Jump to content

Οδηγός: Πως θα μπείτε στο i-mode χωρίς να έχετε κινητό i-mode


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο στο πορταλ μπαινω και γω εκτος δηλαδη μαλον το κανανε σαν το Q η κανουν εργασιες θα διξη τι ακριβως αυριο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Δεν μπορούσα να μπω στα sites του i-mode κ σε εξωτερικά sites. Μόνο στo PlayNow της Sony Ericsson είχα κανονικά πρόσβαση. Σήμερα είναι ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση, αν δώσω imei από απλό k550i καταλαβαίνουν πως δεν είναι imode ε;

Oπότε βρίσκω κάποιο έγκυρο imei από εξωτερικό και λέω ότι είναι από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο με το k550 εκτιμώ ότι θα περάσει... αα και βρήκα και άλλο msn messenger που δουλεύει, λέγεται shmessenger ( http://www.shmessenger.ro/en_US/ ) και δουλεύει μια χαρά ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινέζικο I3216. Το σύνδεσα με το Laptop και έκανα κλήση με GPRS (μέσω του προγράμματος Cell Phone Manager 6.10) και έδειξε ότι συνδέθηκε στο internet. Έστελνε συνέχεια δεδομένα αλλά τα ληφθέντα ήταν συνέχεια στα 183 bytes. Και δε μπορώ να μπω σε καμιά σελίδα ούτε από Firefox ούτε από Explorer. Έχω βάλει Proxy. Δοκίμασα και με 172.019.043.006 και με 172.19.43.6 αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με ενα glofish x900

Eνω τα περναω ολα καλα και παιζει ιντερνετ.

Μολις σβησω το κινητο και το αναψω παει να συνθεθει με imode και γραφει: κληθηκε imode, το modem απαντησης εχει αποσυνδεθει.Για να ελεγξετε τις ρυθμισεις και να τις αλλαξετε , εαν χρειαζεται,επιλεξτε ρυθμισεις.

Moνο με hard reset ξαναφτιαχνει.

Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

Ειναι ολοκαινουργιο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο με το k550 εκτιμώ ότι θα περάσει...

Έπεσες έξω. :p Με κάλεσαν 3 λεπτά μετά το 1ο τηλέφωνο και είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα

στη διαδικασία ενεργοποίησης, με ρώτησαν αν το imei είναι σωστό, για τη συσκευή κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσες έξω. :p Με κάλεσαν 3 λεπτά μετά το 1ο τηλέφωνο και είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα

στη διαδικασία ενεργοποίησης, με ρώτησαν αν το imei είναι σωστό, για τη συσκευή κτλ.

 

...τους υποτίμησα τελικά, σόρρυ! Καιρός να βρεις imei...

 

Αν κανείς εκεί έξω έχεις συμβόλαιο ας μου απαντήσει στο εξής: Το ότι "αγόρασα" το "πάσο" μια φορά σημαίνει και πάγια εντολή για τους επόμενους μήνες;

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνουμε με το i-mode φαίνεται διαφορετική ip για τον κάθε ένα στο internet ή μήπως επειδή μπαίνουμε μέσω proxy μοιράζονται την ιδία περισσότεροι από ένας?

 

Ευχαριστώ !

y4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για MSN στο pc μπορείτε να βάλετε το Pidgin με τις εξής ρυθμίσεις:

Accounts->Edit Account->Advanced

Proxy type: HTTP

Host: 172.019.043.006

Port: 5443

 

Και για την σωστή εμφάνιση των σελίδων πρέπει να χρησιμοποιείτε έναν SSL Proxy όπως είναi o https://clearlydrunk.com.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω πελαγωσει.Εχω το eten m700 με windows mobile 5 στην αγγλικη εκδοση και ενω μου δειχνει οτι εχει γινει η συνδεση παρολα ταυτα οταν παω να ανοιξω καποια σελιδα με τον οπερα μου βγαζει το εξης μηνυμα could not locate remote server και το ονομα της σελιδας.Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 κινητά imode (Samsung S341i και Mitsubishi M420i).Επειδή όμως είναι και τα δύο χαλασμένα μπορώ να πω στο cc το imei από κάποιο και να έχω imode στο LG KE500;:worry:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα να συνδεθω με το κινητο.Συγχαρητηρια.Πολυ καλος οδηγος.Τωρα προσπαθω να συνδεθω με τον υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καταλάβει κανείς αν έχει ενεργοποιημένο imode!? Μέσω πχ κάποιου sms? Το imode με τη σύνδεση έχει τις ίδιες χρεώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καταλάβει κανείς αν έχει ενεργοποιημένο imode!? Μέσω πχ κάποιου sms?

Νομίζω όταν κάποιος αριθμός Cosmote έχει ενεργοποιημένο το imode δεν μπορεί να μπει στο wap σε συσκευή που δεν έχει imode.Όταν εγώ είχα ενεργοποιήσει το imode στο Mitsubishi M420i δεν μπορούσα να μπω στο wap από το Sony Ericsson K300.Τώρα μπορεί να έχει αλλάξει.Δεν ξέρω.:(

Link to comment
Share on other sites

Κατα καιρούς στον ίδιο αριθμό είχα συσκευές imode. Δε ξέρω όμως αν τις διαγράφουν όταν έκανα αναβάθμιση συσκευής. Και στο συμβόλαιο και στο καρτοκινητο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω τα φώτα σας....στο καινουριο σπιτι μου δεν έχω ακομα ιντερνετ και το χρειαζομαι . μπορω μέσω ενος μοντεμ της wind (για Mobile internet) να ενεργοποιησω το imode σε μια καρτα cosmote και να την συνδέσω με τον hy?θα ανοίγει όλες τις σελίδες ? υπάρχει περιορισμός στο κατέβασμα? συγνώμη αλλα δεν είχα χρόνο να διαβάσω όλο το thread....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήρα τηλέφωνο να μου ενεργοποιήσουν το i-mode σήμερα. Έβαλα όλες τις ρυθμίσεις και δοκίμασα και μπαίνει κανονικά στο portal του i-mode. Ωστόσο όποια άλλη διεύθυνση και να βάλω (ακόμα και wap σελίδες) μου βγαίνει μια σελίδα και μου λέει "[403] Response Media Type Error". Επίσης ο opera mini δεν καταφέρνει να κανει εγκατάσταση.

 

Μήπως πρέπει να επιλέξω τπτ από το portal του i-mode για να με αφήσει να μπαίνω και σε άλλες σελίδες?

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εφτιαξα τις ρυθμισεις συμφωνα με το πρωτο post, και δουλεψε κανονικα,σε ενα νοκια Ν70 που το εβαλα,ανοιγει τις περισσοτερες σελιδες λιγο που το δοκιμασα,αν και πολυ αργα.. με την εφαρμογη του κινητου για internet.

δοκιμασα να μπω στο mini.opera.com και δεν την ανοιγει καθολου, λεει:

"[403] Response Media Type Error".

ενω μπαινει κανονικα στο http://www.opera.com, και απο εκει μου λεει να μπω στην παραπανω διευθυνση και δεν μπαινει καν. Μηπως αλλαξε κατι σε ολη αυτη την διαδικασια και γι αυτο εχει μεινει αδρανοποιημενο αυτο το topic????

 

επισης για να μπω απο pc, που βρισκω τον αριθμο της εξωτερικης ταυτοτητας που γραφει στο πρωτο βημα?? στο Ν70 δεν το βρισκω...

 

επισης χρειαζεται νε συνδεθει μεσω usb?Pc suite? δεν αναφερεται πουθεnα στο topic...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...