Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τον ξαναδοκίμασα με τον 4.55 αλλα τίποτα.. θα κοιτάξω να αγοράσω και τον 5 :P

Παιδιά Καλημέρα.Μια μικρή βοήθεια Pls.Το ΗΤC μου(Voda Brand)δεν δείχνει να μπορεί να στείλει π.χ φωτο μέσω Bluetooth σε άλλο κινητό;;!! Τι γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλημέρα.Μια μικρή βοήθεια Pls.Το ΗΤC μου(Voda Brand)δεν δείχνει να μπορεί να στείλει π.χ φωτο μέσω Bluetooth σε άλλο κινητό;;!! Τι γίνεται;;

 

απλα αλλαζεις ρομ!!

 

ειναι οι ηλιθιες απαγορευσεις της vodafone για να χρεωνεσαι mms:mad:

 

κ@ρ@γκιοζηδες:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Hotfix to enhance the security mechanism of Bluetooth service for HTC Touch Diamond/Touch Pro/Touch HD/Touch 3G/Touch Cruise/S740

This hotfix enhances the security mechanisms of the Bluetooth service to make the Bluetooth communication more secure.

 

http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=179&cat=0&dl_id=609

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

αυτό - το μέγεθος - είναι περιορισμός του εκάστοτε δικτύου κινητής τηλεφωνίας...

 

δεν νομιζω γιατι το δοκιμασα και σε αλλο κινητο και δεν υπηρχε αυτο το προβλημα...

Αυτο που παρατήρησα ειναι οτι οταν το mms ειναι κατω απο 100κ το παιρνω κανονικα...ενω οταν είναι παραπανω..το μικραινει εντελως στα 6-8κ...Το προβλημα παντως ειναι με το κινητο γιατι μιλησα και με τη wind και δεν βρηκε κατι...και αλλςστε το δοκιμασα και στο αλλο κινητο...με μεγάλη φωτο...!!!

το οριο το εχς βάλει στα 300κ στο hd..και αναλυση αρχικη!!!!

Συμπερασματικα μπορώ να στειλς οσο μεγάλο ΜΜS θελω αλλα οταμ μοθ ερχονται ειναι παντα γυρω στα 5-8κ εκτοσ αν το αρχικο ΜΜs που μου στειλανε ειναι μικροτερο απο 100κ....

δηλαδη οποιο εισερχομενο ειναι μεγαλυτερο απο 100 το παει αυτοματα στα5-8κ

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...επειδή έκανα την κάρτα fat32 έχασα το ndrive...

μπορώ να το ξαναβρώ κάπου??

το είχα από την αγορά μαζί με το τηλ...

έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο?θέλω να έχει και χάρτες ευρώπης όπως το ndrive...

 

υγ. τελικά έγινε αλαγή mb.... :wacko:

 

edit...

1) για την superlight 5 may...υπάρχει κάποια καλή tob bar?γιατι αυτές που δοκίμασα δεν αλλάζουν όλα τα εικονίδια....

2) ταινίες πως περνάτε στη συσκευή??έχω ένα avi αρχείο στα 850mb και μέσω activesync δεν το περνάει με copy/paste...υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξουν ολα τα εικονιδια πρεπει να βαλεις το dialer της htc..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

1) για την superlight 5 may...υπάρχει κάποια καλή tob bar?γιατι αυτές που δοκίμασα δεν αλλάζουν όλα τα εικονίδια....

2) ταινίες πως περνάτε στη συσκευή??έχω ένα avi αρχείο στα 850mb και μέσω activesync δεν το περνάει με copy/paste...υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

1) Διάβασε καλά το 1ο ποστ εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520132&highlight=bluetooth

 

Εγώ από κει έχω περασμένα εικονίδια και δουλέυουν όλα ΑΨΟΓΑ χωρίς να έχω τον HTC dialer.

 

2) Χρειάζονται μετατροπή. Ψάξε εδώ και στο xda. Έχει αναφερθεί πολλές φορές. Επίσης όταν περνάς μεγάλα αρχεία, να συνδέεσαι με Hard Drive Mode και όχι μέσω AS.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...επειδή έκανα την κάρτα fat32 έχασα το ndrive...

μπορώ να το ξαναβρώ κάπου??

το είχα από την αγορά μαζί με το τηλ...

έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο?θέλω να έχει και χάρτες ευρώπης όπως το ndrive...

 

υγ. τελικά έγινε αλαγή mb.... :wacko:

 

 

2) ταινίες πως περνάτε στη συσκευή??έχω ένα avi αρχείο στα 850mb και μέσω activesync δεν το περνάει με copy/paste...υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

μαλλον χρειαζεσαι αυτο το προγραμμα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467112

Link to comment
Share on other sites

1) Διάβασε καλά το 1ο ποστ εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520132&highlight=bluetooth

 

Εγώ από κει έχω περασμένα εικονίδια και δουλέυουν όλα ΑΨΟΓΑ χωρίς να έχω τον HTC dialer.

 

2) Χρειάζονται μετατροπή. Ψάξε εδώ και στο xda. Έχει αναφερθεί πολλές φορές. Επίσης όταν περνάς μεγάλα αρχεία, να συνδέεσαι με Hard Drive Mode και όχι μέσω AS.

 

μαλλον χρειαζεσαι αυτο το προγραμμα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467112

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!Δουλεύουν άψογα και τα 2!!!!

:dance:

:respect: :respect:

 

υγ... για το ndrive κάποιος?η κάποιο άλλο που προτείνετε να πάω να...αγοράσω? :happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω επιλέξει απο τις ρυθμίσεις του ημερολογίου στο άνοιγμα να μου το βγάζει στο μήνα...κ ενώ μου ανοίγει κανονικά με θέα το μήνα μέσα σε δευτερόλεπτα μου μου το γυρνάει με θέα τα ραντεβού του σήμερα...γιατί??

και επιπλέον τα εχω δοκιμάσει ολα για να βάλω δικο μου ringtone στα sms αλλά δεν μου αναγνωρίζει τπτ... :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

Από εχθές το μεσημέρι είμαι κάτοχος κι εγώ της εν λόγω συσκευής και πραγματικά έπαθα πλάκα...... όντως περάσαμε σε άλλο επίπεδο....:D...... μου φαίνεται κάπως τώρα στην αρχή....... ελπίζω να τα καταφέρω και να κάνω τη ζωή μου πιο εύκολη και όχι πιο ζόρικη.....:lol:...... θέλει πολύ ψάξιμο το πράγμα.....και θέλει χρόνο.....:p.....

 

.....α....και μην ξεχάσω σήμερα πρωί μάταια περίμενα να με ξυπνήσει.....:lol:...... άργησα...λίγο.......ευτυχώς το βρήκα........;)

 

Πολλά καλούδια βλέπω και διαβάζω εδώ μέσα........χαμός ε...... τι να πρωτοεγκαταστήσει κανείς....... :lol:

 

1) Χρειάζομαι Destinator πιο πρέπει να βάλω....(βοήθεια pls)...... (Σε Mio P560 είχα το 7.....)

2) Ελληνικό manual υπάρχει.....?

 

Σας ευχαριστώ όλους.......

 

Γεώργιος.....

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας.Έκανα αναβάθμιση τη rom με την επίσημη της HTC λόγω κακής ποιότητας σήματος.Μετά την αναβάθμιση όποιο πρόγραμμα πλοήγησης κι αν τρέξω αρνείται επίμονα να βρει δορυφόρους όση ώρα κι αν το αφήσω και με ενημερωμένο το quick gps.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε johntram69

Ποιο προγραμμα? Ειναι σωστες οι ρυθμισεις?

 

Το δοκίμασα με igo,ginius,destinator,Automapa και TomTom και οι ρυθμίσεις είναι com4 ταχύτητα δεδομένων 57600.

Τον δέκτη gps τον βρίσκει απλά δεν κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Χρειάζομαι Destinator πιο πρέπει να βάλω....(βοήθεια pls)...... (Σε Mio P560 είχα το 7.....)

2) Ελληνικό manual υπάρχει.....?

 

1) Το Destinator v7.0.0.588.11

2) http://diplodocs.gr/jim/HTC/TOUCH%20HD-_G

 

Το δοκίμασα με igo,ginius,destinator,Automapa και TomTom και οι ρυθμίσεις είναι com4 ταχύτητα δεδομένων 57600.

Τον δέκτη gps τον βρίσκει απλά δεν κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους.

 

Βάλε το GPS Test και άστο σε ανοιχτό ουρανό μέχρι να βρει μόνο του δορυφόρους και περίμενε μέχρι να κλειδώσει. Την πρώτη φορά θα χρειαστεί αρκετή ώρα. Μετά δοκίμασε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Το Destinator v7.0.0.588.11

2) http://diplodocs.gr/jim/HTC/TOUCH%20HD-_G

 

Σε ευχαριστώ πολύ....και για τα δυο....;)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχθές πήρα το HTC HD, και έχω κάποιες ερωτήσεις:

  • Που μπορώ να βρω ζελατίνες προστασίας? έχουν αναφερθεί οι Zagg αλλά δεν τις βρίσκω στην Ελλάδα. Επειδή φεύγω για διακοπές την τρίτη θέλω κάτι άμεσα.
     
  • Είμαι αρκετά προβληματισμένος με το feeling του touch του κινητού. Επειδή έβαλα και έβγαλα την ζελατίνα αρκετές φορές (μέχρι να καταλάβω ότι χρειάζομαι καινούρια!) φοβάμαι μην του έκανα ζημιά, ίσως κάποιες φορές να την πίεσα και αρκετά. Όταν πατάω στην οθόνη είναι πιάνει δεν πιάνει αν ΔΕΝ το πιέσω αρκετά, είναι normal αυτό??

 

Αν χρειαστεί να το αλλάξω έχω μόνο μια ημέρα όποτε αναμένω την βοήθεια σας..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχθές πήρα το HTC HD, και έχω κάποιες ερωτήσεις:

  • Που μπορώ να βρω ζελατίνες προστασίας? έχουν αναφερθεί οι Zagg αλλά δεν τις βρίσκω στην Ελλάδα. Επειδή φεύγω για διακοπές την τρίτη θέλω κάτι άμεσα.
     
  • Είμαι αρκετά προβληματισμένος με το feeling του touch του κινητού. Επειδή έβαλα και έβγαλα την ζελατίνα αρκετές φορές (μέχρι να καταλάβω ότι χρειάζομαι καινούρια!) φοβάμαι μην του έκανα ζημιά, ίσως κάποιες φορές να την πίεσα και αρκετά. Όταν πατάω στην οθόνη είναι πιάνει δεν πιάνει αν ΔΕΝ το πιέσω αρκετά, είναι normal αυτό??

 

Αν χρειαστεί να το αλλάξω έχω μόνο μια ημέρα όποτε αναμένω την βοήθεια σας..

1) Δυστυχώς γνωρίζω μόνο Online καταστήματα οπότε δεν υπάρχει λόγος να προτείνω κάτι γιατί όπως και να χει δεν θα προλάβεις να τα έχεις μέχρι Τρίτη

2) Το πιθανότερο είναι ότι δεν του έχεις κάνει τίποτα. Βεβαιώσου πρώτα ότι έχεις την τελευταία ROM και αν ναι τότε βεβαιώσου οτι δεν έχεις πειράξει κάτι άλλο εσύ. Γιατί αν έχεις κάποια παλαιότερη ROM ίσως να έχεις απλά lag. Αν και στα 2 αυτά είσαι οκ και εξακολουθείς να πιστεύεις ότι κάτι δεν πάει καλά, τότε αύριο πρωί το πας στην ACE HELLAS και μπορεί να το έχεις πίσω την ίδια μέρα. Θα σου πουν τα παιδιά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

1) Δυστυχώς γνωρίζω μόνο Online καταστήματα οπότε δεν υπάρχει λόγος να προτείνω κάτι γιατί όπως και να χει δεν θα προλάβεις να τα έχεις μέχρι Τρίτη

2) Το πιθανότερο είναι ότι δεν του έχεις κάνει τίποτα. Βεβαιώσου πρώτα ότι έχεις την τελευταία ROM και αν ναι τότε βεβαιώσου οτι δεν έχεις πειράξει κάτι άλλο εσύ. Γιατί αν έχεις κάποια παλαιότερη ROM ίσως να έχεις απλά lag. Αν και στα 2 αυτά είσαι οκ και εξακολουθείς να πιστεύεις ότι κάτι δεν πάει καλά, τότε αύριο πρωί το πας στην ACE HELLAS και μπορεί να το έχεις πίσω την ίδια μέρα. Θα σου πουν τα παιδιά εκεί.

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση,

Θα πάω μια βόλτα από εκεί μιας και έχουν και ζελατίνες (απλές).

Ως πρώην κάτοχος E90&Symbian δυσκολεύομαι να προσαρμοστώ στο WM. ROM είναι αυτό που διαβάζω στην αρχή? δλδ ######?? Αν ναι ποια είναι η καινούρια? Sorry που ρωτάω αλλά 583 σελίδες είναι αυτές! Επίσης αν την κάνω update είναι σαν format? το Νdrive το χάνω?

 

Μια τελευταία ερώτηση, μήπως έχει βγει κάτι καλύτερο για να το αλλάξω όσο προλαβαίνω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση,

Θα πάω μια βόλτα από εκεί μιας και έχουν και ζελατίνες (απλές).

Ως πρώην κάτοχος E90&Symbian δυσκολεύομαι να προσαρμοστώ στο WM. ROM είναι αυτό που διαβάζω στην αρχή? δλδ 1.09.25.14?? Αν ναι ποια είναι η καινούρια? Sorry που ρωτάω αλλά 583 σελίδες είναι αυτές! Επίσης αν την κάνω update είναι σαν format? το Νdrive το χάνω?

 

Μια τελευταία ερώτηση, μήπως έχει βγει κάτι καλύτερο για να το αλλάξω όσο προλαβαίνω?

Όχι δεν είναι αυτή η ROM σου. Δες εδώ για την τελευταία ROM και αν έχεις ελληνική συσκευή:

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=13332

 

Το update της ROM είναι φορμάτ αλλά δε χάνεις αυτά που έχεις στην κάρτα. Χάνεις επαφές, μηνύματα, κλπ, δηλαδή ό,τι είναι αποθηκευμένο στη συσκευή. Τα οποία μπορείς βέβαια να πάρεις backup αλλά δεδομένης της έλλειψης χρόνου που έχεις θα συμβούλευα να πας στο service αύριο και να στο φτιάξουν εκεί. Αν έχεις συγχρονίσει με τον υπολογιστή σου θα μπορέσεις μετά να ανακτήσεις τα πάντα εκτός από τα sms και το call history. Αν σε ενδιαφέρουν αυτά πες μου για να σου πω πώς να τα πάρεις backup. Όταν όμως γυρίσεις από τις διακοπές σου έχεις πολύυυυυυυυ διάβασμα να ρίξεις για να μάθεις τη συσκευή. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Απο αυριο, πολυ πιθανως θα ειμαι και γω μελος στην παρεα σας! Θα με βλεπετε συχνα πυκνα εδω!

 

Προς το παρον:

Εχω Xperia. Εχω κρατησει backup επαφων και λοιπα με το ppcpimbackup. Για να το επαναφερω στο HD δεν κανω κατι παραπανω απο το να περασω το προγραμμα και το αρχειο του backup και μετα να κανω restore, σωστα? Η δεν θα γινει ετσι?

Το λεω γιατι το ιδιο πραγμα κανω ειτε εχω rom απο Rhodium, Blackstone, Topaz, Xperia Official και παντα γινεται σωστα η ολη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Απο αυριο, πολυ πιθανως θα ειμαι και γω μελος στην παρεα σας! Θα με βλεπετε συχνα πυκνα εδω!

 

Προς το παρον:

Εχω Xperia. Εχω κρατησει backup επαφων και λοιπα με το ppcpimbackup. Για να το επαναφερω στο HD δεν κανω κατι παραπανω απο το να περασω το προγραμμα και το αρχειο του backup και μετα να κανω restore, σωστα? Η δεν θα γινει ετσι?

Το λεω γιατι το ιδιο πραγμα κανω ειτε εχω rom απο Rhodium, Blackstone, Topaz, Xperia Official και παντα γινεται σωστα η ολη δουλεια.

Καλωσήρθες κι εσύ. Αν και δεν έχω κάνει κάτι παρόμοιο από μια συσκευή σε άλλη (δε με καίνε τα sms και το calls log μιας και όλα τα υπόλοιπα γίνονται μέσω Outlook) δε νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Θα συμβούλευα να πάρεις δύο backup. Ένα που θα τα έχει όλα όπως έχεις κάνει ήδη και ένα ακόμα που θα έχει μόνο sms και calls log. Με το δεύτερο τρόπο μπόρείς να συγχρονίσεις τα πάντα του Outlook αποφεύγοντας πιθανά duplicates και μετά να περάσεις τα sms και το call history από το backup.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχθές πήρα το HTC HD, και έχω κάποιες ερωτήσεις:

  • Που μπορώ να βρω ζελατίνες προστασίας? έχουν αναφερθεί οι Zagg αλλά δεν τις βρίσκω στην Ελλάδα. Επειδή φεύγω για διακοπές την τρίτη θέλω κάτι άμεσα.
     
  • Είμαι αρκετά προβληματισμένος με το feeling του touch του κινητού. Επειδή έβαλα και έβγαλα την ζελατίνα αρκετές φορές (μέχρι να καταλάβω ότι χρειάζομαι καινούρια!) φοβάμαι μην του έκανα ζημιά, ίσως κάποιες φορές να την πίεσα και αρκετά. Όταν πατάω στην οθόνη είναι πιάνει δεν πιάνει αν ΔΕΝ το πιέσω αρκετά, είναι normal αυτό??

 

Αν χρειαστεί να το αλλάξω έχω μόνο μια ημέρα όποτε αναμένω την βοήθεια σας..

κοιτα εδω τα καταστηματα που εχουν ,παρτους τηλ.ρωτα τους και πες τους να περασεις εσυ απο κει (αφου δεν εχεις χρονο)

http://www.skroutz.gr/c/612/palmotp_screen_protection.html?keyphrase=htc+hd

 

-αν εχεις βαλει screen protector και χρειαζεται περισσοτερη πιεση για την αφη δεν ειναι προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...