Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
που μπορω να βρω το το netcfv35.messages εχει κανενας ν μου το δωσει

 

http://rs992.rapidshare.com/files/389331590/NETCFv35.Messages.EN.wm.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Καλησπερα.

Εχω φλασαρει ρομ του kwbr 5.7 me Leo sense.

Δε δουλευει το data με τιποτα δηλαδη δεν εχω ιντερνετ μεσω data conection(cosmote internet).

Η ρομ εχει μεσα το no data αλλα δε φταιει διοτι ειναι ολα enable.

Μηπως πρεπει να κανω κατι με ρυθμισεις cosmote?Google maps και weather δε δουλευουν,παρα μονο με wifi.

Τι να φταιει παιδες?

 

ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΙΑ τελικα επρεπε με ενα sms να ενεργοποιησω αυτο,απ οτι καταλαβα διαβαζοντας το σαιτ της κοσμοτε

 

COSMOTE

Internet On The Phone Starter Μάθε περισσότερα

1,0332 € Χρέωση MB (€/MB)

Edited by Tankwart
ακυρη ερωτηση
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Εχει καταφερει κανεις να λυσει το θεμα :"Waiting for SD card" κατα την εγκατασταση android 2.2 στο Blackstone,χρησιμοποιωντας το .cab απο τους xdadevelopers?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μετά από το energy rom και αναβαθμ, στο ράδιο, σταμάτησε να κουμπώνει με το blaupunkt στο αυτοκίνητο, βρήκε κανείς λύση ?

 

Radio 1.17.25.09

Rilphone 1.15.25.14

Energy.BLACKSTONE.21916.Sense2.5.Cookie.2.0.Dec.20

 

αυτό το setup είναι γνωστό οτι δημιουργεί προβλήματα, άλλα είναι καλό...

οι παρακάτω αλλαγές στη reg σε εμένα δεν έπιασαν τόπο.

Like you, I had a problem with pairing between HTC HD and my Car handsfree kit.

After long search in web I found 2 modifications in registry

and now It's wonderfull My Phone are connect with my car

 

1°) Add or Change Registry setting:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\Sy s

Add the DWORD setting COD=5374476 Decimal

 

2°) Add or Change Registry setting:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\Au dioGateway]

 

"ConnectScoInAlways"=REG_DWORD:1 (Dec)

"NoHandsFree"=REG_DWORD:0 (Dec)

"PowerSave"= REG_DWORD:0 (Dec)

Edited by jkvolos
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς να προσπεράσω το ηλίθιο όριο των 100K για τα MMS?

Το ποστάρω εδώ γιατί έχω την αίσθηση ότι είναι όριο του application και ελπίζω να είναι κάποιο setting έστω και στην registry το οποίο το φτιάχνει και το πάει έως και τα 300k που είναι στα πιο πολλά κινητά.....:)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε στις ρυθμίσεις των MMS. Υπάρχει η σχετική επιλογή για να το κάνεις 300Κ. Δεν έχω τη συσκευή για να μπορέσω να είμαι περισσότερο αναλυτικός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των MMS. Υπάρχει η σχετική επιλογή για να το κάνεις 300Κ. Δεν έχω τη συσκευή για να μπορέσω να είμαι περισσότερο αναλυτικός.

 

Φοβερός! Ευχαριστώ πολύ Γιάννη (και με την ευκαιρία χρόνια σου πολλά ;) ). Ήταν στις επιλογές του server. Δηλαδή, από την αρχή MMS options --> Servers και εκεί πατάμε πάνω στον server και μπαίνουμε στα ενδότερα settings όπου μετά τα IPs κλπ έχει και την έκδοση του WAP (by the way εγώ άφησα 1.2 όπως είχε) και επίσης το send limit όπου by default από τον provider παίρνει τιμή 100K :)

Thanks και πάλι Γιάννη :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

έχεις ήδη κάποιο rilphone. είναι απαραίτητο.

θεωρητικά, κάθε radio συνεργάζεται καλύτερα με ένα rilphone έστω και ελάχιστα καλύτερα απ' ότι με τα άλλα.

πρακτικά, αν είσαι ευχαριστημένος από τις επικοινωνίες του κινητού σου, μην πειράξεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλεις να μην έχει manila και τα σχετικά;

ακριβώς. σκέφτομαι κάποια στιγμή να το χρησιμοποιήσω σαν gps μόνο, οπότε θέλω κάτι ελαφρύ για να τρέχω μόνο το destinator.

 

μέχρι τότε...

έβαλα την kwbr 5.7... την έχει βάλει κανείς άλλος για να μου πει αν έχει task manager πάνω δεξιά? ή μου το έφαγε το cookies home tab?

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την kwbr 5.7... την έχει βάλει κανείς άλλος για να μου πει αν έχει task manager πάνω δεξιά? ή μου το έφαγε το cookies home tab?

 

Όχι... μετά την 4.5 του kwbr, δεν υπάρχει task manager επάνω δεξιά (το κλασικό βελάκι), λόγω ασυμβατότητας με τα WM6.5.x αν δεν κάνω λάθος. Στην αρχή μου είχε κακοφανεί αυτή η έλλειψη αλλά πλέον έχω συνηθίσει να δουλεύω χωρίς αυτό. :)

 

Έχω εδώ και μήνες την 5.7 C3 Sense του kwbr και είμαι ενθουσιασμένος!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Όχι... μετά την 4.5 του kwbr, δεν υπάρχει task manager επάνω δεξιά (το κλασικό βελάκι), λόγω ασυμβατότητας με τα WM6.5.x αν δεν κάνω λάθος. Στην αρχή μου είχε κακοφανεί αυτή η έλλειψη αλλά πλέον έχω συνηθίσει να δουλεύω χωρίς αυτό. :)

 

Έχω εδώ και μήνες την 5.7 C3 Sense του kwbr και είμαι ενθουσιασμένος!

δοκίμασα να εγκαταστήσω την duttys ή την bysios. Αν και δουλεύουν, αναβοσβήνουν τα υπόλοιπα εικονίδια της μπάρας συνέχεια... Άρα θα πάρει πόδι... άλλωστε μια μέρα που το δούλεψα έτσι το συνήθισα :)

 

πως και έβαλες την c3? είχα την εντύπωση πως η 2 είναι πιο stable. όχι? τι διαφορές έχουν?

Link to comment
Share on other sites

πως και έβαλες την c3? είχα την εντύπωση πως η 2 είναι πιο stable. όχι? τι διαφορές έχουν?

 

Με βολεύει περισσότερο το Start button κάτω αριστερά, αλλά δεν ξέρω τι άλλες διαφορές έχουν με τη C2...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι... μετά την 4.5 του kwbr, δεν υπάρχει task manager επάνω δεξιά (το κλασικό βελάκι), λόγω ασυμβατότητας με τα WM6.5.x αν δεν κάνω λάθος. Στην αρχή μου είχε κακοφανεί αυτή η έλλειψη αλλά πλέον έχω συνηθίσει να δουλεύω χωρίς αυτό. :)

 

Δοκίμασε τον Arkswitch, δουλεύει άψογα με τα WM6.5.X.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον Arkswitch, δουλεύει άψογα με τα WM6.5.X.

 

Σε ευχαριστώ για το τιπ. Η αληθεια ειναι οτι το ειχα δοκιμασει, μαζι με αλλους task managers αλλά δε με βολεψε κανενα. Τελικά εβαλα συντομευση για το task manager στη home screen και ολα πανε ρολοι!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Επίσης λογικά σε εσένα geoponer θα δουλεύει και το AMeBa, για να κλείνεις τις εφαρμογές κατευθείαν.

Εγώ που έχω C2 και το start button πάνω αριστερά, αφενός το AMeBa δεν κάνει τίποτα, αφετέρου το Arkswitch καταλαμβάνει και το start button...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
έχεις ήδη κάποιο rilphone. είναι απαραίτητο.

θεωρητικά, κάθε radio συνεργάζεται καλύτερα με ένα rilphone έστω και ελάχιστα καλύτερα απ' ότι με τα άλλα.

πρακτικά, αν είσαι ευχαριστημένος από τις επικοινωνίες του κινητού σου, μην πειράξεις τίποτα.

Σωστος.Ευχαριστω!

 

 

Καλησπερα.Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?

Φοραω την kwbr topix 5.7 sense 2.5 κατι τετοιο τελος παντων αλλα το black dialer panosha αλλα και τα topaz dialers,grey κτλ δε μπαινουν σωστα.¨"τρωνε την τελευταια σειρα με αποτελεσμα να μην λειτουργουνε σωστα.

Ευχαριστω.

Πρακτικα ενδιαφερομαι για εμφανιση ελληνικων χαρακτηρων στο dialer!

Επισης θα ηθελα και ¨"αναζητηση επαφων στα ελληνικα,με ελληνικους χαρακτηρες στα καθετα"πραγμα που τοκανει το htc-xavier random acess greek.cab

 

Βοηθεια παιδια ωραια ρομ αλλα οταν λειπουν αυτα κι εχεις τις επαφες σου στα ελληνικα ειναι ξενερωμα.....

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Θα μπορουσε ενας εκ των 2(panosha or kwbr) να κανει κατι γι αυτο η δεν παει να ζηταμε σε καποιον πραγματα που αφορουνε cooked rom αλουνου?

:)

@l3ft3r1s επειδη φοραμε την ιδια ρομ

1)θα μπορουσες να μου ποσταρεις με την ησυχια σου κανα screenshot να δω πως την εχεις φτιαξει?(μολις τωρα πηρα χαμπαρι για το CookieHomeTab επειδη το ανεφερες καπου παραπανω.πρπεπει να αξιζει,για να δουμε)

2)λειτουργουν τα tsipistri top bar icons?η γενικα να αλλαξω αυτα τα αχαρα ασπρομαυρα...

3)Την Αθήνα στον καιρο στη βγαζει "Athinai"???

Eυχαριστω για το χρονο σας

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε ενας εκ των 2(panosha or kwbr) να κανει κατι γι αυτο η δεν παει να ζηταμε σε καποιον πραγματα που αφορουνε cooked rom αλουνου?

:)

@l3ft3r1s επειδη φοραμε την ιδια ρομ

1)θα μπορουσες να μου ποσταρεις με την ησυχια σου κανα screenshot να δω πως την εχεις φτιαξει?(μολις τωρα πηρα χαμπαρι για το CookieHomeTab επειδη το ανεφερες καπου παραπανω.πρπεπει να αξιζει,για να δουμε)

2)λειτουργουν τα tsipistri top bar icons?η γενικα να αλλαξω αυτα τα αχαρα ασπρομαυρα...

3)Την Αθήνα στον καιρο στη βγαζει "Athinai"???

Eυχαριστω για το χρονο σας

1) το cookies home tab αξίζει. αρκετά παραμετροποιήσιμο...

εγώ δεν έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο...

http://img70.imageporter.com/i/00197/qt0y5328g0xh_t.jpg

σσ. τα συνεφάκια (ή οτιδήποτε άλλο ανάλογα με το καιρό που έχει) που βλέπεις είναι animated, δεν είναι πάντα εκεί να σε ενοχλούν. και αν θες το απενεργοποιείς με το weather toggle.

2) δεν ξέρω τι σημαίνει ο όρος tsipistri, αλλά εγώ τα έχω ξεφορτωθεί :)

3) you can see for yourself ;)

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

panagos22 πριν ζητήσεις εξήγηση, καλό είναι να είχες διαβάσει τους όρους πρόσβασης και χρήσης, που αποδέχτηκες με την εγγραφή σου. Σύμφωνα, λοιπόν, με αυτούς, απαγορεύεται στο φόρουμ η διαδικασία των αγοραπωλησιών/ζητάω-δίνω , παρά μόνο στο ειδικό thread του Buy and Sell, το οποίο για να το δεις απαιτείται ελάχιστος χρόνος ως μέλος και ελάχιστα ποστ (ουσιώδη και όχι άσχετα). Σε κάθε περίπτωση , διάβασε τους ΟΠΧ και θα καταλάβεις.
Link to comment
Share on other sites

2)λειτουργουν τα tsipistri top bar icons?η γενικα να αλλαξω αυτα τα αχαρα ασπρομαυρα...

 

 

αυτα μου δουλευουν καλα αντι για τα αχαρα ασπρομαυρα...

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6011042&postcount=1

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω το εξης προβλημα εχει χαλασει η οθονη αφης αλα παταω και αλλα πατιουνται δλδ παταω κατω δεξια και πατιεται στη μεση δεξια callibration δεν κανει με τπτ αλλαξα οθονη αφης αλλα δεν δουλευει καθολου παω για πλακετα η παιζει κατι αλλο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...