Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φυσικα αφου αυτος ειναι ο διαχειριστης του δικτυου ασχετα αν χρειαζεται μονο να αλλαξει ενα κλωδιο για αυτη τη αλλαγη..:)

 

Σωστά. Ο ΟΤΕ διαχειρίζεται όλες τις φορητότητες άσχετα σε ποια εταιρία είσαι και που πας.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως τραγική ως ανύπαρκτη η εξυπηρέτηση από το 13877. Έχω ηχογραφημένα 45 λεπτά αναμονής σε δύο κλήσεις εντός της προηγούμενης εβδομάδας.
Link to comment
Share on other sites

Πάτα τους κι εσύ μια καταγγελία να δουν τα πρόστιμα να έρχονται και να ισιώνουν σιγά σιγά!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε καλά - καλά δύο μήνες στη Cyta και αρχίσανε τα λάθη στους λογαριασμούς. Και τώρα που το βλέπω καλύτερα, μάλλον έχει λάθος και ο πρώτος λογαριασμός.

 

Κλήσεις προς ΟΣΕ χρεώνονται; Αν ναι, δεν θα έπρεπε να βγάζει ηχογραφημένο μήνυμα ότι η χρέωση είναι τόση; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε καλά - καλά δύο μήνες στη Cyta και αρχίσανε τα λάθη στους λογαριασμούς. Και τώρα που το βλέπω καλύτερα, μάλλον έχει λάθος και ο πρώτος λογαριασμός.

 

Κλήσεις προς ΟΣΕ χρεώνονται; Αν ναι, δεν θα έπρεπε να βγάζει ηχογραφημένο μήνυμα ότι η χρέωση είναι τόση; :worry:

 

Αν δεν κανω λάθος η Cyta στα οικονομικα της πακετα, δεν δινει δωρεαν προς ολα τα σταθερα , αλλα μονο προς Cyta σταθερα.

Δωρεαν προς ολα τα σταθερα δινει στο μεγαλο πακετο της

 

http://www.cyta.gr/index.php?ID=2_play_home#anch0

 

Δες λιγο εδω.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Εχω το πακέτο με 4MBps Internet, απεριόριστα σταθερά ελλάδας και 80' κινητά με 25€. Απλά ενώ δεν μίλησα και τα 80' μου χρέωσε κάποια λεπτά και μου χρέωσε και κλήσεις προς τον ΟΣΕ (1110) που δεν γράφει πουθενά για τιμοκατάλογο.
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Εχω το πακέτο με 4MBps Internet, απεριόριστα σταθερά ελλάδας και 80' κινητά με 25€. Απλά ενώ δεν μίλησα και τα 80' μου χρέωσε κάποια λεπτά και μου χρέωσε και κλήσεις προς τον ΟΣΕ (1110) που δεν γράφει πουθενά για τιμοκατάλογο.

 

τα τετραψηφια δεν συμπεριλαμβανονται στα απεριοριστα.. ποσο σου χρεωσε; εμενα μου ειχε χρεωσει τα 3 λεπτα με 0,10€ μονο!:X

καλεσε τους για να το ελεξουν...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σημερα με ενημερωσαν οτι ο οτε μου εκανε την συνδεση και αφησα αιτημα για να επικοινωνησει ο τεχνικος μαζι μου για να κλεισουμε ραντεβου και να ολοκληρωσει την συνδεση και την εγκατασταση του εξοπλισμου. σε ποσες μερες να περιμενω τον τεχνικο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα τετραψηφια δεν συμπεριλαμβανονται στα απεριοριστα.. ποσο σου χρεωσε; εμενα μου ειχε χρεωσει τα 3 λεπτα με 0,10€ μονο!:X

καλεσε τους για να το ελεξουν...

Στο site του ΟΣΕ δεν αναγράφει τη χρέωση, ούτε υπάρχει ηχογραφημένο μήνυμα.

 

 

Edit: Τα είδα μόλις τώρα πιο αναλυτικά:

6.09 κλήση προς 801 χρέωση 0.15€

1.15 κλήση προς ΟΑΣΑ χρέωση 0.08€

5.11 κλήση προς Cosmote χρέωση 0.55€

3.11 κλήση προς ACS χρέωση 0.08€

3 κλήσεις ανεξαρτήτου διάρκειας προς ΟΣΕ χρέωση 0.08€

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Στο site του ΟΣΕ δεν αναγράφει τη χρέωση, ούτε υπάρχει ηχογραφημένο μήνυμα.

 

 

Edit: Τα είδα μόλις τώρα πιο αναλυτικά:

6.09 κλήση προς 801 χρέωση 0.15€

1.15 κλήση προς ΟΑΣΑ χρέωση 0.08€

5.11 κλήση προς Cosmote χρέωση 0.55€

3.11 κλήση προς ACS χρέωση 0.08€

3 κλήσεις ανεξαρτήτου διάρκειας προς ΟΣΕ χρέωση 0.08€

 

Αναφέρει όλες τις χρεώσεις εδώ. http://www.cyta.gr/index.php?ID=DcZ8qfxLQ2zUhz77

 

Και επιλέγεις Τιμοκατάλογος λοιπών κλήσεων. Ο ΟΣΕ έχει χρέωση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αιτηση στις 29.07

Παραλαβη εξοπλισμου 4.08

Μηνυμα οτι η γραμμη θα παραδοθει στη Cyta στις 22.08 και εντος τετραημερου θα ερθει τεχνικος για τη συνδεση.

Για να δουμε!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

οταν ερχεται ο λογαριασμος, ερχεται και αναλυση των κλησεων?

Ναι. Στο e-bill είναι με απόκρυψη των 3 τελευταίων ψηφίων. Στο φάκελο εμφανίζονται όλα τα ψηφία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στο e-bill είναι με απόκρυψη των 3 τελευταίων ψηφίων. Στο φάκελο εμφανίζονται όλα τα ψηφία.

 

σελιδα για το e bill?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

my.cyta.gr γράφεις το username και το password και έχει 4 καρτέλες. Κατάσταση αιτήματος, το οποίο δεν λειτουργεί σχεδόν ποτέ, ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, το οποίο για να δουλέψει με browser εκτός IE θέλει addon, safe internet, το οποίο για ενεργοποίηση πρέπει να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών στο 13877, και το ebill στο οποίο σου δείχνει αρχικά το υπόλοιπο που χρωστάς, μετά από 2-3 μέρες σου έχει και την ανάλυση των χρεώσεων. Κρατάει πλήρες ιστορικό για όλες τις οφειλές και αναγράφει και κωδικό ηλεκτρονικής πληρωμής, οπότε αν καθυστερήσει ο λογαριασμός να έρθει, μπορείς να τον πληρώσεις μέσω web banking ή σε κάποιο κατάστημα Cyta. Δυστυχώς οι περισσότεροι εξωτερικοί συνεργάτες δεν δέχονται πληρωμές. Αν θες να πληρώσεις μέσω EasyPay, μπορείς να το κάνεις μόνο αν έχεις λογαριασμό στην Πειραιώς ή πιστωτική δικιά τους.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

 

ΥΓ. Οι λογαριασμοί εκδίδονται κάθε μήνα, και όχι κάθε δίμηνο όπως σε κάποιες άλλες εταρείες και η ημερομηνία πληρωμής είναι η τελευταία εργάσιμη ημέρα του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν 24αρη ιντερνετ μπορουν να μας πουν με ποσο κατεβαζουν μεγιστο???? εαν ειναι ευχαριστημενοι κι αν υπαρχει σταθεροτητα στη γραμμη π.χ εαν μπορεις να βλεπεις βιντεακια στο youtube χωρις να σερνεται...
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν 24αρη ιντερνετ μπορουν να μας πουν με ποσο κατεβαζουν μεγιστο???? εαν ειναι ευχαριστημενοι κι αν υπαρχει σταθεροτητα στη γραμμη π.χ εαν μπορεις να βλεπεις βιντεακια στο youtube χωρις να σερνεται...

Με 4άρα κατεβάζω βλέπω βιντεάκια χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Με 4άρα κατεβάζω βλέπω βιντεάκια χωρίς πρόβλημα.

 

σε τι ποιοτητα; εγω με 8αρα και hd σε 1080 καμια φορα κολλαει.. :rolleyes:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και λογικά τα κατεβάζεις ένα ένα και δε κάνεις και τίποτε αλλό (και δε σου κολλάνε). Αν κάνεις παράλληλα μπόλικα πράγματα, τα 4 μου φαίνονται λίγα.
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο μερικους μηνες που την εχω βαλει,να γραψω και γω τις εντυπωσεις μου..

Ολα παρα πολυ καλα..εχω βαλει την 8αρα και κατεβαζω μεχρι και με 800 kb/s πραγμα που αν δεν κανω λαθος σημαινει οτι αξιοποιουνται και τα 8 mbps.

Απο browsing και λοιπα ολα κομπλε..επισης το wifi ισχυροτατο.

Μεχρι και βιντεακια 720p μπορω να δω απο τον υπολογιστη στο playstation 3 μεσω wifi απροβληματιστα!

Καμια φορα σκαλωνει το wifi οταν υπερθεμανθει το ρουτερ (λογω και της ζεστης βαραει τρελες θερμοκρασιες) αλλα με ενα restart ειμαι οκ.

Κανενα disconnect μεχρι στιγμης!

Γενικα,η μονη μου διαφορα με την netone που ειχα 24αρα,ειναι οτι τοτε η ταχυτητα στο downloading εφτανε μεχρι 1.1/1.2 mb/s. Μικρο το κακο..

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικα,η μονη μου διαφορα με την netone που ειχα 24αρα,ειναι οτι τοτε η ταχυτητα στο downloading εφτανε μεχρι 1.1/1.2 mb/s. Μικρο το κακο..

 

Δηλαδή θες να πεις ότι έχει αντάξια εξυπηρέτηση; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να πεις ότι έχει αντάξια εξυπηρέτηση; :blink:

 

Οχι οχι..για την εξυπηρετηση εχω αναφερθει εκτενως σε προηγουμενα ποστ μου..

Ειναι η χειροτερη που εχω συναντησει ποτε και μακαρι να μην τυχει να χρειαστω παλι..

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν μπορείς να τη συγκρίνεις με τη NetOne. 1000 φορές να έχω σοβαρή εξυπηρέτηση και να υστερώ σε ταχύτητα και pings παρά καλύτερες ταχύτητες και pings και να μην μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον. Γιατί όταν θα έχεις πρόβλημα, δεν θα λυθεί ΠΟΤΕ.

 

Ηδη σκέφτομαι πού θα πάω, όταν θα πέσει για πάνω από 1 μέρα το τηλέφωνο και το internet...

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν μπορείς να τη συγκρίνεις με τη NetOne. 1000 φορές να έχω σοβαρή εξυπηρέτηση και να υστερώ σε ταχύτητα και pings παρά καλύτερες ταχύτητες και pings και να μην μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον. Γιατί όταν θα έχεις πρόβλημα, δεν θα λυθεί ΠΟΤΕ.

 

Ηδη σκέφτομαι πού θα πάω, όταν θα πέσει για πάνω από 1 μέρα το τηλέφωνο και το internet...

 

Μα συγκρινω τις ταχυτητες αυτη τη στιγμη.

Οχι την συτα γενικα σε αντιθεση με την νετοουαν.

Ειπαμε.στις ταχυτητες παει πολυ καλα ενω στην εξυπηρετηση χαλια.παρολα αυτα ευελπιστω οσο περναει ο καιρος να γινονται καλυτερα τα πραγματα.

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...