Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

BatchUninstall: Easily uninstall apps on your S60 device

http://symbianworld.org/2944-batchuninstall-easily-uninstall-apps-on-your-s60-device/

 

http://farm5.static.flickr.com/4057/4243923477_7203d79c4f_m.jpg http://farm5.static.flickr.com/4008/4243923619_3b7807ed73_m.jpg

 

Πολύ καλό, ανέβηκε πριν μερικές μέρες στο Ovi Store δωρεάν, και το χρησιμοποιώ.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Mobilex τελείως ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει. Το έσβησα, το ξαναπέρασα και στη διάρκεια της εγκατάστασης έβγαλε "Το μέρος Python for S60 απουσιάζει", ενώ έχω την έκδοση 2. Any ideas?
Link to comment
Share on other sites

Το Mobilex τελείως ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει. Το έσβησα, το ξαναπέρασα και στη διάρκεια της εγκατάστασης έβγαλε "Το μέρος Python for S60 απουσιάζει", ενώ έχω την έκδοση 2. Any ideas?

Καλησπέρα.:)

Το μήνυμα αυτό δεν έχει σημασία όταν εμφανίζεται,το αγνοείς και συνεχίζεις.Μόνο που η έκδοση που έχεις δεν είνα η σωστή.Μέχρι στιγμής τα προγράμματα του Porfyras <<τρέχουν>> πάνω στην 1.45.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε impreza_sti. Πρέπει να σταμάτησε να δουλεύει όταν έβαλα την 2 αντικαθιστώντας την 1.9.7. Νάσαι καλά.

 

Έμπλεξα. Υπάρχει Python 1.4.5 για S60_v.5;

Link to comment
Share on other sites

Digia @Web – Another web browser for Maemo and Symbian Touch devices

http://dailymobile.se/2010/01/06/digia-web-another-web-browser-for-maemo-and-symbian-touch-devices/

 

Official site: http://www.digia.com/C2256FEF0043E9C1/0/405001847

 

Browser UI features:

* Full finger touch UI

* Accelerated panning

* Automatic full screen browsing via auto-hiding controls

* Multiple browser windows

* Page rotation for portrait and landscape browsing

* Multiple zoom levels

* Password manager

* Intelligent Bookmark functionality (auto-sorting)

* Bookmark folders

* Bookmark favicons

* URL auto-complete (from history)

* ‘Page loading in progress’ indicator

* Text select for copy/paste

* RSS feeds

 

Browser Engine features:

* HTML 4.01

* True web page rendering

* JavaScript 1.5

* HTTP 1.1 with support to secure and non-secure browsing

* HTTP cache

* HTTP cookies

* AJAX support

* Flash content support

* Netscape compatible Plug-in interface

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Digia @Web – Another web browser for Maemo and Symbian Touch devices

 

Δεν νομιζω να'χει διαφορα μ'αυτον που αναρτηθηκε τον οκτωβριο στην 1η σελιδα του παροντος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να'χει διαφορα μ'αυτον που αναρτηθηκε τον οκτωβριο στην 1η σελιδα του παροντος.

 

Καλησπέρα.:)

Η διαφορά που υπάρχει είναι ότι τότε-14 μήνες πριν-είχε γίνει η ανακοίνωση του σαν πρόγραμμα που κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Η διαφορά που υπάρχει είναι ότι τότε-14 μήνες πριν-είχε γίνει η ανακοίνωση του σαν πρόγραμμα που κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσει.

 

Κυκλοφορησε εδω και πολυ καιρο και εχουν αφιερωθει αρκετα posts με κριτικες χρηστων.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις τον έβαλα και τον δοκιμάζω.

Καταρχήν έφαγε κόλλημα στα 5 λεπτά χρήσης και μόνο με κλικ στο κόκκινο κουμπί κατάφερα να το κλείσω.

Γενικά φαίνεται γρήγορο σε καναδυό site που το δούλεψα.

Έχει θέμα με τα control του.Δεν μπορώ να βρω που είναι τα settings.Κάπως τα ενεργοποίησα 1 φορά καταλάθος και δεν μπόρεσα να τα ξαναβρώ!:cry::cry:Επίσης, ούτε το exit δεν βλέπω κάπου.Να βάλεις bookmark ή να πας μπρος πίσω είναι εύκολα.

Τέλος κάτι κουλό.

Χωρίς να έχω περάσει κάτι από login στοιχεία, με το που έκανα κλικ στο yahoo και μετά στο email, με πήγε κατευθείαν στο INBOX μου!!!Χωρίς να ζητήσει στοιχεία!!:confused::confused:

Το θέμα είναι λοιπόν πού τα βρήκε?Μοιράζεται δεδομένα από άλλους browsers που έχω περασμένους στο κινητό και στους οποίους έχω ήδη σώσει τα login στοιχεία??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις τον έβαλα και τον δοκιμάζω.

Καταρχήν έφαγε κόλλημα στα 5 λεπτά χρήσης και μόνο με κλικ στο κόκκινο κουμπί κατάφερα να το κλείσω.

Γενικά φαίνεται γρήγορο σε καναδυό site που το δούλεψα.

Έχει θέμα με τα control του.Δεν μπορώ να βρω που είναι τα settings.Κάπως τα ενεργοποίησα 1 φορά καταλάθος και δεν μπόρεσα να τα ξαναβρώ!:cry::cry:Επίσης, ούτε το exit δεν βλέπω κάπου.Να βάλεις bookmark ή να πας μπρος πίσω είναι εύκολα.

Τέλος κάτι κουλό.

Χωρίς να έχω περάσει κάτι από login στοιχεία, με το που έκανα κλικ στο yahoo και μετά στο email, με πήγε κατευθείαν στο INBOX μου!!!Χωρίς να ζητήσει στοιχεία!!:confused::confused:

Το θέμα είναι λοιπόν πού τα βρήκε?Μοιράζεται δεδομένα από άλλους browsers που έχω περασμένους στο κινητό και στους οποίους έχω ήδη σώσει τα login στοιχεία??

 

Πατα παρατεταμενα στην οθονη σε κενο σημειο και θα σου εμφανιστει μενου επιλογων.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις τον έβαλα και τον δοκιμάζω.

Καταρχήν έφαγε κόλλημα στα 5 λεπτά χρήσης και μόνο με κλικ στο κόκκινο κουμπί κατάφερα να το κλείσω.

Γενικά φαίνεται γρήγορο σε καναδυό site που το δούλεψα.

Έχει θέμα με τα control του.Δεν μπορώ να βρω που είναι τα settings.Κάπως τα ενεργοποίησα 1 φορά καταλάθος και δεν μπόρεσα να τα ξαναβρώ!:cry::cry:Επίσης, ούτε το exit δεν βλέπω κάπου.Να βάλεις bookmark ή να πας μπρος πίσω είναι εύκολα.

Τέλος κάτι κουλό.

Χωρίς να έχω περάσει κάτι από login στοιχεία, με το που έκανα κλικ στο yahoo και μετά στο email, με πήγε κατευθείαν στο INBOX μου!!!Χωρίς να ζητήσει στοιχεία!!:confused::confused:

Το θέμα είναι λοιπόν πού τα βρήκε?Μοιράζεται δεδομένα από άλλους browsers που έχω περασμένους στο κινητό και στους οποίους έχω ήδη σώσει τα login στοιχεία??

Χρησιμοποιεί τον default browser της Nokia. Στην ουσία δεν είναι παρά ένα skin του. Πάντως σαν τον Opera (Mobile και όχι Mini) δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το OVI πολλές φορές μου κλείνει ξαφνικά, συμβαίνει και σε σας ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε impreza_sti. Πρέπει να σταμάτησε να δουλεύει όταν έβαλα την 2 αντικαθιστώντας την 1.9.7. Νάσαι καλά.

 

Έμπλεξα. Υπάρχει Python 1.4.5 για S60_v.5;

 

Για symbian 5th συγκεκριμένα η 1.4.5 δεν υπάρχει αλλά σου κάνει αυτή που είναι για 3rd :)

Link to comment
Share on other sites

Το OVI πολλές φορές μου κλείνει ξαφνικά, συμβαίνει και σε σας ;

Εμένα δε μου ανοίγει καν. Και αναγκάζομαι να μπαίνω από τον browser. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου ανοίγει καν. Και αναγκάζομαι να μπαίνω από τον browser. :angry:

Eμένα πάλι αφού πέρασα την τελευταία έκδοση λογισμικού όταν περνάω την εφαρμογή ovi store ενώ γίνεται κανονικά η εγκατάσταση για κάποιον λόγο εφαφανίζεται. Δεν το βρήσκω πουθενά.:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω ενα 5800 και ενα ν97. ειχα βγαλει πιστοποιητικο για το 5800 χρειαζομαι αλλο για το ν97 ή δουλευει το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω ενα 5800 και ενα ν97. ειχα βγαλει πιστοποιητικο για το 5800 χρειαζομαι αλλο για το ν97 ή δουλευει το ιδιο?

 

Καλησπέρα .

Φυσικά χρειάζεσαι άλλο πιστοποιητικό ,αφού πρόκειται

για άλλη συσκευή (άλλο ΙΜΕΙ) :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Φυσικά χρειάζεσαι άλλο πιστοποιητικό ,αφού πρόκειται

για άλλη συσκευή (άλλο ΙΜΕΙ) :rolleyes:

 

Ωχ αμαν αντε παλι απο την αρχη! το πρωτο το ειχα κανει μεσω opda με τα κινεζικα, μπαινω να το κανω μαυτον τον τροπο και τωρα αλλα το site εχει αλλαξει και δεν συμβαδιζει με το guide που ειχα κατεβασει. υπαρχει πλεον πιο ευκολος τροπος?ειδα το thread με τους τροπους αλλα ποιος ειναι ο πιο ευκολος?:p

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε widget για Wikipedia!

 

Δουλεύει πολύ καλά στο N97, αλλά εμένα δε μου εμφάνιζε εικονίδιο στο Μενού.

http://img46.imageshack.us/img46/4851/scr000025b.th.jpg

Έκανα λοιπόν κάποιες τροποποιήσεις στο αρχείο wgz και τώρα είναι όλα ΟΚ με το εικονίδιο!

http://img3.imageshack.us/img3/3958/scr000025g.th.jpg"]http://img3.imageshack.us/img3/3958/scr000025g.th.jpg[/url]

 

Για όποιον αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα και ενδιαφέρεται να το κατεβάσει, μπορεί από εδώ. ;)

Edited by White_butter_fly

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ αμαν αντε παλι απο την αρχη! το πρωτο το ειχα κανει μεσω opda με τα κινεζικα, μπαινω να το κανω μαυτον τον τροπο και τωρα αλλα το site εχει αλλαξει και δεν συμβαδιζει με το guide που ειχα κατεβασει. υπαρχει πλεον πιο ευκολος τροπος?ειδα το thread με τους τροπους αλλα ποιος ειναι ο πιο ευκολος?:p

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!

Πάρτο πάλι απο το opda. Πάνε στην πώτη σελίδα του θέματος για τα πιστοποιητικά και θα βρείς νέο οδηγό με τις τροποποιήσεις.

Βγήκε widget για Wikipedia!

 

Το χρησιμοποιώ και γω μια-δυο μέρες και μπορώ να πω πως δουλεύει άψογα.:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει στο 5800 το Opera Mini και Opera Mobile. Μήπως γνωρίζει κανείς, αν έχω δυνατότητα να τους ορίζω σημείο πρόσβασης; Ώστε ανάλογα με το που βρίσκομαι να συνδέομαι είτε μέσω WLAN είτε μέσω WAP (WIND F2G) και να μη χρεώνομαι με Wind GPRS.

 

[off topic] Υπάρχει εφαρμογή ανάλογη του Playlist DJ για υπολογιστή; Φοβερό προγραμματάκι ;) [/off topic]

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάλι αφού πέρασα την τελευταία έκδοση λογισμικού όταν περνάω την εφαρμογή ovi store ενώ γίνεται κανονικά η εγκατάσταση για κάποιον λόγο εφαφανίζεται. Δεν το βρήσκω πουθενά.:mad:

 

Πως κάνεις την εγκατάσταση?

Υπάρχει περίπτωση να έχει αντικαταστήσει την επιλογή Λήψη στο κεντρικό menu.

Για τσέκαρε το..

Αλλιώς πήγαινε στη Λήψη και κάνε εγκατάσταση απο εκεί..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολους.

μπορει να με βοηθησει καποιος στο πως κανουμε τις unsign εφαρμογες signed?

εχω το Ν82 και προσπαθω να περασω καποιες εφαρμογες.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα ψαχνωντας να βρω το quick office στο net βρηκα μονο ενα upgrade του, και οχι τν basicεφαρμογη ξερει κανεις απο τους συμφορουμιτες μου που μπορω να βρω την εν λογω εφαρμογη;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...