Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω στους αμπελοκηπους πανω στην κηφισιας ακριβως διπλα απο το σπιτι μου.λεει συντομα κοντα σας εδω και 2 μηνες!

 

και στην Λαρισα το ιδιο λεει. στον βολο ανοιξε χωρις καν να πει συντομα κοντα σας!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και στην Λαρισα το ιδιο λεει. στον βολο ανοιξε χωρις καν να πει συντομα κοντα σας!

 

ωραία επεκτείνεται πολύ χαίρομαι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσοι χρησιμοποιουν το web mail στελνετε κανονικα μηνυματα; εγω μονο να λαβω μπορω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εχω στους αμπελοκηπους πανω στην κηφισιας ακριβως διπλα απο το σπιτι μου.λεει συντομα κοντα σας εδω και 2 μηνες!

κάνουν audition για προσωπικό:p.

μάλλον τη περίοδο που δεν την παλεύανε στο τηλ. κεντρο είπαν να ξεκινησουν και μετά το παράτησαν

Link to comment
Share on other sites

κάνουν audition για προσωπικό:p.

μάλλον τη περίοδο που δεν την παλεύανε στο τηλ. κεντρο είπαν να ξεκινησουν και μετά το παράτησαν

 

φαντασου πως ηταν για μενα να χω το μελι στα χερια μου (θα μπορουσα να τους κραξω απο κοντα παρα να περιμενω σαν μ...κας στο τηλ να με εξυπηρετησουν) και να μην μπορω να το γλειψω! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φαντασου πως ηταν για μενα να χω το μελι στα χερια μου (θα μπορουσα να τους κραξω απο κοντα παρα να περιμενω σαν μ...κας στο τηλ να με εξυπηρετησουν) και να μην μπορω να το γλειψω! :p

Πολύ καλό!!!!!!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω στους αμπελοκηπους πανω στην κηφισιας ακριβως διπλα απο το σπιτι μου.λεει συντομα κοντα σας εδω και 2 μηνες!

 

Γείτονα, κι εγώ περιμένω να ανοίξει για να πάω να ενημερωθώ. Καλά που μου είπατε ότι δεν παλεύεται η τηλεφωνική εξυπηρέτηση, να μην ξεκινήσω καν οποιαδήποτε διαδικασία γιατί φορτώνω άσχημα με την τηλεφωνική μη εξυπηρέτηση. [και κυρίως γι΄αυτό είμαι ακόμα στον ΟΤΕ, άλλωστε.]

Link to comment
Share on other sites

τα κακα πηγαδακια μου λενε πως, ναι μεν καποτε θα ανοιξουν τα καταστηματα αλλα σε πρωτη φαση πληρωνουν ενοικιο για να βαζουν απλα την διαφημιση της cyta..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αιτηση στις 29.07

Παραλαβη εξοπλισμου 4.08

Μηνυμα οτι η γραμμη θα παραδοθει στη Cyta στις 22.08 και εντος τετραημερου θα ερθει τεχνικος για τη συνδεση.

Για να δουμε!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Ενημερωση

Στις 22 ηρθε τεχνικος του ΟΤΕ αλλα βρηκε την πορτα κλειστη και εφυγε οπως μου ειπε η κυπρια τηλεφωνητρια.

Στις 29.08 επανηλθε ο τεχνικος και απ οτι φαινεται μπηκε και κατασκευασε τη γραμμη και σημερα 01.09 ηρθε ο τεχνικος της εταιρειας ευγενεστατος και στην ωρα ακριβως που ειπε και με συνεδεσε. Να σημειωσω οτι πηγα να του δωσω κατι για τον κοπο του και αρνηθηκε ευγενικα.

Απολογισμος: Αναμονη ενος μηνος αλλα με δεκαπενταυγουστο και λοιπες αργιες.

 

Και κατι για την εξυπηρετηση καλω κυριως μεσημερι και σχεδον παντοτε δεν περιμενα πανω απο 2 λεπτα.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

@wilmott

Σε ποια περιοχή Αθήνα;

Γενικά στην περιοχή σου οι νέες αριθμοδοτήσεις ξέρεις πόσο χρόνο χρειάζονται;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιήθηκε γνωστός μου χωρίς κανένα πρόβλημα.Είχε κάνει την αίτηση γύρω στις 16 αυγούστου αν δεν κάνω λάθος.Η ακουστικότητα είναι στην ποιότητα του οτε όπως ήταν κ πριν. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να κοπεί το ρεύμα και τα λέμε.

 

Με ενα ups 650αρι των 70 ευρω δεν υπαρχει προβλημα για 4-5 ωρες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και 200αρι ups να εχεις κραταει ανετα πολλες ωρες!

με 12 volt δουλευει....

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

κάτσε να κοπεί το ρεύμα και τα λέμε.

Ποτέ δεν μου χει κοπεί το ρεύμα για πάνω από μισή ώρα. Υπάρχουν όμως και τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μου χει κοπεί το ρεύμα για πάνω από μισή ώρα. Υπάρχουν όμως και τα κινητά.

 

Αυτο μην το λες μιας και δουλευω στη ΔΕΗ και ξερω αλλα ειπα οτι ενα μικρο ups λυνει το προβλημα.Μπορει να εισαι σε κανα νοσοκμειο κλπ κοντα ή πολυ τυχερος.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να κοπεί το ρεύμα και τα λέμε.

Έχει το thomson που έχει δυνατότητα να λειτουργεί η τηλεφωνία κ χωρίς ρεύμα.Εξάλλου υπάρχουν κ τα κινητά.Έλεος πιά.Μην τα κάνουμε όλα τόσο τραγικά.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το να κοπει το ρευμα ειναι το λιγοτερο,η τεχνολογια voip ειναι το προβλημα,τους παροχους τους βολευει γιατι ειναι μεσω internet εμας δε μας βολευει και γενικως εαν εχεις πολλες μπριζες μεσα στο σπιτι ειναι προβλημα,επισης και στον οτε εαν εχεις ασυρματο και κοπει το ρευμα δε μπορεις να μιλησεις,η βαση θελει παντα ρευμα για να λειτουργησει,μονο τα παλια τηλεφωνα που συνδεονται μονο με την πριζα τηλ λειτουργουν σε αυτη την περιπτωση..
Link to comment
Share on other sites

Το να κοπει το ρευμα ειναι το λιγοτερο,η τεχνολογια voip ειναι το προβλημα,τους παροχους τους βολευει γιατι ειναι μεσω internet εμας δε μας βολευει και γενικως εαν εχεις πολλες μπριζες μεσα στο σπιτι ειναι προβλημα,επισης και στον οτε εαν εχεις ασυρματο και κοπει το ρευμα δε μπορεις να μιλησεις,η βαση θελει παντα ρευμα για να λειτουργησει,μονο τα παλια τηλεφωνα που συνδεονται μονο με την πριζα τηλ λειτουργουν σε αυτη την περιπτωση..

 

Εχω 6 πριζες χωρις κανενα προβλημα με voip.Πριν με netone και τωρα με cyta

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και πως εγινε η συνδεση????

 

Αν βάλεις το router στην κεντρική πρίζα τηλεφώνου, αποκόπτοντας τις υπόλοιπες γραμμές και επανατοποθετώντας τες στην υποδοχή του voIP όλα γίνονται! Φθηνά και οικονομικά.

Το μόνο που θέλει είναι να ξέρεις ποια είναι η κεντρική πρίζα και να "πιάνουν" τα χέρια σου.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το router στην κεντρική πρίζα τηλεφώνου, αποκόπτοντας τις υπόλοιπες γραμμές και επανατοποθετώντας τες στην υποδοχή του voIP όλα γίνονται! Φθηνά και οικονομικά.

Το μόνο που θέλει είναι να ξέρεις ποια είναι η κεντρική πρίζα και να "πιάνουν" τα χέρια σου.

 

Aλλαγή της μονής κεντρικής τηλεφωνικής πρίζας με μία διπλή,κάνεις επιστροφή σήματος από το phone1 με ένα ταφ και έχει όλο το σπίτι τηλέφωνο!Η διαδικασία δεν παίρνει πάνω από 5 λεπτά ούτε πρέπει να έχεις πτυχίο για να το κάνεις αυτό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εχω 6 πριζες χωρις κανενα προβλημα με voip.Πριν με netone και τωρα με cyta

 

Και πως εγινε η συνδεση????

 

Ηδη απαντησαν τα παιδια....Επειδη τα χερια μου δεν πιανουν φωναξα ...ειδικο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@snapp καλά δεν είναι και λίγοι αυτοί που έχουν 2 αριστερά χέρια και δεν ξέρουν ούτε ένα κατσαβίδι να κρατήσουν. Κατά τα άλλα, έτσι όπως τα λες είναι.

 

EDIT: Και μιας και το θυμήθηκα, αυτά τα περί ρεύματος είναι το λιγότερο αστεία. Θεωρώ πως πλέον όλα τα σπίτια σήμερα έχουν ασύρματα τηλέφωνα, οπότε σε περίπτωση διακοπής ένα και το αυτό. Επίσης, με την τόσο αξιόπιστη εταιρία ηλεκτρισμού που έχουμε, σχεδόν σε κάθε σπίτι που έχει υπολογιστή, υπάρχει (επιβάλλεται) και ένα UPS.

Edited by DeJaVu
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση στις 25/8 και μου απάντησαν στις 2/9 ότι η αίτησή μου τελικά απορρίφθηκε, λόγω έλλειψης ακραίου δικτύου.

 

Με ενημέρωσαν ότι θα πρέπει να γίνω συνδρομητής του οτε πρώτα, μετά να ζητήσω αναβάθμιση γραμμής από τον οτε και μετά να ξανακάνω αίτηση στη cyta.

 

Ομολογώ ότι δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... θα πρέπει να υπογράψω 12μηνο συμβόλαιο με οτε; αν ήθελα να ήμουν στον οτε, δεν θα επίλεγα τη cyta... έπειτα, έκανα έλεγχο διαθεσιμότητας μέσα από τη σελίδα της cyta και είδα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα! Επομένως, πώς λείπει το ακραίο δίκτυο;

 

Δεν θα έπρεπε η cyta να κινηθεί για να με κάνει πελάτη της;

 

Και ένα τελευταίο: η αίτησή μου είναι για double play στα 8 mbps. αν έκανα αίτηση για 2 ή για 24 mbps, θα είχα το ίδιο πρόβλημα ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...