Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα . εχω το εν λογω κινητο και απο σημερα το πρωι που το εβγαλα απο την πριζα ανοιγει και σταματαει στην οθονη με το λογοτυπο της LG. να σημειωθει οτι δοκιμασα να το βαλω στην πριζα ξανα αφαιρεσα την μπαταρια καρτα σιμ καρτα μνημης ,υπεθεσα οτι ισως να το κολλαει κατι απο ολα αλλα δεν γινεται τιποτα. οταν το ανοιγω ανοιγει και παραμενει στην οθονη που ανεφερα. καθε πιθανη βοηθεια δεκτη.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρε τηλ στο σερβις και αναφερε το προβλημα σου...Εαν εχεις εγγυηση θα στειλουν αυτοι κουριερ να το παραλαβει απο τον χωρο σου, δωρεαν φυσικα!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειμαι απο επαρχια. ειναι αγορασμενο απο γερμανο.στην περιοχη μου εχει γερμανο . αν τους το παω εκει; ειναι αγορασμενο τον φεβρουαρίο οποτε ισχυει η εγγύηση .
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα εαν δεν βιαζεσαι να επικοινωνησεις με την επισημη αντιπροσωπεια οπου εξειδικευεται κιολας στα κινητα της (ο γερμανος κτλ ή εχουν βασικες γνωσεις ή τα στελνουν αυτοι στις αντιπροσωπειες..)Οπως ειπα επικοινωνησε και αυτοι θα αναλαβουν να παραλαβουν τη συσκευη απο το χωρο σου

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

απευθείας μίλα με lg ... αν βάλεις γερμανό στην μέση θα στο αργήσουνε... μια αναβάθμιση θα θέλει λογικά...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα . εχω το εν λογω κινητο και απο σημερα το πρωι που το εβγαλα απο την πριζα ανοιγει και σταματαει στην οθονη με το λογοτυπο της LG. να σημειωθει οτι δοκιμασα να το βαλω στην πριζα ξανα αφαιρεσα την μπαταρια καρτα σιμ καρτα μνημης ,υπεθεσα οτι ισως να το κολλαει κατι απο ολα αλλα δεν γινεται τιποτα. οταν το ανοιγω ανοιγει και παραμενει στην οθονη που ανεφερα. καθε πιθανη βοηθεια δεκτη.ευχαριστώ

 

Κατευθείαν στην επισημη αντιπροσωπεια.Ο γερμανός κάνει 10-12 εργάσιμες.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....μολις το πηρα και εγω....

 

ενω το εβαλα να φορτηζει ειδα οτι η μπαταρια ειναι στο μισο.σε ενα αλλο φορουμ διαβασα οτι την πρωτη φορα το ανοιγεις κανονικα,και περιμενεις να αδειασει η μπαταρια πληρος και μετα του κανεις ην πρωτη φορτιση.ετσι ειναι η να το βαλω να φορτισει κανονικα με το που ανοιγω την συσκευασια δηλ για πρωτη φορα.

και κατι αλλο.

αν του κανω συνχρονησμο με τον υπολογηστη υπαρχει ποεριπτωση να παρει τις επαφες που εχω στο outlook??γιατι ειναι λιγο ζορικο να τις περασω μια μια απο το diamond.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....μολις το πηρα και εγω....

αν του κανω συνχρονησμο με τον υπολογηστη υπαρχει ποεριπτωση να παρει τις επαφες που εχω στο outlook??γιατι ειναι λιγο ζορικο να τις περασω μια μια απο το diamond.

ευχαριστω

 

ναι μπορείς να το κάνεις αυτό με το outlook, πλώς θα πρέπει να εγκαταστήσεις το LG Suite και προσοχή στις ρυθμίσεις μην σου αντικαταστήσει τις επαφές του outlook με αυτές που έχεις στο κινητό (δηλαδή 0 - ναι την έχω πατήσει με το ΕΤΕΝ Μ600+ που μου έσβησε τις επαφές στο outlook!!!!)... Βάλε σε πρώτη φάση να ενημερώνεται μόνο το κινητό και όχι το outlook...

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς να το κάνεις αυτό με το outlook, πλώς θα πρέπει να εγκαταστήσεις το LG Suite και προσοχή στις ρυθμίσεις μην σου αντικαταστήσει τις επαφές του outlook με αυτές που έχεις στο κινητό (δηλαδή 0 - ναι την έχω πατήσει με το ΕΤΕΝ Μ600+ που μου έσβησε τις επαφές στο outlook!!!!)... Βάλε σε πρώτη φάση να ενημερώνεται μόνο το κινητό και όχι το outlook...

 

ok σε ευχαριστω...

 

καλησπερα....χθες πηρα το kp500 το cookie...

το θεμα ομως ειναι οτι ενας φιλος εχει το kf700.ειδε το cookie και με ζαλησε σημερα να το αλλαξουμε.

τι λετε ??αξιζει??απλα ρωταω γιατι δεν ασχολουμε πολυ με αυτες τις συσκευες??

ενταξει το kf700 ειναι 3g κατι που το cooikie δεν ειναι αλλα εχει μικροτερη οθονη απο το cookie.

θα ηθελα την αποψη σας...

εγω παντος ειμαι ετοιμος να το αλλαξω....καλα θα κανω???

αααααααα και χωρις χρηματικο ανταλαγμα.μονο αλλαγη συσκευων.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....χθες πηρα το kp500 το cookie...

θα ηθελα την αποψη σας...

 

http://www.gsmarena.com/lg_kf700-review-275.php για full review...

 

Εγώ προσωπικά δεν θα το άλλαζα..

 

α)το cookie είναι σαν συσκευή καινούρια ενώ το kf700 περσινό..

β)auto-rotate και full πληκτρολόγιο στην οθόνη αν στέλνεις πολλά μηνύματα

 

Αν δεν μπαίνεις ιντερνετ μέσω κινητού τακτικά τότε ΔΕΝ το χρειάζεσαι το 3G..

Η μπαταρία πάντως "σταθερή αξία!!!" (χάλια και στα δύο!!!-κάτσε ρε LG 900άρα μπαταρία για συσκευή με 3 ιντσών οθόνη!!!!)...

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/lg_kf700-review-275.php για full review...

 

Εγώ προσωπικά δεν θα το άλλαζα..

 

α)το cookie είναι σαν συσκευή καινούρια ενώ το kf700 περσινό..

β)auto-rotate και full πληκτρολόγιο στην οθόνη αν στέλνεις πολλά μηνύματα

 

Αν δεν μπαίνεις ιντερνετ μέσω κινητού τακτικά τότε ΔΕΝ το χρειάζεσαι το 3G..

Η μπαταρία πάντως "σταθερή αξία!!!" (χάλια και στα δύο!!!-κάτσε ρε LG 900άρα μπαταρία για συσκευή με 3 ιντσών οθόνη!!!!)...

 

και εγω μονο και μονο επειδη ειναι πιο καινουργια συσκευη,το σκεφτωμαι.ετσι και αλλιως δευτερη συσκευη το εχω...αλλα το γουσταρω και εμφανησιακα το cookie.

οσο αφορα την μπαταρια σιγουρα η 900αρα δεν λεει τιποτα.

 

αλλα σκεψου οτι 900αρα εχω και στο htc touch diamond??εκει να δεις...δεν βγαζω μερα με κανονικη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θελεις για "2ο" λογικα το "1ο" σου θα σε καλυπτει σε οτι θελεις και χρειαζεσαι.

Οποτε, αν δεν σ'ενδιαφερει η πλοηγηση στο διαδυκτιο (κατα συνεπεια το 3G), κι αν δεν γραφεις συχνα μηνυματα, τοτε θα σου προτεινα να κρατησεις το ολοκαινουργιο Cookie σου, που εχει και νεοτερο λογισμικο.

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

μην συγκρίνεις windows mobile συσκευή με LG... πιστεύω τα Windows mobile έχουν καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και λέω μέχρι 2,8" οθόνη, τώρα σε 3,8" οθόνη δεν ξέρω...

 

Εγώ έχω ξενερώσει λίγο με τη μπαταρία του cookie επειδή περίμενα με υπερβολικά λίγη χρήση + ανοικτό το bluetooth να μου κρατάει τουλάχιστον 2 full μέρες, αλλά....

 

Αν δεν σ'ενδιαφερει η πλοηγηση στο διαδυκτιο (κατα συνεπεια το 3G), κι αν δεν γραφεις συχνα μηνυματα, τοτε θα σου προτεινα να κρατησεις το ολοκαινουργιο Cookie σου, που εχει και νεοτερο λογισμικο.

 

ο browser πρέπει να είναι ο ίδιος αλλά βάζεις και τον opera mini άμα θέλεις...

 

όσο για τα μυνήματα διαφωνώ φίλε anonym μόνο και μόνο επειδή μπορείς να έχεις αναγνώριση γραφής στα Ελληνικά αλλά και qwerty on screen πληκτρολόγιο που βολεύει (μετά απο μερικές ώρες βρυσίματος μέχρι να συνηθήσεις το μέγεθος των εικονικών κουμπιών)....

 

Πάντως και εγώ υποστηρίζω να το κρατήσεις το cookie..μπορείς να το δαγκώσεις και λίγο άμα πεινάς!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω οτι δεν συνηθιζεται (σε γενικες περιπτωσεις) το εικονικο αλφαρηθμητικο ή qwerty πληκτρολογιο, αλλα προσωπικα δεν συγκρινω κανενα εικονικο πληκτρολογιο με τα hardware πληκτρολογια που γραφω μηνυματα χωρις καν να κοιταω το κινητο.
:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θελεις για "2ο" λογικα το "1ο" σου θα σε καλυπτει σε οτι θελεις και χρειαζεσαι.

Οποτε, αν δεν σ'ενδιαφερει η πλοηγηση στο διαδυκτιο (κατα συνεπεια το 3G), κι αν δεν γραφεις συχνα μηνυματα, τοτε θα σου προτεινα να κρατησεις το ολοκαινουργιο Cookie σου, που εχει και νεοτερο λογισμικο.

 

φυσικα και σαν πρωτο εχω το diamond που οχι μονο με καλυπτει....θα ελεγα

 

οσο για τα μηνυματα που λες εχω συνηθησει εδω και χρονια να γραφω με εικονικα qwerty λογω wm συσκευων ωστε ουτε εδω εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παντος για τις αμεσες απαντησεις και τον matsag1 και τον anomym....

 

θα κρατησω το cookie...δεν βλεπω βασικα κανενα λογω εκτος του 3g που σε αυτη την συσκευη δεν την χρειαζομαι

 

να ρωτησω οποιος γνωριζει..

η οθονη αφης ειναι ιδια με αυτην του renoir??

 

ναι απ'οτι απ'οτι διαβαζω η ιδια ειναι...

 

αναλυση 240x400 διασταση 3'' ιντσες ..

 

δεν νομιζω οτι εχουν διαφορες

Link to comment
Share on other sites

ναι απ'οτι απ'οτι διαβαζω η ιδια ειναι...

 

αναλυση 240x400 διασταση 3'' ιντσες ..

 

δεν νομιζω οτι εχουν διαφορες

ok thanks!!:)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω οποιος γνωριζει..

η οθονη αφης ειναι ιδια με αυτην του renoir??

 

Από πλευράς προδιαγραφών ναι αλλά η ανταπόκριση της οθόνης στα πατήματα είναι λίγο αμεσότερη στο Cookie και επίσης η οθόνη του Cookie έχει καλύτερη φωτεινότητα και πιο ζωντανά χρώματα από το Renoir. Αν τα βάλεις το ένα δίπλα στο άλλο η διαφορά στην ποιότητα της οθόνης υπέρ του Cookie είναι φανερή πιστέυω.;)

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα: κάποιες φορές όταν καποιος μου τηλ για λίγα δευτερόλεπτα μαυρίζει τελείως η όθόνη και αφού πατήσω το "yes" πλήκτρο μου εμφανίζει ποιος με καλεί..

 

Το κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει σελιδα ΛΓ που να δινει αναβαθμιση λογισμικου?
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηραν απο την πολη μου τεταρτη μεσημερι το εστειλαν θεσσαλονικη και σημερα πριν δυο ωρες το πηρα πισω.το συνοδευτικο εντυπο ελεγε αναβαθμιση και ξεκλειδωμα .ολα καλα μεχρι εδω.το θεμα ειναι πως τωρα δεν δουλευει η οθονη αφης δεν δεχεται καμμια εντολη.τους πηρα ξανα και ειπαν θα το ξαναπαρουν πισω να το ελεγξουν.ημαρτον δηλαδη.καλη η ταχυτητα και η εξυπηρετηση αλλα οχι να φτιαχνουμε ενα και να χαλαει αλλο
Link to comment
Share on other sites

"Φίλοι μου σκέφτομαι να αγοράσω το viewty. Προβληματίζομαι όμως, επειδή από ότι έχω δεί στις παρουσιάσεις, η ακίδα δεν είναι ενσωματωμένη στο τηλέφωνο και θα πρέπει να την μεταφέρεις ξεχωριστά. Είναι τόσο εύχρηστο χωρίς ακίδα στην γραφή κειμένων και στους υπόλοιπους χειρισμούς του; Μήπως θα ήταν καλύτερα να επιλέξει κάποιος το cookie, που έχει ενσωματωμένη γραφίδα (λαμβάνοντας βέβαια υπ' όψιν μου τα μειονεκτήματά του σε κάμερα κλπ); Παρακαλώ εσάς, που έχετε χρησιμοποιήσει το viewty, να με καθοδηγήσετε. Ευχαριστώ εκ των προταίρων."

Την πάραπάνω ερώτηση την έκανα στους κατόχους του viewty. Θα ήθελα να μάθω και την γνώμη των κατόχων του cookie γιά να αποφασίσω. Ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Προσπαθώ να μεταφέρω παιχνίδια που κατέβασα από το site mylgcookie.com (τύπου jar) ανεπιτυχώς! Γίνεται με τη χρήση του lg suite? Σε όποιο φάκελο προσπάθησα να τα καταφέρω μου έβγαζε σφάλμα τύπου αρχείου.. Τι κάνω λάθος?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πώς μπορώ να μεταφέρτα παιχνίδια στο τηλέφωνο? Έ

Tα στελνεις απο το pc σου ή με bluetooth αυτο αποθηκευεται στο φακελο Αλλα και μετα πατας επιλογη επανω του για να το εγκαταστησει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...