Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με την μπαταρία, το έχω 1 μήνα και μου κρατά 3 μέρες. Το πρωί της τρίτης μέρας έχει 2 μπάρες, το μεσημέρι 0. Δίνει μία-δύο προειδοποιήσεις για φόρτωση, και μετά από 5 λεπτά σβύνει. Οπότε παίρνω τον φορτιστή μαζί μου την τρίτη μέρα για να μην ξεμείνω.

Σχετικά με τον ήχο από τα ακουστικά, και για να μην δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις, άσχημος είναι ο ήχος μουσικής. Ο ήχος ομιλίας στις κλήσεις, είναι πολύ καλός. Ελπίζω αυτό να ισχύει και για την bue_moon_.

Αν τυχόν βρείτε πουθενά widgets στο ίντερνετ για αυτό το κινητό, βγάλτε μια φωνή.

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτησουλα, ισως λιγο κουτη :O

ο κατασκευαστης λεει οτι το κινητο υποστηριζει εως 8GB καρτα μνημης

υποστηριζει και απλες microSD και microSD HC (HIGH CAPACITY)?

γενικα υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα στους δυο τυπους?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα, ισως λιγο κουτη :O

ο κατασκευαστης λεει οτι το κινητο υποστηριζει εως 8GB καρτα μνημης

υποστηριζει και απλες microSD και microSD HC (HIGH CAPACITY)?

γενικα υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα στους δυο τυπους?

δε νομίζω φίλε να υπάρχει κάποια διαφορά!;)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

kakofonixx ναι υπάρχει διαφορά και το πιο πιθανό είναι στο συγκεκριμένο κινητό κατα 90% να μην παίζουν οι microSD HC καθώς ο κατασκευαστής τονίζει ότι παίρνει micro sd την transflash.δηλαδή την απλή.

 

και κάποιες ερωτήσεις για το κινητό απο αυτούς που το έχουν πάρει...καθώς τώρα περιμένω να το φέρει η cosmote για να το παρω και εγώ...

το sar του είναι όντως οσο προαναφέρθηκε?

έχει δοκιμάσει να βάλει κανείς widget απο άλλα μοντέλα της lg να δεί αν λειτουργούνε?

επίσης έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει 8gb κάρτα να δεί αν κολάει?

και κάτι τελευταίο αλλα σημαντικό για μένα.....έχει δοκιμάσει να ανοιξει κανείς αρχεία pdf και office να δεί αν όντως ανοίγουν και κατα πόσο εύκολη είναι η αναγνωση τους....?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε electronic396!

απλα εχω την αισθηση οτι δε βγαινουν απλες transflash στα 8GB, παρα μονο SDHC... :worry:

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε το e-shop απο ότι βλέπω εδώ έχει microsd στα 1,2 και 8gb. την 8gb την έχει 25 ευρώ.....τώρα είδα οτι το έφερε η cosmote xθες(η τουλάχιστον χθες το έβαλε το site της..)

οπότε θα το πάρω και θα του βάλω μια 8gb....ελπίζω να μην κολάει...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία, αυτό που αναφέρθηκε συμβαίνει και σε μένα και είναι αρκετά εκνευριστικό. Κρατάει 2,5 ημέρες με σχετική χρήση Mp3, ραδιοφώνου και bluetooth, από τις οποίες τις 2 πρώτες δεν πέφτει ούτε γραμμούλα! Την τρίτη ημέρα με το που πέσει μία γραμμή έχεις 2-3 ώρες μέχρι να σβήσει το κινητό! Απελπιστικό... αλλά οκ αντιμετωπίσιμο... με 2-3 φορτιστές ταξιδίου και αυτοκινήτου...:lol:

 

Σχετικά με τον ήχο του Mp3, δοκίμασα bluetooth stereo handsfree και ο ήχος βελτιώνεται εντυπωσιακά. Έχει και ένταση και μπάσο απλά δεν έχει τρομερή καθαρότητα λόγω ασύρματης επικοινωνίας... πάντως καλύτερα τα πράματα! :happy:

 

Συνολικά από τις σχεδόν 2 εβδομάδες συμβίωσης: εκπληκτικό κινητό! Και κανείς δεν πιστεύει ότι κοστίζει μόλις 200 ευρώ... :P

Link to comment
Share on other sites

τελικά παρατήρησα οτι το e-shop έχει κάνει βλακεία με την κατηγοριοποίηση των καρτών....άρα δεν υπάρχει 8gb καρτα απο όσο ξέρω...και απο όσο έλεγε και ο συμφορουμιτης kakofonix.. ;-)

......

και τίθεται το παρακάτω πρόβλημα...

...στο επίσημο site λέει το εξής της....

"External Memory (MB) O (Micro SD up to 8GB)"

και σε ένα ανεπίσημο

"Your LG KP500 Cookie accepts Micro SDHC cards.The largest Micro SDHC card you can use in your LG KP500 Cookie is 8GB"

....

έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει micro sdhc κάρτα να δούμε αν όντως δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω αφου σιχαθηκα τα pda και τα smartfones me windows kai symbian που μονο τηλεφωνα δεν ηταν.Πολυ καλο και αρκετα οικονομικο.Μονο λιγο κακοφωνο το μεγαφωνο.Μαλλον θα πρεπει να εχουμε λιγο χαμηλα το κουδουνισμα γιατι παραμορφωνει τον ηχο και ισως καει.Αν καποιος συνκατοχος βρει τιποτα θεματα-παιχνιδια-εφαρμογες-, ας κανει ενα post.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

έχοντας περάσει περιπου 18 μερες μαζι του, ειμαι ευχαριστημενη αν και δεν εχω προσαρμοστει πληρως.. ειδικα στα μηνυματα μου σπαει τα νευρα..

αλλα λεω, μηπως και το συνηθίσω.. κατα ταλλα δεν κολλαει το μενου και η αποκρισητων πληκτρων ειναι γενικα καλη, ρεσταρτ μου εχει κανει 3 - 4 σε 18 μερες αν και γενικα δεν ειμαι ανθρωπος που το αφηνει σε ησυχια..

 

το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι, αν γινεται να αλλαξεις τον ηχο στην ειδοποιηση του ημερολογιου.. το ξυπνητηρι κτλ μπορεις να το αλλαξεις.. το ημερολογιο?

 

σε γενικες γραμμες με χαλαει μονο το θεμα με τα μηνυματα και οτι αν βιαζεσαι να παρεις πχ ενα τηλ δεν ειναι κ παρα πολυ ευχρηστο, ειδικα αν τυχει εκεινη τη στιγμη να κολλησει λιγακι το μενου....

 

αλλα απτην αλλη δεν ξερω, ισως ειμαι λιγακι υπερβολικη, δεδομενου οτι δεν ειχα ποτε μου κινητο με οθονη - πληκτρα αφης, ουτε καν lg κινητο..:(

Link to comment
Share on other sites

Για γρηγορότερα μυνήματα/κλήσεις, έχω κάνει διάφορες ομάδες με 20 επαφές στην καθεμία, και έβαλα τις ομάδες σαν συντόμευση στις αγαπημένες εφαρμογές. Ήταν από τα πρώτα πράγματα που έκανα. Μπορείς να προσθέσεις τις δικές σου ομάδες και να μετονομάσεις τις υπάρχουσες. (Κάθε επαφή μπορεί να είναι σε τρεις ομάδες).

 

Σχετικά με τον ήχο του ημερολογίου, βλέπω ότι χρησιμοποιεί το Alarm.mp3 που βρίσκεται στο My Sounds\Default sounds\Other tones. Ξέρει κανείς ένα πρόγραμμα που να "βλέπει" τα αρχεία του τηλεφώνου στο pc, μια και είναι κρυφά? Με ένα overwrite του Alarm.mp3 θα λυνόταν το θέμα.

 

Στον Windows explorer φαίνεται ότι υπάρχει φάκελος Flash contents και στο τηλέφωνο και στην κάρτα μνήμης, τα οποία είναι κενά. Τι σόι flash μπορεί κανείς να βάλει εκεί μέσα? Τα swf πάντως δεν τα βλέπει, και φυσικά ούτε τα flv.....

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλει κάποιος ας μου πει εαν το τηλ παίζει avi και εαν ανοίγει pdf αρχεία ?
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλει κάποιος ας μου πει εαν το τηλ παίζει avi και εαν ανοίγει pdf αρχεία ?

 

Για pdf δεν ξερω αλλα αvi kai flv δεν παιζει.Εγω βλεπω ταινιες και βιντεο σε μορφη mobile -blackberry mp4 mpeg4 με μετατροπη με το γνωστο Xilisoft Video converter.Προσοχη ομως να επιλεξετε μετατροπη για mobile kai meta Blackberry mp4.Μια ταινια 880κβ την κανει 230 με πολυ καλη ποιοτητα.Για 3gp δεν το συζηταω χαλια εικονα.....http://rapidshare.com/files/160497392/XV.Converter.Ultimate_5.1.17.1027.rar εαν το θελει καποιος

Link to comment
Share on other sites

cottonhornet τι κάρτα του εχεις βάλει micro sdhc η micro sd?

 

micro sd 2G. Για μερικα ringtones,wallpapers και κανα 2 ταινιες + βιντεακια μου ειναι αρκετη[και κανει μονο 5ευρω]

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η συσκευή υποστιρίζει video ringtone.Μου φαινεται πως δεν γίνεται!!!

 

δυστυχως δεν σου δινει αυτην την επιλογη ακομα και αν μεταφερεις το βιντεο μεσα στους ηχους.Για δωρεαν ταπετσαριες και ηχους http://www.zedge.net/ Θεματα για αυτο το τηλ δεν βρηκα ακομη

Link to comment
Share on other sites

Τα widgets από την αρχική οθόνη πώς βγαίνουν;;;

 

Αν ενοεις το ρολοι το ημερολογιο κλπ,οταν ειναι στο πλαισιο κατω πατας αυτο που θελεις και αυτο εμφανιζεται στην μεγαλη οθονη.Αν θελεις να το ξαναβαλεις μεσα ανοιγεις το πλαισιο κατω και το σερνεις εκει με το δαχτυλο.Στην αριστερη πλευρα τοθ πλαισιου υπαρχει μια κλειδαρια.Πρεπει να ειναι ξεκλειδωτη. Αν ενοεις να αλλαξεις τα εικονιδια με δικες σου επιλογες μαλλον δεν γινεται.Τουλαχιστον εγω προσπαθησα και δεν μπορεσα.Αυτο ομως γινεται στο συντομο μενου που εχει το μεσαιο πληκτρο.Αν βοηθησα.....

Link to comment
Share on other sites

Pink LG Cookie

 

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/01/lg-cookie-kp501.jpg

 

http://www.mobilewhack.com/pink-lg-cookie-available-in-the-uk/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν βοηθησες !!!! :( γιατι δεν υπαρχει κλειδαρια πουθενα πάνω στα widgets.

 

Πες μου τι ενοεις οταν λες οτι τα widgets δεν βγαινουν.Δεν μπορεις να τα βγαλεις απο το μικρο πλαισιο στην μεγαλη οθονη? 'η θελεις να τα διαγραψεις ?[δηλ να τα βγαλεις εντελως]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, έχω κάποιες ερωτήσεις μιας και λέω να το πάρω από εβδομάδα με επιδότηση

 

1. ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Μπαταρία πώς πάει; 2 μέρες εννοόντας πως με αρκετή χρήση σε 1 μέρα κλείνει; Αν είναι ανοιχτό συνέχεια το BT Handsfree πόσο;

2. Πρόβλημα με φακέλους φωτογραφιών της εξωτερικής μνήμης όπως το Viewty που δεν τους βγάζει;

3. Διάβασα ότι αργεί να διαβάσει όλες τις επαφές. Αληθεύει;

4. Διαφορετικό mp3 ringtone σε επαφές, ομάδες επαφών;

5. Η χρήση με 1 χέρι είναι εύκολη; Μπορείς να βρεις επαφή ή να γράψεις μήνυμα ενώ οδηγάς;

6. Από themes + widgets τίποτα νεότερο;

 

Ευχαριστώ

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω κάποιες ερωτήσεις μιας και λέω να το πάρω από εβδομάδα με επιδότηση

 

1. ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Μπαταρία πώς πάει; 2 μέρες εννοόντας πως με αρκετή χρήση σε 1 μέρα κλείνει; Αν είναι ανοιχτό συνέχεια το BT Handsfree πόσο;

2. Πρόβλημα με φακέλους φωτογραφιών της εξωτερικής μνήμης όπως το Viewty που δεν τους βγάζει;

3. Διάβασα ότι αργεί να διαβάσει όλες τις επαφές. Αληθεύει;

4. Διαφορετικό mp3 ringtone σε επαφές, ομάδες επαφών;

5. Η χρήση με 1 χέρι είναι εύκολη; Μπορείς να βρεις επαφή ή να γράψεις μήνυμα ενώ οδηγάς;

6. Από themes + widgets τίποτα νεότερο;

 

Ευχαριστώ

1] Καλη .Σαν τηλεφωνο 3-4 μερες . Με ραδιο 1-2μερες. 2] Οχι 3]Οχι 4] Ναι 5] Ναι-μην κανετε μ..κιες οταν οδηγατε. 6] Ψαχνω συνεχεια για θεματα αλλα τιποτα ακομα ,μονο ταπετσαριες που ευτυχως μπορεις να εχεις 2 σε χρηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...