Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις ειδα οτι στο πλαισιο εχει 179ε.δηλαδη 44 ε λιγοτερα.και ολα αυτα μεσα σε ενα μηνα.ηθικο διδαγμα/μην τρεχουμε να το παρουμε πρωτοι.αν εχεις τυχη τοση παιξε κανα τζοκερ μπας και σου κατσει.γ_μω την ατυχια μου.44ε δεν τα βρισκουμε στον δρομο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σκεφτομαι να το παρω για την μανα μου και θα'θελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο να το διαχειρηστει?

Ειχε ενα nokia 6270 και το δουλευε κανονικα,αφου χαλασε τις εδωσα ενα smartphone 3230 και η γυναικα τα'παιξε και ψαχνω για ενα καλο αλλα σχετικα ευκολο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σκεφτομαι να το παρω για την μανα μου και θα'θελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο να το διαχειρηστει?

Ειχε ενα nokia 6270 και το δουλευε κανονικα,αφου χαλασε τις εδωσα ενα smartphone 3230 και η γυναικα τα'παιξε και ψαχνω για ενα καλο αλλα σχετικα ευκολο τηλ.

 

Μήπως θα την κουράσει η χρήση του κινητού με την οθόνη αφής?

 

Για ρίξε μια ματιά στο ΝΟΚΙΑ 5000...!!! (μιας και με το ΝΟΚΙΑ είπες ότι ήταν άνετη...)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σκεφτομαι να το παρω για την μανα μου και θα'θελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο να το διαχειρηστει?

Ειχε ενα nokia 6270 και το δουλευε κανονικα,αφου χαλασε τις εδωσα ενα smartphone 3230 και η γυναικα τα'παιξε και ψαχνω για ενα καλο αλλα σχετικα ευκολο τηλ.

Πάρε της κάποιο με πληκτρολόγιο,αυτό δε θα τη βολέψει.Το είχε συγγενής μου και δεν το άντεξε,δεν το λέω στην τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω να το αγορασω αμεσα αλλα το βασικοτερο για μενα ειναι η αποστολη/ληψη email (λογω δουλειας) μπορει καποιος απο εσας να μου πει μεχρι ποσους χαρακτηρες υποστηριzει η συσκευη? Για παραδειγμα με το samsung f700 στελνω μεχρι 2000 χαρακτηρες. Ευχαριστω οποιον βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες επειδή θα μου στρίψει. Για να το συνδέσω με τον υπολογιστή, το καλώδιο το βάζω εκεί που φορτίζει, που μπαίνουν τα ακουστικά κτλ έτσι δεν είναι; Τι στο διάολο, αφού στην άκρη του το καλώδιο usb είναι μικρότερο, δε μπαίνει με τίποτα!!! Πείτε μου τι κάνω λάθος. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω να το αγορασω αμεσα αλλα το βασικοτερο για μενα ειναι η αποστολη/ληψη email (λογω δουλειας) μπορει καποιος απο εσας να μου πει μεχρι ποσους χαρακτηρες υποστηριzει η συσκευη? Για παραδειγμα με το samsung f700 στελνω μεχρι 2000 χαρακτηρες. Ευχαριστω οποιον βοηθησει.

 

Απο οτι καταλαβαινω κανεις δεν χρησιμοποιει το τηλεφωνο του για να στελνει email. Ε?

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που γίνομαι κουραστικός, αλλά δε μπορώ να το βάλω με τίποτα. Το καλώδιο usb το βάζετε εκεί που μπαίνουν τα ακουστικά και ο φορτιστής, έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που γίνομαι κουραστικός, αλλά δε μπορώ να το βάλω με τίποτα. Το καλώδιο usb το βάζετε εκεί που μπαίνουν τα ακουστικά και ο φορτιστής, έτσι δεν είναι;

 

στο renoir τουλάχστον έτσι είναιι...

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω να το αγορασω αμεσα αλλα το βασικοτερο για μενα ειναι η αποστολη/ληψη email (λογω δουλειας) μπορει καποιος απο εσας να μου πει μεχρι ποσους χαρακτηρες υποστηριzει η συσκευη? Για παραδειγμα με το samsung f700 στελνω μεχρι 2000 χαρακτηρες. Ευχαριστω οποιον βοηθησει.

 

Κατά τη γνώμη μου όποιος ενδιαφέρεται για email μέσω κινητού καλύτερα να πάρει ένα κινητό τουλάχιστον με 3G. Το Cookie δεν έχει 3G ούτε hsdpa οπότε η αποστολή και λήψη email θα είναι ίσως αρκετά πιο αργή και άρα κουραστική. Low end κινητά όπως το Cookie δεν είναι τα πλέον κατάλληλα για τέτοια χρήση. Μπορείς να βρεις κινητά γύρω στα 200/250 Ευρώ που έχουν και 3G. Βέβαια περί ορέξεως....

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απέκτησα κι εγώ,οπότε εντυπώσεις σύντομα.Πήρα και μια microSD HC 8GB,η οποία αναγνωρίζεται χωρίς κανένα πρόβλημα και θα την φορτώσω!Εξαιρετική πρώτη εντύπωση πάντως.

 

Μια γρήγορη ερώτηση:στην πίσω πλευρά έχει στο πάνω μισό ένα αυτοκόλλητο που την καλύπτει σχεδόν όλη πλην της κάμερας,αυτό υποτίθεται ότι βγαίνει ή μένει πάνω?

 

Επίσης αν είναι εύκολο για κάποιον να ανεβάσει ένα image του μικρού cd εγκατάστασης που έρχεται με το κινητό γιατί δεν το παίρνει το DVD-ROM μου,θα ήμουν υπόχρεος...

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απέκτησα κι εγώ,οπότε εντυπώσεις σύντομα.Πήρα και μια microSD HC 8GB,η οποία αναγνωρίζεται χωρίς κανένα πρόβλημα και θα την φορτώσω!Εξαιρετική πρώτη εντύπωση πάντως.

 

Μια γρήγορη ερώτηση:στην πίσω πλευρά έχει στο πάνω μισό ένα αυτοκόλλητο που την καλύπτει σχεδόν όλη πλην της κάμερας,αυτό υποτίθεται ότι βγαίνει ή μένει πάνω?

 

Επίσης αν είναι εύκολο για κάποιον να ανεβάσει ένα image του μικρού cd εγκατάστασης που έρχεται με το κινητό γιατί δεν το παίρνει το DVD-ROM μου,θα ήμουν υπόχρεος...

 

Για το αυτοκολητο κανε οτι θες οσο για το προγραμμα εγκαταστασης δεν ειναι και ιδιεταιρα χρησιμο.Αν εχεις Χp sp2 h 3 μολις το συνδεσεις θα σου εμφανισει 2 μνημες [αν εχεις παρει και καρτα μνημης] και μπορεις να αντιγραφεις αρχεια πιο γρηγορα.Αν παλι σου ειναι απαραιτητο για συνχρονισμο κατεβασε το απο την LG http://uk.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου όποιος ενδιαφέρεται για email μέσω κινητού καλύτερα να πάρει ένα κινητό τουλάχιστον με 3G. Το Cookie δεν έχει 3G ούτε hsdpa οπότε η αποστολή και λήψη email θα είναι ίσως αρκετά πιο αργή και άρα κουραστική. Low end κινητά όπως το Cookie δεν είναι τα πλέον κατάλληλα για τέτοια χρήση. Μπορείς να βρεις κινητά γύρω στα 200/250 Ευρώ που έχουν και 3G. Βέβαια περί ορέξεως....

 

Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου. Δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ η ταχυτητα οσο αυτο που ρωταω δηλαδη ποσους χαρακτηρες μπορω να στελνω. Α;ν μπορεις σε παρακαλω τσεκαρε το και πες μου. Εχω ακουσει οτι στο viewty ειναι 5000 χαρακτηρες (οπως και σε καποια νοκια) οποτε αν ειναι τοσα και στο cookie φευγω σφαιρα να το παρω!

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ το τηλεφωνο επιτέλους μετά απο 1/5 μήνα αναμονής απο oteshop....

το τηλέφωνο απλά τα σπάει.......(για τα λεφτά του πάντα)

και επειδή τόσο καιρό ψαχνόμασταν.....όντως έχει:

χαμηλό sar....καλή οθόνη αφής...διαβάζει κανονικά pdf αρχεία αλλά και office k.t.l....

έχει πάρα πολυ καλό μετατροπέα μεγεθών(βάρη νομίσματα...αποστάσεις κ.τ.λ)

και για όσους πάνε και πανεπιστήμιο.....θα τους φανεί χρήσιμο και το επιστημονικό combuteraki που έχει....(ειδικά για κάτι εργαστήρια....θα είναι μάνα εξ'ουρανού πιστεύω...)

έχει ωραίο video playback(320*240 24fps mp4)....τουλάχιστον αυτά που μετέτρεψα μέσω anyvideoconverter(είναι free πρόγραμμα) ήταν πολύ καλά ποιοτικά.

του έβαλα μια 4gb κάρτα kingston SDHC οπότε σίγουρα δέχεται κανονικά SDHC κάρτες....

ποιότητα κάμερας μέτρια....αλλα κάνει την δουλειά της....προσωπικά δεν με πολυενδιαφέρει η ποιότητα της.

για το ίντερνετ θα το ψάξω το σαββατοκύριακο...δεν με νοιάζει η ταχύτητα....απλα το θέλω για την περίπτωση που ξεμένω σε κανα ξερονήσι το summer κάπου στο αιγαίο...να μπορώ να βλέπω κανα e-mail....έτσι και αλλιώς το συνεχές internet browsing μέσω κινητού.....απλά σε ξεπαραδιάζει....

 

έχω cosmote....αν έχει δοκιμάσει κανείς να μπεί net μέσω αυτού του κινητού...τα φώτα του....για το τι ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν.

 

ps...=αν και πάρα πολλά χρόνια τώρα παραδοσιακός ericssonakias....πιστεύω ότι το lg ήταν η καλυτερη αγορά που έχω κάνει ως τώρα σε κινητό για τα λεφτά που διέθεσα......βέβαια ο καιρός θα δείξει......πάντως οι ευρωπαικές εταιρείες(nokia ericsson) έχουν μείνει πολύ πίσω τα τελευταία 2 χρόνια....βασικά έχουν μείνει στην pro-iphone εποχή....

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλέφωνο μια εβδομάδα και ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια μνήμη 8g. Φοβάμαι όμως για θέματα ασυμβατότητας. Εχει να προτείνει κανείς καποια μνήμη που την έχει δοκιμάσει και δουλεύει:

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου. Δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ η ταχυτητα οσο αυτο που ρωταω δηλαδη ποσους χαρακτηρες μπορω να στελνω. Α;ν μπορεις σε παρακαλω τσεκαρε το και πες μου. Εχω ακουσει οτι στο viewty ειναι 5000 χαρακτηρες (οπως και σε καποια νοκια) οποτε αν ειναι τοσα και στο cookie φευγω σφαιρα να το παρω!

 

Δεν χρησιμοποιώ το cookie για email για να ξέρω σίγουρα.. το σίγουρο που μπορώ να σου πω είναι ότι στην δημιουργία νέου email δεν βγάζει αριθμό χαρακτήρων αλλά μέγεθος email... δηλαδή εμφανίζει 1024kb...

 

γράφοντας λοιπόν ένα email με 30 χαρακτήρες μου λέει ότι το μέγεθος είναι 1kb...

Αν βάλεις και εικόνες ή ήχους ή κτλ κτλ τότε λογικά μειώνεται ο αριθμός των χαρακτήρων...

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο...

 

και μια δική μου ερώτηση, η μπαταρία δεν μου έχει κάνει ιδιαίτερη ενύπωση για τη διάρκεια της... βέβαια ακόμα "στρώνει" μιας και το κινητό το έχω 1 εβδομάδα, αλλά φοβάμαι ότι δεν θα κρατάει και ιδιαίτερα...

 

Η μπαταρία σε εσάς κρατάει 2-3 μέρες τουλάχιστον?

(λέμε με ελαφριά χρήση-20 λεπτά ομιλία + 10 SMS + 10 φωτογραφίες + 2-3 βίντεο + Bluetooth ακουστικό 3 ώρες συνδεμένο + ραδιόφωνο κανα μισάωρο)...

 

Εχω το τηλέφωνο μια εβδομάδα και ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια μνήμη 8g. Φοβάμαι όμως για θέματα ασυμβατότητας. Εχει να προτείνει κανείς καποια μνήμη που την έχει δοκιμάσει και δουλεύει:

Ευχαριστώ.

 

Χθες το απέκτησα κι εγώ,οπότε εντυπώσεις σύντομα.Πήρα και μια microSD HC 8GB,η οποία αναγνωρίζεται χωρίς κανένα πρόβλημα και θα την φορτώσω!Εξαιρετική πρώτη εντύπωση πάντως.

 

 

Η απάντηση για αυτό που ρωτάς....

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ το cookie για email για να ξέρω σίγουρα.. το σίγουρο που μπορώ να σου πω είναι ότι στην δημιουργία νέου email δεν βγάζει αριθμό χαρακτήρων αλλά μέγεθος email... δηλαδή εμφανίζει 1024kb...

 

γράφοντας λοιπόν ένα email με 30 χαρακτήρες μου λέει ότι το μέγεθος είναι 1kb...

Αν βάλεις και εικόνες ή ήχους ή κτλ κτλ τότε λογικά μειώνεται ο αριθμός των χαρακτήρων...

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο...

 

Βοηθησες παρα πολυ! Σε ευχαριστω. Αν 30 χαρακτηρες ειναι 1kb ειναι οτι μου χρειαzεται.

Link to comment
Share on other sites

βασικά αν χρησιμοποιείς πάρα πολύ email μήπως να σκεφτείς καμιά blackberry συσκευή? Το cookie δεν είναι επαγγελματική λύση...
Link to comment
Share on other sites

Εχω σκεφθει σχεδον ολες τις εναλλακτικες λυσεις αλλα επειδη μου αρεσει παρα πολυ το cookie θελω να το παρω. Δεν το χρειαzομαι για επαγγελματικη χρηση απλα καποιες φορες θελω να στελνω emails με καπως μεγαλο κοιμενο (χωρις φωτο η αλλα attachements). Δεν ειχα ποτε μου αγορασει lg τηλεφωνο και ελπιzω να μην το μετανοιωσω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.

μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.παραγγειλα και εγω το kp500 και θα ηθελα απο τους κατοχους του να μου πουνε εντυπωσεις.εγω προσωπικα θα το χρησημοποιω σαν δευτερη συσκευη,αφου εχω ενα htc diamond αν πρωτη.

αξιζει σαν τηλεφωνο η οχι?

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.

μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.παραγγειλα και εγω το kp500 και θα ηθελα απο τους κατοχους του να μου πουνε εντυπωσεις.εγω προσωπικα θα το χρησημοποιω σαν δευτερη συσκευη,αφου εχω ενα htc diamond αν πρωτη.

αξιζει σαν τηλεφωνο η οχι?

 

 

ευχαριστω

 

Σαν δεύτερη συσκευή σίγουρα μετράει. Είναι πανάλαφρο κ εύκολο στη χρήση. Το περιβάλλον δανείζεται αρκετά στοιχεία από HTC και είναι εύχρηστο.

 

Από προβληματάκια κάποια reboot ξεκάρφωτα με πρόδωσαν γιατί ΔΕΝ χτύπησε το ξυπνητήρι (έλεος!)... Επίσης η μπαταρία έχει αναξιόπιστη ένδειξη στην οθόνη, ενώ κρατάει αρκετά άμα πέσει μία γραμμή, σε 5-6 ώρες εξαντλείται. :(

 

Δες και σε προηγούμενες σελίδες που έχω πιο αναλυτικές εντυπώσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σαν δεύτερη συσκευή σίγουρα μετράει. Είναι πανάλαφρο κ εύκολο στη χρήση. Το περιβάλλον δανείζεται αρκετά στοιχεία από HTC και είναι εύχρηστο.

 

Από προβληματάκια κάποια reboot ξεκάρφωτα με πρόδωσαν γιατί ΔΕΝ χτύπησε το ξυπνητήρι (έλεος!)... Επίσης η μπαταρία έχει αναξιόπιστη ένδειξη στην οθόνη, ενώ κρατάει αρκετά άμα πέσει μία γραμμή, σε 5-6 ώρες εξαντλείται. :(

 

Δες και σε προηγούμενες σελίδες που έχω πιο αναλυτικές εντυπώσεις. ;)

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

εριξα μια ματια και απο οτι διαβασα μου φενετε μια τιμια συσκευη,παντα για αυτα που προσφερει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τις ρυθμισεις για mms και wap τις cosmote για το συγκεκριμενο κινητο. Στο site της cosmote δεν εχει τις ρυθμισεις για το kp500:mad:.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τις ρυθμισεις για mms και wap τις cosmote για το συγκεκριμενο κινητο. Στο site της cosmote δεν εχει τις ρυθμισεις για το kp500:mad:.

 

Το καλυτερο που μπορείς να κάνεις είναι να στείλεις μύνημα στο 1333 για τα mms και το wap..

Αν σου έρθει μήνυμα ότι δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν τότε πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών...

 

Αυτό έκανα και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...