Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά όταν το πρόβλημα ενός πελάτη εναλλακτικού είναι στην πλευρά του ΟΤΕ τότε οι καθυστερήσεις είναι πολύ μεγαλύτερρες απότι αν ησουν πελατης του ΟΤΕ.

 

Και τι ενδιαφέρει τον πελάτη ποιος ευθύνεται για το πρόβλημά του; Εγώ πχ έχω συμβόλαιο με τον Χ πάροχο, όχι με τον πΟΤΕ. Αρα απαιτώ, ο Χ πάροχος να λύσει το πρόβλημα μου άμεσα, όχι να μου λένε φταίει ο πΟΤΕ. Χέστηκα ποιος φταίει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα βρεθουν αλλοι τοσοι να μου πουνε οτι δεν εχουν κανενα προβλημα με την χολ..

 

Δε νομίζω πως θα γίνει αυτό. Γενικά η χολ περνάει μια αρκετά κακή περίοδο και δύσκολα θα βρεις χαρούμενους συνδρομητές. Όπως και να έχει, η καλύτερη επιλογή είναι να ρωτήσεις γείτονες (όχι γνωστούς γιατί από περιοχή σε περιοχή οι αλλαγές είναι μεγάλες).

Link to comment
Share on other sites

@ souvlaki

Και τι να κάνει ο Χ πάροχος να πάρει το δίκανο και να κυνηγάει τον ΟΤΕ αν αυτός παρακωλύει τις διαδικασίες με τακτικές αθέμιτου ανταγωνισμού?

 

@konstantinoslp

Με το μπούκωμα που έχει φάει η Χολ και το αναγκαστικό Traffic shaping που κάνει για να εξοικονομήσει bandwidth δε νομίζω να βρεις πολλούς να στη συστήσουν αυτές τις μέρες. Όπως λέει κι η σοριαννα όμως ρώτα κανα γείτονα... Αυτούς ξέρεις...αυτούς εμπιστεύεσαι!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

@dimp3 και @soriana μου ναι λιγο δυσκολο να βγω κ να ρωταω τους ξεμπαρκους στη γειτωνια μου..δηλαδη θα βγω στους δρομους και οποιον βρισκω θα τον ρωταω τι συνδεση εχει?και να πω οτι ηταν πχ φορθνετ που εχουν πολλοι,παει στο καλο...τωρα χολ η σιτα ποιον να βρω να ρωτησω?καταλαβαινετε ειναι λιγο πρακτικο το θεμα...:-P

 

Sent from my XPERIA X10 mini PRO using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

E εντάξει δεν είπαμε να πάρεις και ντουντούκα αλλά αμα τύχει να μιλήσεις με κάποιος που μένει στην ίδια πολυκατοικία ή στο δίπλα σπίτι, ρίξε την ερώτηση.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

E εντάξει δεν είπαμε να πάρεις και ντουντούκα αλλά αμα τύχει να μιλήσεις με κάποιος που μένει στην ίδια πολυκατοικία ή στο δίπλα σπίτι, ρίξε την ερώτηση.

 

 

Ναι κατι θα κανω..:)

αυτη τη χρονικη στιγμη λοιπον,σιτα ή χολ;

Περα απο περιοχες και λοιπα.

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ αυτή τη στιγμή θα έκανα οτιδήποτε άλλο εκτός απο HOL. Και με 10 ευρώ να μου πρόσφερε αυτά που θέλω δεν θα την εμπιστευόμουνα με τπτ και από προσωπική εμπειρία και από αυτά που ακούγονται τελευταία.

Μην ψαρώσεις από το 3μηνο δωρεάν γιατί η ενεργοποίηση κοστίζει 85 ευρώ οπότε το θεωρώ τεράστια κοροιδία. Τι ακριβώς χρειάζεσαι πες μας και πόσο είσαι διατεθιμένος να πληρώσεις?

Link to comment
Share on other sites

@ souvlaki

Και τι να κάνει ο Χ πάροχος να πάρει το δίκανο και να κυνηγάει τον ΟΤΕ αν αυτός παρακωλύει τις διαδικασίες με τακτικές αθέμιτου ανταγωνισμού?

 

Δεν με απασχολεί τι θα κάνει, ειλικρινά.

Αμα πας στην ταβέρνα και πάθεις δηλητηρίαση, όταν ζητήσεις τα ρέστα στον μαγαζάτορα και σου πει δεν φταίω εγώ, μου έδωσε χαλασμένες ντομάτες ο μπακάλης, τι θα του πεις;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ αυτή τη στιγμή θα έκανα οτιδήποτε άλλο εκτός απο HOL. Και με 10 ευρώ να μου πρόσφερε αυτά που θέλω δεν θα την εμπιστευόμουνα με τπτ και από προσωπική εμπειρία και από αυτά που ακούγονται τελευταία.

Μην ψαρώσεις από το 3μηνο δωρεάν γιατί η ενεργοποίηση κοστίζει 85 ευρώ οπότε το θεωρώ τεράστια κοροιδία. Τι ακριβώς χρειάζεσαι πες μας και πόσο είσαι διατεθιμένος να πληρώσεις?

 

Ελα φιλε μου..θελω να πληρωνω ο,τι και στην netone αλλα να χω τη σταθεροτητα που ειχα.ειχα αστικα, υπεραστικα και διεθνη δωρεαν.συνδεομαι συνεχεια με το wifi μου..και παιζω συνεχεια online με το ps3.ασυρματα εννοειται...στα 24 υποτειθεται ειμαι.νομιζω γυρω στα 10 πιανω.απλα θελω μια συνδεση χωρις disconnects,οσο αυτο ειναι δυνατο,και δεν θελω οτε.απλα πραματα! :p

η cyta χρησιμοποιει τις γραμμες την netone?

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί τι θα κάνει, ειλικρινά.

Αμα πας στην ταβέρνα και πάθεις δηλητηρίαση, όταν ζητήσεις τα ρέστα στον μαγαζάτορα και σου πει δεν φταίω εγώ, μου έδωσε χαλασμένες ντομάτες ο μπακάλης, τι θα του πεις;

 

Πραγματικά όμως ... τι να κάνει?

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε εσείς οι παλιοί στη Cyta, μετά το χρόνο σας κάνει έκπτωση η εταιρεία; Κάτι τέτοιο διάβασα...

 

Νομίζω αν έχεις απεριόριστα σταθερά στο προγραμμα σου σου κόβει 2 ευρώ. Αν δεν έχεις σου κάνει δώρο τα απεριόριστα προς cyta

Κάπως έτσι αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν έχεις απεριόριστα σταθερά στο προγραμμα σου σου κόβει 2 ευρώ. Αν δεν έχεις σου κάνει δώρο τα απεριόριστα προς cyta

Κάπως έτσι αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Κάτι τέτοιο είχα ακούσει κι εγώ. Ελπίζω βέβαια να μας δώσουν παράταση στα 80' για κινητά. :p

Το πρωί έστειλα και την αίτηση μέσω fax. Επειδή δεν τους βλέπω και πολύ οργανωμένους, την έστειλα και με ΕΛΤΑ.

Α ρε NetOne, σε μπελάδες μας έβαλες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για βοηθειστε λιγο τον αμπαλο!Ποσο κοστιζει η ενεργοποιηση στη συτα;εγω που εχω νετουαν,εχω κανα προνομοιο;τσαμπε εγκατασταση ισως;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ στο 13877 να σου εξηγήσουν τα προνόμια. Σίγουρα ξέρω ότι έχεις δωρεάν ενεργοποίηση, ο εξοπλισμός σου δεν αλλάζει και το πρώτο πάγιο δώρο και αν θες 2η γραμμή είναι μισή τιμή δηλαδή από 5-6 ευρώ περίπου
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό γίνεται σε όλες τις εταιρίες (Hol, Wind κτλ) χωρίς ιδιαίτερο κόπο...

Η διαφορά είναι η "επιρροή" που ασκεί κάθε εταιρία στον "δημόσιο" ΟΤΕ.

Ο ΟΤΕ δημιουργεί το 70% των προβλημάτων!

Αν ενεργοποιήθεις σε κάποιον εναλλακτικό και λειτουργήσεις μετά τα προβλήματα αντιμετωπίζονται σχεδόν όλα...

 

Το πρόβλημα ακόμα είναι στη διαδικασία φορητότητας και στη δημιουργία νέα βρόχου

 

Έχοντας εδώ και λίγες μέερες Cyta, νομίζω ότι είναι μακράν καλύτερη από τον Οργανισμό Ταλαιπωρίας Ελλήνων α.ε. (άνευ ελέους).

Χίλια δυο προβλήματα δημιουργεί ο οτε, δεν φτάνει που θέλει να έχει το μονοπώλιο για τις υπηρεσίες του, όλους εκεί μέσα τους κακοφαίνεται που ο κόσμος σωρρηδόν εγκαταλείπει τον οτε για καλύτερες εεταιρείες, με καλύτερη ποιότητα παρεχομένων υπηρεσιών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εδώ και λίγες μέερες Cyta, νομίζω ότι είναι μακράν καλύτερη από τον Οργανισμό Ταλαιπωρίας Ελλήνων α.ε. (άνευ ελέους).

Χίλια δυο προβλήματα δημιουργεί ο οτε, δεν φτάνει που θέλει να έχει το μονοπώλιο για τις υπηρεσίες του, όλους εκεί μέσα τους κακοφαίνεται που ο κόσμος σωρρηδόν εγκαταλείπει τον οτε για καλύτερες εεταιρείες, με καλύτερη ποιότητα παρεχομένων υπηρεσιών.

 

Εισαι ικανοποιημενος;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Πάρε τηλ στο 13877 να σου εξηγήσουν τα προνόμια. Σίγουρα ξέρω ότι έχεις δωρεάν ενεργοποίηση, ο εξοπλισμός σου δεν αλλάζει και το πρώτο πάγιο δώρο και αν θες 2η γραμμή είναι μισή τιμή δηλαδή από 5-6 ευρώ περίπου

 

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλτατε..αυτο θα κανω..αλλα για πες μου (ή οποιος αλλος ξερει) χρησιμοποιει τις γραμμες της netone?

σορρυ για το διπλο ποστ αλλα δεν εχει multiquote το tapatalk

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για βοηθειστε λιγο τον αμπαλο!Ποσο κοστιζει η ενεργοποιηση στη συτα;εγω που εχω νετουαν,εχω κανα προνομοιο;τσαμπε εγκατασταση ισως;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Πρέπει να τους πεις να σου στείλουν την αίτηση. Τόνισέ τους ότι είσαι από NetOne για να επωφεληθείς της προσφοράς.

 

Edit: Η Cyta, παρέτεινε επ' αόριστον την προσφορά για την Αττική.

Από Δευτέρα, η φορητότητα θα διαρκεί 3 ημέρες. Μήπως πρέπει να ακυρώσω και να ξανακάνω την αίτηση για πιο γρήγορα αποτελέσματα;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι με την cyta μπορεισ να εχεις μονο μια συσκευη τηλεφωνου και μονο εκει που ειναι κ το ρουτερ; (το σπιτι εχει μπριζα τηλεφωνου σε καθε δωματιο)
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τους πεις να σου στείλουν την αίτηση. Τόνισέ τους ότι είσαι από NetOne για να επωφεληθείς της προσφοράς.

 

Edit: Η Cyta, παρέτεινε επ' αόριστον την προσφορά για την Αττική.

Από Δευτέρα, η φορητότητα θα διαρκεί 3 ημέρες. Μήπως πρέπει να ακυρώσω και να ξανακάνω την αίτηση για πιο γρήγορα αποτελέσματα;

 

Δεν νομίζω να μείνεις χωρίς ίντερνετ μέχρι 31 Μαίου που τελειώνει η νετονε. Πότε έκανες την αίτηση? Καμιά βδομάδα πριν ενεργοποιηθείς θα σου στείλουν μήνυμα στο κντ για ακριβή ημερομηνία.

 

 

Εισαι ικανοποιημενος;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλτατε..αυτο θα κανω..αλλα για πες μου (ή οποιος αλλος ξερει) χρησιμοποιει τις γραμμες της netone?

σορρυ για το διπλο ποστ αλλα δεν εχει multiquote το tapatalk

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Όχι φίλε μου απλά χρησιμοποιεί voip όπως και η netone και απλά είναι ποιο εύκολη η μετάβασή σου στη cyta από ότι στις υπόλοιπες εταιρείες αφού δεν χρειάζεται αλλαγή εξοπλισμού. Φυσικά αν μελλοντικά ο εξολισμός σου χαλάσει τότε θα στον αλλάξουν

Edited by ilkou
Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι με την cyta μπορεισ να εχεις μονο μια συσκευη τηλεφωνου και μονο εκει που ειναι κ το ρουτερ; (το σπιτι εχει μπριζα τηλεφωνου σε καθε δωματιο)

 

Εν μερει ισχυει οπως και στην netone εκτος και κανεις οτι εγω.Να τραβηξεια καλωδιο απο το router στην κεντρικη πριζα του σπιτιου οποτε εχεις παντου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

αυτο ακριβως ηθελα..δηλαδη να μην πειραχτει τπτ απο αυτα που εχω ως τωρα και να γινει «ηρεμα» η μεταβαση απο τη μια εταιρια στην αλλη..τωρα αν συνδεση της ειναι γτπ,δεν μπορω να κανω κατι...:/

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας πάντως για τις εντυπώσεις σου όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι τι παίζει με τη Cyta
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας πάντως για τις εντυπώσεις σου όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι τι παίζει με τη Cyta

 

πηρα τηλεφωνο σημερα..και τους ειπα οτι ειμαι απο νετουαν και λοιπα..και μου ειπαν οτι δεν πειραζουν απολυτως τιποτα απο τον εξοπλισμο (αν χαλασει απλα τον αντικαθιστουν) ουτε αρι8μο αλλαζεις.τους ειπα για το προγραμμα με τα απεριοριστα σταθερα και υπεραστικα και 24 mbps ιντερνετ.και η τιμη βγαινει στα 32 ευρω το μηνα.αν θελω 8αρα συνδεση παει στα 28 ευρω.η αληθεια ειναι οτι ειμαι στο οριο...γυρω στα 9-10 πιανωτωρα..τι να κανω?μικρη η διαφορα αλλα δεν ξερω...

επισης ειναι δωρεαν το πρωτο παγιο.δωρεαν η μεταφορα στο δικτυο της cyta και δωρεαν μια ωρα και κατι προς κινητα καθε μερικους μηνες..δεν το θυμαμαι ακριβως αυτο γιατι δεν με ενδιεφερε...

Edited by konstantinoslp
πηρα τηλ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...