Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα σε ολους

Μηπως εχει δοκιμασει κανεις το garmin 5 στο HD; Δουλευει κανονικα; Το ειχα στο diamond και μου αρεσε περισοτερο απο και απο το destinator και απο το igo. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O καινούριος Navteq 2008.Q3 για iGO8 περιλαμβάνει και πληροφορίες λωρίδων.

Το τελικό ς δυστυχώς παραμένει σ.

 

Πριν βγάλει τις πινακίδες για περίπου πέντε δευτερόλεπτα σου δείχνει με βελάκια κάτω ποιά λωρίδα να κρατήσεις.

Δηλαδή αν ο δρόμος έχει τρεις λωρίδες σου βγάζει κάτω τρία βελάκια το ένα δίπλα στο άλλο και αναβοσβήνει το βελάκι ανάλογα με ποιά λωρίδα πρέπει να κρατήσεις.

Αυτό γίνεται περίπου δύο χιλιόμετρα πριν τον κόμβο και αφού αναβοσβήσει το βελάκι κάτω σου δείχνει μετά πάνω τις πινακίδες.

Cool!!!

 

Χαμογελάτε είναι μεταδοτικό. :):):):)

 

Δυστυχώς δεν το πρόλαβα. Ας βοηθήσει κι εμένα κάποιος να ... χαμογελάσω :-)

 

Δυστυχώς δεν το πρόλαβα. Ας βοηθήσει κι εμένα κάποιος να ... χαμογελάσω :-)

 

Σας ευχαριστώ. Καλές γιορτές σε όλους !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

@highway

@zografos

 

Τι λέτε για αυτή μου την πρόταση ?

Καλες Γιορτες και Καλη Χρονιά

 

ΥΓ Μην φατε :food: πολυ παιδια, παντα πρεπει να υπαρχει χωρος για κατι ακόμη :clap:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

@highway

@zografos

 

Τι λέτε για αυτή μου την πρόταση ?

Καλες Γιορτες και Καλη Χρονιά

 

ΥΓ Μην φατε :food: πολυ παιδια, παντα πρεπει να υπαρχει χωρος για κατι ακόμη :clap:

 

Μέσα είμαι κι εγώ.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

είμαι σχέδον και με το εναμίσι πόδι στο hd..αλλά έχω κάποιες επιφιλάξης στον τομέα της μουσικής..μπορεί κάποιος να μου πει 2-3 λόγια για το menu του στην μουσική? ακόμα κάτι...με συμβουλέυται να πάρω ν82 και ipod touch ή hd (μόνο)
Link to comment
Share on other sites

@highway

@zografos

 

Τι λέτε για αυτή μου την πρόταση ?

Καλες Γιορτες και Καλη Χρονιά

 

ΥΓ Μην φατε :food: πολυ παιδια, παντα πρεπει να υπαρχει χωρος για κατι ακόμη :clap:

 

Myphone Meeting @ Thessaloniki 10/1/2009!:D

Link to comment
Share on other sites

@highway

@zografos

 

Τι λέτε για αυτή μου την πρόταση ?

Καλες Γιορτες και Καλη Χρονιά

 

ΥΓ Μην φατε :food: πολυ παιδια, παντα πρεπει να υπαρχει χωρος για κατι ακόμη :clap:

ασφαλως :clap::clap::clap:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είμαι σχέδον και με το εναμίσι πόδι στο hd..αλλά έχω κάποιες επιφιλάξης στον τομέα της μουσικής..μπορεί κάποιος να μου πει 2-3 λόγια για το menu του στην μουσική? ακόμα κάτι...με συμβουλέυται να πάρω ν82 και ipod touch ή hd (μόνο)

 

Δεν ειδικεύονται στον τομέα της μουσικής αυτές οι συσκευές και με ένταση μικρότερη από τις αντίστοιχες προτάσεις της αγοράς. Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου και απαιτήσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

είμαι σχέδον και με το εναμίσι πόδι στο hd..αλλά έχω κάποιες επιφιλάξης στον τομέα της μουσικής..μπορεί κάποιος να μου πει 2-3 λόγια για το menu του στην μουσική? ακόμα κάτι...με συμβουλέυται να πάρω ν82 και ipod touch ή hd (μόνο)

 

hd (μόνο)

 

Το περιβάλλον του για μουσική μπορείς να το δεις στο εγχειρίδιο οδηγιών στις σελίδες 79-82 και 215-220: HTC Touch HD User Manual

 

Βέβαια μπορείς να χρησιμοποιήσεις και οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα για μουσική.

 

Τη μουσική φαντάζομαι θα την ακούς με ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

@highway

@zografos

 

Τι λέτε για αυτή μου την πρόταση ?

Καλες Γιορτες και Καλη Χρονιά

 

ΥΓ Μην φατε :food: πολυ παιδια, παντα πρεπει να υπαρχει χωρος για κατι ακόμη :clap:

 

Πολύ ωραία ιδέα. Μέσα είμαι!

 

 

Και εδώ μέσα και εγώ.

ktsak και johner μάλλον μιλάτε για διαφορετικές συνατήσεις? Πάντως στις 10/1 μάλλον θα κατέβω Αθήνα :(

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ ένα κλειστό HD meeting από το ότι να'ναι.

Λίγοι και καλοί!:)

ktsak (Κώστα) στο pm αναφέρω το πρόγραμμα μου.;)

Κανονίστε να μπορώ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ ένα κλειστό HD meeting από το ότι να'ναι.

Λίγοι και καλοί!:)

ktsak (Κώστα) στο pm αναφέρω το πρόγραμμα μου.;)

Κανονίστε να μπορώ.

 

Συμφωνω και εγω. Τι λετε κατ' αρχας για Meeting κατόχων HD μόνο, στη Θεσσαλονικη, Δευτερα 12 Ιαν 2009 κατα τις 2030 ? Λεω Δευτερα για να μπορει και ο Οδυσσεας να ερθει. Μαγαζι το επιλεγουμε αργοτερα. Η προταση ειναι διερευνητικη :!: :!: :!:

Η συγκεκριμενη συναντηση θα ειναι ανεξαρτητη απο το Myphone meeting στις 10 Ιαν 2009 :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγαζι το επιλεγουμε αργοτερα. Η προταση ειναι διερευνητικη

 

Δεν το κάνετε σε κανα internet cafe να το παρακολουθήσουμε κι εμείς online?:lol:

 

Σας ζηλεύω:mad::!:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συνέχισα σήμερα το navigation test, κατα την διάρκεια της τελευταίας shopping εξόρμισης.

Υπήρξαν απρόσμενα προβλήματα στην λήψη δορυφόρων, τα οποία εξαφανίστικαν ως δια μαγείας. Λες και ο Μπους εκανε δορυφορικό blackout για κανα μισάωρο.

Συγκεκριμένα δεν κλείδωνε με τίποτα και όταν τα κατάφερε, το σήμα χάνονταν συχνά.

Στην επιστροφή με το που βγήκα από τα JUMBO, όλα ηταν μια χαρά.

 

Το iGO με ταλαιπώρησε με το άνοιξε κλείσε της οθόνης αν και είχα ρυθμίσει τον φωτισμό.

 

Επιβεβαιώνω το μικρό προβληματάκι στο θέμα της χρονικής στιγμής που εκφωνείται το τελικό "στρίψτε αριστερά" η "δεξια".

Υπάρχει μια καθυστέρηση με αποτέλεσμα: η θα στρίψεις την τελευταία στιγμή με κανα παπάκι καρφωμένο στην πόρτα σου, η θα πάς από το επόμενο στενό.

 

Το δε Destinator στο λέει την ώρα που περνάς πάνω από το προηγούμενο στενό, οπότε λες αμαν το πέρασα μέχρι να δεις τον χάρτη.

 

Το ΜΙΟ (2008 v1.0 Build 2.2. 4687713) Mermigas,:X έχει καταπληκτικό χρονισμό ακόμα και στις ανακοινώσεις των 300 μέτρων. Το τελικό στρίψτε αριστερά στο λέει ακριβώς την ώρα που πρέπει.

Ενα μικρο προβληματάκι που εντόπισα ήταν σε μια περίπτωση που αγνόησα την υπόδειξη του για στροφή δεξιά και στον επαναπροσδιορισμό μου λέει ενα βιαστικό στρίψτε δεξια, όμως σε δρόμο που δεν επίτρεπονταν. Σε κλάσματα δευτερολέπτου όμως υπέδειξε την νέα διαδρομή.

Μάλλον εφνιδιάστηκε:p

Τα γραφικά του είναι πολύ καλά αυτά της ημέρας και απαράδεκτα της νύχτας.

Επειδή δεν βλέπω να έχει ασχοληθεί κανείς εδώ μαζί του, ρίξτε μια ματιά στην δοκιμαστική του mermiga. Δεν χάνετε τίποτα.

 

Τελικό συμπέρασμα:

Δεν κατάφερα να ζητήσω κάποια οδό και να μην την έχουν. Σήμερα τους έβαλα δύσκολα.

Λούτσα και Σκάλα Ωροπού.

Περιοχές εκτός σχεδιού και με δρόμους που ονομάζονται 52 οδός, 58 κ.λ.π.

Και οι τρεις χάρτες είχαν τα πάντα και επέλεξαν σωστές διαδρομές.

Μόνο το iGO ήθελε σωνει και καλά να με περάσει από ένα κομμάτι χωμάτινο παρόλο που είχα απορίψει τους χωματόδρομους και συν τοις άλλοις δεν χρειάζονταν να πάει από εκεί. Απλά εξέλαβε αυθαίρετα τον δρόμο σαν μονής κατευθυνσης και έκανε κύκλο μεσα απο τον χωματόδρομο. Οταν προσπάθησα να αλλάξω την διαδρομή μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν γίνεται αποδεκτή η αλλαγή.

 

Λάθη πολύ μικρά, υπάρχουν λίγο πολύ και στα 3 προγράμματα.

 

Μετά από όλα αυτά τα τεστάκια, αν δεν άκουγα τους περισσότερους εδώ να γκαρίζουν υπερ του Destinator και πήγαινα να αγοράσω ένα από τα τρια, θα επέλεγα το ΜΙΟ για πλοήγηση χωρίς να χρειάζεται να είσαι καρφωμένος στην οθόνη, για να βρίσκω τα χωριουδάκια σαν το δικό μου και για κάποια περίεργα που σε αναγκάζουν να ενοχλείς τον Οδυσσέα με ΠΜ:lol:

 

Επειδή όμως έχω την δυνατότητα να χρησιμοποιώ και τα 3 στις "δοκιμαστικές":cool: εκδόσεις τους, το απολαμβάνω χωρίς να πλήτω:D

 

Αυτά, αυρίο βράδυ πετάω για Cairo, οπότε τέλος τα όμορφα προγραμματάκια και ξανα στο manual Google navigator:cry:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το Koala Car holder. Φαίνεται να το κραταει αρκετά καλα.. περασα απο πολλέςςςςς λακουβες αλλά όλα εντάξυ ;) 15 ευρα απο μιντια. 27cm Μακρύ, το πιο μακρύ που βρήκα. το πας σε οποια κατευθυνση θέλεις αφου έχει βραχίονα ελαστικό. Το κακό είναι οταν πατάς το επάνω On/off Κουμπί πρεπει να το κρατάς ταυτόχρονα και απο κάτω, αλλά αυτό θα αλλάξει ειδικά αν εχεις navigation, αφου και με ένα φορτιστή αυτοκινήτου θα είναι συνεχώς ανοικτό.. Το ίδιο συμβαινει και με το κουμπί έντασης..

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Συνέχισα σήμερα το navigation test, κατα την διάρκεια της τελευταίας shopping εξόρμισης.

Υπήρξαν απρόσμενα προβλήματα στην λήψη δορυφόρων, τα οποία εξαφανίστικαν ως δια μαγείας. Λες και ο Μπους εκανε δορυφορικό blackout για κανα μισάωρο.

Συγκεκριμένα δεν κλείδωνε με τίποτα και όταν τα κατάφερε, το σήμα χάνονταν συχνά.

Στην επιστροφή με το που βγήκα από τα JUMBO, όλα ηταν μια χαρά.

 

Το iGO με ταλαιπώρησε με το άνοιξε κλείσε της οθόνης αν και είχα ρυθμίσει τον φωτισμό.

 

Επιβεβαιώνω το μικρό προβληματάκι στο θέμα της χρονικής στιγμής που εκφωνείται το τελικό "στρίψτε αριστερά" η "δεξια".

Υπάρχει μια καθυστέρηση με αποτέλεσμα: η θα στρίψεις την τελευταία στιγμή με κανα παπάκι καρφωμένο στην πόρτα σου, η θα πάς από το επόμενο στενό.

 

Το δε Destinator στο λέει την ώρα που περνάς πάνω από το προηγούμενο στενό, οπότε λες αμαν το πέρασα μέχρι να δεις τον χάρτη.

 

Το ΜΙΟ (2008 v1.0 Build 2.2. 4687713) Mermigas,:X έχει καταπληκτικό χρονισμό ακόμα και στις ανακοινώσεις των 300 μέτρων. Το τελικό στρίψτε αριστερά στο λέει ακριβώς την ώρα που πρέπει.

Ενα μικρο προβληματάκι που εντόπισα ήταν σε μια περίπτωση που αγνόησα την υπόδειξη του για στροφή δεξιά και στον επαναπροσδιορισμό μου λέει ενα βιαστικό στρίψτε δεξια, όμως σε δρόμο που δεν επίτρεπονταν. Σε κλάσματα δευτερολέπτου όμως υπέδειξε την νέα διαδρομή.

Μάλλον εφνιδιάστηκε:p

Τα γραφικά του είναι πολύ καλά αυτά της ημέρας και απαράδεκτα της νύχτας.

Επειδή δεν βλέπω να έχει ασχοληθεί κανείς εδώ μαζί του, ρίξτε μια ματιά στην δοκιμαστική του mermiga. Δεν χάνετε τίποτα.

 

Τελικό συμπέρασμα:

Δεν κατάφερα να ζητήσω κάποια οδό και να μην την έχουν. Σήμερα τους έβαλα δύσκολα.

Λούτσα και Σκάλα Ωροπού.

Περιοχές εκτός σχεδιού και με δρόμους που ονομάζονται 52 οδός, 58 κ.λ.π.

Και οι τρεις χάρτες είχαν τα πάντα και επέλεξαν σωστές διαδρομές.

Μόνο το iGO ήθελε σωνει και καλά να με περάσει από ένα κομμάτι χωμάτινο παρόλο που είχα απορίψει τους χωματόδρομους και συν τοις άλλοις δεν χρειάζονταν να πάει από εκεί. Απλά εξέλαβε αυθαίρετα τον δρόμο σαν μονής κατευθυνσης και έκανε κύκλο μεσα απο τον χωματόδρομο. Οταν προσπάθησα να αλλάξω την διαδρομή μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν γίνεται αποδεκτή η αλλαγή.

 

Λάθη πολύ μικρά, υπάρχουν λίγο πολύ και στα 3 προγράμματα.

 

Μετά από όλα αυτά τα τεστάκια, αν δεν άκουγα τους περισσότερους εδώ να γκαρίζουν υπερ του Destinator και πήγαινα να αγοράσω ένα από τα τρια, θα επέλεγα το ΜΙΟ για πλοήγηση χωρίς να χρειάζεται να είσαι καρφωμένος στην οθόνη, για να βρίσκω τα χωριουδάκια σαν το δικό μου και για κάποια περίεργα που σε αναγκάζουν να ενοχλείς τον Οδυσσέα με ΠΜ:lol:

 

Επειδή όμως έχω την δυνατότητα να χρησιμοποιώ και τα 3 στις "δοκιμαστικές":cool: εκδόσεις τους, το απολαμβάνω χωρίς να πλήτω:D

 

Αυτά, αυρίο βράδυ πετάω για Cairo, οπότε τέλος τα όμορφα προγραμματάκια και ξανα στο manual Google navigator:cry:

 

εμ εγω οταν φωναζα για το destinator

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμ εγω οταν φωναζα για το destinator

 

Είμαστε τυχεροί που έχουμε την δυνατότητα της χρήσης των δοκιμαστικών εκδόσεων και μπορούμε να κάνουμε τις επιλογές μας.

Το iGO ξαχωρίζει, είναι το πληρέστερο, αξίζει να το παλαίψει κανείς. Μου αρέσει πιο πολύ απ όλα ενώ στο ΜΙΟ μου αρέσει η σταθερότητα, η απλότητα των γραφικών και η φωνιτική του πλοήγηση.

 

Το iGO για να μην κλεινει η οθόνη πρέπει να είναι συνδεδεμένο με εξωτερική πυγή ρεύματος.

Δυστυχώς δεν έχω περισσότερο χρόνο να ολοκληρώσω τις δοκιμές μου.

Ενα περιεργο του καταπληκτικού του χάρτη, είναι ότι στο χωριό μου ενώ το δείχνει δεν το βρίσκεις στην αναζήτηση. Εχει μόνο ένα άλλο χωριό με το ίδιο όνομα στα Γρεβενά.

Στο άλλο screen shot φαίνονται τα εξαιρετικά γραφικά του.

 

Πραγματικά είναι απολαυστικό. Αν εκλείψουν τα όποια μικροπροβλήματα θα είναι απαιχτο.

Καταντά επικίνδυνο στην οδήγηση γιατί δεν μπορείς να πάρεις τας μάτια σου από πάνω του.:lol:

Φανταστικό παράσταση του ανάγλυφου το οποίο είναι σωστό το τσέκαρα τουλάχιστον στην περιοχή μου.

Φοβερό το ανάγλυφο

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Το iGO για να μην κλεινει η οθόνη πρέπει να είναι συνδεδεμένο με εξωτερική πυγή ρεύματος.

 

Ρυθμίσεις->Συσκευή-> Διαχείριση ενέργειας: Οπισθ. φωτισμ. Ενεργός και όχι "χρήση ρυθμίσεων συσκευής".

Link to comment
Share on other sites

για την Κύπρο γνωρίζει κάνεις ποιό είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης??

 

Ειτε Destinator είτε igo8

Χρονια Πολλα και Καλη Χρονιά :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγγλική ROM και φυσικά spelling και σε word και σε sms/email υπάρχει Αγγλικό. Μπορεί να μπει δεύτερη γλώσσα Ελληνικό spelling ??

 

Εάν δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο , το άλλο που σκέφτηκα αλλά δεν έχω τα αρχεία είναι εάν μπορούσε να γίνει copy το wordmobile με ότι files και libraries χρειάζονται από κάποιο ελληνικό HTC σε ένα αγγλικό HTC και να τρέχει σαν δεύτερο word (δηλαδή να υπάρχουν δυο word εγκατεστημένα ένα word english και ένα word greek) ώστε να μπορεί να γίνει spelling από εκεί...

 

Το έχει σκεφτεί/δοκιμάσει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Συσκευή-> Διαχείριση ενέργειας: Οπισθ. φωτισμ. Ενεργός και όχι "χρήση ρυθμίσεων συσκευής".

 

Thanks, δεν το ήξερα ότι υπάρχει αυτή η ρύθμιση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το Koala Car holder. Φαίνεται να το κραταει αρκετά καλα.. περασα απο πολλέςςςςς λακουβες αλλά όλα εντάξυ ;) 15 ευρα απο μιντια. 27cm Μακρύ, το πιο μακρύ που βρήκα. το πας σε οποια κατευθυνση θέλεις αφου έχει βραχίονα ελαστικό. Το κακό είναι οταν πατάς το επάνω On/off Κουμπί πρεπει να το κρατάς ταυτόχρονα και απο κάτω, αλλά αυτό θα αλλάξει ειδικά αν εχεις navigation, αφου και με ένα φορτιστή αυτοκινήτου θα είναι συνεχώς ανοικτό.. Το ίδιο συμβαινει και με το κουμπί έντασης..

 

καλημέρα κι από εμένα:)

 

πες από που το πήρες:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...