Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βλέπεις ότι δίπλα λέει χρέωση ανα δευτερόλεπτο και χωρίς ελάχιστη χρέωση?

Απλά σου λέει την χρέωση ανα λεπτό πόσο είναι σε περίπτωση που δεν έχεις βάλει κάποιο πακέτο

 

Σωστό. Δε το είχα δει! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάω με φίλους στα Χανιά και μου λένε ότι έχουν πολλά προβλήματα. Η πλάκα είναι ότι στο adslgr.com δεν ακούω κακά σχόλια...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλούσα με ένα φίλο στη βόρεια ελλάδα και μου λεγε ότι έχει προβλήματα αλλά κι εγώ το είδα αυτό που λες στο adslgr και νόμιζα ότι απλά ήταν άτυχος εκείνος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλούσα με ένα φίλο στη βόρεια ελλάδα και μου λεγε ότι έχει προβλήματα αλλά κι εγώ το είδα αυτό που λες στο adslgr και νόμιζα ότι απλά ήταν άτυχος εκείνος.

 

Είμαι από Καστοριά και μπορώ να πω με ασφάλεια πως η CYTA έχει το μονοπώλιο εδώ. Μοναδικό μελανό της σημείο, είναι η χρήση VOip, που σημαίνει οτι έτσι και γίνει διακοπή ρεύματος ή πάθει κάτι το μόντεμ, μένεις χωρις ιντερνετ/τηλέφωνο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Καστοριά και μπορώ να πω με ασφάλεια πως η CYTA έχει το μονοπώλιο εδώ. Μοναδικό μελανό της σημείο, είναι η χρήση VOip, που σημαίνει οτι έτσι και γίνει διακοπή ρεύματος ή πάθει κάτι το μόντεμ, μένεις χωρις ιντερνετ/τηλέφωνο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Για την περιπτωση διακοπης ρευματος , επειδη εχω κι εγω voip με netone που μας εγκαταλειπει , με ενα ups με 60 ευρω μια χαρα κραταει το router για ωρες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Με ένα ups κρατάει το μόντεμ πολλές ώρες ανοιχτό γιατί δεν έχει την τρελή κατανάλωση.

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Το φαξ δουλεύει με το voip?

 

Sent from my Blade

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

για να ενημερωσω για την δικη μυο αιτηση.

με ενημερωσε γνωστος εκ των εσω πως θα εκρεμμει μεχρι τελος καλοκαιριου καθως υπαρχει καποιο προβλημα στην περιοχη μου..

γκαντεμια!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Με ένα ups κρατάει το μόντεμ πολλές ώρες ανοιχτό γιατί δεν έχει την τρελή κατανάλωση.

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Το φαξ δουλεύει με το voip?

 

Sent from my Blade

 

Με netone κανενα προβλημα και με fax και με συναγερμο.Στην Cyta το δηλωσα οτι θα εχω για να κανουν τις ρυθμισεις απο οτι μου ειπαν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω με φίλους στα Χανιά και μου λένε ότι έχουν πολλά προβλήματα. Η πλάκα είναι ότι στο adslgr.com δεν ακούω κακά σχόλια...

Εγώ γιατί διαβάζω ότι έχει τα προβληματάκια της στο adslgr? και με youtube, και με την ενεργοποιήση και με τις ταχύτητες?

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί διαβάζω ότι έχει τα προβληματάκια της στο adslgr? και με youtube, και με την ενεργοποιήση και με τις ταχύτητες?

 

Για μπες στο φόρουμ της forthnet να δεις τι γίνεται.Θα χαζέψεις από τα προβλήματα που θα δεις. Καλά για το σύρσιμό της και την απαράδεκτη εξυπηρέτηση δεν το συζητώ.

Στη cyta αυτό που παρατηρώ είναι μεμονομένες περιπτώσεις που φυσικά δεν λείπουν από καμία εταιρεία.

Όσο για το youtube τα σαββατοκύριακα μένω σε σπίτι με forthnet στο κέντρο της Θεσσαλονίκης στην Αγίου δημητρίου(ποιο κεντρικά δεν γίνεται) και τρώει τρελό σύρσιμο. Άσε που τα qspeedtest μου βγάζουν 7-8 mbps.Ούτε το 40 της ονομαστικής ταχύτητας δεν πιάνω.

Αντιθέτως στο σπίτι μου Αμπελόκηποι θεσσαλονίκης έχω cyta με 8άρα γραμμή και τα qspeedtest μου βγάζουν 6.5 σταθερά. Όσο για τα pings στη cyta είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα από ότι στη forthnet και το πρόβλημα στο youtube λύνεται απλά με την απενεργοποίηση του ipv6

Link to comment
Share on other sites

Μπάινω κι εκεί και παρακολουθώ. Το σούρσιμο γενικά έχει στρώσει πολύ αφού πρόσφατα έγινε αναβαθμιση της σύνδεσης με το εξωτερικό. Για το youtube από τότε που ξεκίνησε το caching δεν έχω κολλήσει ποτε.

Βασικά όμως εδώ είμαστε στο τόπικ της Cyta και τον να αναδεικνύεις προβλήματα άλλων δεν είναι και το ιδανικό. Δεν είπε κανείς ότι η 4νετ είναι απροβλημάτιστη αλλά δενε ίναι το θέμα αυτό εδώ.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Για την περιπτωση διακοπης ρευματος , επειδη εχω κι εγω voip με netone που μας εγκαταλειπει , με ενα ups με 60 ευρω μια χαρα κραταει το router για ωρες.

 

Πλάτος 188.5 cm

 

φανταζομαι ειναι λαθος ε? :lol::lol::lol::lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πλάτος 188.5 cm

 

φανταζομαι ειναι λαθος ε? :lol::lol::lol::lol:

 

 

Εεεεεε λογικο ....Λες να εχει σχεδον 2 μετρα πλατος ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπάινω κι εκεί και παρακολουθώ. Το σούρσιμο γενικά έχει στρώσει πολύ αφού πρόσφατα έγινε αναβαθμιση της σύνδεσης με το εξωτερικό. Για το youtube από τότε που ξεκίνησε το caching δεν έχω κολλήσει ποτε.

Βασικά όμως εδώ είμαστε στο τόπικ της Cyta και τον να αναδεικνύεις προβλήματα άλλων δεν είναι και το ιδανικό. Δεν είπε κανείς ότι η 4νετ είναι απροβλημάτιστη αλλά δενε ίναι το θέμα αυτό εδώ.

 

Έχω εμπειρία αυτή τη στιγμή από τις 2 εταρείες οπότε θέλησα να δείξω τη διαφορά. Από ποια είμαι ευχαριστημένος και απο ποια δυσαρεστημένος.

Link to comment
Share on other sites

και μερικά σχόλια στους μελλοντικούς πελάτες!

είναι απαράδεκτη η αντιμετώπιση που είχα γιατί δείχνει ότι θέλουν να φάνε μέχρι και το τελευταίο € από τον πελάτη

στις 15/3/2010 έγινε η σύνδεσή μου στην cyta

στις 1/3/2011 ξενοίκιασα το σπίτι μου άρα δεν μου χρειαζόταν η σύνδεση (φοιτητής σε άλλη πόλη)

επικοινωνώ μαζί τους λοιπόν, και με ενημερώνουν ότι πριν τις 15/3 αν γίνει η διακοπή θα χρεωθώ με πρόστιμο 70€ και με προτρέπουν να κάνω αίτηση στις 10/3 ώστε να γίνει η διακοπή των υπηρεσιών μετά τις 15/3 όπως κι έκανα!

μαθαίνω λοιπόν ότι 16/3 έχουν διακοπεί οι υπηρεσίες αλλά μου έρχεται ολόκληρος ο λογαριασμός του Μαρτίου, και μάλιστα έρχεται και λογαριασμός στον Απρίλιο που με χρεώνει 4€ για υπηρεσίες τηλεφωνίας ενώ πολύ απλά έπρεπε να έχουν διακοπεί! άντε να πάει στον διάολο ο μήνας που έστω ότι ήμουν συνδεδεμένος στον βρόχο του ΟΤΕ, αλλά όχι να με χρεώνουν και υπηρεσίες που ποτέ δεν χρησιμοποίησα γιατί βγήκα εκτός προσφοράς και τους ζήτησα και διακοπή

μπορεί να φαίνονται παράλογα αυτά που λέω και να πει κανείς για 15€ το κάνεις θέμα, αλλά οι τύποι θέλουν να φάνε μέχρι και το τελευταίο ευρώ από τον πελάτη!

 

σε σχέση με την Forthnet που όταν είχα κάνει διακοπή, ήρθε πιστωτικός λογαριασμός και μου επέστρεψαν μισό πάγιο ή κάτι παραπάνω! πράγμα που εκτίμησα

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

και μερικά σχόλια στους μελλοντικούς πελάτες!

είναι απαράδεκτη η αντιμετώπιση που είχα γιατί δείχνει ότι θέλουν να φάνε μέχρι και το τελευταίο € από τον πελάτη

στις 15/3/2010 έγινε η σύνδεσή μου στην cyta

στις 1/3/2011 ξενοίκιασα το σπίτι μου άρα δεν μου χρειαζόταν η σύνδεση (φοιτητής σε άλλη πόλη)

επικοινωνώ μαζί τους λοιπόν, και με ενημερώνουν ότι πριν τις 15/3 αν γίνει η διακοπή θα χρεωθώ με πρόστιμο 70€ και με προτρέπουν να κάνω αίτηση στις 10/3 ώστε να γίνει η διακοπή των υπηρεσιών μετά τις 15/3 όπως κι έκανα!

μαθαίνω λοιπόν ότι 16/3 έχουν διακοπεί οι υπηρεσίες αλλά μου έρχεται ολόκληρος ο λογαριασμός του Μαρτίου, και μάλιστα έρχεται και λογαριασμός στον Απρίλιο που με χρεώνει 4€ για υπηρεσίες τηλεφωνίας ενώ πολύ απλά έπρεπε να έχουν διακοπεί! άντε να πάει στον διάολο ο μήνας που έστω ότι ήμουν συνδεδεμένος στον βρόχο του ΟΤΕ, αλλά όχι να με χρεώνουν και υπηρεσίες που ποτέ δεν χρησιμοποίησα γιατί βγήκα εκτός προσφοράς και τους ζήτησα και διακοπή

μπορεί να φαίνονται παράλογα αυτά που λέω και να πει κανείς για 15€ το κάνεις θέμα, αλλά οι τύποι θέλουν να φάνε μέχρι και το τελευταίο ευρώ από τον πελάτη!

 

σε σχέση με την Forthnet που όταν είχα κάνει διακοπή, ήρθε πιστωτικός λογαριασμός και μου επέστρεψαν μισό πάγιο ή κάτι παραπάνω! πράγμα που εκτίμησα

 

Αν μπείς στο adslgr ποθ έγραψες το παραπάνω post θα δεις ότι συνδρομητές που έμειναν για μέρες χωρίς υπηρεσία του έγινε έκπτωση στον επόμενο λογαριασμό. Δεν νομίζω ότι θα έκανε κάτι τέτοιο μια εταιρεία που θέλει να μας φάει και το τελευταίο ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι αναμεσα σε cyta και hol τι να κανω ρε παιδια;

Α ρε netone γοατι μας το κανεις αυτο;4 χρονια χωρις descomnect..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπείς στο adslgr ποθ έγραψες το παραπάνω post θα δεις ότι συνδρομητές που έμειναν για μέρες χωρίς υπηρεσία του έγινε έκπτωση στον επόμενο λογαριασμό. Δεν νομίζω ότι θα έκανε κάτι τέτοιο μια εταιρεία που θέλει να μας φάει και το τελευταίο ευρώ.

 

Φίλε αυτό γίνεται σε όλες τις εταιρίες (Hol, Wind κτλ) χωρίς ιδιαίτερο κόπο...

Η διαφορά είναι η "επιρροή" που ασκεί κάθε εταιρία στον "δημόσιο" ΟΤΕ.

Ο ΟΤΕ δημιουργεί το 70% των προβλημάτων!

Αν ενεργοποιήθεις σε κάποιον εναλλακτικό και λειτουργήσεις μετά τα προβλήματα αντιμετωπίζονται σχεδόν όλα...

 

Το πρόβλημα ακόμα είναι στη διαδικασία φορητότητας και στη δημιουργία νέα βρόχου

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι αναμεσα σε cyta και hol τι να κανω ρε παιδια;

Α ρε netone γοατι μας το κανεις αυτο;4 χρονια χωρις descomnect..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Γενικά στη HOL ακούγονται πολλά προβλήματα. Εγώ θα πάω Cyta...Α ρε NetOne...

Link to comment
Share on other sites

Α ρε NetOne...

 

Ψευτης να βγω αλλα ολο και πιο πολλοι θα το λεμε !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό γίνεται σε όλες τις εταιρίες (Hol, Wind κτλ) χωρίς ιδιαίτερο κόπο...

Η διαφορά είναι η "επιρροή" που ασκεί κάθε εταιρία στον "δημόσιο" ΟΤΕ.

Ο ΟΤΕ δημιουργεί το 70% των προβλημάτων!

Αν ενεργοποιήθεις σε κάποιον εναλλακτικό και λειτουργήσεις μετά τα προβλήματα αντιμετωπίζονται σχεδόν όλα...

 

Το πρόβλημα ακόμα είναι στη διαδικασία φορητότητας και στη δημιουργία νέα βρόχου

Γενικά όταν το πρόβλημα ενός πελάτη εναλλακτικού είναι στην πλευρά του ΟΤΕ τότε οι καθυστερήσεις είναι πολύ μεγαλύτερρες απότι αν ησουν πελατης του ΟΤΕ.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι αναμεσα σε cyta και hol τι να κανω ρε παιδια;

 

Θα πρότεινα CYTA γιατί έχω βάλει εγώ και 2 φίλοι μου και δεν έχουμε προς το παρόν κάποιο πρόβλημα, ούτε αποσυνδέσεις!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι αναμεσα σε cyta και hol τι να κανω ρε παιδια;

 

Θα πρότεινα CYTA γιατί έχω βάλει εγώ και 2 φίλοι μου και δεν έχουμε προς το παρόν κάποιο πρόβλημα, ούτε αποσυνδέσεις!!!

 

καλυτερα ακουλουθησε τους γνωστους σου . εγω με την χολ εχω αποσυνδεσεις ομως οχι πολυ συχνες αλλα ειναι σπαστικο εαν υπηρχε τροπος να παω στην σιτα θα πηγαινα αλλα δεν πιανει διστυχως . εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια για την σιτα για αυτο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα βρεθουν αλλοι τοσοι να μου πουνε οτι δεν εχουν κανενα προβλημα με την χολ..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα βρεθουν αλλοι τοσοι να μου πουνε οτι δεν εχουν κανενα προβλημα με την χολ..

 

Ρώτα άτομα που είναι κοντά στην περιοχή σου...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...