Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως το ιδιο εκανα και εγω βαρεθηκα να περιμενω το 5800 και το αγορασα.Τελειο για τα χρηματα που δινεις εβαλα και μια microsd 8 gb απλα το καλυτερο σε σχεση με την τιμη του.Δυνατοι ηχοι κλησης αμεση αποκριση στο αγγιγμα πολλα εφεδακια(επαφες με εικονα στην οθονη ζωγραφικη με πενακι ζωγραφιεσ στις φωτο κ.α)οποιος ενδιαφερεται για κινητο αφης ειναι αριστο

 

Καλορίζικο φίλε μου.

Εαν σου είναι εύκολο μπορείς να απαντήσεις στις ερωτήσεις που έγραψα πιο πάνω και να μας πεις κάποια συν και πλην που έχεις βρεί μέχρι τώρα?? Ειδικά για το sar όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να το βρώ πουθενά.

 

Και αν σου είναι εύκολο και 2 ερωτήσεις ακόμα.

Συχρονίζει εύκολα με outlook?

Και το ημερολόγιο του είναι εύχρηστο με πολλές επιμέρους επιλογές??

 

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλά είναι πολύ φρέσκο το κινητάκι και δεν ξέρουμε πολλά πράγματα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3.5 Υποδοχη δεν εχει παιζει 3gp mp4 (δεν δοκιμασα αλλα αρχεια)με το οutlook περιφημα(win xp)ημερολογιο κανονικοτατο με ειδοποιησης εορτων(απο outlook)για εμενα που εχω περασει και απο win mobile 5-6-6.1 αλλα και symbian s40 s60 πιστευω οτι ειναι πολυ καλο σαν κινητο να βλεπεις τις φωτογραφιες σου τα βιντεακια σου.Το συστηνω πρωτα απ ολα λογω τιμης αλλα και λογω touch screen.Φυσικα ειναι κλειστο λειτουργικο αλλα πολυ ομορφο και λεπτο.
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobile-review.com/review/lg-kp500.shtml

 

(στα Ρώσικα)

 

http://img179.imageshack.us/img179/5077/pic04hd6.jpg

Link to comment
Share on other sites

+1 δες αν παιζει avi,κανενα dvd βλεπεις η θα παμε οφθαλμιατρο?

ανεβασε καμια φωτο να δουμε τι λεει απο φωτογραφια!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

3.5 Υποδοχη δεν εχει παιζει 3gp mp4 (δεν δοκιμασα αλλα αρχεια)με το οutlook περιφημα(win xp)ημερολογιο κανονικοτατο με ειδοποιησης εορτων(απο outlook)για εμενα που εχω περασει και απο win mobile 5-6-6.1 αλλα και symbian s40 s60 πιστευω οτι ειναι πολυ καλο σαν κινητο να βλεπεις τις φωτογραφιες σου τα βιντεακια σου.Το συστηνω πρωτα απ ολα λογω τιμης αλλα και λογω touch screen.Φυσικα ειναι κλειστο λειτουργικο αλλα πολυ ομορφο και λεπτο.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Αν σου είναι εύκολο πες μας και το SAR της συσκευής.

Όπως και το αν μπορείς να παρακολουθήσεις ταινίες άνετα που ρωτάει και ο kflabouris. Με ενδιαφέρει πολύ η συγκεκριμένη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Για το sar θα το ψαξω οσο για ταινιες εχω βαλει ελληνικο κινηματογραφο και ειναι τελειες(3 ιn οθονη ειναι αυτη)
Link to comment
Share on other sites

το κινητο σε ποιο μαγαζι υπαρχει ,γιατι media markt και saturn που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

re paidia ekei stin othoni anamonis mou vgazei panw stin mesi telitsa kai ena sima san na trexoun efarmoges k otan pataw ekei me vgazei stin katastasi.ti einai afta?

episis mou deixnei k to gprs stin katastasi,exw dialeksei otan apaitite mono alla den trexei k den xrevnomai eee?ws twra einai kataplaktiko tilefwno trelo value for money!!!!

afti i teleia k to simataki katw apo to ksypnitiri ti einai re paidiaaaa???

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και λογικά Δευτέρα θα το έχω οπότε θα γράψω εντυπώσεις. Πάντως μου φαίνεται πολύ καλή επιλογή για καινούριο κινητό και αρκετά όμορφο. Είδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάπου διάβασα ότι μπορείς να κατεβάσεις widgets από το ίντερνετ. Βρήκε κανείς τίποτα?

Η τελείτσα είναι κάτω από την κάρτα μνήμης, και ίσως σημαίνει ότι αυτή είναι το προεπιλεγμένο μέρος αποθήκευσης. Δεν ξέρω το ΣΑΡ.

Εντυπώσεις:

1. Η κύρια οθόνη με τα widgets έχει:

ράδιο (με RDS. Ο ήχος του είναι αρκετά καλός. Δεν πιάνει σε υπόγεια μέρη-μετρό κλπ),

mp3 player (με 5 προρυθμισμένα equalizer, αλλά όλα έχουν κακή ποιότητα ήχου),

ρολόι, gallery,

ημερολόγιο (μπορείς να του βάλεις το ραντεβού να επαναλαμβάνεται κάθε x ημέρες-εβδομάδες-μήνες-χρόνια!),

και μία σημείωση.

Ολα χρήσιμα!

2. Μία δεύτερη οθόνη έχει 9 speedials με φωτό, και τις επιλογές: μήνυμα, επεξεργασία, διαγραφή και τηλεφώνημα. Ολα πολύ καλά, εκτός από τις φωτό που είναι πάντα παραμορφωμένες. Επίσης, όταν και οι 9 επαφές έχουν φωτό, το κινητό αργεί να μπει σε αυτήν την οθονη.

3. Το μεσαίο hardware πλήκτρο είναι για τις 9 αγαπημένες σου εφαρμογές, και για να χειρίζεσαι τις ανοιχτες εφαρμογές. Με ολα αυτά, δεν χρειάζεται να μπαίνεις στο κυρίως μενού, το οποίο είναι χωρισμένο σε τέσσερεις κατηγορίες.

4. Μηνύματα: στο portrait λειτουργεί το keypad, και αν το γυρίσεις landscape πάει μόνο του σε QWERTY!! Το T9 είναι πολύ καλό. Εχει και handwriting recognition στα ελληνικά! Δεν είναι ιδιαίτερη σωστή, αλλά πρώτη φορά το βλέπω σε touchscreen κινητό. Είναι πάντα δύσκολο να σκρολάρεις σε μακριές λίστες, συχνά επιλέγω κατά λάθος κάτι που δεν θέλω. Η γλώσσα γραφής είναι η ίδια είτε είσαι στα μηνύματα, είτε σε σημειώσεις, ημερολόγιο κλπ. Που σημαίνει ότι συνέχεια πρέπει να αλλάζω γλώσσα γραφής (τα αγγλικά είναι πάνω-πάνω, αλλά τα ελληνικά..).

5. Gallery: όλα καλά, έχει και slide show με 1 έως 5 δευτερόλεπτα καθυστέρηση, για να μην κουράζεσαι να γυρνάς με το δάχτυλο. Αν έχεις πολλές φωτογραφίες, καθυστερεί να τις δείξει.

6. Φωτό: πολύ καλή μόνο σε ιδανικές συνθήκες (ήλιος). Εγγραφή βίντεο: χάλια. MP4-3gp player: Καλή εικόνα, χάλια ήχος, τραβάει και μία μικρούλα φωτογραφία αν θες από την ταινία που παίζει.

7. ΒΤ: το συνέδεσα με ακουστικά νόκια, αλλά ο ήχος του mp3 player δεν καλυτέρεψε καθόλου.

8. Κάνει συχνά reboot μόνο του όταν πάω να ανοίξω πολλές εφαρμογές, αλλά και χωρίς λόγο. Μπαταρία διαρκεί 3 ημέρες με μέτρια χρήση. Πολύ δυνατός ήχος. Πολύ δυνατό σήμα (πιάνει σε όλα τα δύσκολα σημεία που το δοκίμασα, αλλά δεν πιάνει σε ασανσέρ). Δεν δοκίμασα το ε-μαιλ, το ιντερνετ και το muvee studio. Παιχνίδια μόνο java φυσικά. Το autorotate δουλεύει όπου υπάρχουν φωτό, βίντεο, και εισαγωγή κειμένου.

Γενικά το γουστάρω. 'Ομως, όποιος θέλει καταπληκτικό ήχο μουσικής, ας πάρει SE (το Κ660 είναι σαν hi-fi). Οποιος θέλει να βάλει δεκάδες προγράμματα και να του αλλάξει τα φώτα, ας πάρει S60.

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε margo77 όταν λες κακή ποιότητα ήχου εννοείς από το ηχείο του ή από τα ακουστικά? Και αν μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος λέγοντας κακή, εννοείς απαράδεκτη για κινητό ή χειρότερη από τα συνήθως πολύ καλά SE? :(
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος απο εσας που εχετε το τηλεφωνο να μας πειτε ποσο sar εχει?

συνηθως αναγραφεται στιε τελευταιες σελιδες του manual... :)

επισης μηπως γνωριζουμε ποσα μηνυματα (sms) χωραει στη μνημη του?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάπου διάβασα ότι μπορείς να κατεβάσεις widgets από το ίντερνετ. Βρήκε κανείς τίποτα?

Η τελείτσα είναι κάτω από την κάρτα μνήμης, και ίσως σημαίνει ότι αυτή είναι το προεπιλεγμένο μέρος αποθήκευσης. Δεν ξέρω το ΣΑΡ.

Εντυπώσεις:

1. Η κύρια οθόνη με τα widgets έχει:

ράδιο (με RDS. Ο ήχος του είναι αρκετά καλός. Δεν πιάνει σε υπόγεια μέρη-μετρό κλπ),

mp3 player (με 5 προρυθμισμένα equalizer, αλλά όλα έχουν κακή ποιότητα ήχου),

ρολόι, gallery,

ημερολόγιο (μπορείς να του βάλεις το ραντεβού να επαναλαμβάνεται κάθε x ημέρες-εβδομάδες-μήνες-χρόνια!),

και μία σημείωση.

Ολα χρήσιμα!

2. Μία δεύτερη οθόνη έχει 9 speedials με φωτό, και τις επιλογές: μήνυμα, επεξεργασία, διαγραφή και τηλεφώνημα. Ολα πολύ καλά, εκτός από τις φωτό που είναι πάντα παραμορφωμένες. Επίσης, όταν και οι 9 επαφές έχουν φωτό, το κινητό αργεί να μπει σε αυτήν την οθονη.

3. Το μεσαίο hardware πλήκτρο είναι για τις 9 αγαπημένες σου εφαρμογές, και για να χειρίζεσαι τις ανοιχτες εφαρμογές. Με ολα αυτά, δεν χρειάζεται να μπαίνεις στο κυρίως μενού, το οποίο είναι χωρισμένο σε τέσσερεις κατηγορίες.

4. Μηνύματα: στο portrait λειτουργεί το keypad, και αν το γυρίσεις landscape πάει μόνο του σε QWERTY!! Το T9 είναι πολύ καλό. Εχει και handwriting recognition στα ελληνικά! Δεν είναι ιδιαίτερη σωστή, αλλά πρώτη φορά το βλέπω σε touchscreen κινητό. Είναι πάντα δύσκολο να σκρολάρεις σε μακριές λίστες, συχνά επιλέγω κατά λάθος κάτι που δεν θέλω. Η γλώσσα γραφής είναι η ίδια είτε είσαι στα μηνύματα, είτε σε σημειώσεις, ημερολόγιο κλπ. Που σημαίνει ότι συνέχεια πρέπει να αλλάζω γλώσσα γραφής (τα αγγλικά είναι πάνω-πάνω, αλλά τα ελληνικά..).

5. Gallery: όλα καλά, έχει και slide show με 1 έως 5 δευτερόλεπτα καθυστέρηση, για να μην κουράζεσαι να γυρνάς με το δάχτυλο. Αν έχεις πολλές φωτογραφίες, καθυστερεί να τις δείξει.

6. Φωτό: πολύ καλή μόνο σε ιδανικές συνθήκες (ήλιος). Εγγραφή βίντεο: χάλια. MP4-3gp player: Καλή εικόνα, χάλια ήχος, τραβάει και μία μικρούλα φωτογραφία αν θες από την ταινία που παίζει.

7. ΒΤ: το συνέδεσα με ακουστικά νόκια, αλλά ο ήχος του mp3 player δεν καλυτέρεψε καθόλου.

8. Κάνει συχνά reboot μόνο του όταν πάω να ανοίξω πολλές εφαρμογές, αλλά και χωρίς λόγο. Μπαταρία διαρκεί 3 ημέρες με μέτρια χρήση. Πολύ δυνατός ήχος. Πολύ δυνατό σήμα (πιάνει σε όλα τα δύσκολα σημεία που το δοκίμασα, αλλά δεν πιάνει σε ασανσέρ). Δεν δοκίμασα το ε-μαιλ, το ιντερνετ και το muvee studio. Παιχνίδια μόνο java φυσικά. Το autorotate δουλεύει όπου υπάρχουν φωτό, βίντεο, και εισαγωγή κειμένου.

Γενικά το γουστάρω. 'Ομως, όποιος θέλει καταπληκτικό ήχο μουσικής, ας πάρει SE (το Κ660 είναι σαν hi-fi). Οποιος θέλει να βάλει δεκάδες προγράμματα και να του αλλάξει τα φώτα, ας πάρει S60.

 

 

χρονια πολλά καταρχήν. πολύ καλό το review σου αναλυτικότατο και σαφέστατο.:)

ενδιαφέρομαι κιεγώ να το αγοράσω (θαναι το πρώτο μου touch screen κινητό) και ώς εκ τουτου έχω κάποιες ερωτησούλες..

 

1. επειδή όπως ανέφερα δεν είχα ποτέ μου τετοιου τυπου κινητά, είναι user friendly που λεμε? ή θα "μου βγάλει τη πίστη"?:lol:

 

2. υπάρχει καλη απόκριση στα "πλήκτρα" της οθόνης ή υπάρχει καθύστερηση κολλήματα κτλ..

 

3. ανέφερες κάτι για τον ήχο μουσικής.. δεν είναι "καθαρός"? δεν είναι δυνατός?

 

4. κατά τη κλήση ακούς καθαρά και δυνατά τον συνομιλήτή σου ή υπάρχει και εδώ κάποιο πρόβλημα πέρα απο το "ηχείο"?

 

5. (το πιο σοβαρό νομίζω) ανέφερες οτι κάνει reboot.. δηλάδη σου έχει κάνει πολλές φορές και χωρίς λόγο?

 

6. γενικά είσαι ευχαριστημένος/η από την αγορά του ή το έχεις μετανιώσει..?

 

7. (λίγο άσχετο) απο πού το αγόρασες? γιατι με μια μικρη έρευνα που έκανα στο ιντερνετ δεν υπάρχει πουθενα :(και μόνο στο πλαίσιο αναμένεται.. άρα ούτε και εκέι υπάρχει.. (εκτός και αν δεν έχουν ενημερώσει τη σελίδα τους):mad:

 

αυτό με τα reboot με προβλημάτισε πιο πολύ, γιατί εχω μια έλλειψη υπομονής και αντοχής σε αυτό το θέμα)..:worry:

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

το ειδα σημερα απο κοντα στο Πλαισιο στο Συνταγμα!

Η οθονη του ειναι αρκετα εντυπωσιακη :lol:

οι φωτος φαινονται αρκετα καλα στην οθονη (3" ειναι αυτες!!)

καθυστερησεις στην πλοηγηση στα μενου απλα δεν υπαρχουν ;)

προσπαθησα να ακουσω μουσικη απο το ηχειο του, αλλα λογω οτι ειχε φασαρια στο μαγαζι δεν μπορω να εκφερω αποψη για την ποιοτητα

 

κατα 99% (αν εχει και μικρο sar) θα ειναι το επομενο κινητο μου

απλα θα περιμενω 1-2 μηνες να πεσει η τιμη του ;)

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα κιεγω τελικα..

 

ειναι απλα υπεροχο. καμερα δεν εχω κοιταξει ακομα οποτε δεν ξερω. το πενακι πολι χρησιμο ειδικα για να γραψεις στο qwerty.. αλλα γενικα εμενα μου φαινεται καλυτερο να το χρησιμοποιεις. δυνατος ηχος. αποκρισεις αψογες μεχρι στιγμης. καθυστερησεις δεν υπαρχουν.

εχει πλακα το οτι ζωγραφιζεις πανω στις φωτο, η σχεδιαζεις κτλ..

 

το μονο που δεν καταφερα να βρω ακομα ειναι γιατι οταν γραφω ενα μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες στα 60 γραμματα μου το γυρναει διπλο ενω με αγγλικους οχι. δεν μπορω να βρω τι ρυθμιση πρεπει να κανω.

μηπως ξερει καποιος?

 

sar στο αυτι 0,407 w/kg

στο σώμα 0,940 w/kg

Link to comment
Share on other sites

η ρυθμιση για τα μηνυματα εχει να κανει με την κωδικοποιηση τους.

καπου στις ρυθμισεις των sms (δε γνωριζω το μενου) πρεπει να βρεις και να ενεργοποιησεις: κωδικοποιηση --> unicode

ετσι θα σου παει στο 2ο sms στους 160 χαρακτηρες :)

 

το sar μια χαρα μου ακουγεται! σουπερ!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το unicode νομιζα κιεγω αλλα δεν υπαρχει τετοια ρυθμιση στο κινητο. η μονη που υπαρχει ειναι character encoding, auto ή default alphabet. οποιο κιαν διαλεξεις απο αυτα δεν αλλαζει κατι και τα μηνυματα με 60 ελληνικους χαρακτηρες στελνονται διπλα
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Στο viewty υπάρχει και επιλογή για unicode. Εγώ πάντως το έχω στο default alphabet και μου τα στέλνει κανονικά πάνω από 60 χαρακτήρες (στο viewty πάντα). Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Τ9.
Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιημενο το Τ9..

 

Να ρωτησω και κατι ακομα? η γραφιδα ειναι ευπαθης? χαλαει ευκολα? αν χαλαει μπορεις να την αντικαταστησεις με μια οποιαδηπουε ή θελει συγκεκριμενα για lg κινητα γιατι αποτι ειδα δεν βρισκεις ευκολα και εμενα μου φαινεται ιδιιατερως ευχρηστη..

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!

@ hangmandi: ο ήχος του mp3-player είναι ελαφρώς χειρότερος από τα υπόλοιπα κινητά. Δεν έχει καθόλου μπάσα. Για μένα είναι απαράδεκτος. Αλλά το κινητό αποζημιώνει με όλα τα άλλα θετικά που έχει.

@ blue_moon_: στο πλαίσιο είναι πολύ εξυπηρετικοί και μια και το πουλάνε, θα σου πουν τι συμβαίνει. Μου είχαν πει πως ΟΛΑ τα κινητά που πουλάνε έχουν 160 χαρακτήρες ελληνικά. Οπότε αν το πήρες από εκεί είναι υποχρεωμένοι να το φτιάξουν. Ισως και η LG μπορεί να βοηθήσει? 80011200300, 80111200900.

@ kakofonixx: sms 500, contacts 1000, calendar entries 500 (τα επαναλαμβανόμενα ραντεβού θεωρούνται 1), to do 500, memo 100, alarm 5, call history 120, bookmarks 50, others ? 130.

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!

@ hangmandi: ο ήχος του mp3-player είναι ελαφρώς χειρότερος από τα υπόλοιπα κινητά. Δεν έχει καθόλου μπάσα. Για μένα είναι απαράδεκτος. Αλλά το κινητό αποζημιώνει με όλα τα άλλα θετικά που έχει.

@ blue_moon_: στο πλαίσιο είναι πολύ εξυπηρετικοί και μια και το πουλάνε, θα σου πουν τι συμβαίνει. Μου είχαν πει πως ΟΛΑ τα κινητά που πουλάνε έχουν 160 χαρακτήρες ελληνικά. Οπότε αν το πήρες από εκεί είναι υποχρεωμένοι να το φτιάξουν. Ισως και η LG μπορεί να βοηθήσει? 80011200300, 80111200900.

@ kakofonixx: sms 500, contacts 1000, calendar entries 500 (τα επαναλαμβανόμενα ραντεβού θεωρούνται 1), to do 500, memo 100, alarm 5, call history 120, bookmarks 50, others ? 130.

 

για κάποιο λογο χωρις να κανω καμιαιδιαιτερη ρυθμιση το προβλημα με τους χαρακτηρες λυθηκε απο μονο του..:confused: δεν μπορω να το εξηγησω αλλα δεν με χαλαει κιολας..

 

κατι το περιεργο που μου συνεβη χτες ειναι οτι ενω η μπαταρια μου ειχε παει στα 2 κουτακια ξαφνικα μου πηγε παλι στα 3:wacko: απο μονη της..

δεν ξερω σε τι κομματι εχω πεσει και απο μονο του λαμβανει πρωτοβουλιες..:happy:

 

3 μερες που το εχω μεχει εντυπωσιασει, επιβεβαιωνω και εγω με τη σειρα μου οτι ειναι πολυ καλο.. το μονο που με χαλασε λιγο ειναι οτι οταν επεσε στο ενα κουτακι η μπαταρια αμεσως σχεδον εκλεισε - πραγμα που σου δημιουργει ενα αγχος γιατι απο τη στιγμη που θα πεσει στο ενα κουτακι μαλλον το κινητο θελει φορτιση, αν και επειδη του εχω κανει μονο 2 φορτισεις και ακομα δεν εχει στρωσει η μπαταρια ισως διορθωθει.. το αλλο ειναι οτι το να γραψεις στα γρηγορα ενα μηνυμα χωρις λαθη.. ειναι απλα αδυνατο, αν δεν εχεις συνηθισει τουλαχιστον σε πληκτρολογια αφης κτλ.. κατα ταλλα οι αποκρισεις των πληκτρων, του μενου κτλ ειναι παρα πολυ καλες,δεν τις περιμενα τοσο καλες και οι φορες που μου "κολλανε" οι αποκρισεις ελαχιστες - μεχρι στιγμης..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάποιες λίγες εντυπώσεις και από μένα:

 

Από εμφάνιση και διαστάσεις σκίζει! Πολύ πλαστικό αλλά αρκετά στιβαρό, ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ και πολύ καλαίσθητος ο συνδυασμός καφέ, μαύρου, κόκκινου στο Vandyke Brown που αγόρασα.

 

Η οθόνη είναι απίστευτη, μεγάλη και εκτυφλωτική! :p Η απόκριση της αφής σχεδόν άψογη! Το interface πραγματικά αξιόλογο και λειτουργικό - έχεις ό,τι σημαντικό χρειάζεσαι με το πολύ 3 αγγίγματα! Π.χ. η ενεργοποιήση του Bluetooth θέλει 2 touches! Οι μεταβάσεις στις φωτογραφίες και στα μενού γίνονται σχεδόν τέλεια. Η εισαγωγή κειμένου πολύ πρακτική ειδικά σε landscape mode με τη γραφίδα... Ο ήχος από το εξωτερικό ηχείο είναι δυνατός και πολύ καλός. Το ράδιο καλό σε λειτουργία και σήμα και με RDS!

 

Στα αρνητικά τώρα: Ο ήχος από τα ακουστικά είναι στο μέσο όρο και λίγο κάτω. Ενώ από ένταση είναι OK υστερεί σε ποιότητα και μπάσα και ο ισοσταθμιστής του είναι άχρηστος. Πάντως στο e-bay υπάρχει πάμφτηνος μετατροπέας από το βύσμα εισόδου σε 3,5'' και με ενα καλό ζευγάρι ακουστικών θα ικανοποιήσει πιστεύω... Η κάμερα μέτρια, τραβά καλά μόνο σε πολύ καλό φωτισμό και απλά αποδεκτά αλλού.

 

All in all, μιλάμε για ένα όμορφο, μαζεμένο κινητό με καλό value for money. Μέτρια κάμερα, μέτριο Mp3 player αλλά τι να τα κάνεις αν έχεις μία μαγική οθόνη και ένα τόσο καλό interface με 200 ευρώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάποιες λίγες εντυπώσεις και από μένα:

 

Από εμφάνιση και διαστάσεις σκίζει! Πολύ πλαστικό αλλά αρκετά στιβαρό, ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ και πολύ καλαίσθητος ο συνδυασμός καφέ, μαύρου, κόκκινου στο Vandyke Brown που αγόρασα.

 

Η οθόνη είναι απίστευτη, μεγάλη και εκτυφλωτική! :p Η απόκριση της αφής σχεδόν άψογη! Το interface πραγματικά αξιόλογο και λειτουργικό - έχεις ό,τι σημαντικό χρειάζεσαι με το πολύ 3 αγγίγματα! Π.χ. η ενεργοποιήση του Bluetooth θέλει 2 touches! Οι μεταβάσεις στις φωτογραφίες και στα μενού γίνονται σχεδόν τέλεια. Η εισαγωγή κειμένου πολύ πρακτική ειδικά σε landscape mode με τη γραφίδα... Ο ήχος από το εξωτερικό ηχείο είναι δυνατός και πολύ καλός. Το ράδιο καλό σε λειτουργία και σήμα και με RDS!

 

Στα αρνητικά τώρα: Ο ήχος από τα ακουστικά είναι στο μέσο όρο και λίγο κάτω. Ενώ από ένταση είναι OK υστερεί σε ποιότητα και μπάσα και ο ισοσταθμιστής του είναι άχρηστος. Πάντως στο e-bay υπάρχει πάμφτηνος μετατροπέας από το βύσμα εισόδου σε 3,5'' και με ενα καλό ζευγάρι ακουστικών θα ικανοποιήσει πιστεύω... Η κάμερα μέτρια, τραβά καλά μόνο σε πολύ καλό φωτισμό και απλά αποδεκτά αλλού.

 

All in all, μιλάμε για ένα όμορφο, μαζεμένο κινητό με καλό value for money. Μέτρια κάμερα, μέτριο Mp3 player αλλά τι να τα κάνεις αν έχεις μία μαγική οθόνη και ένα τόσο καλό interface με 200 ευρώ! :D

 

συμφωνω.. αν και το θεμα με τη ποιοτητα του ηχου στο ακουστικο ειναι ενα αρνητικο, βεβαια οχι τραγικα πραγματα.. ενα φεγγαρι ειχα το samsung 880 duos εκει να δειτε ασχημη ποιοτητα να μη καταλαβαινεις σχεδον λεξη αποτι λεει ο αλλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...