Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι παιδες μου το ξερω οτι αυτα εχει.μου το πε και η τηλεφωνητρια που πηρα να ρωτησω τα διαδικαστικα.

Απλα κανοντας ενα googlarisma για τα pings της συτα,μου βγαλε ενα αποτελεσμα απο δω και ενα απο το adsl.αλλα μου ναι λιγο δυσκολο αυτη τη στιγμη να εντοπισω τα ποστς λογω tapatalk.και καποια παιδια αναφερθηκαν σε 12αρα..ισως να καταλαβα και λαθος..

Δεν ξερω για την ταχυτητα ακομα..ειναι δυσκολη η αποφαση..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Ξεκίνα από 4άρα και μετά πάρε τηλ την τεχνική υποστήριξη και ρώτα τι ταχύτητες σηκώνει η γραμμή σου.Με 2 ευρώ χρέωση αλλάζεις ταχύτητα σε 2 εργάσιμες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
παιδια αλλαξα το ρουτερ μου γιατι καηκε απο κεραυνο τους περνω εχθες και τους ζηταω να μου περασουν τις ρυθμισεις τηλεφωνιας αλλα τους εδωσα καταλαθος την WAN MAC Address αντι για την LAN MAC Address που ηθελαν πηρα ομως αμεσως και τους ειπα οτι εκανα λαθος δινοτας τους την LAN MAC Address σημερα ανακαλυπτω οτι μου περασει τηλεφωνο ενος αλλου με αποτελεσμα να με περνουν τηλεφωνο ατομα και να ζητανε τον κατοχο αυτου του αριθμου και εγω να τους λεω οτι κανουν λαθος πηρα στην cyra στις 11:00 αλλα ακομα περιμενω αν ειναι δυνατον τι ερασιτεχνισμος
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Mα καλά κάνανε assign άλλο τηλέφωνο κι ακόμα δεν τους έχει κράξει κι ο κάτοχος του τηλεφώνουν αυτού. Κι έχει περάσει και μια μέρα σχεδόν? :blink:
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

ανακαλυπτω οτι μου περασει τηλεφωνο ενος αλλου με αποτελεσμα να με περνουν τηλεφωνο ατομα και να ζητανε τον κατοχο αυτου του αριθμου και εγω να τους λεω οτι κανουν λαθος πηρα στην cyra στις 11:00 αλλα ακομα περιμενω αν ειναι δυνατον τι ερασιτεχνισμος

 

καλά..αυτό πρώτη φορά το ακούω:shock:.....επαγγελματισμός στο full...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι να ενεργοποιηθω στις 8 ιουνη. Θελει να περασω τπτ κωδικους στο ρουτερ; Γιατι στις οδηγιες λεει οτι θελει ενω μου ηρθε sms και λεει οτι δεν θελει... Τι ισχυει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι να ενεργοποιηθω στις 8 ιουνη. Θελει να περασω τπτ κωδικους στο ρουτερ; Γιατι στις οδηγιες λεει οτι θελει ενω μου ηρθε sms και λεει οτι δεν θελει... Τι ισχυει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Eμενα μου ειχαν πει οτι θα μου στειλουν ενα μηνυμα με τους κωδικους κ οτι απλα θα χρειαστει να κανω reset το ρουτερ.εγω ειμαι απο netone βεβαια.οποτε δεν θα αλλαξω εξοπλισμο..

Και τωρα που ειπα για την netone,εκλεισε η εταιρια κ γω εκανα χθες την αιτηση για συτα..οποτε θα περιμενω 10 μερες τωρα χωρις ιντερνετ.τους παρακαλεσα βεβαια να κανουν γρηγορα!

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι να ενεργοποιηθω στις 8 ιουνη. Θελει να περασω τπτ κωδικους στο ρουτερ; Γιατι στις οδηγιες λεει οτι θελει ενω μου ηρθε sms και λεει οτι δεν θελει... Τι ισχυει;

 

 

Απλά θα το συνδέσεις και θα περιμένεις 3 λεπτά να συγχρονίσει.Τίποτε άλλο.Μετά θα έχεις υπηρεσίες από την cyta.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

πηρα στην cyra στις 11:00 αλλα ακομα περιμενω αν ειναι δυνατον τι ερασιτεχνισμος

Άρχισαν να μη προλαβαίνουν κι αυτοί. Κρίμα. Έχουν κάποιο συγκεκριμένο όριο μέσα στο οποίο θα πρέπει να σε έχουν πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από 4άρα και μετά πάρε τηλ την τεχνική υποστήριξη και ρώτα τι ταχύτητες σηκώνει η γραμμή σου.Με 2 ευρώ χρέωση αλλάζεις ταχύτητα σε 2 εργάσιμες.

 

Φίλε και εγώ το ίδιο έκανα είχα 4 και πήγα σε 8 αλλά μην νομίζεις οτι είδα διαφορα στην ταχύτητα αυτοι σου λένε οτι τα πιάνεις για να αλλάξεις αλλα δεν τα παινεις ! Αυτο το λέω απο προσωπική εμπειρία τωρα σε άλλους δεν ξέρω τι γίνεται !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ το ίδιο έκανα είχα 4 και πήγα σε 8 αλλά μην νομίζεις οτι είδα διαφορα στην ταχύτητα αυτοι σου λένε οτι τα πιάνεις για να αλλάξεις αλλα δεν τα παινεις ! Αυτο το λέω απο προσωπική εμπειρία τωρα σε άλλους δεν ξέρω τι γίνεται !

 

Δεν νομίζω.Φίλος μου που κάλεσε του είπαν οτι θα πιάνει κοντά στα 6,5 και του είπαν δεν θα δει καμία διαφορά στην πράξη.Διαφορά θα δεις κατά την γνώμη μου αν πας από 4 στα 14πχ.(Δεν υπάρχει τετοιο πακέτο)

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.Φίλος μου που κάλεσε του είπαν οτι θα πιάνει κοντά στα 6,5 και του είπαν δεν θα δει καμία διαφορά στην πράξη.Διαφορά θα δεις κατά την γνώμη μου αν πας από 4 στα 14πχ.(Δεν υπάρχει τετοιο πακέτο)

 

Δηλαδή άμα τους πάρω τηλέφωνο θα μου πουν την ακριβής ταχύτητα που πιάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άμα τους πάρω τηλέφωνο θα μου πουν την ακριβής ταχύτητα που πιάνω ?

 

Ναι θα σου πουν οτι η γραμμή σου σηκώνει μέχρι Χ ταχύτητα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα σου πουν οτι η γραμμή σου σηκώνει μέχρι Χ ταχύτητα.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μετρήσω την ταχύτητα μου μέσω ιντερνετ ?

Αυτά τα τέστ που κυκλοφορούν είναι αξιόπιστα ?

Σαν αυτο : http://www.computercare.gr/speedtest/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μετρήσω την ταχύτητα μου μέσω ιντερνετ ?

Αυτά τα τέστ που κυκλοφορούν είναι αξιόπιστα ?

Σαν αυτο : http://www.computercare.gr/speedtest/

 

Εγω φιλε μου δεν τα πιστευω αυτα τα τεστακια...ο καλυτερος τροπος ειναι να μπεις στο interface του router σου για να δεις ολες τις πληροφοριες!

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου δεν τα πιστευω αυτα τα τεστακια...ο καλυτερος τροπος ειναι να μπεις στο interface του router σου για να δεις ολες τις πληροφοριες!

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

Ευχαριστώ πολύ ! Εκεί θα δώ την πραγματική ταχύτητα ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ! Εκεί θα δώ την πραγματική ταχύτητα ?

 

Θαρρω πως ναι..αν γουγλαρεις θα βρεις τι ακριβως γραφεις για να μπεις στο ρουτερ σου.

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ! Εκεί θα δώ την πραγματική ταχύτητα ?

 

αυτή είναι η ταχύτητα που κλειδώνεις, την "πραγματική" θα την δεις κατεβάζοντας μεγάλα αρχεία από το ίντερνετ, κυρίως ftp και torrent, πχ μια διανομή linux, ή κανένα quicktime από την Apple, τα torrent δεν είναι τόσο αξιόπιστα αλλά αν δεις ένα νούμερο δεν θα είναι ψέμα, απλώς δεν μπορείς να ξέρεις το όριό του από πριν!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Θαρρω πως ναι..αν γουγλαρεις θα βρεις τι ακριβως γραφεις για να μπεις στο ρουτερ σου.

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

αυτή είναι η ταχύτητα που κλειδώνεις, την "πραγματική" θα την δεις κατεβάζοντας μεγάλα αρχεία από το ίντερνετ, κυρίως ftp και torrent, πχ μια διανομή linux, ή κανένα quicktime από την Apple, τα torrent δεν είναι τόσο αξιόπιστα αλλά αν δεις ένα νούμερο δεν θα είναι ψέμα, απλώς δεν μπορείς να ξέρεις το όριό του από πριν!

 

Μπήκα μέσα στο ρουτερ απο το ιντερνετ και μου λέει (Up/Down) [kbps/kbps]: 857 / 4.613

Αλλά εχθές που κατέβαζα ένα τορρεντ κατέβαζε περίπου με 250 !

Τι να πώ μάλλον πληρώνω 8 και έχω 4 !!:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε απο εδω να κατεβασεις το μεγαλο αρχειο

 

http://my.netone.gr/speedtest/

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλά να ρωτήσω κάτι;;;;

 

Το τηλεφωνικό τους κέντρο στην Κύπρο είναι;;;; Όσες φορές έχω τηλεφωνήσει πάντα πετυχαίνω κάποιον να μισο-μιλάει ελληνικά;;;

Προς θεού δεν έχω κάτι με τους Κύπριους. Ή το κέντρο είναι στην Κύπρο ή οι μισοί υπάλληλοι εδώ είναι Κύπριοι

 

 

Δοκιμασε απο εδω να κατεβασεις το μεγαλο αρχειο

 

http://my.netone.gr/speedtest/

 

Εγώ που κατέβασα το αρχείο των 100ΜΒ σε 3 λεπτά (590 ΚΒ/sec) δηλαδή πόσο κλειδώνει το router μου;;;

Δυστυχώς έχω χάσει τους κωδικούς και δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του thompson

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Καλά να ρωτήσω κάτι;;;;

 

Το τηλεφωνικό τους κέντρο στην Κύπρο είναι;;;; Όσες φορές έχω τηλεφωνήσει πάντα πετυχαίνω κάποιον να μισο-μιλάει ελληνικά;;;

Προς θεού δεν έχω κάτι με τους Κύπριους. Ή το κέντρο είναι στην Κύπρο ή οι μισοί υπάλληλοι εδώ είναι Κύπριοι

 

 

 

 

Εγώ που κατέβασα το αρχείο των 100ΜΒ σε 3 λεπτά (590 ΚΒ/sec) δηλαδή πόσο κλειδώνει το router μου;;;

Δυστυχώς έχω χάσει τους κωδικούς και δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του thompson

 

Εξυπηρετηση πελατω παντως εχουν στο Μαρουσι ...Δεν ξερω αν ειναι και το τηλεφωνικο κεντρο εκει αλλα μαλλον ειναι γιατι με υπαλληλο που μιλησα την βρηκα και στο κτιριο που πηγα μετα.

 

 

Κλειδωνει στα 6000 περιπου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...