Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://shop.ebay.com/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=htc%20hd%20lcd&_dmpt=PDA_Accessories&_fln=1&_ipg=200&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282&_mPrRngCbx=1&_udlo=10&_udhi=

 

Νομίζω ότι την LCD δεν τη χρειάζεσαι, μόνο το Digitizer που κάθεται από πάνω. Η οθόνη σου δεν δουλεύει κανονικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://shop.ebay.com/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=htc%20hd%20lcd&_dmpt=PDA_Accessories&_fln=1&_ipg=200&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282&_mPrRngCbx=1&_udlo=10&_udhi=

 

Νομίζω ότι την LCD δεν τη χρειάζεσαι, μόνο το Digitizer που κάθεται από πάνω. Η οθόνη σου δεν δουλεύει κανονικά;

ναι αλλα μιλησα με τον τεχνικο της ace hellas και μου ειπε οτι για να ξεκολλησει η lcd απο το digitizer που λες εχει μια κολλα που εκει γινεται η μακακια και η σπαει η δεν μπορεις να την ξανακολλησεις!γιαυτο ελεγα να επαιρνα το σετ ολοκληρο για να τελειωνω!

 

http://cgi.ebay.com/Housing-Cover-LCD-Touch-Screen-HTC-Touch-HD-T8282-/120578098336?pt=PDA_Accessories&hash=item1c1303c4a0

 

αυτο ειναι?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως βλέπεις όμως, πουθενά δεν πουλιούνται κολλημένα μιας και αποτελούν ανεξάρτητα εξαρτήματα. Βέβαια δεν έχω τεχνική εμπειρία σε αυτά τα θέματα και δεν μπορώ να πω με σιγουριά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω όμως 2 προβληματάκια...

1. Δεν μπορώ να βρω κάποιο .cab με τα office mobile... (οποιαδήποτε έκδοση)

2. Δεν μου δουλεύει το NoData στα WM 6.1...

Τα Office τα βρήκα τελικά σε μια παλιότερη ανάρτηση του zaharakis.

Καμια ιδέα για το NoData κάποιος???? Κάνει κανονικά εγκατάσταση αλλά όταν πάω να το τρέξω μου πετάει σφάλμα... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδέα για το NoData κάποιος???? Κάνει κανονικά εγκατάσταση αλλά όταν πάω να το τρέξω μου πετάει σφάλμα... :mad:

 

Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από μήνυμα που σου εμφανίζει? Έστω το κείμενο?

Ίσως να χρειάζεται κάποιο αρχείο από το .NET Compact Framework. Το έχεις εγκαταστήσει? Είναι διάφορες εκδόσεις (2.0, 3.5 κλπ).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το NoData δεν απαιτεί NET CF. Το σφάλμα κατά την εγκατάσταση οφείλεται στο γεγονός, οτι πριν την εγκατάσταση, πρέπει υποχρεωτικά να υπάρχουν οι ρυθμίσεις του παρόχου για web.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το NoData δεν απαιτεί NET CF. Το σφάλμα κατά την εγκατάσταση οφείλεται στο γεγονός, οτι πριν την εγκατάσταση, πρέπει υποχρεωτικά να υπάρχουν οι ρυθμίσεις του παρόχου για web.

 

Έχω την εντύπωση πως η εγκατάσταση γίνεται κανονικά ούτως ή άλλως. Το σφάλμα το βγάζει όμως όταν δεν έχει ορισμένες της ρυθμίσεις του παρόχου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκ παραδρομής... Αυτό ήθελα να πω. Αν δεν υπάρχουν ρυθμίσεις, εμφανίζεται σφάλμα στο τρέξιμο, όχι στην εγκατάσταση.

 

Το ίδιο συμβαίνει και με τα άλλα παρόμοια (data controler κλπ).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμια ιδέα για το NoData κάποιος???? Κάνει κανονικά εγκατάσταση αλλά όταν πάω να το τρέξω μου πετάει σφάλμα... :mad:

 

Έχεις εγκαταστήσει αυτό που βρίσκεται εδώ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει αυτό που βρίσκεται εδώ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Thanx Γιάννη,

τελικά δούλεψε με αυτή την έκδοση!!! :rolleyes:

Δεν μπορώ όμως να θυμηθώ από πού είχα κατεβάσει το .cab που δεν δούλευε...

Anyway... τέλος καλό, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα απο πολλες ωρες που το ειχα σαν modem συνδεδεμενο με λαπτοπ και ψηθηκε τωρα δεν εχει σχεδον καθολου σημα.

Παρα μονο σε περιοχες που εχει τρομερα δυνατο σημα.

Λετε απο το ψησημο να χαλασε η κεραια?

Ειναι δυνατον?

Το ειχα κ στον ηλιο εντωμεταξυ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε ένα hard reset να δούμε πως θα λειτουργήσει. (Πάρε και ένα backup με το pim backup αν θέλεις για να μην ψάχνεις μετά επαφές, ημερολόγιο, sms κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορει να μην εχει δυνατο σημα μονο κ μονο απο software?

Με το hard reset χανεις κ δεδομενα καρτας?

Πως γινεται hard reset?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορει να μην εχει δυνατο σημα μονο κ μονο απο software?

Με το hard reset χανεις κ δεδομενα καρτας?

Πως γινεται hard reset?

 

To radio είναι ουσιαστικά οι drivers του hardware για το σήμα (τηλεφώνου, wifi κλπ).

Τα δεδομένα της κάρτας δεν χάνονται με το hard reset παρά μόνο αυτά που βρίσκονται στην κύρια μνήμη του τηλεφώνου οπότε μην ανησυχείς για αυτά :).

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Πες μας τις εντυπώσεις σου γιατί έχω την αίσθηση ότι ο kwbr έχει χάσει το ενδιαφέρον του παρελθόντος στις δουλειές του οι οποίες πλέον φαίνονται πλέον λιγότερο δυνατές.

 

Μιλάγαμε για την 5.1 και σχεδόν κάθε μέρα από τότε flashαρα το HD μου με καινούρια ROM (5.2, 5.3 & τώρα 5.4 COM3 Sense ROM).

 

Ως προς την ταχύτητα, η 5.4 μου φαίνεται πιο γρήγορη από τις προηγούμενες, και είναι το ίδιο finger friendly. Έχει ορισμένες σημαντικές αλλαγές από τις προηγούμενες ως προς την εμφάνιση, ως COM3 που είναι, όπως το Start μενού στο κάτω μέρος της οθόνης και η έλλειψη του Task Manager της HTC (το βελάκι πάνω δεξιά στην οθόνη του κινητού).

 

Το πρώτο το συνήθισα. Το δεύτερο δεν συνηθίζεται με τίποτα, μετά από τόσα χρόνια χρήσης του HTC Task Manager. Δοκιμάζω εναλλακτικές (π.χ. τον MTMTaskManager), αλλά και πάλι δεν είναι το ίδιο...

 

Βασικά έχω συνηθίσει τη ROM του kwbr και πλέον δύσκολα θα αλλάξω. Ο ίδιος φαντάζομαι ότι μόλις πάρει τη συσκευή του από το sevice θα σταματήσει πάλι τις ROM για το HD, οπότε ό,τι προλάβουμε τώρα! Ίσως δοκιμάσω αργότερα, όταν σταματήσει ο kwbr, τη ROM του Cloudy 2.5 (WM6.5 - WM6.5.x), που φαίνεται να μην έχει μεγάλες διαφορές από αυτήν του kwbr, αλλά ελπίζω να συνεχίσει να αναπτύσσεται...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρώτο το συνήθισα. Το δεύτερο δεν συνηθίζεται με τίποτα, μετά από τόσα χρόνια χρήσης του HTC Task Manager. Δοκιμάζω εναλλακτικές (π.χ. τον MTMTaskManager), αλλά και πάλι δεν είναι το ίδιο...

 

Δοκίμασε και τον Arcswitch. Είναι από τους καλύτερους για τα WM6.5.X.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω και μια ωρα χωρις να εχω πειραξει τιποτα το κινητο με μαμα ρομ δεν στελνει sms!μου πεταει μηνυμα "message cannot be sent"εκανα 3 soft reset αλλα τιποτα!πηρα την wind κανανε λεει ελεγχο της γραμμης και ολα ειναι οκ.τι να κανω?

χτες ειχα κανει ενα back up με το spb back up για καλη μου τυχη και το επανεφερα και το προβλημα λυθηκε! αλλα τι ειχε συμβει ?τι θα εκανα εαν δεν ειχα κανει το back up?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το παρακάτω.

(Δεν ξέρω αν πρέπει να θέσω την ερώτηση σε αυτό το thread, έτσι αν την θέτω λανθασμένα εδώ ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη).

 

Παράλληλα με το HD2 έχω και το HD. Από δικό μου λάθος έσπασε η οθόνη. Δεν σκοπεύω να το φτιάξω στην αντιπροσωπεία γιατί σε λίγους μήνες λήγει και η εγγύηση.

Έχω βρει 2 μαγαζιά εδώ Αθήνα και τα λεφτά που ζητάνε είναι περίπου τα ίδια (120-150) και δίνουν και 6μηνη εγγύηση.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει επισκευάσει κινητό εκεί (HTC κατά προτίμηση), και εν γένει ποιά είναι η γνώμη σας σε θέματα service για τα 2 μαγαζιά που θα αναφέρω παρακάτω.

 

http://www.e-click.gr/

http://www.play247.gr/

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν σκοπεύω να το φτιάξω στην αντιπροσωπεία γιατί σε λίγους μήνες λήγει και η εγγύηση.

 

 

 

Είσαι σίγουρος πως η αντιπροσωπεία δεν δίνει εγγύηση για την οθόνη που θα σου περάσει ?

Γιατί ξέρω πως και τα ανταλλακτικά (γνήσια εννοείται)καλύπτονται από εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Από χθες έχω ένα περίεργο πρόβλημα... Ενώ ανοίγω το wifi και συνδέεται κανονικά στο router μου, δεν ανοίγει ούτε opera, ουτε youtube, ουτε email :(:(

καμιά ιδέα τι να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως η αντιπροσωπεία δεν δίνει εγγύηση για την οθόνη που θα σου περάσει ?

Γιατί ξέρω πως και τα ανταλλακτικά (γνήσια εννοείται)καλύπτονται από εγγύηση.

 

Καλησπέρα,

 

Η αντιπροσωπεία δίνει εγγύηση, αλλά είναι δυσανάλογα μεγάλο το κόστος της επισκευής εκεί (διπλό).Το κόστος για αλλαγή οθόνης είναι ~270e. Και δεν σκοπεύω να δώσω τόσα χρήματα για ένα κινητό που το έχω σαν δεύτερο.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

χτες το βραδι ξαφνικα αλλα παταγα και αλλα πατιοντουσαν σαν να εχει μετακινιθει η οθνη προς τα πανω δλδ παταγα στην μεση και δεξια για να πατηθει το κουμπι του μενου.σημερα ειπα 8α κανω hard reset την πρωτη φορα εφτασε στο σημειο της βαθμονομισης αλλα οταν τελειωνα το βημα δεν προχωρουσε παρα μονο μου ελεγε να το ξανακανω τωρα την δευτερη φορα σταματησε εκει που λεει tap the screen to set up your windows phone τωρα προχωρησε αλλα παλι εχασε την βαθμονομισει πριν προλαβω να κανω της ρυθμισεις για να μπο στο κινητο τι γινεται ξερει κανεις?

 

τελικα ξαναπερασα την ρομ και ολα δειχνουν καλα θα δειξει!!!!

Edited by panagos22
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...