Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ρε συ, διαμέρισμα είμαι...

Για την περίπτωση WIND 3-in-Play, με κινητό (200' σε όλους)/σταθερό (χρονοχρέωση)/ίντερνετ (απαιριόριστο),... τι λες;

 

δεν εχω καμια εμπειρια με την wind σε αυτον τον τομεα,ουτε απο γνωστους ,φιλους,οποτε δεν μπορω να εκφερω καμια αποψη!

αλλα σε γενικες γραμμες πας σε ακριβοτερο παγιο συγκριτικα με την cyta!και με προπληρωμενους χρονους ομιλιας!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχω καμια εμπειρια με την wind σε αυτον τον τομεα,ουτε απο γνωστους ,φιλους,οποτε δεν μπορω να εκφερω καμια αποψη!

αλλα σε γενικες γραμμες πας σε ακριβοτερο παγιο συγκριτικα με την cyta!και με προπληρωμενους χρονους ομιλιας!

 

Δεν υπάρχει σαν πρόγραμμα το ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΟ που προσφέρει η WIND

Είνα πολύ πιο οικονομικό ακόμα και από CYTA.

 

Έχουν προσφορά στη WIND 15,17€ απεριόριστο Internet έως 24Mbps παρεπιπτόντως!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σαν πρόγραμμα το ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΟ που προσφέρει η WIND

Είνα πολύ πιο οικονομικό ακόμα και από CYTA.

 

Έχουν προσφορά στη WIND 15,17€ απεριόριστο Internet έως 24Mbps παρεπιπτόντως!

 

πόσο ; τοσα λίγα ; στην hol που είμαι πληρώνω 17 τον μήνα. Αυτό το πρόγραμμα είναι για της περιοχές που έχει ιδιόκτητο δίκτυο ; ή όχι ; και για πόσο καιρό ισχύει η προσφορά ; . Όταν λήξει η προσφορά πόσο θα κοστίζει το πακέτο ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πόσο ; τοσα λίγα ; στην hol που είμαι πληρώνω 17 τον μήνα. Αυτό το πρόγραμμα είναι για της περιοχές που έχει ιδιόκτητο δίκτυο ; ή όχι ; και για πόσο καιρό ισχύει η προσφορά ; . Όταν λήξει η προσφορά πόσο θα κοστίζει το πακέτο ;

 

15,17€ για 12μηνο συμβόλαιο. Μετά τους 12 μήνες πας 23,67€ αλλά αν θες σταματάς. Είναι για όλες τις περιοχές.

 

PS: Βγαίνουμε εκτός θέματος όμως...

Link to comment
Share on other sites

15,17€ για 12μηνο συμβόλαιο. Μετά τους 12 μήνες πας 23,67€ αλλά αν θες σταματάς. Είναι για όλες τις περιοχές.

 

PS: Βγαίνουμε εκτός θέματος όμως...

 

Είναι εντός θέματος... Χμμ, να πάω Wind και μετά να φύγω και να πάω CYTA;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Μου είπαν ότι, αφ' ενός ΚΑΘΕ ΔΙΜΗΝΟ μπορώ ν' αλλάξω πρόγραμμα στην "ΣΙΤΑ", αφ' εταίρου ότι στο 4μηνο (ή 6μηνο; )... μπορώ να ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ αν δεν μείνω ευχαριστημένος;;;

Link to comment
Share on other sites

έχω cyta εδώ και ένα πεντάμηνο περίπου. το τελευταίο δίμηνο έχει κάτι ξαφνικά "πεσίματα" το δίκτυο αλλά είναι βράδυ και βαριέμαι να πάρω τηλ να μαλώνω.( ευτυχώς που κάποιος γείτονας έχει ξεκλείδωτο και βολεύομαι το πεντάλεπτο που πέφτει η δικιά μου! ):grin:

με ονομαστική 8άρα και πραγματική 6,5άρα είμαι οκ ειδικά όσο αφορά torrent.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

έχω cyta εδώ και ένα πεντάμηνο περίπου. το τελευταίο δίμηνο έχει κάτι ξαφνικά "πεσίματα" το δίκτυο αλλά είναι βράδυ και βαριέμαι να πάρω τηλ να μαλώνω.( ευτυχώς που κάποιος γείτονας έχει ξεκλείδωτο και βολεύομαι το πεντάλεπτο που πέφτει η δικιά μου! ):grin:

με ονομαστική 8άρα και πραγματική 6,5άρα είμαι οκ ειδικά όσο αφορά torrent.

 

'Aρα... ισχύει ΚΑΙ στην 8άρα, ό,τι ισχύει πχ. στις 24άρες; Δηλαδή, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ στην περιοχή σου άνω των 10-11Μbps... αλλά επειδή έχεις 8άρα ονομαστική... πιάνεις ΛΙΓΟΤΕΡΑ από 800Mbps;;;

 

ΙΣΧΥΕΙ αυτό το παραπάνω που ρώτησα; ΜΠΟΡΕΙΣ να φύγεις από την CYTA πολύ πιο γρηγορότερα από το πέρας ενός 12μηνου συμβολαίου;

Link to comment
Share on other sites

'Aρα... ισχύει ΚΑΙ στην 8άρα, ό,τι ισχύει πχ. στις 24άρες; Δηλαδή, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ στην περιοχή σου άνω των 10-11Μbps... αλλά επειδή έχεις 8άρα ονομαστική... πιάνεις ΛΙΓΟΤΕΡΑ από 800Mbps;;;

 

ΙΣΧΥΕΙ αυτό το παραπάνω που ρώτησα; ΜΠΟΡΕΙΣ να φύγεις από την CYTA πολύ πιο γρηγορότερα από το πέρας ενός 12μηνου συμβολαίου;

Στο πρώτο που ρωτάς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατι οι γνώσεις μου για ταχύτητες κλπ είναι στα επίπεδα του αρχάριου.

το συμβόλαιο μου μιλούσε για 12μηνη παραμονή,δεν θυμάμαι να αναφέρει κάτι για χρήματα μόνο για τον εξοπλισμό που μπορεί να τον ζητήσουν πίσω.

 

edit. βρήκα το συμβόλαιο,72 ευρώ ειναι το τέλος αποσύνδεσης, πριν συμπληρωθεί το 12μηνο.

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω καταλήξει σε δύο περιπτώσεις:

 

1. ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ WIND 3+1

 

Απαιριόριστο ίντερντετ 24Mbps (λέμε τώρα!)....................... 15€

Χρονοχρέωση αστικών (0,0308€) και κινιτών (0,1710€)...... 5€

Πρόγραμμα κινητού Wind XXS.............................................. 15€

____________________________________________________

ΣΥΝΟΛΟ................................................................................. 35€

(Στη περίπτωση συνδιασμού κινητού/σταθερού/ίντερνετ στον ίδιο λογαριασμό ενιαίο, υπάρχει και έκπτωσε ΕΩΣ 10€ στο κινητό κάθε μήνα για πάντα).

 

2. ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ CYTA 2+1 (μαζί με το παρόν καρτοσυμβόλαιο COSMOTE)

 

Απαιριόριστο ίντερντετ 24Mbps (λέμε τώρα!)........................ 23€

Χρονοχρέωση αστικών (0,0290€) και κινιτών (0,1700€)......... 4€

Καρτοσυμβόλαιο COSMOTE 15.............................................. 17€

____________________________________________________

ΣΥΝΟΛΟ................................................................................. 44€

 

Προφανώς, η περίπτωση Wind δείχνει ΑΚΡΩΣ ΠΙΟ ενδιαφέρουσα και συμφέρουσα.

Το θέμα είναι όμως, ότι η CYTA είναι μια νέα ΚΥΠΡΙΑΚΗ αναπτυσσόμενη εταιρεία που 'χει ήδη επενδύσει καμιά 80.000.000 ευρώ στην Ελλάδα, ενώ η Wind (αυτό είναι που με προβληματίζει) είναι μια εταιρεία που την ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΓΟΡΑΣΕΙ ένα κάρο φορές - συν το ότι εδώ και χρόνια πριν (δεν ξέρω τώρα), δεν είχε και την φήμη της φοβερής αξιόπιστης εταιρείας...

 

ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ, βρε παιδιά;;;

Link to comment
Share on other sites

Η Wind γενικά έχει πολλές αποσυνδέσεις. Αν δεν σε ενοχλεί αυτό, πήγαινε στη Wind.

 

Αυτό είναι σχετικό, ρε συ φίλε. Για ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ μιλάς;

Διότι... για ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ (μαζί με το οικονομικό) θέλω να φύγω από ConneX, γιατί η σύνδεση είναι ΑΙΣΧΟΣ εδώ και 10 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω καταλήξει σε δύο περιπτώσεις:

 

1. ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ WIND 3+1

 

Απαιριόριστο ίντερντετ 24Mbps (λέμε τώρα!)....................... 15€

Χρονοχρέωση αστικών (0,0308€) και κινιτών (0,1710€)...... 5€

Πρόγραμμα κινητού Wind XXS.............................................. 15€

____________________________________________________

ΣΥΝΟΛΟ................................................................................. 35€

(Στη περίπτωση συνδιασμού κινητού/σταθερού/ίντερνετ στον ίδιο λογαριασμό ενιαίο, υπάρχει και έκπτωσε ΕΩΣ 10€ στο κινητό κάθε μήνα για πάντα).

 

2. ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ CYTA 2+1 (μαζί με το παρόν καρτοσυμβόλαιο COSMOTE)

 

Απαιριόριστο ίντερντετ 24Mbps (λέμε τώρα!)........................ 23€

Χρονοχρέωση αστικών (0,0290€) και κινιτών (0,1700€)......... 4€

Καρτοσυμβόλαιο COSMOTE 15.............................................. 17€

____________________________________________________

ΣΥΝΟΛΟ................................................................................. 44€

 

Προφανώς, η περίπτωση Wind δείχνει ΑΚΡΩΣ ΠΙΟ ενδιαφέρουσα και συμφέρουσα.

Το θέμα είναι όμως, ότι η CYTA είναι μια νέα ΚΥΠΡΙΑΚΗ αναπτυσσόμενη εταιρεία που 'χει ήδη επενδύσει καμιά 80.000.000 ευρώ στην Ελλάδα, ενώ η Wind (αυτό είναι που με προβληματίζει) είναι μια εταιρεία που την ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΓΟΡΑΣΕΙ ένα κάρο φορές - συν το ότι εδώ και χρόνια πριν (δεν ξέρω τώρα), δεν είχε και την φήμη της φοβερής αξιόπιστης εταιρείας...

 

ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ, βρε παιδιά;;;

 

εγω θα πηγαινα cyta. καλυτερα να μεινεις ησυχος σε αυτο το θεμα γιατι στο θεμα της κινητης αλλαζουμε συνεχεια εταιριες

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

γνωστός μου που έκανε αίτηση για wind τον ειχαν 3 μήνες στο περίμενε..:blink:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Οκ..., αρχίζω να... ΠΙΣΤΕΥΩ και τους δικούς μου εδώ στην γειτονιά... που μου λένε "ΜΑΚΡΙΑ" απ' την Wind!
Link to comment
Share on other sites

Οκ..., αρχίζω να... ΠΙΣΤΕΥΩ και τους δικούς μου εδώ στην γειτονιά... που μου λένε "ΜΑΚΡΙΑ" απ' την Wind!

 

Ποια περιοχή;;;

Link to comment
Share on other sites

Σύνορο Χολαργός/Αγία Παρασκευή.

 

όσον αφορά την αγία παρασκευή για ίντερνετ και σταθερό με το ιδιόκτητο δίκτυο της γουίντ πάει άψογα έως 7μβς έτσι μου είχε πει ένας γνωστός μου που μένει εκεί. Ενώ πριν πάει στην γουίντ είχε κονεξ και πήγαινε χάλια το ίντερνετ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά την αγία παρασκευή για ίντερνετ και σταθερό με το ιδιόκτητο δίκτυο της γουίντ πάει άψογα έως 7μβς έτσι μου είχε πει ένας γνωστός μου που μένει εκεί. Ενώ πριν πάει στην γουίντ είχε κονεξ και πήγαινε χάλια το ίντερνετ.

 

Ευχαριστώ θερμά, φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

'Aρα... ισχύει ΚΑΙ στην 8άρα, ό,τι ισχύει πχ. στις 24άρες; Δηλαδή, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ στην περιοχή σου άνω των 10-11Μbps... αλλά επειδή έχεις 8άρα ονομαστική... πιάνεις ΛΙΓΟΤΕΡΑ από 800Mbps;;;;

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Αν στην περιοχή σου πιάνεις 10-11mbps και βάλεις 8άρα θα πιάνεις 8mbps.

Και το ερώτημα WIND ή CYTA θα έλεγα CYTA για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Η wind έτσι πως πάει σαν εταιρία δυστυχώς δεν ξέρεις αν θα υπάρχει και αύριο.Οι Κύπριοι έχουν κάνει σοβαρή επένδυση στην Ελλάδα και μην ξεχνάς οτι από πίσω υπάρχει η ''μαμά'' CYTA ΚΥΠΡΟΥ η οποία έχει αναλάβει την όλη επένδυση και έχουν σκοπό να ρίξουν πολλά εκατομύρια ευρώ ακόμα!

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν τα πάει καλά η wind οικονομικά?

 

δεν ξέρω τι υποστήριξη παίζει στη cyta από τη μαμα εταιρία, αλλά θα πρέπει να βαλει το χερι λίγο πιο βαθια στη τσεπη ειδικά στη ποσότητα των υπαλληλων ωστε ξεμπουκωσει λίγο η τεχνικη υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο θέμε προσωπικά εγώ με την CYTA, για το εάν την επιλέξω ή όχι (ΩΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΟΒΑΡΗ)...

Απλά, είμαι σε δίλημμα, γιατί ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ (μήνες) η CYTA έχει αρχίσει να δραστηριοποιείται στην ΑΤΤΙΚΗ!!!

Αν ζούσα Μακεδονία ή Κρήτη, ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ θα πήγαινα στην CYTA!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο θέμε προσωπικά εγώ με την CYTA, για το εάν την επιλέξω ή όχι (ΩΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΟΒΑΡΗ)...

Απλά, είμαι σε δίλημμα, γιατί ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ (μήνες) η CYTA έχει αρχίσει να δραστηριοποιείται στην ΑΤΤΙΚΗ!!!

Αν ζούσα Μακεδονία ή Κρήτη, ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ θα πήγαινα στην CYTA!

 

Σωστά, Μακεδονία και Κρήτη δεν έχει αντίπαλο η εταιρία λες και είναι ο μόνος πάροχος.Ακόμα και ο ΟΤΕ έχει λιγότερους συνδρομητές.Δεν είναι τυχαίο αυτό γιατί εκεί δραστηριοποιείται 3 χρόνια και αν είχε προβλήματα θα είχαν φύγει όλοι.Γιατί να μην συμβεί αυτό και στην Αθήνα. Εγώ προσωπικά από τον Μάρτιο δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα και ούτε μία απόσύνδεση παρά μόνο 2 φορές για κάνα 10' δεν είχα internet αλλά είχα τηλέφωνο και ήταν γενικό το πρόβλημα στο αστικό μου κέντρο.Πήγαινε CYTA και αν δεις οτι δεν σου κάνει έχεις δικαιώμα σε 14μέρες να φύγεις και να μην πληρώσεις κανένα τέλος ενεργοποίησης και απενεργοποίησης.Απλά δοκιμάζεις!:happy:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, Μακεδονία και Κρήτη δεν έχει αντίπαλο η εταιρία λες και είναι ο μόνος πάροχος.Ακόμα και ο ΟΤΕ έχει λιγότερους συνδρομητές.Δεν είναι τυχαίο αυτό γιατί εκεί δραστηριοποιείται 3 χρόνια και αν είχε προβλήματα θα είχαν φύγει όλοι.Γιατί να μην συμβεί αυτό και στην Αθήνα. Εγώ προσωπικά από τον Μάρτιο δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα και ούτε μία απόσύνδεση παρά μόνο 2 φορές για κάνα 10' δεν είχα internet αλλά είχα τηλέφωνο και ήταν γενικό το πρόβλημα στο αστικό μου κέντρο.Πήγαινε CYTA και αν δεις οτι δεν σου κάνει έχεις δικαιώμα σε 14μέρες να φύγεις και να μην πληρώσεις κανένα τέλος ενεργοποίησης και απενεργοποίησης.Απλά δοκιμάζεις!:happy:

 

Και ΜΕΤΑ το 14ήμερο;... Αναγκαστικά μένεις για 12μηνο, αλλιώς πληρώνεις το 70άρι για να διακόψεις;

ΕΠΙΣΗΣ, μου είπαν ΚΑΙ στον ΟΤΕ ΚΑΙ στη "Γουίντ" ΚΑΙ στην "Σίτα", ότι αυτό το 70άρι είναι ουσιαστικά το ποσό που κοστίζει το δωρεάν ρούτερ που σου δίνουν!!!!!! Καταρχάς, με 70 ευρώ... παίρνεις πια ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ! Τα ρούτερς (τα συγκεκριμένα που δίνουν, με τις συγκεκριμένες ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ), δεν κοστίζουν ΟΥΤΕ 30 ευρώ!

Στην περίπτωση όμως της "Σίτα" που ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΙΣΩ τον εξοπλισμός, ΠΟΙΟΣ ο λόγος να πληρώσεις ΚΑΙ το 70άρι;;;

Αν το πληρώνεις ("και καλά" τέλος διακοπής) να ΚΡΑΤΑΣ ΤΟΤΕ τον εξοπλισμό δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...