Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς το παρον να πω οτι περιλαμβανει και την καρτα μνημης 8gb και ενα screen protector και την θηκη-καλτσα η οποια σαν ποιοτητα δεν σου γεμιζει το ματι αλλα ειναι πολυ πρακτικη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπως υποσχεθηκα,θα σας γραψω για τις πρωτες εντυπωσεις.

Τα γραφω σκορπια οπως μου ερχονται στο μυαλο...

Εχω διπλα μου και το ΟΜΝΙΑ του κολλητου,και αν και δε θα ηθελα να μπω στη διαδικασια αμεσης συγκρισης,γιατι ανηκουν σε διαφορετικη κατηγορια,δυστυχως οι καταστασεις με κανουν να τα ψιλοσυγκρινω γιατι καταλαβαινω οτι καποιοι ειναι αναμεσα σε αυτα τα 2...

Τα βιντεο παιζουν λιγο καλύτερα στο ΟΜΝΙΑ και ειλικρινα σε αυτο το θεμα το ΟΜΝΙΑ δεν εχει αντιπαλο.Οπως και να το κανουμε ομως,ειναι διαφορετικη εμπειρια να τα βλεπεις σε 3.8 οθονη...

Εχω εντυπωσιαστει απο τη ποιοτητα κατασκευης του HD..Το ΟΜΝΙΑ υστερει οφθαλμοφανεστατα...Και βεβαια η οθονη του ειναι μια μαγεια...

Μια μικρολεπτομερεια που για μενα λεει πολλα...Οταν πας να χωσεις μεσα τη γραφιδα,υπαρχει ενας μηχανισμος που μεσω μαγνητη,τη ρουφαει μεσα και τη "κλειδωνει" ωστε να μη φυγει και τη χασεις...

Ειναι πολυ γρηγορο στην εναλλαγη των μενου και παρολο που του πεταξα τα ματια βαζοντας-βγαζοντας προγραμματα,και εχοντας συνεχεια πολλα να τρεχουν στο background,το μηχανακι δε κολλησε πουθενα...Ουτε ενα reset (για λογους κολληματος)...

Θεμα φορητοτητας...Ενταξει..χωραει στη τσεπη...ομως δε συγκρινεται με το ΟΜΝΙΑ που ειναι σαφως πιο "σουλουπωμενο",αλλα με οτι συνεπαγεται αυτο (μικροτερη οθονη,χαμηλοτερη αναλυση,δυσκολια στην αναγνωση κλπ κλπ)

Το σερφαρισμα στο ιντερνετ ειναι μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ εμπειρια...Καμμια σχεση με οποιο αλλο PDA εχω χρησιμοποιησει εγω προσωπικα...

Το CM Keyboard με το skin του Diamond,λειτουργει υποδειγματικα και το θεμα ελληνικα SMS λυθηκε εξ'αρχης...

Το Destinator 7 λειτουργησε μια χαρα αν και τα μενου του εχουν λιγο επιμηκυνθει ωστε να ταιριαξουν στο μεγεθος της οθονης...Κλειδωσε γρηγορα τους δορυφορους και γενικα οι πρωτες μου εντυπωσεις για το θεμα GPS ειναι θετικες,αν και δε μπορω να βγαλω ακομα ασφαλη συμπερασματα με 15 λεπτα που το χρησιμοποιησα...

Το Google maps...μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ εμπειρια σε WVGA 3.8 οθονη...

Το TCPMP 0.72 δε μπορεσα να το περασω γιατι το μηχανακι μου εβγαζε κατι περιεργα...Ο Core παιζει ομως μια χαρα...

Το προγραμμα του Youtube...απιστευτο...

Το ηχειο του δυνατο και οτι καλυτερο εχω ακουσει σε θεμα "πιστοτητας" ηχου...

Η καμερα?...Ας προχωρησουμε σε αλλο θεμα...(Ε ρε windows mobile!!)...Εμενα προσωπικα βεβαια δε με απασχολει καθολου...Στα τελευταια 5 χρονια που αποφασισα να μεταπηδησω στη πλατφορμα αυτη,ειναι ζητημα αν εχω τραβηξει 4-5 φωτο...και αυτες για δοκιμη...Η καμερα ειναι το πρωτο πραγμα που χρησιμοποιω οταν περνω ενα PDA Phone και αυτο μονο και μονο για να δω αν υπαρχουν καμμενα πιξελ(βαζοντας το δαχτυλο και καλυπτοντας το φακο),μετα...τελος...παυει να με απασχολει η υπαρξη της...

Η μπαταρια?Εδω βλεπω να εχουμε εναν "πρωταθλητη"...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΛΗΡΗ ΦΟΡΤΙΣΗ....Με 4-5 ωρες σκαλισμα, με απενεργοποιημενη τη φορτιση απο usb οσο ηταν στο pc,14 λεπτα τηλεφωνηματα,wi-fi 15 λεπτα και GPS αλλα 15...Συνολο αυτη τη στιγμη 18 ωρες "αναμονη"...ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 60%!!!!!!!!!!Με κανονικη χρηση δηλαδη,προβλεπω οτι θα ειναι "πολυ ευκολο" το 3ημερο...

Τα "must have" προγραμματα Memmaid,Sprite backup,Resco Explorer,PtravelAlarm,παιζουν αψογα...

Γενικα λοιπον,αισθανομαι απολυτα δικαιωμενος με την επιλογη μου...Ειναι λιγο "βαρκα" μπροστα στο ΟΜΝΙΑ,αλλα εχει μια οθοναρα ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΗ..Και οταν το κρατησεις στα χερια σου...διπλα στο ΟΜΝΙΑ...ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα στη ποιοτητα κατασκευης και εχει τοσο "executive look"...που τα ξεχνας ολα τα "υπερ" του ΟΜΝΙΑ...

Μεσα στη συσκευασια εχει και screen protector το οποιο θελει πολυ μεγαλη προσοχη στη τοποθετηση γιατι ταιριαζει απολυτα στο μεγεθος της οθονης (καλο αυτο γιατι δε μαζευει σκονες) και αν σου ξεφυγει αριστερα-δεξια-πανω-κατω εστω και μισο χιλιοστο,"την εκανες" τη "πατατα"...

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ σε ΟΛΟΥΣ μας και να εχουμε ΜΟΝΟ "καλα ακουσματα"...:)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πολυ θετικα τα ακουω αυτα που λες για το μηχανακι,μπραβο:)και καλοριζικο σε ολα τα παιδια που πηραν αυτο το ωραιο εργαλειο:happy:
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον να πω οτι περιλαμβανει και την καρτα μνημης 8gb και ενα screen protector και την θηκη-καλτσα η οποια σαν ποιοτητα δεν σου γεμιζει το ματι αλλα ειναι πολυ πρακτικη

Στο κανονικό πακέτο συμπεριλαμβάνονται όλα αυτά ή όχι ?

 

Εχω εντυπωσιαστει απο τη ποιοτητα κατασκευης του HD..Το ΟΜΝΙΑ υστερει οφθαλμοφανεστατα...Και βεβαια η οθονη του ειναι μια μαγεια...

Ακούω πολλά θετικά σχόλια για την ποιότητα της κατασκευής. Καλό αυτό και ΜΠΡΑΒΟ στην HTC.

 

Το σερφαρισμα στο ιντερνετ ειναι μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ εμπειρια...Καμμια σχεση με οποιο αλλο PDA εχω χρησιμοποιησει εγω προσωπικα...

Τί άλλο περίμενες με τέτοια οθόνη και ανάλυση ??

 

Το ηχειο του δυνατο και οτι καλυτερο εχω ακουσει σε θεμα "πιστοτητας" ηχου...

Τι εννοείς με την λέξη "πιστότητα"??? Σε σχέση ας πούμε με το Touch Pro ή το Diamond (αν τα άκουσες βέβαια) πως τα πάει?

 

Η καμερα?...Ας προχωρησουμε σε αλλο θεμα...(Ε ρε windows mobile!!)...Εμενα προσωπικα βεβαια δε με απασχολει καθολου...Στα τελευταια 5 χρονια που αποφασισα να μεταπηδησω στη πλατφορμα αυτη,ειναι ζητημα αν εχω τραβηξει 4-5 φωτο...και αυτες για δοκιμη...Η καμερα ειναι το πρωτο πραγμα που χρησιμοποιω οταν περνω ενα PDA Phone και αυτο μονο και μονο για να δω αν υπαρχουν καμμενα πιξελ(βαζοντας το δαχτυλο και καλυπτοντας το φακο),μετα...τελος...παυει να με απασχολει η υπαρξη της...

Ε βγάλε καμιά φώτο και πες μας. Μην μας κρατάς σε αγωνία. Βγάλε μια το πρωι και ανέβασε την.

 

Η μπαταρια?Εδω βλεπω να εχουμε εναν "πρωταθλητη"...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΛΗΡΗ ΦΟΡΤΙΣΗ....Με 4-5 ωρες σκαλισμα, με απενεργοποιημενη τη φορτιση απο usb οσο ηταν στο pc,14 λεπτα τηλεφωνηματα,wi-fi 15 λεπτα και GPS αλλα 15...Συνολο αυτη τη στιγμη 18 ωρες "αναμονη"...ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 60%!!!!!!!!!!Με κανονικη χρηση δηλαδη,προβλεπω οτι θα ειναι "πολυ ευκολο" το 3ημερο...

WOW... Μιλάμε τρομερή αυτονομία. Πόσες φορές το έχεις φορτήσει εως τώρα??? Λογικά μετά από πολλούς κύκλους φορτήσεις θα κρατάει πάρα πολύ.

 

Το TouchFLO πως τα πάει ??? Καλά φαντάζομαι ε?¨

 

Έχω ήδη μια ολοκληρομένη άποψη αν και θα περιμένω μέχρι να το πάρει και ο Panosha (από το navimania) και μάλλον θα προχωρήσω προς την αγορά του.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο κανονικό πακέτο συμπεριλαμβάνονται όλα αυτά ή όχι ?

 

Απ' ότι λένε οι κάτοχοι... ναι στο βασικό πακέτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι λένε οι κάτοχοι... ναι στο βασικό πακέτο.

 

ναι στο βασικο πακετο. μπραβο στην HTC ειδικα για την καρτα μνημης!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό αυτό που ακούω. Μπράβο και πάλι Μπράβο στην HTC.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ναι στο βασικο πακετο. μπραβο στην HTC ειδικα για την καρτα μνημης!

 

Όντως, η 8άρα κάρτα μνήμης με εξέπληξε κι εμένα. Όπως και η πολύ καλή ζελατίνα οθόνης.

 

Επίσης στην συσκευασία μέσα έχει κάτι σαν επιτραπέζιο φορτιστή που δεν ξέρω γιατί ακριβώς είναι μιας και δεν ταιριάζει ούτε το PDA ούτε η μπαταρία.

 

Μια κρίσιμη ερώτηση σε όσους το έχουν στα χέρια τους: Το led μποστά σας αναβοσβήνει; Γιατί εμένα δεν ανάβει καθόλου... :O

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάστες και κάνα unboxing video,

 

τα πρώτα unboxing video (?) εδώ:

http://www.mobiletechaddicts.com/2008/11/07/htc-touch-hd-video-unboxing-and-overview/

 

και εδώ:

:O

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Όντως, η 8άρα κάρτα μνήμης με εξέπληξε κι εμένα. Όπως και η πολύ καλή ζελατίνα οθόνης.

 

Επίσης στην συσκευασία μέσα έχει κάτι σαν επιτραπέζιο φορτιστή που δεν ξέρω γιατί ακριβώς είναι μιας και δεν ταιριάζει ούτε το PDA ούτε η μπαταρία.

 

Μια κρίσιμη ερώτηση σε όσους το έχουν στα χέρια τους: Το led μποστά σας αναβοσβήνει; Γιατί εμένα δεν ανάβει καθόλου... :O

 

και εμενα το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ευτυχής κάτοχος να μου πει αν το accelerometer, δουλεύει στην εφαρογή excel?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην δουλεύει ??? Μάλλον θα δουλεύει αλλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος ήδη κάτοχος του κινητού
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην δουλεύει ??? Μάλλον θα δουλεύει αλλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος ήδη κάτοχος του κινητού

 

To λέω γιατί έχω την εντύπωση οτι στο diamond δούλευε μόνο όταν έκανες πλοήγηση στο ίντερνετ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόνο στο internet??? Θυμάμαι πως δούλευε και αλλού. Όπως στο φάκελο προγράμματα , σε εφαρμογές, στις εικόνες του TF3D αλλά και στο Word. Στο excel δεν δοκίμασα αλλά μάλλον θα κάνει
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σε οσους το πηραν η το περιμενουν :)

 

Μια ερωτηση εχω σχετικα με τη πλοηγηση στα μενου του

Να το πω απλα

Η ελειψη του joystic και των hardware buttons σε σχεση με τα προηγουμενα ppc ενοχλει η συνηθιζετε??:worry:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μόνο στο internet??? Θυμάμαι πως δούλευε και αλλού. Όπως στο φάκελο προγράμματα , σε εφαρμογές, στις εικόνες του TF3D αλλά και στο Word. Στο excel δεν δοκίμασα αλλά μάλλον θα κάνει

 

Μονο σε album και opera δουλεύει, δοκιμαστε το gyrator.cab και θα κάνει αυτόματη περιστροφή σε οποία εφαρμογή του ορίσεις, υπάρχει και το gsen.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε album και opera δουλεύει, δοκιμαστε το gyrator.cab και θα κάνει αυτόματη περιστροφή σε οποία εφαρμογή του ορίσεις, υπάρχει και το gsen.

Θαυμασια νεα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και εδώ εντυπώσεις καθώς ο αριθμός των κατόχων είναι σαφώς μεγαλύτερος από τους Έλληνες. Επίσης θα βρείτε ένα σωρό ενδιαφέροντα πειράγματα.

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=452

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και εδώ εντυπώσεις καθώς ο αριθμός των κατόχων είναι σαφώς μεγαλύτερος από τους Έλληνες. Επίσης θα βρείτε ένα σωρό ενδιαφέροντα πειράγματα.

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=452

 

Δυστυχώς δεν βγάζεις άκρη. Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του...

 

Αν θέλει κάποιος να το πάρει ας διαβάσει κανένα (αντικειμενικό) review μετά ας κοιτάξει κανα video στο youtube , μετά ας δεί τον ανταγωνισμό και μετά προχωρείστε.

 

Προσοχή σε εντυπώσεις από biased χρήστες (πχ. άνθρώπους που συχαίνονται τα HTC ή ανθρώπους που τρελαίνονται με οτιδήποτε καινούριο βγάζει)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βγάζεις άκρη. Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του...

 

Αυτό δυστυχώς είναι η μια πλευρά του νομίσματος. Ειδικά στο forum του xperia που με ενδιαφέρει γίνεται πανικός, ότι να'ναι λέει ο καθένας. Πάντως για το HD ήδη αναφέρονται θετικά για την μπαταρία και το GPS, μερικές απαντήσεις είναι οκ, αλλά θέλει συνεχή παρακολούθηση.

 

Ένας τύπος προσπαθεί να βάλει και τα panels του Χ1 στο HD Sony Xperia X1 Panels.....Running on Touch HD!!!, το προβλημα του είναι ότι μάλλον δεν μπορεί να κάνει assign κάποιο κουμπί για να γυρίζει η today screen σε panel view.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το HD ήδη αναφέρονται θετικά για την μπαταρία και το GPS, μερικές απαντήσεις είναι οκ, αλλά θέλει συνεχή παρακολούθηση.

 

Και υπάρχουν και άλλοι που το βρίζουν και άλλοι που τσακώνονται... Δεν ξέρεις ποιος το έχει και ποιός όχι. Οπότε καλύτερα να μην αποτελέσει αυτό κριτήριο αλλά κάτι πιο αντικειμενικό

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ!!?Υπαρχει κανενας που να ειναι διαθεσιμος να χρησιμοποιησει το εταιρικο του ΑΦΜ ωστε να αποκτησω το HD απο expansys φθηνοτερα???!!Αν ναι,ας στειλει ενα pm,και τον ευχαριστω!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...