Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ΜΕΤΑ το 14ήμερο;... Αναγκαστικά μένεις για 12μηνο, αλλιώς πληρώνεις το 70άρι για να διακόψεις;

ΕΠΙΣΗΣ, μου είπαν ΚΑΙ στον ΟΤΕ ΚΑΙ στη "Γουίντ" ΚΑΙ στην "Σίτα", ότι αυτό το 70άρι είναι ουσιαστικά το ποσό που κοστίζει το δωρεάν ρούτερ που σου δίνουν!!!!!! Καταρχάς, με 70 ευρώ... παίρνεις πια ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ! Τα ρούτερς (τα συγκεκριμένα που δίνουν, με τις συγκεκριμένες ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ), δεν κοστίζουν ΟΥΤΕ 30 ευρώ!

Στην περίπτωση όμως της "Σίτα" που ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΙΣΩ τον εξοπλισμός, ΠΟΙΟΣ ο λόγος να πληρώσεις ΚΑΙ το 70άρι;;;

Αν το πληρώνεις ("και καλά" τέλος διακοπής) να ΚΡΑΤΑΣ ΤΟΤΕ τον εξοπλισμό δικό σου.

 

Aν ζητήσεις να φύγεις μετά από 14 μέρες χρεώνεσαι τα τέλη 72ευρώ. Στην CYTA το modem είναι με χρησιδανεισμό(Αν ακυρώσεις τότε η εταιρία το ζητάει πίσω).Τα 72ευρώ είναι επειδή σπας το συμβόλαιο.Στην wind τα τέλη απενεργοποίησης είναι κλιμακωτά και ξεκινάνε από 146ευρώ νομίζω και όσο περισσότερο χρόνο είσαι τόσο πέφτουν και τα τέλη(Απατεωνιές της WIND που τα τελευταία χρόνια τις έχει καθιερώσει στις υπηρεσίες της για αυτό είναι σε αυτήν την θέση, τελευταία)Επίσης το ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ που έχει ΜΟΝΟ η CYTA είναι οτι έχει ΠΟΛΛΑ πακέτα σύμφωνα με τις πραγματικές σου ανάγκες και χρέωση ανά δευτερόλεπτο και όχι ανα λεπτό που έχουν κάποιες άλλες και τα αλλάζεις κάθε 3ΜΗΝΟ(Χωρίς να παρατείνεται η διάρκεια του συμβολαίου) αν θέλεις!

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν ζητήσεις να φύγεις μετά από 14 μέρες χρεώνεσαι τα τέλη 72ευρώ. Στην CYTA το modem είναι με χρησιδανεισμό(Αν ακυρώσεις τότε η εταιρία το ζητάει πίσω).Τα 72ευρώ είναι επειδή σπας το συμβόλαιο.Στην wind τα τέλη απενεργοποίησης είναι κλιμακωτά και ξεκινάνε από 146ευρώ νομίζω και όσο περισσότερο χρόνο είσαι τόσο πέφτουν και τα τέλη(Απατεωνιές της WIND που τα τελευταία χρόνια τις έχει καθιερώσει στις υπηρεσίες της για αυτό είναι σε αυτήν την θέση, τελευταία)Επίσης το ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ που έχει ΜΟΝΟ η CYTA είναι οτι έχει ΠΟΛΛΑ πακέτα σύμφωνα με τις πραγματικές σου ανάγκες και χρέωση ανά δευτερόλεπτο και όχι ανα λεπτό που έχουν κάποιες άλλες και τα αλλάζεις κάθε 3ΜΗΝΟ(Χωρίς να παρατείνεται η διάρκεια του συμβολαίου) αν θέλεις!

 

Δηλαδή, για παράδειγμα... αν κάνω 3'-5' καθημερινά σε αστικά νούμερα... και 1'-2' λεπτά σε κινητά καθημερινά... πόσο πάει με χρονοχρέωση το μήνα στην CYTA;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, για παράδειγμα... αν κάνω 3'-5' καθημερινά σε αστικά νούμερα... και 1'-2' λεπτά σε κινητά καθημερινά... πόσο πάει με χρονοχρέωση το μήνα στην CYTA;

(τιμές ανα λεπτό, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη χρέωση)

ΣΤΑΘΕΡΑ ΕΛΛΑΔΟΣ 0,029€

ΚΙΝΗΤΑ ΕΛΛΑΔΟΣ 0,170€

(απο το site της cyta)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

με πρόχειρους υπολογισμούς πάς κάπου στα 75 ευρώ το μήνα... ούπς....:X:X:X:blink::blink::blink:

 

Υποθέτω, στα... μαθηματικά ήσουν... μεταξετασταίος, έτσι; Δεν πιάνεις το κομπιουτεράκι σου να ξανακάνεις τις πράξεις;

 

Έχουμε και λέμε:

ΣΤΑΘΕΡΑ 3' την ημέρα... επί 30 ημέρες του μήνα = 90' ........... 90' Χ 0,029€ = 2,61€ !

ΚΙΝΗΤΑ 1' την ημέρα... επί 30 ημέρες του μήνα = 30' ............. 30' Χ 0,029€ = 5,10€ !

____________________________________________________________________________

ΣΥΝΟΛΟ................................................................................................. 7, 71€

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Έκανα λάθος το δεκαδικό! Κι εμένα πολλά μου φανήκανε! Σόρρυ!:O:O

 

Eμ...! Έβαλες ΛΑΘΟΣ την υποδιαστολή, στο τελικό νούμερο που έβγαλες.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω, στα... μαθηματικά ήσουν... μεταξετασταίος, έτσι; Δεν πιάνεις το κομπιουτεράκι σου να ξανακάνεις τις πράξεις;

 

Έχουμε και λέμε:

ΣΤΑΘΕΡΑ 3' την ημέρα... επί 30 ημέρες του μήνα = 90' ........... 90' Χ 0,029€ = 2,61€ !

ΚΙΝΗΤΑ 1' την ημέρα... επί 30 ημέρες του μήνα = 30' ............. 30' Χ 0,029€ = 5,10€ !

____________________________________________________________________________

ΣΥΝΟΛΟ................................................................................................. 7, 71€

 

Aν επιλέξεις πακέτα 200'σταθερά+20'κινητά=6ευρώ ή

200'σταθερά+40'κινητά=8ευρώ για να είσαι και πιο άνετος:happy:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αλλαγη του κωδικου στο Mycytα είναι αδυνατη η εισοδος στη σελιδα..

πρεπει να τους παρω τηλ, να στειλω μειλ ή να περιμενω τον λογαριασμο μηπως και αναφερει κατι σχετικο επανω?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αλλαγη του κωδικου στο Mycytα είναι αδυνατη η εισοδος στη σελιδα..

πρεπει να τους παρω τηλ, να στειλω μειλ ή να περιμενω τον λογαριασμο μηπως και αναφερει κατι σχετικο επανω?

 

Nα πάρεις το 13811 να σου κάνουν reset στους κωδικούς.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Aν επιλέξεις πακέτα 200'σταθερά+20'κινητά=6ευρώ ή

200'σταθερά+40'κινητά=8ευρώ για να είσαι και πιο άνετος:happy:

 

Σωστά. Αξίζει να μην έχεις άγχος. Απλά, με την χρονοχρέωση έχεις ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ πόσα τηλέφωνα κάνεις και τι πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Aν επιλέξεις πακέτα 200'σταθερά+20'κινητά=6ευρώ ή

:happy:

εγω αυτο εχω+8αρα ταχύτητα και είμαι πρόεδρας με 27 ευρώ το μήνα!:lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο εχω+8αρα ταχύτητα και είμαι πρόεδρας με 27 ευρώ το μήνα!:lol:

 

Aπό σύνδεση (αποσυνδέσεις;), ταχύτητα, είσαι οκ; Σε ποιά περιοχή είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Xθες μιλούσα με ένα φίλο μου, που το Μάιο πήγε Cyta, συγκεκριμένα συνδέθηκε 10 μέρες περίπου μετά από εμένα. Επέλεξε το πακέτο με τα 38€, δηλαδή το ενισχυμένο με τα 24MBps. Δεν του χρειάζονται όμως πάνω από 4MBps. Μπορεί να κατέβει στο 4άρι ή το 8άρι;
Link to comment
Share on other sites

Aπό σύνδεση (αποσυνδέσεις;), ταχύτητα, είσαι οκ; Σε ποιά περιοχή είσαι;

αποσυνδεσεις εχω κααααααμμια φορα αλλα ενταξει δεν ειναι σοβαρες και υπολογησιμες.

ταχυτητα εχω ονομαστικη 8αρα αλλα δεν ξεπερναει τα 6μιση (σταθερα ομως)

ευοσμο θεσσαλονικης!

 

Xθες μιλούσα με ένα φίλο μου, που το Μάιο πήγε Cyta, συγκεκριμένα συνδέθηκε 10 μέρες περίπου μετά από εμένα. Επέλεξε το πακέτο με τα 38€, δηλαδή το ενισχυμένο με τα 24MBps. Δεν του χρειάζονται όμως πάνω από 4MBps. Μπορεί να κατέβει στο 4άρι ή το 8άρι;

καθε 3 μηνες μπορεις να ανεβεις/κατεβεις πακετο.

πας σε ενα μαγαζι cyta ή σε ενα αντιπροσωπο και κανεις αιτηση με την ταυτοτητα σου.

 

(σορρυ για τα 2 συνεχομενα μνμ δεν ηξερα πως να κανω παραθεση 2σε1):X

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

καθε 3 μηνες μπορεις να ανεβεις/κατεβεις πακετο.

πας σε ενα μαγαζι cyta ή σε ενα αντιπροσωπο και κανεις αιτηση με την ταυτοτητα σου.

 

(σορρυ για τα 2 συνεχομενα μνμ δεν ηξερα πως να κανω παραθεση 2σε1):X

Μου είπαν ότι για να κατέβει πρέπει να περάσει ένα έτος, ή να συγχρονίζει κάτω από το 60% της ονομαστικής ταχύτητας. Κανένα πρόγραμμα να πειράξω το συγχρονισμό; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε βάλε κάνα φούρνο μικροκυμάτων στην πρίζα του τηλεφώνου για να κάνεις θόρυβο και να πέσει η ταχύτητα :)

 

καθε 3 μηνες μπορεις να ανεβεις/κατεβεις πακετο.

Αυτό ισχύει και προς τα κάτω; Εγώ ξέρω ότι έχεις δέσμευση για χρόνο και αν το κατεβάσεις ή το βγάλεις θέλει λεφτά.

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

ανεβαινουν οι κατεβαινουν τα πακετα ομιλιας.... τι ιντερνετ μονο ανεβαινει, αν κατεβει τρωει ποινη. ετψι ειναι σε ολεσ τισ εταιριες απλα η διαφοροποιηση στην συτα ειναι στο οτι μπορεις να αυξομειωνεις τον δωρεαν χρονο ομιλιας ανα τριμηνο αναλογα με τις αναγκες σου.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε βάλε κάνα φούρνο μικροκυμάτων στην πρίζα του τηλεφώνου για να κάνεις θόρυβο και να πέσει η ταχύτητα :)

Εννοείς στην πρίζα που είναι το router;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στην πρίζα που είναι το router;

Πες μου τωρα οτι σοβαρολογεις, πες μου οτι μου κανεις πλακα, γιατι πραγματι αν σοβαρολογεις, θα εχω ακουσει τα παντα σε αυτην τη ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω λίγο μια ερώτηση. Πριν λίγες ημέρες έκανα αίτηση στην Cyta για νέα σύνδεση. Σήμερα μου ήρθε ένα μήνυμα στο κινητό από την Cyta, αλλά δυστυχώς οι χαρακτήρες είναι σαν κινέζικα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να καταλάβω τι λέει. Έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό σε κανέναν άλλο; Θα πρέπει κάθε φορά να τηλεφωνώ στην τεχνική υποστήριξη για να μάθω τι ακριβώς λέει;
Link to comment
Share on other sites

η τους κωδικους σου δινουν ή σου λένε πως θα καθυστερησει η σύνδεση σου.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι οι κωδικοί γιατί είναι καινούργια σύνδεση και μου είπαν πως προς το τέλος του μήνα θα πραγματοποιηθεί η σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

εμενα ενα μηνα νωριτερα μου τους ειχαν στειλει...

και μετα 2 μερες ειχαν στειλει σμς πως θα ακθυστερησει η παραλαβη του δωρου μου-κατι ηχεια διναν- τα οποια τωρα που το σκεφτομαι ακομα δεν ηρθαν...να τους παρω τηλ ή δεν αξιζει τον κοπο?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...