Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα ότι η cosmote λέει ότι απέσυρε όλα τα iPhone 4 που είχε διαθέσιμα και θα φέρει καινούρια από τις επόμενες μέρες. Στο http://www.e-cosmote.gr είναι όλα μη διαθέσιμα και τα 2 iphone 4 + iphone 3Gs. Η vodafone έχει κάποια διαθέσιμα ίσως πολύ λίγα μόνο για νέες συνδέσεις (για ανανέωση συμβολαίου που βλέπω από my account είναι μη διαθέσιμα και τα 2.)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διάβασα ότι η cosmote λέει ότι απέσυρε όλα τα iPhone 4 που είχε διαθέσιμα και θα φέρει καινούρια από τις επόμενες μέρες. Στο http://www.e-cosmote.gr είναι όλα μη διαθέσιμα και τα 2 iphone 4 + iphone 3Gs. Η vodafone έχει κάποια διαθέσιμα ίσως πολύ λίγα μόνο για νέες συνδέσεις (για ανανέωση συμβολαίου που βλέπω από my account είναι μη διαθέσιμα και τα 2.)

Που το διάβασες. Στο αρβύλα press;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά. Από αρχική επιδότηση 103 ευρώ την έφτασα 300 ευρώ από το τηλέφωνο αλλά ακόμα δεν έχω ανανεώσει. Πάντως πολύ γρήγορα στο έφεραν το κινητό.

 

Οπως ειχα αναφερει και στο section για τα συμβολαια της κοσμοτε :

 

Μπορουσαμε να παρουμε επιδοτηση απο την κοσμοτε απο το πασχα,ή συσκευη ή μειωση στο παγιο.Δεν πηραμε αυτην την επιδοτηση μεχρι την προηγουμενη βδομαδα,οποτε και η μητερα μου πηγε στο γερμανο και εκανε αιτηση για μειωση του παγιου.Εγω απο οτι ακουσα,αν ελεγε π.χ. πως ειχε καλυτερη επιδοτηση συσκευης απο vf-wind θα της εκαναν αναλογη προσφορα για να μεινει στην κοσμοτε.Βεβαια το συμβολαιο τωρα ανανεωθηκε για +1 ετος...Οποτε το ερωτημα μου ειναι το εξης:μπορουμε πλεον να κερδισουμε καποια επιπλεον επιδοτηση για κινητο ισχυριζομενοι οτι θα ληξουμε το συμβολαιο(εστω και πληρωνοντας τη διακοπη) επειδη εχουμε καλυτερη προσφορα απο αλλη εταιρια ?

 

Στη vf που πηγα μου εκαναν προσφορα για το iPhone,μπορω να κανω κατι παραπανω απο μερους μου ωστε να κυνηγησω καποια καλυτερη προσφορα απο πλευρας κοσμοτε ?Αν ισχυει βεβαια το οτι μπορω να φυγω απο την κοσμοτε..Συγγνωμη για το off-topic αλλα εχω ρωτησει τους παντες :@

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello παιδες!Ας πω και εγω τη δικη μου ιστορια.......

 

Αποφασισα σημερα να παρω το 16αρι. Παιρνω σβαρνα ενα σωρο μαγαζια vodafone(ειμαι συνδρομητης) στα βορεια προαστεια (μαρουσι, κηφισια,mall) και κανενα δεν ειχε 16αρι.Ουτε καν 32αρι. Ξενερωμενος, παιρνω τηλεφωνο στο goldeni στο golden hall Και ρωταω αν υπαρχει διαθεσιμοτητα και μου λενε ενα μεγαλο "ΝΑΙ,εχουμε αρκετες συσκευες". Φτανω λοιπον goldeni μετα απο μια ωρα αφου μιλησαμε,ρωταω τον πωλητη αν ΟΝΤΩΣ εχει μεινει stock και μου λεει ναι.......μου λεει οτι παει να μου το φερει ΑΛΛΑ πηγαινει προς τον υπευθυνο του μαγαζιου και του ψυθηριζει κατι στο αυτι......και μετα γυρναει με υφακι και μου λεει "αααα ξερετε,ειχαμε 2-3 και 16αρια και τα δωσαμε πριν απο λιγο"---------> "μα πριν μια ωρα που καλεσα εδω μου ειπατε πως υπαρχουν αρκετες συσκευες"------->"καποιο λαθος θα εγινε"

 

ελεος?μας εχουν τρελανει στη κοροιδια....και φυσικα η ατακα "δε ξερουμε ποτε θα φερουμε" εχει γινει καραμελα.......

 

λεω αυριο να παω στο goldeni και να του πω "iphone 4 16αρι με τα λεφτα ΟΛΑ μπροστα εχεις?" Τι προτεινετε?Λετε να πιασει?

 

σημειωση, σκετη συσκευη θελω, οχι ανανεωση συμβολαιου

Link to comment
Share on other sites

Hello παιδες!Ας πω και εγω τη δικη μου ιστορια.......

 

Αποφασισα σημερα να παρω το 16αρι. Παιρνω σβαρνα ενα σωρο μαγαζια vodafone(ειμαι συνδρομητης) στα βορεια προαστεια (μαρουσι, κηφισια,mall) και κανενα δεν ειχε 16αρι.Ουτε καν 32αρι. Ξενερωμενος, παιρνω τηλεφωνο στο goldeni στο golden hall Και ρωταω αν υπαρχει διαθεσιμοτητα και μου λενε ενα μεγαλο "ΝΑΙ,εχουμε αρκετες συσκευες". Φτανω λοιπον goldeni μετα απο μια ωρα αφου μιλησαμε,ρωταω τον πωλητη αν ΟΝΤΩΣ εχει μεινει stock και μου λεει ναι.......μου λεει οτι παει να μου το φερει ΑΛΛΑ πηγαινει προς τον υπευθυνο του μαγαζιου και του ψυθηριζει κατι στο αυτι......και μετα γυρναει με υφακι και μου λεει "αααα ξερετε,ειχαμε 2-3 και 16αρια και τα δωσαμε πριν απο λιγο"---------> "μα πριν μια ωρα που καλεσα εδω μου ειπατε πως υπαρχουν αρκετες συσκευες"------->"καποιο λαθος θα εγινε"

 

ελεος?μας εχουν τρελανει στη κοροιδια....και φυσικα η ατακα "δε ξερουμε ποτε θα φερουμε" εχει γινει καραμελα.......

 

λεω αυριο να παω στο goldeni και να του πω "iphone 4 16αρι με τα λεφτα ΟΛΑ μπροστα εχεις?" Τι προτεινετε?Λετε να πιασει?

 

σημειωση, σκετη συσκευη θελω, οχι ανανεωση συμβολαιου

Το oteshop παντως το δινει σκετη συσκευη (εχει ανοιχτη την επιλογη δλδ για παραγγελια), και εχει και τις 2 συσκευες διαθεσιμες. Κανε μια αποπειρα εκει αν ειναι πρωτα. Μπορεις να πληρωσεις και με 12 ατοκες στο λογαριασμο του σταθερου σου, αφου δε σε νοιαζει για ανανεωση.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους μετά απο σχεδόν 2 μήνες....32αρι!!!!!!!!!!!!

Αντε!!!! Καλοριζικο. Απο που το πηρες;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ!! Απο vodafone (με σκασανε αλλά τελικά το πήρα). Τώρα εχω χάσει την μπάλα στο διάβασμα στα διαφορά τοπικς περί iphone γιατί είναι πρώτη φορά που περνώ και ψάχνομαι :D άντε καλή μου δύναμη χαχαχα
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα απο istorm. Και το κουλο ειναι οτι σε αλλους 2 πελατες ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ τους ειπαν πως δεν ειχαν 16αρια......παω λοιπον στον πωλητη και του λεω "iphone 4 16αρι μετα τα λευτα ΟΛΑ μπροστα εχεις?" και πηγε και μου το εφερε :P
Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα απο istorm. Και το κουλο ειναι οτι σε αλλους 2 πελατες ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ τους ειπαν πως δεν ειχαν 16αρια......παω λοιπον στον πωλητη και του λεω "iphone 4 16αρι μετα τα λευτα ΟΛΑ μπροστα εχεις?" και πηγε και μου το εφερε :P

 

Αντιλαμβάνεσαι, φαντάζομαι, πως το σχόλιό σου αποτελεί δυσφήμηση για το iStorm.

 

Αν πρόκειται για κάποιου «τύπου» καταγγελία, θα πρέπει να έχεις και τα σχετικά στοιχεία!

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αμφιβαλεις οτι το κανουν; Δεν ξερω αν εγινε, αλλα δε μου προκαλει καμια εντυπωση. Ολοι προτιμουν τα ζεστα 660 παρα την καρτα και τα μπλεξιματα με τραπεζες...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αμφιβαλεις οτι το κανουν; Δεν ξερω αν εγινε, αλλα δε μου προκαλει καμια εντυπωση. Ολοι προτιμουν τα ζεστα 660 παρα την καρτα και τα μπλεξιματα με τραπεζες...

 

[offtopic]Δε μπορώ να καταλάβω τι μπλεξίματα μπορεί να έχει ένα μαγαζί του μεγέθος και είδους του iStorm, από τη χρήση πιστωτικής κάρτας.[/offtopic]

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα μπλεξιματος με την αρνητικη εννοια, αλλα με την εννοια πως αν το παρει ο αλλος μετρητα, θα τα εχει τα λεφτα το μαγαζι εκεινη την ωρα. Αν ανακατευτει η τραπεζα, θα πρεπει να τρεχει μετα και δε θα τα εχει επιτοπου. Στις μερες μας, καλως ή κακως, το ντουκου μετραει ακομα.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μίλησα με φίλο τον οποίο πήρε η ίδια η Vodafone για να επιστρέψει στο δίκτυό της (είχε κάνει φορητότητα στην Cosmote) και αφού δέχτηκε την προσφορά που του έκαναν για να πάρει το iPhone 4 του είπαν ότι θα έχουν συσκευές μέσα στην εβδομάδα που ξεκινάει τη Δευτέρα. Μακάρι να ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ!! Απο vodafone (με σκασανε αλλά τελικά το πήρα). Τώρα εχω χάσει την μπάλα στο διάβασμα στα διαφορά τοπικς περί iphone γιατί είναι πρώτη φορά που περνώ και ψάχνομαι :D άντε καλή μου δύναμη χαχαχα

 

Καλοριζικο Παναγιωτη!!!!

Οτι θες εδω ειμαι(μαστε)!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο istorm και μου είπαν ότι δεν έχουν 16άρια. Ξέρει κανείς αν υπάρχει 16άρι ετοιμοπαράδοτο σκέτη συσκευή;;;;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο istorm και μου είπαν ότι δεν έχουν 16άρια. Ξέρει κανείς αν υπάρχει 16άρι ετοιμοπαράδοτο σκέτη συσκευή;;;;

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/iphone-4/iphone-4-16gb-black/prodmob11514481.html

Με 12 ατοκες στο λογαριασμο του σταθερου σου, αλλιως αντικαταβολη.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

Πάνω κάτω οι ίδιες εμπειρίες και για'μενα..

Έχω παραγγείλει το 16άρι στη Vodafone Βούλας, χρησιμοποιώντας ό,τι επιδότηση είχα και δεν είχα απ'τους 3 αριθμούς της οικογένειας, κάνοντας νέο 18μηνο συμβόλαιο Vf45+internet, από τις 23.09 παρακαλώ! Το κινητό ακόμα άφαντο!

Στην αρχή ήμουν σε λίστα προτεραιότητας με 45 άτομα μπροστά μου.. Παίρνω τηλέφωνο ανά 2 εβδομάδες περίπου να μάθω τι συμβαίνει, πριν 15 μέρες είχα φτάσει στους 27.. Από αύριο λέω να αρχίσω να παίρνω μέρα παρά μέρα.. Ξέρω ότι δεν θα πετύχω τίποτα, αλλά δε μπορώ να κάθομαι άλλο ανενεργός! :angry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

..τελικά το κινητό το παρέλαβα τη Δευτέρα 08.12, δηλαδή 2,5 μήνες αναμονή..

Πηγαίνω να το πάρω με τη σκέψη ότι θα δώσω το ποσό των Ε90 περίπου και μου λένε ότι εξαιτίας των νέων προγραμμάτων unlimited, θα πρέπει να δώσω Ε160..

 

Μίλησα με την πωλήτρια, με παρέπεμπψε στο 13830 μιας κι η ίδια δε μπορούσε να κάνει τίποτα, μιλάω με το τμήμα επιδοτήσεων και βρίζομαι, λέγοντας ότι είναι κοροϊδία το να έχω συμφωνήσει σε μια τιμή και αυτή να αλλάζει εξαιτίας δικού τους προβλήματος, αλλά δεν κατάφερα τίποτα..

 

Άκρως δυσαρεστημένος απ'την Vodafone, θα είχα φύγει αν δεν υπήρχαν κάποιοι συγκεκριμένοι λόγοι. Μετά το πέρας της 18μηνης σύμβασης, θα φύγω σίγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν είμαι λίγο off-topic αλλά θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πότε θα το ξαναφέρει η Vodafone.

Tο έχω παραγγείλει από τα μέσα Νοεμβρίου και ακόμα περιμένω λόγω μη παραλαβής νέας παρτίδας...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν είμαι λίγο off-topic αλλά θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πότε θα το ξαναφέρει η Vodafone.

Tο έχω παραγγείλει από τα μέσα Νοεμβρίου και ακόμα περιμένω λόγω μη παραλαβής νέας παρτίδας...

 

Οντως και εγω την ιδια πληροφορια ειχα απο το istorm! Δυστυχως! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οντως και εγω την ιδια πληροφορια ειχα απο το istorm! Δυστυχως! :wacko:

Παντως, για οποιον ενδιαφερεται για σκετη συσκευη, ας δει και στη σελιδα του oteshop. Δειχνει να εχει συσκευες γιατι εχει ενεργη την επιλογη για παραγγελια. Οταν δεν εχουν, την απενεργοποιουν.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παντως, για οποιον ενδιαφερεται για σκετη συσκευη, ας δει και στη σελιδα του oteshop. Δειχνει να εχει συσκευες γιατι εχει ενεργη την επιλογη για παραγγελια. Οταν δεν εχουν, την απενεργοποιουν.

 

ή αλλιώς οποιος ενδιαφερεται pm me

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...