Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντέλει, να γράψουν ΗΔΗ συνδρομητές CYTA να μας πουν εντυπώσεις (φρέσκιες);

Εμείς που ενδιαφερόμαστε να γίνουμε, να μην ενημερωθούμε;

Οπως έγραψα και πριν η ΤΥ είναι καλύτερη από πριν, οι χρόνοι αναμονής πολύ μικρότεροι, τα αιτήματά βρίσκουν λύση.

Συγκεκριμένα, δεν υπήρχε ανάλυση κλήσης για τον τελευταίο λογαριασμό. Τους κάλεσα, απάντησαν αμέσως, ζήτησαν να μιλήσουν με τον δικαιούχο της γραμμής, η μητέρα μου δεν ήταν στο σπίτι, την κάλεσαν στο κινητό της, επιβεβαίβωσε αυτό που τους είπαν, με ξανακάλεσαν στο σταθερό, και τώρα η ανάλυση φαίνεται κανονικά στο ebill.

Και γι' αυτούς που κλέβουν internet από το γείτονα, βρίσκονται διακοπές και δεν έχουν σταθερό, υπάρχει και το communicator. Κάτι σαν το skype, που όμως δίνει γεωγραφικό αριθμό τύπου 215, 2350 κλπ.

Με αποσυνδέσεις δεν είχα ποτέ θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το communicator το ενεργοποιησε κανεις;αφου ειναι δωρεαν μεχρι το τελος του χρονου λεω να το ενεργοποιησω και 31/12 να το απενεργοποιησω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

το communicator το ενεργοποιησε κανεις;αφου ειναι δωρεαν μεχρι το τελος του χρονου λεω να το ενεργοποιησω και 31/12 να το απενεργοποιησω...

Δε χάνεις κάτι. Κάνε μας και ένα review μετά ως προς την ποιότητα των κλήσεων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω cyta και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος στην αρχη ειχα προβλημα με την εσωτερικη μ καλωδιωση και ηρθαν 2 φορες τεχνικοι χωρις να πληρωσω δεκαρα που αν ειχα forthnet αν ηταν δικη μ υπαιτιοτητα θα με ειχαν χρεωσει 60 ευρω για την επισκεψη. τωρα που αλλακσα καλωδιο utp ολα τελεια και η ποιοτητα κλησης ειναι τελεια παρολο που λενε voip = χαλια. εχω μιλισει και απο forthnet ενος φιλου η ποιοτητα κλησης που εχω στην cyta ειναι σαφως καλυτερη. απο ταχυτητα ειναι μια χαρα, εχω 8αρα και εχω βαλει 200 λεπτα προς αστικα υπεραστικα με 22 ευρω τον μηνα, περυσι με τα ιδια λευτα ειχα απεριοριστα και 20 προς κινητα, ηταν φοβερη προσφορα αλλα και αυτη με καλυπτει. την συστεινω ανεπιφυλακτα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω cyta και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος στην αρχη ειχα προβλημα με την εσωτερικη μ καλωδιωση και ηρθαν 2 φορες τεχνικοι χωρις να πληρωσω δεκαρα που αν ειχα forthnet αν ηταν δικη μ υπαιτιοτητα θα με ειχαν χρεωσει 60 ευρω για την επισκεψη. τωρα που αλλακσα καλωδιο utp ολα τελεια και η ποιοτητα κλησης ειναι τελεια παρολο που λενε voip = χαλια. εχω μιλισει και απο forthnet ενος φιλου η ποιοτητα κλησης που εχω στην cyta ειναι σαφως καλυτερη. απο ταχυτητα ειναι μια χαρα, εχω 8αρα και εχω βαλει 200 λεπτα προς αστικα υπεραστικα με 22 ευρω τον μηνα, περυσι με τα ιδια λευτα ειχα απεριοριστα και 20 προς κινητα, ηταν φοβερη προσφορα αλλα και αυτη με καλυπτει. την συστεινω ανεπιφυλακτα.

Εγώ φίλε μου με 25€ έχω:

4 MBps

Απεριόριστα σταθερά Ελλάδας

80' προς κινητά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου με 25€ έχω:

4 MBps

Απεριόριστα σταθερά Ελλάδας

80' προς κινητά

 

Μιλάτε για 2 διαφορετικές προσφορές με διαφορετική χρονική ενεργοποίηση και διαφορετική περιοχή ο καθένας.Κάθε χρόνο τρέχουν διαφορετικές προσφορές ανάλογα την περιοχή.Όποιος ενδιαφέρεται για cyta να καλέσει 13877 και να πει σε ποια περιοχή είναι για να του πουν τι προσφορές παίζουν.

Επαναλαμβάνω οτι η voip στην CYTA έχει κορυφαία ποιότητα τηλεφωνίας και δεν το λέω εγώ αλλά και πολλοί γνωστοί μου που έχουν βάλει CYTA και είναι ευχαριστημένοι.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οτι οταν μιλατε στο τηλ. και μιλησετε δυνατα μειωνεται η φωνη του συνομιλητη και μετα απο λιγο επενερχεται; Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν ξέρω τι λένε τα παιδιά εδώ αλλά εγώ cyta δεν βάζω από αυτά που εχω δει..!!!

1)to router είναι κλειδωμένο δεν μπαίνεις ως admin αλλά ως απλός user οπότε δεν μπορείς να κάνεις τπτ ούτε για restart δεν έχει επιλογή!!

2)όσα άτομα ξέρω και έχουν βάλει cyta έχουν πρόβλημα με το router δεν μπορούν να συνδεθούν 2 ι παραπάνω pc τον λόγο δεν τον ξέρω όταν μ λένε τι να κάνουν απλά πάω και τους περνάω άλλο filw και το φτιάχνω δεν εχω βρει άλλη λύση

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να κάνει το router να σου πω αν το Speedtouch 780WL τα κάνει (αν και όλα τα router ξεκλειδώνουν και θα έχεις πλήρη έλεγχο).

Κανονικά συνδέομαι με πάνω από 1 PC και κάνω μεταφορά δεδομένων σε ασύρματο δίκτυο μέσω του Workgroup.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν ξέρω τι λένε τα παιδιά εδώ αλλά εγώ cyta δεν βάζω από αυτά που εχω δει..!!!

1)to router είναι κλειδωμένο δεν μπαίνεις ως admin αλλά ως απλός user οπότε δεν μπορείς να κάνεις τπτ ούτε για restart δεν έχει επιλογή!!

2)όσα άτομα ξέρω και έχουν βάλει cyta έχουν πρόβλημα με το router δεν μπορούν να συνδεθούν 2 ι παραπάνω pc τον λόγο δεν τον ξέρω όταν μ λένε τι να κάνουν απλά πάω και τους περνάω άλλο filw και το φτιάχνω δεν εχω βρει άλλη λύση

 

εαν εισαι οικονομικα ανετος(η οτιδηποτε αλλο) μενεις οτε.

1)επιλογη restart εχουν ολα τα router της cyta.ψαξτο να το βρεις.

2)αλλου ειναι το προβλημα και δεν οφειλεται στα router της.εχω 4 pc συνδεδεμενα επανω στο router.οποτε ειτε δεν κατεχουν,ειτε δεν γνωριζουν.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν ξέρω τι λένε τα παιδιά εδώ αλλά εγώ cyta δεν βάζω από αυτά που εχω δει..!!!

1)to router είναι κλειδωμένο δεν μπαίνεις ως admin αλλά ως απλός user οπότε δεν μπορείς να κάνεις τπτ ούτε για restart δεν έχει επιλογή!!

2)όσα άτομα ξέρω και έχουν βάλει cyta έχουν πρόβλημα με το router δεν μπορούν να συνδεθούν 2 ι παραπάνω pc τον λόγο δεν τον ξέρω όταν μ λένε τι να κάνουν απλά πάω και τους περνάω άλλο filw και το φτιάχνω δεν εχω βρει άλλη λύση

 

παρε ενα δικο σου ρουτερ τοτε για να κανεις την δουλεια σου. ;) παντως το 1ο για εμενα δεν ειναι λογος γιατι α) ολοκληρο διακοπτη εχει στο πλαι, β) δεν χρειαστηκε ποτε να κανω restart για το 2ο που λες δεν το εχω παθει ποτε..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν ξέρω τι λένε τα παιδιά εδώ αλλά εγώ cyta δεν βάζω από αυτά που εχω δει..!!!

1)to router είναι κλειδωμένο δεν μπαίνεις ως admin αλλά ως απλός user οπότε δεν μπορείς να κάνεις τπτ ούτε για restart δεν έχει επιλογή!!

2)όσα άτομα ξέρω και έχουν βάλει cyta έχουν πρόβλημα με το router δεν μπορούν να συνδεθούν 2 ι παραπάνω pc τον λόγο δεν τον ξέρω όταν μ λένε τι να κάνουν απλά πάω και τους περνάω άλλο filw και το φτιάχνω δεν εχω βρει άλλη λύση

 

Δεν ισχύουν αυτά που γράφεις. Ας μην παραπληροφορούμε τον κόσμο με πράγματα που δεν είναι πραγματικότητα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με ενδιαφερει εαν εχει καλη ποιοτητα το voip αλλα το γεγονως οτι πρεπει το τηλ να ειναι πανω στο ρουτερ,εγω εχω το pc στο δωματιο μου και το σταθερο στο σαλονι,εαν βαλω cyta θα περνανε ολοι απο το δωματιο μου για να μιλησουν στο τηλ......
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με ενδιαφερει εαν εχει καλη ποιοτητα το voip αλλα το γεγονως οτι πρεπει το τηλ να ειναι πανω στο ρουτερ,εγω εχω το pc στο δωματιο μου και το σταθερο στο σαλονι,εαν βαλω cyta θα περνανε ολοι απο το δωματιο μου για να μιλησουν στο τηλ......

 

ε παρε ενα ασυρματο τηλεφωνο.. :confused:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ε παρε ενα ασυρματο τηλεφωνο.. :confused:

Η ακόμα καλύτερα ένα με δύο βάσεις...Βάζεις και ένα Τ στο ρούτερ και έχεις μία συσκευή στο δωμάτιο σου, και άλλα δύο ασύρματα στο υπόλοιπο σπίτι. Αλλιώς, παίζεις με την καλωδίωση και το φτιάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Με το voip και την τεχνική υποστήριξη έτσι και δεν παίζει το ίντερνετ πώς την παλεύετε ρε παίδες;

 

Είναι και πανννννάκριβη η χρέωση μέσω κινητού....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με ενδιαφερει εαν εχει καλη ποιοτητα το voip αλλα το γεγονως οτι πρεπει το τηλ να ειναι πανω στο ρουτερ,εγω εχω το pc στο δωματιο μου και το σταθερο στο σαλονι,εαν βαλω cyta θα περνανε ολοι απο το δωματιο μου για να μιλησουν στο τηλ......

 

και εγώ ακριβώς τα ίδιο είμαι. σήμερα παρέλαβα τον εξοπλισμό της cyta και είδα οτι το τηλ πρέπει να συνδεθεί στο ρουτερ!!!

δηλαδή εμένα που το σπίτι έχει μπριζες τηλεφώνου σε δυο τρία δωμάτια εαν πάω και το συνδέσω σε μια άλλη μπριζα δεν θα λειτουργεί;;;;

έχω και συναγερμό στο σπίτι που έπαιρνε τηλ όταν χτυπούσε.τώρα πως θα δουλέψει;;;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ακριβώς τα ίδιο είμαι. σήμερα παρέλαβα τον εξοπλισμό της cyta και είδα οτι το τηλ πρέπει να συνδεθεί στο ρουτερ!!!

δηλαδή εμένα που το σπίτι έχει μπριζες τηλεφώνου σε δυο τρία δωμάτια εαν πάω και το συνδέσω σε μια άλλη μπριζα δεν θα λειτουργεί;;;;

έχω και συναγερμό στο σπίτι που έπαιρνε τηλ όταν χτυπούσε.τώρα πως θα δουλέψει;;;

 

Φίλε αυτά έπρεπε να τα πεις από την αρχή όταν άλλαξες πάροχο...

Ειδικά το θέμα του συναγερμού δεν είναι απλή περίπτωση. Το καλύτερο θα ήταν να καλέσεις την τεχνική υποστήριξη να ρωτήσεις...

 

Εκτός αν έχει αντίστοιχο εξοπλισμό άλλος στο σπίτι του από εδώ μέσα να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι από ΑΙΓΙΝΑ λοιπόν επειδή στο νησί υπάρχει μόνο ι cyta (ως 3τος πάροχος) έχουν βάλει όλη εδώ λοιπόν όσα άτομα ξέρω είχαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα... τυχαίο??δεν νομίζω :p
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτά έπρεπε να τα πεις από την αρχή όταν άλλαξες πάροχο...

Ειδικά το θέμα του συναγερμού δεν είναι απλή περίπτωση. Το καλύτερο θα ήταν να καλέσεις την τεχνική υποστήριξη να ρωτήσεις...

 

Εκτός αν έχει αντίστοιχο εξοπλισμό άλλος στο σπίτι του από εδώ μέσα να βοηθήσει.

 

το ξέρω. ήθελα να μιλήσω με τον τεχνικό που μου έφερε το εξοπλισμό αλλά έλειπα στην δουλειά όταν ήρθε.τον παρέλαβε η γυναίκα μου που δεν τα κατέχει αυτά τα πράγματα.και από το μαγαζί που έκανα την αίτηση είναι απλοί συνεργάτες και δεν ήξεραν τότε να μου πουν τίποτα παραπάνω. αύριο θα τους πάρω τηλ να μου πουν αν υπάρχει καμία λύση αλλιώς με βλέπω να ακυρώνω την φορητοτητα!!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ακριβώς τα ίδιο είμαι. σήμερα παρέλαβα τον εξοπλισμό της cyta και είδα οτι το τηλ πρέπει να συνδεθεί στο ρουτερ!!!

δηλαδή εμένα που το σπίτι έχει μπριζες τηλεφώνου σε δυο τρία δωμάτια εαν πάω και το συνδέσω σε μια άλλη μπριζα δεν θα λειτουργεί;;;;

έχω και συναγερμό στο σπίτι που έπαιρνε τηλ όταν χτυπούσε.τώρα πως θα δουλέψει;;;

 

Ρε παιδια 100 φορές έχει γραφτεί εδώ μέσα οτι με την voip για να έχεις τηλέφωνο σε όλο το σπίτι κάνεις μια απλή επιστροφή σήματος από το ρούτερ και όλο το σπίτι έχει τηλεφωνία.Επίσης ο συναγερμός θα λειτουργεί κανονικά.Αν δεν γνωρίζουμε ας μην γράφουμε ότι να ναι εδώ μέσα.

 

Με το voip και την τεχνική υποστήριξη έτσι και δεν παίζει το ίντερνετ πώς την παλεύετε ρε παίδες;

 

Είναι και πανννννάκριβη η χρέωση μέσω κινητού....:confused:

 

Αν δεν έχεις internet δεν σημαίνει οτι δεν θα έχεις και τηλεφωνία.Και αν χρειαστείς να καλέσεις από κινητό στην τεχνική υποστήριξη καλείς στο 21550013811 με αστική χρέωση.Για όλα υπάρχουν λύσεις.Μην τα τραγικοποιούμε όλα.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια 100 φορές έχει γραφτεί εδώ μέσα οτι με την voip για να έχεις τηλέφωνο σε όλο το σπίτι κάνεις μια απλή επιστροφή σήματος από το ρούτερ και όλο το σπίτι έχει τηλεφωνία.Επίσης ο συναγερμός θα λειτουργεί κανονικά.Αν δεν γνωρίζουμε ας μην γράφουμε ότι να ναι εδώ μέσα.

 

επειδή δεν γνωρίζουμε ρωτάμε εδώ πέρα.δεν γράψαμε οτι να είναι. ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου.θα το κάνω μόλις γίνει η ενεργοποίηση:D.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις internet δεν σημαίνει οτι δεν θα έχεις και τηλεφωνία.Και αν χρειαστείς να καλέσεις από κινητό στην τεχνική υποστήριξη καλείς στο 21550013811 με αστική χρέωση.Για όλα υπάρχουν λύσεις.Μην τα τραγικοποιούμε όλα.

 

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω απο τις απορίες εδώ μέσα είναι πως οι συνεργάτες της CYTA δεν κάνουν τίποτα άλλο από το να βγάζουν φωτοτυπίες την ταυτότητα και το λογαριασμό (αν κάνουν έστω αυτό και δεν σου ζητάνε αντίγραφα να τους πας εσύ)

 

Ο περισσότερος κόσμος που κάνει αίτηση δεν γνωρίζει καν τα βασικά. Σε άλλες εταιρίες δεν παρατηρούνται τέτοια αστεία πράματα.

Αν πας σε άλλο πάροχο τουλάχιστον ο πωλητής σε ρωτάει π.χ αν λειτουργεί εξοπλισμός συναγερμού, φαξ κτλ

Εδώ οι συνδρομητές αιωρούνται ακόμα και όταν έχουν κάνει την αίτηση.

Εγώ αυτό βλέπω... Εσύ τραγικοποιείς τις καταστάσεις, και όχι αυτοί που έχουν απορίες επειδή κανείς δεν τους ενημερώνει :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...