Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατ'αρχας μπραβο στην Ace Hellas που το τιμολογησε πολυ "λογικοτερα" για τον "εξελληνισμο" απο αλλα μοντελα.

Βεβαια,προσωπικα πιστευω πως το μονο θετικο του εξελληνισμου,ειναι μεγαλυτερη αξια μεταπωλησης...Σε ολους τους αλλους τομεις (performance,roms,patches,radios κλπ),η υπαρξη των ελληνικων ειναι αρνητικη.

Συνεχιζω με εντυπωσεις...

Αυτο που μου εχει κανει τρομερη εντυπωση,ειναι η μπαταρια...

Το τηλεφωνο εχει φορτιστει τη Παρασκευη το απογευμα και βγηκε απο τη μπριζα στις 10 το βραδυ.Απο τοτε εχει φαει σκαλισμα για περιπου 5 ωρες (με απενεργοποιημενη τη φορτιση απο το USB οταν εβαζα και εβγαζα προγραμματα στο PC),μιση ωρα GPS,μια ωρα ιντερνετ(Wi-fi)και 32 λεπτα τηλεφωνηματα και αυτη τη στιγμη μετα απο 50 ακριβως ωρες βρισκεται στο 40%...

Προσωπικα δεν εχει ξαναπερασει απο τα χερια μου PDA Phone με τοσο εντυπωσιακη αυτονομια.Με λιγα λογια,ΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ φορτιση,πρωτου "στρωσει" η μπαταρια,θα μου βγαλει ενα γεματο 3ημερο...

Αυτα με τα θετικα...

Παμε και στα αρνητικα τωρα...Η καμερα ειναι πραγματικα "για τα πανηγυρια"...Ντρεπομαι να ανεβασω και δειγμα :lol:

Δευτερον,δεν εχω εντυπωσιαστει ιδιαιτερα με τη ταχυτητα του OPERA...στο Καιζερ η "αγορασμενη" εκδοση πηγαινε καλυτερα...

Τριτον...δεν ξερω αν συμβαινει και σε εσας,αλλα το activesync "τρεχει" συνεχεια...Το κλεινω και ξανανοιγει μονο του...Το προβλημα το ειχα και στο καιζερ οταν ειχα βαλει το destinator 7...Η αληθεια ειναι οτι δεν "ψαχτηκα" για να βρω λυση,μιας και απευθειας εβαλα το destinator 6,και το προβλημα λυθηκε...

ΤΩΡΑ ομως ΔΕΝ ειναι θεμα destinator γιατι το ειχε και πριν εγκαταστησω ΚΑΝΕΝΑ προγραμμα.

Οποιος γνωριζει πως λυνεται το προβλημα,τον παρακαλω να με βοηθησει...

Οποιος επισης εχει το τελευταιο destinator "αγορασμενο" (ειτε για εγκατασταση,ειτε ετοιμο να παιξει απο την SD),Θα του ημουνα ευγνωμων αν μπορουσε να μου το ανεβασει στο rapidshare (το χαρτη τον εχω).

Και ενα Tip (για οσους δε το ξερουν,μιας και ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι το ξερετε),για να επιτευχθει η μεχρι στιγμης εντυπωσιακη αυτονομια,εχω εξ'αρχης απενεργοποιησει το 3G...settings-phone-band-select network type,αντι για auto βαζουμε GSM...;)

 

Υ.Γ..Φιλε Demon σε ευχαριστω πολυ για το δωρακι.Θα το δοκιμασω ;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Οποιος γνωριζει πως λυνεται το προβλημα,τον παρακαλω να με βοηθησει...

 

Κάνε τα παρακάτω που προτείνω εδώ και ανάφερε αν θες τα αποτελέσματα. Το έχουν κι άλλοι κάτοχοι του HD αυτό το πρόβλημα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα παρακάτω που προτείνω εδώ και ανάφερε αν θες τα αποτελέσματα. Το έχουν κι άλλοι κάτοχοι του HD αυτό το πρόβλημα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

 

Όντως υπάρχει πρόβλημα. Προφανώς θα λυθεί στην επόμενη rom που θα δώσει η HTC.

όσοι θέλετε ακολουθείστε την συνταγή του Athanaso.

Μακάρι να είναι το μοναδικό.

Είναι συνηθισμένο φαινόμενο όταν πρωτοκυκλοφορεί μια συσκευη.

Σιγά σιγά θα αρχίσουν να ασχολούνται και αρκετοί developers οπότε θα υπάρξουν άμεσες βελτιώσεις.

Ήδη ο panosha ψάχνεται σχετικά:

Αυτό είναι ένα θέμα, όχι οπωσδήποτε πρόβλημα, ίσως έχει σχέση με το Disrect Push. Προς το παρόν χρησιμοποιώ την παραδοσιακή λύση του fake server για να ρυθμίσω χειροκίνητα το άνοιγμα, αλλά δεν ξέρω πως θα πάει. Το πρόβλημα υπάρχει στο build 20757 και το γνωρίζω από τις ROM του Diamond.

 

Νομίζω τα ελληνικά πληκτρολόγια που έχει μέσα έχουν προβλήματα (δεν έχουν τόνους), θα δούμε. Δεν δουλεύει το SIPChange και το IMSelector. Μόνο με resco keyboard καταφέρνω ν' αλλάξω προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο.

 

Τρελή κάμερα δλδ έτσι??? χιχιχιχι

 

Για βάλε καμία αν μπορείς έτσι για να πάρουμε μια ιδέα

 

Παιδιά τα έχουμε πει αυτά.

Μπορεί η ανάλυση να ανέβηκε στα 5 mp αλλά αυτό δεν λέει τίποτα, ίσως χειροτερεύει τα πράγματα.

Καλές φωτο από κινητό μόνο απ' όσα ανήκουν στην κατηγορία φωτογραφικά.

Η ΝΟΚΙΑ μόνο δινει κάποιες αξιοπρεπείς λύσεις και σε μη φωτογραφικά κινητά αλλά πάντα της σειράς Ν.

Η κάμερα τόσο το HD όσο και του Diamond είναι για φωτογραφίες με το φως της ημέρας και ακίνητα πλάνα.

Το ίδιο πρόβλημα έχω και στο samsung D880 της γυναίκας μου που έχει 3,2 mp.

Αυτή η καθυστέρυση που μεσολαβεί από το πάτημα μέχρι το άνοιγμα του κλέιστρου, δεν σ αφήνει να φωτογραφίσεις σωστά κάτι που δεν παραμένει εντελώς ακίνητο.

Εγώ σταμάτησα να φωτογραφίζω από τον καιρό που έδωσα το Ν70 το οποίο αν και 2mp έβγαζε πολύ καλύτερες φώτο απ όλες αυτές τις συσκευές.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=437646

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

απο παντοφλα θα γινει μπουλντοζα :p αν το σχεδιο ειναι αληθινο.(που δεν ειναι βεβαια αφου το λεει ο ανθρωπος οτι ειναι photosop)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η κάμερα είναι χειρότερη και από το diamond?

Προσωπικά η κάμερα του diamond μου φάνηκε ικανοποιητική.

Και για κινούμενα αντικείμενα, χρησιμοποιείς την εφαρμογή "spor"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μην βάλετε την δημοφιλή εφαρμογή "εορτολόγιο" διότι μετά θα θέλετε hard reset.

Ελπίζω ο δημιουργός του να κάνει κάτι έτσι ώστε να τρέχει κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

εμαθα οτι αυριο θα το εχει το καταστημα vnp.Για να δουμε

To "αγγλικό" σε "ελληνικές" τιμές...

Ο τύπος ξεκάθαρα ψάχνει για κορόιδα.

Link to comment
Share on other sites

Kai en tw metaksy to expansys anebase tin timi. Mallon exei megali zitisi...

 

To πρωί έπεσε από τα 94τμχ στα 82. Το παρήγγειλε ένας φίλος τελικά. Ελπίζω την Τετάρτη να το δω και να πάρω τελικά την απόφαση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

τα πρωτα κομματια παντα πουλιουνται ακριβα ...

σε καμμια βδομαδα θα πεσει η τιμη και σε κανα μηνα ακομα περισοτερο...

(και αυτο δεν σημαινει οτι διαφωνω με τους γιαννηδες)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα παρακάτω που προτείνω εδώ και ανάφερε αν θες τα αποτελέσματα. Το έχουν κι άλλοι κάτοχοι του HD αυτό το πρόβλημα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

 

Λοιπον,εκανα μονο το 3 βημα του tutorial με τον fake server και το προβλημα λυθηκε :)

Τωρα,οσον αφορα το VNP shop,αλλα και το PDA4U απο το οποιο το αγορασα και εγω,θεωρω οτι η τιμη που το πουλανε ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ λογικη σε σχεση με το expansys (που ανεβασε και τη τιμη).

Γιατι επειδη δεν εχουν τη δυνατοτητα να κανουν μεγαλη παραγγελια 100-200 κομματια οπως το expansys ας πουμε,λογικο ειναι να το περνουν σε τιμη πολυ κοντα σε αυτη που μπορουμε και εμεις να το παρουμε απευθειας απο e-shop του εξωτερικου.Δε πρεπει λοιπον να "βγαλουν" και αυτοι κατι?

Και μη ξεχναμε οτι το PDA4U παρεχει zero-pixel εγγυηση (και δυστυχως απο οσο διαβαζουμε στο ιντερνετ ειναι ΠΟΛΛΑ τα HD με καμμενα πιξελ),καθως και δωρεαν αποστολη και δυνατοτητα αντικαταβολης.

Εγω πιστευω οτι με ολους τους κινδυνους που εμπεριεχει η αγορα ενος προιοντος απο e-shop του εξωτερικου (χρησιμοποιηση πιστωτικης,αποστολη δεματος,ελατωματικο προιον-καμενα πιξελ),δεν ειναι και τοσο φοβερο να δωσεις 50 ευρω παραπανω.

Τωρα θα μου πειτε "αφου τοσο θα εχει και το ελληνικο!!!..Δεν ειναι λοιπον κοροιδια?"

Σε αυτο συμφωνω απολυτα,αλλα αυτο συμβαινει επειδη η Ace-Hellas,ανακοινωσε μια "ασυνηθιστα" χαμηλη τιμη για την ελληνικη εκδοση.Και πειτε μου,ΠΟΤΕ η ελληνικη εκδοση ενος HTC,κοστιζε μονο 50 ευρω παραπανω απο οτι στο expansys (μαζι με εξοδα αποστολης)?

Αν παρακολουθειτε το φορουμ της Ace-hellas,η ΠΡΩΤΗ τιμη που ανακοινωθηκε ηταν 800 ευρω...Οι πιο αισιοδοξοι λεγανε οτι μπορει να το "κατεβασει" στα 750 και "ονειρευονταν" τα 730...Αλλα για 699 ευρω,δε θα το πιστευε κανενας...

Γι αυτο αλλωστε και στο προηγουμενο ποστ εδωσα τα ευσημα στην ελληνικη αντιπροσωπια για την ασυνηθιστα χαμηλη τιμη διαθεσης της ελληνικης εκδοσης..

ΟΤΑΝ λοιπον με το καλο,διατεθει η ελληνικη εκδοση,σε καμμια 20αρια μερες,τοτε θα ειναι ΠΙΟ συμφερουσα η αγορα της (ΑΝ βεβαια δεν εχουν πεσει οι τιμες και στο εξωτερικο,οπως πολυ σωστα λεει και ο φιλος christou)...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Στα 800 δε θα μπορούσε να είναι ανταγωνιστής του iphone. Ούτε τώρα είναι, αλλά... παρόμοια τιμή, παρόμοια εμφάνιση. Δε θέλει και πολύ ο αδαής χρήστης.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον,εκανα μονο το 3 βημα του tutorial με τον fake server και το προβλημα λυθηκε :)

 

Kalo pantws einai na exeis kanei kai ta tria bimata gia na eisai apolyta kalymenos kai na min se ksanaapasxolisei askopa to ActiveSync.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας μπραβο στην Ace Hellas που το τιμολογησε πολυ "λογικοτερα" για τον "εξελληνισμο" απο αλλα μοντελα.

Βεβαια,προσωπικα πιστευω πως το μονο θετικο του εξελληνισμου,ειναι μεγαλυτερη αξια μεταπωλησης...Σε ολους τους αλλους τομεις (performance,roms,patches,radios κλπ),η υπαρξη των ελληνικων ειναι αρνητικη.

 

Αυτο είναι εξακριβωμενο κάπως η ειναι απλά μια εκτίμηση ;;;

 

Και εγώ θεωρώ καλυτερα τα Αγγλικα windows(pc) απο τα Ελληνικα και με βολεύουν και καλυτερα(σαν ορολογία) αλλα στο pocket pc μια που είναι και μικρή η διαφορά τιμης είπα να περιμένω την ελληνικη έκδοση(για μεταπώληση καλυτερη αντιμετώπηση στην εγγυηση κτλ)

Link to comment
Share on other sites

To "αγγλικό" σε "ελληνικές" τιμές...

Ο τύπος ξεκάθαρα ψάχνει για κορόιδα.

Δεν καταλαβαινω γιατι παντα ειμαστε αρνητικοι απεναντι σε μαγαζια.

Απο οτι ειδα 645 θελει το expansys kai 699 το vnp

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι με λιγο ευγενεια θα το δινανε και κανα 20αρι ευρω λιγοτερο αρα μανι μανι 679.

Τοοοσο μεγαλυ διαφορα ειναι πια?

Μην συγκρινουμε μαγαζια ιντερνετ με μαγαζια με φυσικη υποσταση

Το ενα ειναι αποθηκες (αρα λιγοτερα λειτουργικα εξοδα) και το αλλο κανονικο μαγαζι

Τεσπα ο καθενας κρινει τι τον συμφερει

Προσωπικα εχοντας αγορασει 2-3 φορες απο το μαγαζι (και μαλιστα απο τηλεφωνου διοτι μενω επαρχια) ειμαι ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση τους

Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι εξακριβωμενο κάπως η ειναι απλά μια εκτίμηση ;;;

 

Και εγώ θεωρώ καλυτερα τα Αγγλικα windows(pc) απο τα Ελληνικα και με βολεύουν και καλυτερα(σαν ορολογία) αλλα στο pocket pc μια που είναι και μικρή η διαφορά τιμης είπα να περιμένω την ελληνικη έκδοση(για μεταπώληση καλυτερη αντιμετώπηση στην εγγυηση κτλ)

 

Βεβαιως και ειναι εξακριβομενα...Στο Xda developers,βγαζουν συνεχεια cooked ROM,που καλυτερευουν το performance...Αν εχεις το ελληνικο της ACE και αρχισεις τα "μαγειρεματα",χανεις την εγγυηση..(εκτος βεβαια αν το "επαναφερεις" στην ελληνικη ROM,πριν τους το πας αν παθει κατι)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι παντα ειμαστε αρνητικοι απεναντι σε μαγαζια.

Απο οτι ειδα 645 θελει το expansys kai 699 το vnp

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι με λιγο ευγενεια θα το δινανε και κανα 20αρι ευρω λιγοτερο αρα μανι μανι 679.

Τοοοσο μεγαλυ διαφορα ειναι πια?

Μην συγκρινουμε μαγαζια ιντερνετ με μαγαζια με φυσικη υποσταση

Το ενα ειναι αποθηκες (αρα λιγοτερα λειτουργικα εξοδα) και το αλλο κανονικο μαγαζι

Τεσπα ο καθενας κρινει τι τον συμφερει

Προσωπικα εχοντας αγορασει 2-3 φορες απο το μαγαζι (και μαλιστα απο τηλεφωνου διοτι μενω επαρχια) ειμαι ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση τους

Πές μου έναν λόγο για να δώσω για το ίδιο ακριβώς προϊόν 54 ευρώ παραπάνω ή ακόμη και 30 ή ακόμη και 10; Μιλάμε για το ίδιο προϊόν!

Εμένα σαν καταναλωτή δε με ενδιαφέρει ούτε ποιός έχει λειτουργικά έξοδα, ούτε ποιός έχει περισσότερους υπαλλήλους, ούτε αν μπορεί να συντηρήσει ο καθένας το μαγαζί του. Με ενδιαφέρει να πάρω το προϊόν στην καλύτερη τιμή.

 

Να σου το πω και διαφορετικά. Εγώ σαν ιδιώτης αγοράζω από expansys 50 κομμάτια και τα πουλάω μέσω internet στα 699. Δε θα με κράζατε τότε;

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό έχουμε ελεύθερη αγορά, όσοι μπορούν έχουν χαμηλές τιμές και άλλοι αν και μπορούν δεν έχουν. Ο καταναλωτής κρίνει και παίρνει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Πές μου έναν λόγο για να δώσω για το ίδιο ακριβώς προϊόν 54 ευρώ παραπάνω ή ακόμη και 30 ή ακόμη και 10; Μιλάμε για το ίδιο προϊόν!

Εμένα σαν καταναλωτή δε με ενδιαφέρει ούτε ποιός έχει λειτουργικά έξοδα, ούτε ποιός έχει περισσότερους υπαλλήλους, ούτε αν μπορεί να συντηρήσει ο καθένας το μαγαζί του. Με ενδιαφέρει να πάρω το προϊόν στην καλύτερη τιμή.

 

Να σου το πω και διαφορετικά. Εγώ σαν ιδιώτης αγοράζω από expansys 50 κομμάτια και τα πουλάω μέσω internet στα 699. Δε θα με κράζατε τότε;

δεν θα σε κραζαμε,θα σε σκιζαμε γιαννη:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...