Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα δεν πήγαμε στη Cyta και μ' έχει απογοητεύσει. Καμία σχέση με τη NetOne. Τους έχω πάρει 3 φορές τηλέφωνο και μου είπαν θα με πάρουν πίσω αλλά τίποτα...Στη NetOne σε 3' θα είχε λυθεί το όποιο πρόβλημα.

 

Φίλε konstantinoslp, θα σου πρότεινα να βάλεις την 4άρα ή την 8άρα. Εγώ συγχρονίζω στα 10 και επέλεξα την 4άρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και κάπου αλλού διάβασα ότι έχουν αρχίσει καθυστερήσεις στο τηλ. κέντρο. τι εννοείς ότι έχεις 4άρα και συγχρονίζεις στα 10?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν πήγαμε στη Cyta και μ' έχει απογοητεύσει. Καμία σχέση με τη NetOne. Τους έχω πάρει 3 φορές τηλέφωνο και μου είπαν θα με πάρουν πίσω αλλά τίποτα...Στη NetOne σε 3' θα είχε λυθεί το όποιο πρόβλημα.

 

Φίλε konstantinoslp, θα σου πρότεινα να βάλεις την 4άρα ή την 8άρα. Εγώ συγχρονίζω στα 10 και επέλεξα την 4άρα.

 

 

Για πες γιατι αποφασισα να βαλω 8αρα καθως πιανω γυρω στο 9μιση..

αλλα με 8αρα θα πιανω το πολυ 8..ενω με την 10 ισως να πιανω ενα 10αρακι..μικρη η διαφορα στην τιμη..απο την αλλη αν ειναι να βαλω 8 και να πιανω 6 ειναι βλακεια..

Δεν κατεβαζω πολυ..καμια ταινια αρεα και που και κανα τραγουδακι..αλλα δεν θα χει επιπτωση στο online gaming;παιζω πολυ ps3 ασυρματα και χρησιμοποιω και λαπτοπ περα απο το desktop..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πες γιατι αποφασισα να βαλω 8αρα καθως πιανω γυρω στο 9μιση..

αλλα με 8αρα θα πιανω το πολυ 8..ενω με την 10 ισως να πιανω ενα 10αρακι..μικρη η διαφορα στην τιμη..απο την αλλη αν ειναι να βαλω 8 και να πιανω 6 ειναι βλακεια..

Δεν κατεβαζω πολυ..καμια ταινια αρεα και που και κανα τραγουδακι..αλλα δεν θα χει επιπτωση στο online gaming;παιζω πολυ ps3 ασυρματα και χρησιμοποιω και λαπτοπ περα απο το desktop..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

αμα κατεβαζεις ταινια εννοειται θα σερνεται αμα δεν εχεις περιορισμο... εμενα με 9-10 σερνεται εντελως οταν κατεβαζω στο φουλ (λογικο:p)

 

το ps3 δεν θελω κανα ιδιαιτερο bandwidth το μονο θεμα μου οταν παιζω ονλαιν ειναι στο προ αμα δεν εχουν οι αλλοι καλη γραμμη (πχ σχεδον ολοι οι ισπανοι:mad:) λαγκαρει τρελα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για πες γιατι αποφασισα να βαλω 8αρα καθως πιανω γυρω στο 9μιση..

αλλα με 8αρα θα πιανω το πολυ 8..ενω με την 10 ισως να πιανω ενα 10αρακι..μικρη η διαφορα στην τιμη..απο την αλλη αν ειναι να βαλω 8 και να πιανω 6 ειναι βλακεια..

Δεν κατεβαζω πολυ..καμια ταινια αρεα και που και κανα τραγουδακι..αλλα δεν θα χει επιπτωση στο online gaming;παιζω πολυ ps3 ασυρματα και χρησιμοποιω και λαπτοπ περα απο το desktop..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Μπορείς να βάλεις 4 να δεις πως πάει και μετά από 3 μήνες μπορείς να αλλάξεις το πρόγραμμά σου. Ξεκίνα με 4 καλύτερα.

Γενικά πάντως είναι βλακεία να πληρώνεις 24 και να ποιάνεις 9-10 και το λέω αυτό για όλες τις εταιρείες.

Επίσης αν ποιάνεις κάτω από το 40% της ταχύτητάς σου τότε μπορείς να ζητήσεις να σε ρίξουν στο πιο κάτω πρόγραμμα χωρίς καμία χρέωση.

Αν δηλαδή κάνεις 24άρα και ποιάνεις κάτω από 10 mbps Μπορείς να τους πεις να σε ρίξουν στα 8

Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι οτι η τεσσαρα θαναι λιγη.

Θα παω 8αρα και βλεπουμε..αν μπορω να την αλλαξω τοτε δεν υπαρχει προβλημα..λογικα θα μου πει και ο τεχνικος μεχρι ποσο συγχρονιζω..γιατι αυτα τα τεστακια speedtest δεν τα εμπιστευομαι καθολου..

Νταξει το προ ειναι γτπ οσον αφορα στους σερβερς..αν βαλεις καπακι φιφα δεν θα δεις ουτε ενα λαγκ..

Εγω εχω βαλει killzone,fifa,hot pursuit και ολα παιζαν τελειως απροβληματιστα..το προ ετρωγε τρελα λαγκ ομως..αρα δεν πιστευω οτι ειναι θεμα της δικιας μου γραμμης..

η διαφορα παντως στην τιμη απο 8αρα σε 24αρα ειναι ενα 10ευρω το διμηνο..μικρο θα μου πεις..αλλα γιατι να το πληρωνεις απο την στιγμη που δεν θα πιασεις ποτε τοσο μεγαλες ταχυτητες..εμενα κυριως με νοιαζει το online gaming(εννοειται οταν παιζω δεν θα κατεβαζω/ανεβαζω τιποτα) και αν δω οτι με την 8αρα εχω προβλημα θα το γυρισω σε 24αρα

 

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι οτι η τεσσαρα θαναι λιγη.

Θα παω 8αρα και βλεπουμε..αν μπορω να την αλλαξω τοτε δεν υπαρχει προβλημα..λογικα θα μου πει και ο τεχνικος μεχρι ποσο συγχρονιζω..γιατι αυτα τα τεστακια speedtest δεν τα εμπιστευομαι καθολου..

Νταξει το προ ειναι γτπ οσον αφορα στους σερβερς..αν βαλεις καπακι φιφα δεν θα δεις ουτε ενα λαγκ..

Εγω εχω βαλει killzone,fifa,hot pursuit και ολα παιζαν τελειως απροβληματιστα..το προ ετρωγε τρελα λαγκ ομως..αρα δεν πιστευω οτι ειναι θεμα της δικιας μου γραμμης..

η διαφορα παντως στην τιμη απο 8αρα σε 24αρα ειναι ενα 10ευρω το διμηνο..μικρο θα μου πεις..αλλα γιατι να το πληρωνεις απο την στιγμη που δεν θα πιασεις ποτε τοσο μεγαλες ταχυτητες..εμενα κυριως με νοιαζει το online gaming(εννοειται οταν παιζω δεν θα κατεβαζω/ανεβαζω τιποτα) και αν δω οτι με την 8αρα εχω προβλημα θα το γυρισω σε 24αρα

 

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Ο τεχνικός έχει ένα μηχάνημα που το συνδέει με το ρούτερ σου και βλέπει μέχρι πόσο σηκώνει η γραμμή σου. Εμένα όταν το είχε μετρήσει μου είχε πει ότι αν είχα 24άρα θα κλέιδωνα κοντά στα 17. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι ο ΟΤΕ που είχα παλαιότερα με κλέιδωνε πιο ψηλά. Αν θυμάμαι καλά 19-20.

Προχθές που πλήρωσα τον λογαριασμό ρώτησα στο κατάστημα και μου είπαν ότι μετά από το 3μηνο μπορώ να κατεβάσω την ταχύτητα αν θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικός έχει ένα μηχάνημα που το συνδέει με το ρούτερ σου και βλέπει μέχρι πόσο σηκώνει η γραμμή σου. Εμένα όταν το είχε μετρήσει μου είχε πει ότι αν είχα 24άρα θα κλέιδωνα κοντά στα 17. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι ο ΟΤΕ που είχα παλαιότερα με κλέιδωνε πιο ψηλά. Αν θυμάμαι καλά 19-20.

Προχθές που πλήρωσα τον λογαριασμό ρώτησα στο κατάστημα και μου είπαν ότι μετά από το 3μηνο μπορώ να κατεβάσω την ταχύτητα αν θέλω.

 

 

Ναι αλλα ο τεχνικος οταν θαρθει θα χω στειλει ηδη την αιτηση για την ταχυτητα που θελω..αρα μετα αναγκαστικα πρεπει να περιμενω 3 μηνες;

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκέφτεται και ένας φίλος μου στο ελευθέριο - κορδελιό θεσσαλονίκης να βάλει... καλά θα κάνει?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τις απαιτήσεις του και το τι θέλει να κάνει με το internet. π.χ. αν θέλει να κατεβάζει νομίζω δεν είναι η καλύτερη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα αν είναι λίγο πιο advanced χρήστης η cyta δεν θα τον βολέψει μιας και έχει κλειδωμένο το ρουτεράκι. Δηλαδή δεν μπορεί να το πειράξει σε βασικές (για μένα) λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα αν είναι λίγο πιο advanced χρήστης η cyta δεν θα τον βολέψει μιας και έχει κλειδωμένο το ρουτεράκι. Δηλαδή δεν μπορεί να το πειράξει σε βασικές (για μένα) λειτουργίες.

Ολα ξεκλειδώνονται. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα αν είναι λίγο πιο advanced χρήστης η cyta δεν θα τον βολέψει μιας και έχει κλειδωμένο το ρουτεράκι. Δηλαδή δεν μπορεί να το πειράξει σε βασικές (για μένα) λειτουργίες.

 

Οπως;

Βεβαια αυτο φανταζομαι ισχυει για το ρουτερ που δινουν αυτοι..οχι αυτο που εχεις ηδη..ε;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό που λες ισχύει. Νομίζω πως ούτε με διαφορετικό router θα έπαιζε. Μήπως τελικά κόβει όλες αυτές τις υπηρεσίεςαπό το δίκτυό της? Αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ας μας πει. Ακόμα και έτσι είναι χαζομάρα να πρέπει να αγοράσεις άλλο ρουτεράκι για να κάνεις τη δουλειά σου.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως μπορείς να πειράξεις το router της CYTA. Αυτό που νομίζω ότι μπορείς να κάνεις είναι απλά να βάλεις άλλο router (το οποίο είναι και πιο εύκολο νομίζω). το πιο εύκολο βέβαια είναι απλά να μη πας σε CYTA αν θες να κάνεις κι άλλα πράγματα εκτός από browsing.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τις απαιτήσεις του και το τι θέλει να κάνει με το internet. π.χ. αν θέλει να κατεβάζει νομίζω δεν είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Γιατί; Έγώ μια χαρά κατεβάζω και ας έχω 4άρα. Αν θέλεις πιό γρήγορα βάζεις μια 24άρα και τελείωσες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η cyta δεν έχει μεγάλο εύρος διασύνδεσης με το εξωτερικό. Αυτό σημάινει πως στα 4 είναι ΟΚ αλλά αν πας στα 24 δεν θα δεις τα αποτελέσματα που θα έβλεπες σε κάποιον αλλο παροχο ειδικά για Downloading από το εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

διαβασα και στο τοπικ εδω αλλα και στο adsl νομιζω,οτι καποιοι κοιτανε για 12αρα.δεν το βλεπω πουθενα το πακετο αυτο βρε παιδια.4,8,24 δεν εχει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβασα και στο τοπικ εδω αλλα και στο adsl νομιζω,οτι καποιοι κοιτανε για 12αρα.δεν το βλεπω πουθενα το πακετο αυτο βρε παιδια.4,8,24 δεν εχει?

 

Δεν υπαρχει 12αρα.Που το ειδες εδω ή στο adslgr ?

 

http://www.cyta.gr/index.php?ID=2_play_home#anch1

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

12άρα δεν υπάρχει. Αν είναι να πας cyta καλύτερα βάλε 4 άρα και μετά από τους ελέγχους να δεις αν θα ανέβεις γιατί δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι θα τα πιάνεις. Τελευταία διαβάζω πολλά για το μπούκωμα που τρώει λόγο εισόδου στην Αττική (λίγο μικρό το bandwidth τους με το εξωτερικό για να μπεις σε αυτή την αγορά)
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδες μου το ξερω οτι αυτα εχει.μου το πε και η τηλεφωνητρια που πηρα να ρωτησω τα διαδικαστικα.

Απλα κανοντας ενα googlarisma για τα pings της συτα,μου βγαλε ενα αποτελεσμα απο δω και ενα απο το adsl.αλλα μου ναι λιγο δυσκολο αυτη τη στιγμη να εντοπισω τα ποστς λογω tapatalk.και καποια παιδια αναφερθηκαν σε 12αρα..ισως να καταλαβα και λαθος..

Δεν ξερω για την ταχυτητα ακομα..ειναι δυσκολη η αποφαση..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...