως θα περιμενω ακομα να ερθει η μερα που θα το ανακοινωσουν. Η Cosmote μου ειχε πει πρωτο δεκαπενθημερο Σεπτεμβρη παντως. Οποτε σχετικα πολυ κοντα σε αυτα που διαβαζουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τιμές Πορτογαλίας τότε μιλάμε για 680€ το 16GB και 780€ το 32GB.

 

Ακριβώς Θανο. Όπως λένε και στο marketing cream skimming pricing!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς Θανο. Όπως λένε και στο marketing cream skimming pricing!

 

Κώστα αν τελικά οι τιμές είναι σε αυτό το επίπεδο, δεν είναι και τόσο άσχημα. Κοντά στα 750 μου κόστισε μέσω Apple Store (Αγγλία), οπότε λογική είναι μια μικρή προσαύξηση λόγω της διαφοράς φόρου.

Σίγουρα βέβαια δεν είναι φτηνό, αλλά και τι είναι φτηνό σήμερα; :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...