Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Εχει κανείς καμία ενημέρωση όσον αφορά στη διαθεσιμότητα του Iphone 4 απο Vodafone? Σε όποιο κατάστημα κ αν πήρα τηλέφωνο ( Αθήνα - Κέντρο, Πειραιά ), δεν υπάρχει και είναι άγνωστο το πότε θα έρθει.
life's the moments that take your breath away...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Εχει κανείς καμία ενημέρωση όσον αφορά στη διαθεσιμότητα του Iphone 4 απο Vodafone? Σε όποιο κατάστημα κ αν πήρα τηλέφωνο ( Αθήνα - Κέντρο, Πειραιά ), δεν υπάρχει και είναι άγνωστο το πότε θα έρθει.

 

Επειδη ενδιαφερομουν και εγω η vodafone θα φερει ξανα απο αρχες του νεου ετους!

Δυστυχως! Εγω το πηρα απο το istorm αν εχεις επιδοτηση κανε μια προσπαθεια και απο εκει βεβαια και εκει εχει μονο 32GB! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να παραθέσω την εμπειρία που είχα, αναφορικά με τον τρόπο εξυπηρέτησης της Vodafone, σε σχέση με το iphone 4 (16gb). Έκανα φορητότητα αριθμού στην Vodafone απο Cosmote μέσω τηλεφώνου τον Σεπτέμβριο, σαν συνδρομητής της Hol. Aπο τις γνωστές περιπτώσεις που σε πέρνουν να σου πούν τα κέρδη κτλ. που έχεις αν είσαι σε Vodafone και Hol μαζί. Και το έκανα. Σκέφτηκα κόψε πάγιο απο'δω, κόψε απο'κεί, έ κάτι γλυτώνεις. Έχω κανει κράτηση τη συσκευή (κουπόνι-επιδότηση) περίπου από 10 Σεπτεμβρη και με πήγαιναν απο εβδομάδα σε εβδομάδα, μέχρι που πάω προχθές και μου λένε απο το νέο έτος, γιατι δεν υπάρχει κομμάτι. Και μετά και απο τηλεφωνήματα στα κεντρικά που και πάλι δεν μπορούσαν να μου εγγυηθούν τίποτα (αν και δήλωναν έκπληκτοι με τον χρόνο αναμονής), πήρα την απόφαση να γυρίσω Cosmote, που το εχουν σε αρκετά κομμάτια. Για να εξηγηθώ, δεν είναι η συσκευή ο λόγος, αλλά η κοροιδία. Πές μου βρε αδερφέ απο την αρχή, δεν το έχω, δεν ξέρω πότε θα έρθεί, δεν μιλάω. Και η κοροιδία (που τους το είπα) πέρνει μεγαλύτερες διαστάσεις, όταν βλέπω γνωστό μου πρόσωπο, που έχει εταιρία και εταιρικό συμβόλαιο, να έχει πάρει έως τώρα 10 iphone τζάμπα από Vodafone ( όλα μέσα σε δύο μερες απ'οταν τα ζήτησε στην εταιρία του), που σημαίνει οτι στις αποθήκες υπήρχαν, αλλα για εκλεκτούς απ'ότι φαίνεται . Ίσως και να είμαι παράλογος... Συγγνώμη για το μακροσκελές post , και καλές γιορτές σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να παραθέσω την εμπειρία που είχα, αναφορικά με τον τρόπο εξυπηρέτησης της Vodafone, σε σχέση με το iphone 4 (16gb). Έκανα φορητότητα αριθμού στην Vodafone απο Cosmote μέσω τηλεφώνου τον Σεπτέμβριο, σαν συνδρομητής της Hol. Aπο τις γνωστές περιπτώσεις που σε πέρνουν να σου πούν τα κέρδη κτλ. που έχεις αν είσαι σε Vodafone και Hol μαζί. Και το έκανα. Σκέφτηκα κόψε πάγιο απο'δω, κόψε απο'κεί, έ κάτι γλυτώνεις. Έχω κανει κράτηση τη συσκευή (κουπόνι-επιδότηση) περίπου από 10 Σεπτεμβρη και με πήγαιναν απο εβδομάδα σε εβδομάδα, μέχρι που πάω προχθές και μου λένε απο το νέο έτος, γιατι δεν υπάρχει κομμάτι. Και μετά και απο τηλεφωνήματα στα κεντρικά που και πάλι δεν μπορούσαν να μου εγγυηθούν τίποτα (αν και δήλωναν έκπληκτοι με τον χρόνο αναμονής), πήρα την απόφαση να γυρίσω Cosmote, που το εχουν σε αρκετά κομμάτια. Για να εξηγηθώ, δεν είναι η συσκευή ο λόγος, αλλά η κοροιδία. Πές μου βρε αδερφέ απο την αρχή, δεν το έχω, δεν ξέρω πότε θα έρθεί, δεν μιλάω. Και η κοροιδία (που τους το είπα) πέρνει μεγαλύτερες διαστάσεις, όταν βλέπω γνωστό μου πρόσωπο, που έχει εταιρία και εταιρικό συμβόλαιο, να έχει πάρει έως τώρα 10 iphone τζάμπα από Vodafone ( όλα μέσα σε δύο μερες απ'οταν τα ζήτησε στην εταιρία του), που σημαίνει οτι στις αποθήκες υπήρχαν, αλλα για εκλεκτούς απ'ότι φαίνεται . Ίσως και να είμαι παράλογος... Συγγνώμη για το μακροσκελές post , και καλές γιορτές σε όλους.

 

Φιλε μου δεν εισαι παραλογος! Ετσι γινεται!

Και εγω κανενα μηνα περιμενα αλλα τελικα βαρεθηκα την κοροιδια και πηγα και το πηρα απο istorm με την επιδοτηση που ειχα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?υπαρχει καπου το 4 το 16αρι για αμμεση αγορα με πιστωκα???

πηρα istorm πηρα voda πηρα πλαισιο (που μου παν δεν δινουν σκετη συσκευη :X )

πουθενα δεν υπαρχει.... τι καταντια ειναι αυτη??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?υπαρχει καπου το 4 το 16αρι για αμμεση αγορα με πιστωκα???

πηρα istorm πηρα voda πηρα πλαισιο (που μου παν δεν δινουν σκετη συσκευη :X )

πουθενα δεν υπαρχει.... τι καταντια ειναι αυτη??

 

Ριξε μια ματια και εδω.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια και εδω.

 

ευχαριστω! ειχαν 6 τηλεφωνα στην περιοχη μου στο οτεσοπ,πηγα εκει γιατι τη ρωτησα αν εχει δοσεις στο τηλ και μου πε εχει...

και σκαω εκει κ μου λεει οι δοσεις ειναι μονο σε σταθερο τηλεφωνο.

για να φορτωσεις πιστωκα θα φορτωθει σαν 660Ε

οποτε καταλαβαινετε τι σημαινει αυτο.... θα το πληρωνα χρυσο το τηλεφωνο...

εγω θελω να το παρω με 12-18δοσεις να δινς 30-50Ε γ κανα χρονο .

οποτε θα περιμενω istorm να το φερει να χω το κεφαλι μου ησυχο που πηγα εβγαλα και πιστωτικη για το iphone μη χεσω :P μας εφαγε η μοστρα :shifty:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! ειχαν 6 τηλεφωνα στην περιοχη μου στο οτεσοπ,πηγα εκει γιατι τη ρωτησα αν εχει δοσεις στο τηλ και μου πε εχει...

και σκαω εκει κ μου λεει οι δοσεις ειναι μονο σε σταθερο τηλεφωνο.

για να φορτωσεις πιστωκα θα φορτωθει σαν 660Ε

οποτε καταλαβαινετε τι σημαινει αυτο.... θα το πληρωνα χρυσο το τηλεφωνο...

εγω θελω να το παρω με 12-18δοσεις να δινς 30-50Ε γ κανα χρονο .

οποτε θα περιμενω istorm να το φερει να χω το κεφαλι μου ησυχο που πηγα εβγαλα και πιστωτικη για το iphone μη χεσω :P μας εφαγε η μοστρα :shifty:

Και γιατι να μην το πληρωνεις σε ατοκες δοσεις στο λογαριασμο του σταθερου σου; Τι να τα δινεις σε πιστωτικη, τι να τα πληρωνεις στο σταθερο σου. Ενα και το αυτο. Ασε που η πιστωτικη εχει και επιτοκια κλπ. Στον οτε, καθε διμηνο δινεις 110€ και εισαι κομπλε. Προσωπικη αποψη παντα, την οποια και εφαρμοσα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να μην το πληρωνεις σε ατοκες δοσεις στο λογαριασμο του σταθερου σου; Τι να τα δινεις σε πιστωτικη, τι να τα πληρωνεις στο σταθερο σου. Ενα και το αυτο. Ασε που η πιστωτικη εχει και επιτοκια κλπ. Στον οτε, καθε διμηνο δινεις 110€ και εισαι κομπλε. Προσωπικη αποψη παντα, την οποια και εφαρμοσα.

 

εχω ontelecoms ομως σταθερο και δεν το αλλαζω για να παω να χρυσοπληρωνω τη connex παλι.οποτε με πιστωτικη σκεφτομαι απο istorm . (η αντιπροσωπεια δεν ειναι η istorm?) να μπλεξω με συνδεσεις..δεν μου κανει γιατι δεν πολυ τηλεφωνω... θα σκασω χ2.5 τα λεφτα του τηλεφωνου... ΟΤΕ δεν βαζω... αρα με πιστωτικη κ δοσεις απο ιστορμ... ειναι η καλυτερη λυση .

Link to comment
Share on other sites

το πηρα !!!! :lol:

φοβερο ειναι...αλλα δεν ξερω τιποτα απο apple ios :P

Καλοριζικο... Ευκολο ειναι, θα δεις... Ριξε μια ματια και στο topic για το αυτο και αν εχεις καμια απορια, εδω ειμαστε ;)

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδια, εχω παραγγειλει στη vodafone το 4 ρι απο τελη δεκεμβριου και μεχρι και σημερα δεν μου εχει ερθει να σημειωσω οτι ειναι απο επιδοτηση...μου λενε συνεχεια οτι υπηρχε ελλειψη και την προηγουμενη βδομαδα μου ειπαν οτι ηρθε μια παρτιδα...αλλα ακομα να παραλαβω...γνωριζει κανενας τι στο καλο γινεται???
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εχω παραγγειλει στη vodafone το 4 ρι απο τελη δεκεμβριου και μεχρι και σημερα δεν μου εχει ερθει να σημειωσω οτι ειναι απο επιδοτηση...μου λενε συνεχεια οτι υπηρχε ελλειψη και την προηγουμενη βδομαδα μου ειπαν οτι ηρθε μια παρτιδα...αλλα ακομα να παραλαβω...γνωριζει κανενας τι στο καλο γινεται???

 

Ρωτα σε καταστημα Πλαισιο αν εχει.

Μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιδοτηση σου χωρις προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρωτα σε καταστημα Πλαισιο αν εχει.

Μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιδοτηση σου χωρις προβλημα.

 

Μενω επαρχια και δεν μπορω να τρεχω τωρα... μου ειπαν επισης οτι ειναι ειδικη παραγγελια τωρα τι σημαινει αυτο δεν ξερω ισως να καθυστερησε και λογω αυτου??...εχει κανενας το ιδιο προβλημα??? εχει ελειψεις οι voda τελευταια στο 4 ρι???

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Μενω επαρχια και δεν μπορω να τρεχω τωρα... μου ειπαν επισης οτι ειναι ειδικη παραγγελια τωρα τι σημαινει αυτο δεν ξερω ισως να καθυστερησε και λογω αυτου??...εχει κανενας το ιδιο προβλημα??? εχει ελειψεις οι voda τελευταια στο 4 ρι???

 

Έχει έλλειψη όντως.Εμένα μου είπαν για νέα παραλαβή 14/2 από τη Vodafone.Τελικά το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα με εταιρική αναβάθμιση και για να βρω απόθεμα πήρα σε 10 μαγαζιά στη Δυτική Αττική.Τελικά βρήκα στη Νίκαια και πήγα και το πήρα.Τώρα επειδή είσαι επαρχία,αν είσαι σε καμιά μεγάλη πόλη κοντά πάρε τηλ σε όλα τα καταστήματα.Μπορεί να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,,,,, μηπως γνωριζει κανεις κανενα καταστημα Vodafone στην Θεσσαλονικη που μπορω να βρω το 16αρι γιατι θελω να κανω ανανεωση της συνδεσης μου,,,απο μια μικρη ερευνα που εκανα δεν το βρηκα,,,,,

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το παραγγιλα το τηλεφωνο αλλα μου ειπαν αν οχι αυτην τιν εβδομαδα μετα απο 15 μερες τι γκαντεμης ειμαι εχουν στην αναμονη 650 τηλεφωνα 4σαρια ημαρτον....σορρυ για το πως γραφω αλλα εχω συνηθισει τα γκρικλισ

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το παραγγιλα το τηλεφωνο αλλα μου ειπαν αν οχι αυτην τιν εβδομαδα μετα απο 15 μερες τι γκαντεμης ειμαι εχουν στην αναμονη 650 τηλεφωνα 4σαρια ημαρτον....σορρυ για το πως γραφω αλλα εχω συνηθισει τα γκρικλισ

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

Τυχερος εισαι μονο 15...Εγω το περιμενω απο αρχες ιανουαριου και ακομα τπτ...ελπιζω ναι ειμαι μεσα στα 650 :)

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε πανω-κατω ποτε θα ερθει καμια παρτιδα;

Περιμενω να χρησιμοποιησω επιδοτηση Vodafone, σε καταστηματα της voda αλλα και πλαισιο δεν υπαρχει τιποτα. (16 GB)

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο που μπορω να το αγορασω σκετο το μηλαρακι βαρεθηκα με τα ανδροειδη και μιας και η αδελφη βολευτηκε και δεβ το επιστρεψει θα μπουμε σε εξοδα

 

Σημειωτεον οτι ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης οποτε αν υπαρχει καποιο καταστημα οπου μπορω να το αγορασω σκετο

 

ευχαριστω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο που μπορω να το αγορασω σκετο το μηλαρακι βαρεθηκα με τα ανδροειδη και μιας και η αδελφη βολευτηκε και δεβ το επιστρεψει θα μπουμε σε εξοδα

 

Σημειωτεον οτι ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης οποτε αν υπαρχει καποιο καταστημα οπου μπορω να το αγορασω σκετο

 

ευχαριστω

Απο κανα πλαισιο μαλλον για την ωρα, γιατι ειδα οτι εχει το 32αρι αυτη τη στιγμη. Αν φερει το oteshop επισης, οπου μπορεις να το παρεις σε 12 ατοκες στο σταθερο σου.

 

Μια λιγο δυσκολη απορια. Θελω να περασω ολες τις φωτο μου στον υπολογιστη μου. Αν τις σβησω απο το κινητο, στο χαρτη θα φυγουν τα σημεια που δειχνει που τραβηχτηκε η καθε φωτο. Γινεται να φυγουν οι φωτο και να μεινουν οι πινεζες;;;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πλαισιο το δινουν μονο με συνδεση θα ψαξω στο οτεσοπ το χα ξεχασει αυτο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το ελεγα... Το πλαισιο το δινει σκετη συσκευη απ οσο ξερω.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

και ομως οχι φιλε μου πηγε ο πατερας νου να το παρει απο το Πλαισιο και ευτηχως ηταν φιλικο προσωπο στο καταστημα και επικοινωνησαν με τα κεντρικα στη Αθηνα για βα τους δωσουν εγκριση για να το παρει σκετο

:)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...