Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

coreplayer? Από που κι ως που...? Bγήκε επιτέλους?

Xμ ναι έχεις δίκιο μπερδεύτικα. Δεν έχει βγεί ακόμη.

Επίσης βγήκε καi η αναβάθμιση της εφαρμογής Nokia Image Exchange τόσο για 5th όσο και για 3rd edition συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα σου απαντησω για το 4

4) ναι υπαρχει "Animation SMS"

 

μπορεί κάποιος να μου δώσει λινκ για αυτήν την εφαρμογή γιατί δεν τη βρίσκω???:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!:)

 

Έχω εγκαταστήσει το Εορτολόγιο, στο Ν97 mini, και θέλω να φαίνονται οι καθημερινές γιορτές στην κατάσταση αναμονής, χωρίς να αναγκάζομαι να μπαίνω μέσα στο πρόγραμμα και να ψάχνω. Γίνεται;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!:)

 

Έχω εγκαταστήσει το Εορτολόγιο, στο Ν97 mini, και θέλω να φαίνονται οι καθημερινές γιορτές στην κατάσταση αναμονής, χωρίς να αναγκάζομαι να μπαίνω μέσα στο πρόγραμμα και να ψάχνω. Γίνεται;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:cool:

Δοκίμασε το τρόπο που αναφέρεται στο Εορτολόγιο για S60 που να δείχνει τα ονόματα...

 

μπορεί κάποιος να μου δώσει λινκ για αυτήν την εφαρμογή γιατί δεν τη βρίσκω???:happy:

Να σου υπενθυμίσω την παρακάτω ενημέρωση

 

Ενημέρωση:

Θα σας παρακαλέσουμε να μην προχωρείτε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση παράνομου περιεχομένου, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr. Οι δημοσιευμένοι σύνδεσμοι θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το νοκια 5800 ΕΜ. μετα τιην αναβαθμιση που εκανα δεν μπορω να εγκαταστησω ουτε να απεγκαταστησω κανενα application.

 

αν θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ!!!:D

προσπαθω εδω κ 1 εβδομαδα κ μου εχουν σπασει τα νευρα:wacko::angry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Κάνε format στην κάρτα μνήμης και στο τηλέφωνο και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Πως κάνω format στο κινητό, στην μαζική μνήμη και στη κάρτα μνήμης;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το νοκια 5800 ΕΜ. μετα τιην αναβαθμιση που εκανα δεν μπορω να εγκαταστησω ουτε να απεγκαταστησω κανενα application.

 

αν θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ!!!:D

προσπαθω εδω κ 1 εβδομαδα κ μου εχουν σπασει τα νευρα:wacko::angry:

δοκιμασε πρωτα να βγαλεις την καρτα μνημης και μετα να απεγκαταστησεις καποιο προγραμμα που ειναι εγκατεστημενο στη βασικη μνημη.μετα βαλε την καρτα μνημης παλι και δοκιμασε να εγκαταστησεις κατι.το προβλημα σου ειναι πολυ συνηθησμενο μετα τη νεα αναβαθμιση και σε ολα τα ξενα φορουμ αυτη τη λυση προτεινουν.παντα υπαρχουν λυσεις,ενα χρονο τωρα με το 5800,παρα πολλα προβληματα και ολα λυθηκαν χωρις φορματ.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες ειχα εγκαταστησει την εφαρμογη gravity tweets στο Ν97 την οποια και εσβησα αλλα δεν εχει φυγει το widget του απο την λιστα στην οποια επιλεγουμε το widget που θελουμε στην homescreen. Μηπως ξερει καποιος πως θα το σβησω και απο εκει?
Link to comment
Share on other sites

Smartphoneware Best CallCheater v1.05

 

Turn your smartphone into a device that can give you an alibi and save you from undesired phone calls. With this program you will be able to play different sounds during a phone conversation, i.e: sounds of street, traffic jam, building site, garden, airport etc.

 

http://img220.imageshack.us/img220/8594/callcheater603screen1cv8.jpg

 

[ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΕ SYMBIAN S60 V.5 ΑΨΟΓΑ, ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ]

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει εάν υπάρχει έκδοση του ventrilo συμβατή με το n97?Ή κάποια εφαρμογή που να συνδέεται στους server του vent απ' το κντ?
Link to comment
Share on other sites

Smartphoneware Best CallCheater v1.05

 

Turn your smartphone into a device that can give you an alibi and save you from undesired phone calls. With this program you will be able to play different sounds during a phone conversation, i.e: sounds of street, traffic jam, building site, garden, airport etc.

 

http://img220.imageshack.us/img220/8594/callcheater603screen1cv8.jpg

 

[ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΕ SYMBIAN S60 V.5 ΑΨΟΓΑ, ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ]

 

Δεν μπορω να το βρω πουθενα:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το βρω πουθενα:(

 

Καλημερα. Ψαξε το σε κατηγοριες για Symbian S60 v.3 και οχι v.5. Δεν εχει βγει για την 5 αλλα το αρχειο της v.3 παιζει πολυ καλα και στην 5, δοκιμασμενο...:)

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Nokia Custom Dictionary – Managing your S60 custom dictionary

* http://dailymobile.se/2010/02/01/nokia-custom-dictionary-managing-your-s60-custom-dictionary/

* http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-custom-dictionary

 

With this application, you can:

  • View all the words in your custom dictionary
  • Add new words to it
  • Edit and Delete existing words
  • Export the dictionary as xml file
  • Import words from an xml file
  • Scan text files to import all the words
  • Transfer your dictionary to another phone

Compatibility and system requirements

The application is fully functional on Nokia E71, Nokia E63, Nokia 5800 XPressMusic, and Nokia X6.

 

There might be some minor issues on Nokia N97, Nokia N97 mini, Nokia E72, Nokia E75, Nokia E55, and Nokia E52.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Nokia Custom Dictionary – Managing your S60 custom dictionary

 

Πολύ δυνατό. Συγχαρητήρια. Παίζει άψογα σε 5800. Επιτέλους!!!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τα nokia beta labs για οσους εχουν 5800 απλως θα μπορεις να κανεις edit σε λεξεις ηδη αποθηκευμενες και οχι να αποθηκευεις καινουριεςμονο στα πιο νεα κινητα θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.μαλλον παλιωσε το 5800 μου

 

αν και το γραφει στο φορουμ υποστηριξης ενας υπευθυνος του nokia beta labs.μολις δοκιμασα να προσθεσω νεα λεξη στο 5800 μεσω του προγραμματος και μετα την εβγαλε κανονικα η προβλεψη κειμενου!οποτε λαθος

Edited by Itchrist86

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

θα μπορουσατε να με βοηθησετε οσον αφορα το Software Update της Nokia??Γνωριζεται που αποθηκευει τα αρχεια και με ποιο tool μπορω να τα "δω" και να τα κανω edit??Ποιο path πρεπει να ακολουθησω για να ελευθερωσω την πολυπαθεστατη μνημη μου???

Σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων!!

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/10959/cat/3094
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

θα μπορουσατε να με βοηθησετε οσον αφορα το Software Update της Nokia??Γνωριζεται που αποθηκευει τα αρχεια και με ποιο tool μπορω να τα "δω" και να τα κανω edit??Ποιο path πρεπει να ακολουθησω για να ελευθερωσω την πολυπαθεστατη μνημη μου???

Σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων!!

Απ' ότι γνωρίζω αυτό που ζητάς είναι αδύνατο. Το λειτουργικό αποθηκεύεται σε μνήμη απροσπέλαστη από τον χρήστη (μάλλον για ευνόητους λόγους...)
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τα nokia beta labs για οσους εχουν 5800 απλως θα μπορεις να κανεις edit σε λεξεις ηδη αποθηκευμενες και οχι να αποθηκευεις καινουριεςμονο στα πιο νεα κινητα θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.μαλλον παλιωσε το 5800 μου

 

αν και το γραφει στο φορουμ υποστηριξης ενας υπευθυνος του nokia beta labs.μολις δοκιμασα να προσθεσω νεα λεξη στο 5800 μεσω του προγραμματος και μετα την εβγαλε κανονικα η προβλεψη κειμενου!οποτε λαθος

 

Το έβαλα το πρόγραμμα. Αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω πως λειτουργεί.

Πως ενεργοποιώ την πρόβλεψη κειμένου??? Δεν αναφέρομαι στο γνωστό Τ9.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το πρόγραμμα. Αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω πως λειτουργεί.

Πως ενεργοποιώ την πρόβλεψη κειμένου??? Δεν αναφέρομαι στο γνωστό Τ9.

Κι εγώ το πέρασα αλλά όπως κατάλαβα δε κάνει και κάτι απλά βλέπεις όλες τις λέξεις που έχεις περάσει χειροκίνητα εσύ στο t9 και μπορεις να τις επεξεργαστεις, να προσθέσεις η να σβήσεις. Αλλά δε κατάλαβα την ουσία αφού ουτως ή άλλως τα περνάς από τη πρόβλεψη κειμένου καθώς γράφεις τι να το κάνεις σε εφαρμογή; εκτός κι αν δε κατάλαβα γιατι στο βίντεο ειχα καταλαβει ότι τις λέξεις που περνάς τις βγάζει αμέσως όταν γραψεις τα πρώτα γράμματα αλλά δε βρήκα κάποια τέτοια επιλογή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

στο βίντεο ειχα καταλαβει ότι τις λέξεις που περνάς τις βγάζει αμέσως όταν γραψεις τα πρώτα γράμματα

 

Και εγώ ακριβώς αυτό κατάλαβα. Για αυτό και το έβαλα, αλλά μάλλον δεν παίζει κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς αυτό κατάλαβα. Για αυτό και το έβαλα, αλλά μάλλον δεν παίζει κάτι τέτοιο.

 

Αυτό συμβαίνει μόνο στα τηλέφωνα που έχουν αυτή τη δυνατότητα, όπως το N97. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Και τότε τι νόημα έχει η εφαρμογή αυτή σε μία συσκευή όπως το ΝΟΚΙΑ 5800??

 

Επεξεργάζεσαι, διαγράφεις, προσθέτεις λέξεις στο Τ9! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια εφαρμογούλα να μας δείχνει την χρήση της μνήμης ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...