Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν λες "κλήση δεδομένων" εννοείς να μπει στο internet;

Εννοω αυτο που λεει συνδεση δεδομενων στο com manager.

Μερικες φορες προσπαθει να κανει συνδεση (πηγαινοερχονται τα τοξακια διπλα απο το σημα) αλλα δεν....και βγαζει μηνυμα οτι κληθηκε το vodafone.internet.gr , η συνδεση δεν ειναι δυνατη. ελεγξτε τις ρυθμισεις δικτυου.

Οι ρυθμισεις ομως ειμαι σωστες φυσικα, αφου με τις ιδιες ρυθμισεις συνδεεται μηνες τωρα, καθως και αυτη τη στιγμη που γραφω.

 

δεν καταλαβαινω τι κολλημα τρωει.

εσβησα το προφιλ απο τις συνδεσεις δικτυου και με το connection setup το εβαλα να βρει μονο του τις ρυθμισεις απο την αρχη.

Περιμενω να δω τι θα κανει στο μελλον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παρομοιο προβλημα ειχα και εγω με το hd2

τοσο καιρο εμπαινα κανονικα μετα αρχισε να μου κανει το ιδιο

προβλημα για κανα 2μερες μετα ομως απο ενα hard reset

δεν το ξαναεκανε.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν ποσο καιρο εκανες hard reset?

γιατι και εμενα δεν το κανει συνεχεια.

καθε 2 μερες, μπορει αι πιο αραια.

Με βονταφον και εσενα ε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι,vodafone εχω.

το εκανα πριν 3μερες.

αλλα οταν μου το εκανε δεν εμπαινε με τιποτα

μονο με restart.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι,vodafone εχω.

το εκανα πριν 3μερες.

αλλα οταν μου το εκανε δεν εμπαινε με τιποτα

μονο με restart.

 

Πριν 3 μερες αντιμετωπιζα και εγω το ιδιο προβλημα, αλλα μαλλον ηταν θεμα δικτυου.

Δες λιγα ποστ πιο πανω..

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

να ευχαριστησω πολυ τα παιδια που με βοηθησαν σημερα τελικα τα εκανα ολα οκ το τηλεφωνο και τελος τα πηραματα με apps τα βασικα μονο!!! Ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα αν ξερει καποιος, ποιος ειναι ο τελευταιος χαρτης για το destinator 7? Εγω εχω τον 2008q4. Το destinator 7 δεν εχει προσθηκη συντεταγμενης οπως το igo? Α και τι keyboard χρησιμοποιητε εσεις?? Το resco keyboard δεν ειναι το καλυτερο?? Πως κλειδωνει το τηλεφωνο μου εχει κληδωσει μερικες φορες καταλαθος αλλα δεν ξερω πως γινεται Edited by gregorypappas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για το Destinator σου προτείνω να απευθυνθείς στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168126

 

Για πληκτρολόγιο... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ πως κληδωνει το τηλεφωνο για να μην πατιεται τιποτα οταν το εχω στην τσεπη??

Ένας τρόπος είναι με παρατεταμένη πίεση του "κόκκινου" ακουστικού (το τελευταίο δεξιά πλήκτρο από τα 4).

Εννοείται βέβαια ότι μπορείς να πατάς το πλήκτρο ενεργοποίησης μια φορά για να σβήνει η οθόνη.

 

Αλλά αυτά μπορείς να τα ρυθμίσεις με προγραμματάκια (αυτόματο κλείδωμα κλπ κπ)

όπως το πολύ καλό smart lock.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ πως κληδωνει το τηλεφωνο για να μην πατιεται τιποτα οταν το εχω στην τσεπη??

 

Εάν είναι σβηστή η οθόνη ούτως ή άλλως δεν πατιέται τίποτα. Σβήνει με ένα απλό πάτημα του power button. Αλλιώς πολύ καλή λύση είναι και με το παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου απόρριψης κλήσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι σβηστή η οθόνη ούτως ή άλλως δεν πατιέται τίποτα. Σβήνει με ένα απλό πάτημα του power button. Αλλιώς πολύ καλή λύση είναι και με το παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου απόρριψης κλήσης.

ωραια αυτο με το πατημα του πληκτρου αποριψης εψαχνα!!! ευχαριστω και παλι σου χρωσταω ενα κερασμα :P

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους!

Για όποιον δεν ξέρει την περίπτωσή μου ας κοιτάξει αυτό το link: Αρχικό μου post...

Ακριβώς από κάτω και στην επόμενη σελίδα μου απάντησαν ο athanaso77 και ο hellas200. Σας ευχαριστώ και τους 2 σας για τις απαντήσεις σας.

 

Μετά από σχεδόν ένα μήνα με το HD και με αρκετό ψάξιμο, επέστρεψα με περισσότερες απορίες!!! :p

Έχουμε και λέμε λοιπόν:

 

1. Το tab του καιρού στο manilla δεν μπορεί με τίποτα να λειτουργήσει για Ηράκλειο (Κρήτης), Χανιά, Καρδίτσα... αλλά μόνο για Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα...

Μου βγάζει το μήνυμα: "Παρουσιάστηκε σφάλμα σύνδεσης κατά την προσπάθεια λήψης δεδομένων καιρού."

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "φτιάξει" αυτό? (Σε περίπτωση που κρατήσω τον manilla..)

 

2. Επειδή ο manilla δεν με βολεύει και τόσο πολύ (τον έχω απενεργοποιημένο), ποιό πρόγραμμα εμφανίζει στην today screen τον καιρό όπως sτην εικόνα που έχω κάνει attach??? (εικόνα από τα captures του Ζαχαράκη που είχε ανεβάσει παλιότερα)

 

3. Βάζοντας το serial number της συσκευής στο site της HTC για να κατεβάσω την τελευταία επίσημη ROM, μου λέει να κατεβάσω την

RUU_BlackStone_HTC_GER_1.56.407.2_Radio_52.60.25.33_1.12.25.16DE_Ship.exe

Να υποθέσω ότι το κινητό μου είναι γερμανικό, σωστα??? :X

 

4. Με την Black Pearl v2.5 του Πάνου, με ενεργοποιημένο το manilla, η RAM είναι στο 48-50%... μετά από soft reset:!::!::!:

Ποιά ROM μου προτείνετε? Γρήγορη και με μικρή κατανάλωση μνήμης, ας είναι και χωρίς manilla. Είτε ελληνικά είτε αγγλικά.... κανένα πρόβλημα. Επίσης με την όποια ROM μου προτείνετε, θα χρειαστεί να περάσω άλλο SPL και αν ναι, ποιό???

Μπαίνοντας σε boot mode βλέπω το εξής:

BLAC100 32M

SPL-1.56.Olinex

MicroP-BlackStone (LED) v6

To SPL-1.56-Olinex σημαίνει ότι έχει γίνει HSPL ή USPL στη συσκεύη μου??? ΗSPL αν δεν κάνω λάθος... :X

 

Sorry αν σας ζάλισα... και σας ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας!!!! :D

 

Εδώ τριγύρω θα είμαι και αν μπορέσω να βοηθήσω κάποια στιγμή κάποιον πιο άσχετο από εμένα, θα το κάνω!!! :rolleyes:

 

P.S: Έχω τελειώσει τη μελέτη μου. Και τις 752 σελίδες του thread!!!!

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Έχεις βάλει το WeatherCitiesGR.cab; Βάλτο, κάνε επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε.

 

2. Το συγκεκριμένο στο screenshot είναι το Spb Weather. Για ολοκληρωμένο πακέτο μπορείς να δοκιμάσεις το Spb Mobile Shell.

 

3. Προφανώς είναι γερμανικό.

 

4. Δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις στο rom development σε αυτή της συσκευής μιας και δεν είμαι πια κάτοχος. Προτείνω όμως να ρίξεις μια ματιά εδώ και με λίγο ψάξιμο θα διαπιστώσεις γρήγορα ποια rom ταιριάζει περισσότερο στα δικά σου δεδομένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το είδα τώρα και το έχω καιρό απορία.

Πώς μπορούμε να αντικαταστήσουμε το εικονίδιο των windows πάνω αριστερά με το σήμα της htc?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και το είδα τώρα και το έχω καιρό απορία.

Πώς μπορούμε να αντικαταστήσουμε το εικονίδιο των windows πάνω αριστερά με το σήμα της htc?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520547

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks...

 

Να πώ ότι το πρόβλημα με την αδυναμία του κινητού να πραγματοποιήσει σύνδεση δεδομένων, φαίνεται να λύθηκε ύστερα από τη διαγραφή των ρυθμίσεων σύνδεσης και το ξαναπέρασμα των ρυθμίσεων μέσω connection setup.Αλλά ακόμα το παρακολουθώ.

 

Μια άλλη ερώτηση που σίγουρα έχει απαντηθεί, αλλά δεν το βρίσκω.:O

Θέλω να κάνω re-map τα 4 πλήκτρα του κινητού.

Πώς όμως?

Αν υπήρχε κάποιο cab θα ήταν ότι καλύτερο, για να μην μπλέκω με registry...

Αν όχι, τι αλλαγές πρέπει να κάνω για να μου εμφανιστούν και τα υπόλοιπα πλήκτρα στο μενού ρυθμίσεις>πλήκτρα???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια άλλη ερώτηση που σίγουρα έχει απαντηθεί, αλλά δεν το βρίσκω.:O

Θέλω να κάνω re-map τα 4 πλήκτρα του κινητού.

Πώς όμως?

Αν υπήρχε κάποιο cab θα ήταν ότι καλύτερο, για να μην μπλέκω με registry...

Αν όχι, τι αλλαγές πρέπει να κάνω για να μου εμφανιστούν και τα υπόλοιπα πλήκτρα στο μενού ρυθμίσεις>πλήκτρα???

 

Δοκίμασε το AE Button Plus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το AE Button Plus.

Φίλε μου, το δοκίμασα πριν καν ρωτήσω εδώ. Αλλά, παρότι κάνω τις ρυθμίσεις, αυτές δεν ισχύουν τελικά.

Αυτό που κυρίως με ενδιαφέρει είναι στο πλήκτρο με το σπιτάκι να βάλω το start menu με απλό πάτημα και με διαρκές πάτημα την επαναφορά στην αρχική οθόνη

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη για την άμεση απάντηση.

 

Νόμιζα ότι το WeatherCitiesGR πρόσθετε απλά πόλεις και δεν το είχα δοκιμάσει, γιατί έβρισκα τις πόλεις που ήθελα, απλά δεν μπορούσα να κάνω ενημέρωση... Τώρα δουλεύει μια χαρά!

 

Έβαλα το SPB Weather και είναι άψογο (μιας και προτιμώ την κλασσική today screen από τον manilla...). Υπάρχει κάποιος τρόπος να προσθέσουμε σε αυτό κάποια πόλη της επαρχίας που δεν την έχει στη λίστα του??? Ή μήπως ζητάω πολλά?:O:X

 

Στο θέμα της ROM αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι... feel free!!! Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις, και για να μη λέμε τα ίδια και τα ίδια και γεμίζουμε το thread, στείλτε PM)

 

THANKS!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβαλα το SPB Weather και είναι άψογο (μιας και προτιμώ την κλασσική today screen από τον manilla...). Υπάρχει κάποιος τρόπος να προσθέσουμε σε αυτό κάποια πόλη της επαρχίας που δεν την έχει στη λίστα του??? Ή μήπως ζητάω πολλά?:O:X

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166459

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να καταγραφει ολες τις κλησεις κατα την διαρκεια του μηνα??

κατι σαν τον αναλυτικο λογαριασμο που μας στελνει ο παροχος??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, εχω εδώ και καιρο την black pearl με 6.1 και παιζει αριστα...

ξερετε να μου πείτε αν έχει βγει καμμία καινούργια ΡOM κατα προτίμιση ελληνική που να έιναι με 6.5???

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 6600POWER, ρίξε μια ματιά ΕΔΩ

Από όσο ξέρω οι μόνες ελληνικές ROM με 6.5 είναι του Grigoris. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος...

Θα τις βρεις στο navimania.gr με ένα απλό search (ή στο παραπάνω link).

Αν δεν έχεις λογαριασμό στο navimania σου προτείνω να κάνεις register.

Έτσι κι αλλιώς τζάμπα είναι... :P

Για αγγλικές ROM τα πάντα όλα είναι ΕΔΩ

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...