Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στείλε email καλύτερα.

 

Σωστά. Μάλλον η κωδικοί και η πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης ήταν στο sms.To ηχείο θα σταλεί με το ταχυδρομείο μόλις υπάρχει διαθέσιμη ποσότητα.Πάντως το έχω δει από κοντά και στην κυριολεξία έχει τρομερή απόδοση για το μέγεθος του!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά πήρα τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη και με ενημέρωσαν πως το μήνυμα ήταν πράγματι οι κωδικοί και η πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης. Θα κοιτάξουν να διαβιβάσουν το πρόβλημα στην τεχνική υπηρεσία και μέχρι την Δευτέρα θα στείλουν νέο sms το οποίο ελπίζω να διαβάζεται!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη και με ενημέρωσαν πως το μήνυμα ήταν πράγματι οι κωδικοί και η πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης. Θα κοιτάξουν να διαβιβάσουν το πρόβλημα στην τεχνική υπηρεσία και μέχρι την Δευτέρα θα στείλουν νέο sms το οποίο ελπίζω να διαβάζεται!

 

ζητησα κι εγω νεους κωδικους μεσω μειλ και μου στειλαβνε και παλι σμς στα ακαταλαβιστικα...:p

ξαναστειλα μειλ..με πηραν πριν 3 λεπτα και μου ειπαν πως θα το ξαναστειλουν.

με ρωτησαν και αν εχω αιφοουν,γτ λεει σε αυτα κανει προβλημα:blink:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω αν γινετε να κανω συνδεση ιντερνετ cyta χωρις τηλεφωνο

μονο ιντερνετ το πιο φθηνο και αν γινετε χωρις να πληρωνω παγιο οτε

χαλκιδα.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω αν γινετε να κανω συνδεση ιντερνετ cyta χωρις τηλεφωνο

μονο ιντερνετ το πιο φθηνο και αν γινετε χωρις να πληρωνω παγιο οτε

χαλκιδα.

 

ευχαριστω.

 

γίνετε.θα βάλεις το 1play που είναι μόνο internet.

βγαίνει σε δυο πακέτα ένα με 4mps στα 14 ευρω και το άλλο έως 24mps 18 ευρώ

τώρα αν έχει cyta στην περιοχή σου δεν ξέρω!!!!αν δεν έχεις δει πουθενά κάποιο συνεργάτη στην πόλη σου πιθανόν να μην έχει έρθει ακόμη

Edited by wicker
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Σκεφτομαι να βαλω το πακετο 24mbps με 18 ευρω/μηνα!Βρισκομαι Κομοτηνη,και απ'ο,τι ειδα καλυπτεται απο το δικτυο της cyta!Περιπου ποση ταχυτητα να περιμενω(με τον ΟΤΕ τωρα ειμαι στα 12mbps κατσ μεσο ορο).Επισης,αναμεσα σε cyta και forthnet τι θα επιλεγατε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να βάλεις το 4άρι ή το 8άρι και αν δεν σε καλύπτει ανεβαίνεις πακέτο διότι δεν σου επιτρέπει να κατέβεις πακέτο αν δεν έχει περάσει 1 έτος.

Με το 4άρι, κατεβάζω σταθερά με 400kbps από μεγάλους file server.

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανα αιτηση στην cyta για συνδεση Internet 24mbps.Ποσον καιρο παιρνει περιπου να το ενεργοποιησουν?
Link to comment
Share on other sites

ενα μηνα βαλε..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να βάλεις το 4άρι ή το 8άρι και αν δεν σε καλύπτει ανεβαίνεις πακέτο διότι δεν σου επιτρέπει να κατέβεις πακέτο αν δεν έχει περάσει 1 έτος.

Με το 4άρι, κατεβάζω σταθερά με 400kbps από μεγάλους file server.

Βασικα η διαφορα στην τιμη ειναι πολυ μικρη γι αυτο σκεφτηκα να βαλω τα 24mbps και...οσο πιασει!:pΑν πχ η γραμμη μου κλειδωνει στα 10 γιατι να εχω περιοριστει στα 4?Η μεταβαση απο 4 σε 24 ας πουμε ποσο αργει?Συνηθως ο μεσος ορος ποιος ειναι?Παιζει ρολο και η περιοχη θα μου πειτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γίνετε.θα βάλεις το 1play που είναι μόνο internet.

βγαίνει σε δυο πακέτα ένα με 4mps στα 14 ευρω και το άλλο έως 24mps 18 ευρώ

τώρα αν έχει cyta στην περιοχή σου δεν ξέρω!!!!αν δεν έχεις δει πουθενά κάποιο συνεργάτη στην πόλη σου πιθανόν να μην έχει έρθει ακόμη

 

Αυτό που λες είναι το 1play ΜΕ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ. To 2play θα πάρεις με 4,8,24mbps με 16,19,23ευρώ αντίστοιχα και θα έχεις τηλεφωνία με χρονο χρέωση ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ.

 

Βασικα η διαφορα στην τιμη ειναι πολυ μικρη γι αυτο σκεφτηκα να βαλω τα 24mbps και...οσο πιασει!:pΑν πχ η γραμμη μου κλειδωνει στα 10 γιατι να εχω περιοριστει στα 4?Η μεταβαση απο 4 σε 24 ας πουμε ποσο αργει?Συνηθως ο μεσος ορος ποιος ειναι?Παιζει ρολο και η περιοχη θα μου πειτε...

 

Η μετάβαση από 4 σε 8 ή 24mbps διαρκεί 2 εργάσιμες

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Σκεφτομαι να βαλω το πακετο 24mbps με 18 ευρω/μηνα!Βρισκομαι Κομοτηνη,και απ'ο,τι ειδα καλυπτεται απο το δικτυο της cyta!Περιπου ποση ταχυτητα να περιμενω(με τον ΟΤΕ τωρα ειμαι στα 12mbps κατσ μεσο ορο).Επισης,αναμεσα σε cyta και forthnet τι θα επιλεγατε?

 

με forthnet μπορεί να συγχρονίζεις ψηλότερα διότι θα έχεις snr 6. αν πάρεις και το προπληρωμένο πακέτο της τότε θα γλιτώσεις 3-4 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Σκεφτομαι να βαλω το πακετο 24mbps με 18 ευρω/μηνα!Βρισκομαι Κομοτηνη,και απ'ο,τι ειδα καλυπτεται απο το δικτυο της cyta!Περιπου ποση ταχυτητα να περιμενω(με τον ΟΤΕ τωρα ειμαι στα 12mbps κατσ μεσο ορο).Επισης,αναμεσα σε cyta και forthnet τι θα επιλεγατε?

 

Τα ίδια θα πιάνεις και στις 2 εταιρίες. Θα σου πρότεινα CYTA από προσωπική εμπειρία δική μου και γνωστών.Φίλοι μου από FORTHNET με προβλήματα πήγαν CYTA και είναι ευχαριστημένοι μέχρι σήμερα.Η τιμή είναι στην CYTA στα 23ευρώ για πάντα και μετά τον χρόνο θα έχεις δωρεάν ΟΛΕΣ τις κλήσεις CYTA προς CYTA και μείωση στις υπόλοιπες χρεώσεις στην τηλεφωνία!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις.Στην cyta τελικα ειναι 23/μηνα και οχι 18?Τηλεφωνια δεν με ενδιαφερει παντως,μονο ιντερνετ...Το χω κοιταξει αυτο για το προπληρωμενο της forthnet και οντως συμφερει αλλα ακουσα οτι η cyta ειναι πολυ καλη,εδω στη βορεια Ελλαδα τουλαχιστον,γι αυτο και ψαχνομαι...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις.Στην cyta τελικα ειναι 23/μηνα και οχι 18?Τηλεφωνια δεν με ενδιαφερει παντως,μονο ιντερνετ...Το χω κοιταξει αυτο για το προπληρωμενο της forthnet και οντως συμφερει αλλα ακουσα οτι η cyta ειναι πολυ καλη,εδω στη βορεια Ελλαδα τουλαχιστον,γι αυτο και ψαχνομαι...

 

Είσαι βόρεια Ελλάδα και το σκέφτεσαι; Η CYTA είναι μονόδρομος εκεί με άψογο δίκτυο.23 έχει το 2play(χωρίς πάγιο ΟΤΕ) στην CYTA και 18 το 1play(+πάγιο ΟΤΕ).

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κομοτηνη ειμαι!Δηλαδη το 1play + παγιο ΟΤΕ ποσο θα μου ερχεται?Αυτο ηταν που ηθελα να αποφυγω βασικα(το παγιο ΟΤΕ)...Αλλα και παλι νομιζω ειναι καλα τα 23 ευρω.Μιλαμε για 24mbps παντα ετσι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι Κομοτηνη ειμαι!Δηλαδη το 1play + παγιο ΟΤΕ ποσο θα μου ερχεται?Αυτο ηταν που ηθελα να αποφυγω βασικα(το παγιο ΟΤΕ)...Αλλα και παλι νομιζω ειναι καλα τα 23 ευρω.Μιλαμε για 24mbps παντα ετσι?

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με το 4άρι ή το 8άρι γιατί αν δεν συγχρονίζεις αρκετά χαμηλά, δεν σου ρίχνουν το πακέτο αν δεν έχει περάσει ένα έτος.

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζοντας ο καιρός για την σύνδεση της γραμμής, μου έστειλαν SMS από την CYTA που λέει πως με την παράδοση της γραμμής θα επικοινωνήσει τεχνικός μαζί μου για την ενεργοποίηση των υπηρεσιών. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Χρειάζεται να έρθει ο τεχνικός της CYTA για να λειτουργήσει το τηλέφωνο; Περίεργο μου φάνηκε. :worry:

Νομίζω πως στον ΟΤΕ τουλάχιστον δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να έρθει κάποιος να αλλάξει κάτι στο ΚΑΦΑΟ για να συνδεθείς. Δεν το λέω και σίγουρα αλλά πρέπει να περάσει τεχνικός για κάποια δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως την δουλειά αυτή (η γραμμή είναι καινούργια) την κάνει κάποιος υπάλληλος του ΟΤΕ. Μου έκανε εντύπωση που χρειάζεται υπάλληλος για "ενεργοποίηση υπηρεσιών". :what:
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να κανουν κατι στο μικρο-ΚΑΦΑΟ που εχει μεσα η πολυκατοικια, και θα σου πουνε και ποσο μπορει να αντεξει η γραμμη..(σε ταχυτητα)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για να μην καλώ την ΤΥ για ψύλλου πήδημα...

Για αλλαγή πακέτου από 4 σε 8MBps, πότε πρέπει να τους καλέσω; Τι χρέωση έχει η αλλαγή πακέτου;

Link to comment
Share on other sites

θα τους καλεσεις αλλα η αλλαγη θα γινει απο την πρωτη του επομενου μηνα. και απ'οσο θυμαμαι δεν εχει καποια χρεωση!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καθε ποτε ερχεται λογαριασμος ρε παιδια??

συνδεθηκα 7-10 και ακομα τπτ...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καθε ποτε ερχεται λογαριασμος ρε παιδια??

συνδεθηκα 7-10 και ακομα τπτ...

 

και εγώ 14/10 και δεν ήρθε

μάλλον ανά δίμηνο θα έρχεται όπως και στης υπόλοιπες εταιρίες!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...