Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως με βλέπω και μένα για το Hero σε κάνα μήνα. Δημήτρη περιμένω τα σχόλια σου μόλις το πάρεις.

 

Και γώ το έχω σκεφτεί! Αναμένω και εγώ ένα review από τον Δημήτρη πως και πως!!! Και θα είναι και ένα ωραίο review για το πέρασμα από τα WinMo στο Android...

 

Ρε παιδιά, τελικά αξίζουν τόσο πολύ τα Android? Γιατί γίνεται ένας μεγάλος ντόρος γύρω τους....:O:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, τελικά αξίζουν τόσο πολύ τα Android? Γιατί γίνεται ένας μεγάλος ντόρος γύρω τους....:O:O

 

Φίλε soom κι εγώ ότι πιάσει το μάτι μου να γράφεται παίρνω είδηση καθώς δεν έχω εμπειρία. Πάντως φαίνεται να έχει μέλλον, και σκέψου ότι μπαίνουν στο παιχνίδι Samsung και SE εταιρείες που πιστεύω έχουν να δώσουν κάτι στην πλατφόρμα. Άντε να δούμε και τι θα είναι αυτό. Βέβαια θα είναι μόνο για τα δικά τους παιδιά επίσημα, να δούμε τι θα βγει μελλοντικά στο μαγείρεμα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Φίλε soom κι εγώ ότι πιάσει το μάτι μου να γράφεται παίρνω είδηση καθώς δεν έχω εμπειρία. Πάντως φαίνεται να έχει μέλλον, και σκέψου ότι μπαίνουν στο παιχνίδι Samsung και SE εταιρείες που πιστεύω έχουν να δώσουν κάτι στην πλατφόρμα. Άντε να δούμε και τι θα είναι αυτό. Βέβαια θα είναι μόνο για τα δικά τους παιδιά επίσημα, να δούμε τι θα βγει μελλοντικά στο μαγείρεμα.

 

To μαγείρεμα είναι που με ενδιαφέρει κυρίως. Ιδιαίτερα μια κοινότητα όπως οι xda, αντίστοιχα για τα Android θα ήταν κορυφαία επιλογή. Να έχεις και από εκεί υποστήριξη και τα συναφή.

Μπαίνουν πολλές εταιρίες στο παιχνίδι των Android.

Και ειδικά αν βγει το X3 όπως φαίνεται στις πρώτες φωτογραφίες, τότε θα γίνει ένας ψιλοχαμός. Απλά με ανησυχεί η υποστήριξη. Στα WM έχεις πολύ καλή.

 

Εν αναμονή λοιπόν από τον Δημήτρη(zaharakis) να το παραλάβει με το καλό, να δούμε τι έχει να μας πει!:happy:

 

Τροποποίση: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=508

Υπάρχει υποστήριξη στο Hero από τους xda.. Μήπως να το σκεφτώ πιο σοβαρά....?!?!

Link to comment
Share on other sites

Στο Sounds & Notifications στις Ρυθμίσεις, θα πας στην καρτέλα Notifications και εκεί θα επιλέξεις στο Event: Messaging: New text message.

 

Εκεί υπάρχουν οι επιλογές που ζητάς.

 

(Εάν έχεις ελληνικό μενού στη συσκευή σου κάνε τη μετάφραση και θα το βρεις.

 

ευχαριστώ πολύ. έκανα hard reset γιατι ήταν τελικά σκάλομα αυτο που έιχε φάει και δεν λειτουργούσε η ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....

 

σημερα αποχαιρέτησα το 3300 και προχωρησα (μετα απο σκεψη για i phone) στην αγορα του htc hd....μεχρι στιγμης εχω μεινει ευχαριστημένος με τις δυνατοτητες που εχει....

 

υπαρχουν καποια tips ή κατι must που πρεπει να ρυθμισω ή να βαλω?

 

 

 

Y.Γ. εχω ενα προβληματακι και δεν ξερω γιατι δεν δεχετε την 1.4.5.2 ενω εχει την 1.4.5.1

απο την ace hellas:(

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα...:)

Link to comment
Share on other sites

 

@Ζαχαρακης

μα δεν αγορασα το νεο μοντελο

 

ειπα και εγω!!και με τρομαξες Κωστη!! :happy:

 

Πάντως με βλέπω και μένα για το Hero σε κάνα μήνα. Δημήτρη περιμένω τα σχόλια σου μόλις το πάρεις.

 

υπομονη Νικολα και θα δουμε ολοι...

 

Και γώ το έχω σκεφτεί! Αναμένω και εγώ ένα review από τον Δημήτρη πως και πως!!! Και θα είναι και ένα ωραίο review για το πέρασμα από τα WinMo στο Android...

 

Ρε παιδιά, τελικά αξίζουν τόσο πολύ τα Android? Γιατί γίνεται ένας μεγάλος ντόρος γύρω τους....

 

συντομα θα το μαθουμε ολοι μας μην ανυσηχειτε :happy:

 

To μαγείρεμα είναι που με ενδιαφέρει κυρίως. Ιδιαίτερα μια κοινότητα όπως οι xda, αντίστοιχα για τα Android θα ήταν κορυφαία επιλογή. Να έχεις και από εκεί υποστήριξη και τα συναφή.

Μπαίνουν πολλές εταιρίες στο παιχνίδι των Android.

Και ειδικά αν βγει το X3 όπως φαίνεται στις πρώτες φωτογραφίες, τότε θα γίνει ένας ψιλοχαμός. Απλά με ανησυχεί η υποστήριξη. Στα WM έχεις πολύ καλή.

 

Εν αναμονή λοιπόν από τον Δημήτρη(zaharakis) να το παραλάβει με το καλό, να δούμε τι έχει να μας πει!:happy:

 

Τροποποίση: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=508

Υπάρχει υποστήριξη στο Hero από τους xda.. Μήπως να το σκεφτώ πιο σοβαρά....?!?!

 

μα πρωτα κοιτας αν υπαρχει υποστηριξη απο τους xda σε οποια συσκευη σε ενδιαφερει....και μετα αποφασιζεις τι θα κανεις:rolleyes:

 

εγω απο εκει ξεκιναω παντα ...

και αυτος ηταν και ο βασικοτερος παραγοντας που πειστηκα να προβω στην αγορα του;)

 

 

 

παιδια καλησπερα....

 

σημερα αποχαιρέτησα το 3300 και προχωρησα (μετα απο σκεψη για i phone) στην αγορα του htc hd....μεχρι στιγμης εχω μεινει ευχαριστημένος με τις δυνατοτητες που εχει....

 

υπαρχουν καποια tips ή κατι must που πρεπει να ρυθμισω ή να βαλω?

 

 

 

Y.Γ. εχω ενα προβληματακι και δεν ξερω γιατι δεν δεχετε την 1.4.5.2 ενω εχει την 1.4.5.1

απο την ace hellas:(

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα...:)

 

για τα ελληνικα φιλε μου θα ηταν καλυτερο να ρωτησεις στο φορουμ της htc

Ελληνικά Forums HTC

 

για τα υπολοιπα

HTC_Blackstone_for_noobs

 

HTC Blackstone wiki

 

HTC_Blackstone_Tweaks

 

FiXES and tweaks for the new ROMs

 

και οποια αλλη απορια εδω ειμαστε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@Ζαχαράκης

Ναι το παλιο πήρα αλλα καινουργιο γιατι μεταχειρισμενο αγοραζω μονο απο φιλο.

Το HD μου πουλήθηκε με την μια, χρειαστηκε να στειλω μονο ενα mail. Ακριβως γιατι αυτος που το πηρε με ηξερε απο το φορουμ.

 

Για το μελλον, αν τα πραγματα σχετικα μετον διαδοχο του HD ειναι οπως λεγονται στο thread για το Fireston κ.λ.π. δεν βλεπω λογο να δωσει καποιος το HD για να παρει αυτο.

Το οτι εχει λιγο μεγαλυτερο επεξεργαστη απο μονο του δεν λεει τιποτα.

Η δε φωτογραφικη μηχανη 15 MP να την πάνε, αν δεν βάλουν καλυτερο φακο και φλας θα παραμεινει χειροτερη απο ενος ΝΟΚΙΑ των 150 ευρω.

Οποτε καλα εκανες και πηρες το Hero.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Για το μελλον, αν τα πραγματα σχετικα μετον διαδοχο του HD ειναι οπως λεγονται στο thread για το Fireston κ.λ.π. δεν βλεπω λογο να δωσει καποιος το HD για να παρει αυτο.

Το οτι εχει λιγο μεγαλυτερο επεξεργαστη απο μονο του δεν λεει τιποτα.

Η δε φωτογραφικη μηχανη 15 MP να την πάνε, αν δεν βάλουν καλυτερο φακο και φλας θα παραμεινει χειροτερη απο ενος ΝΟΚΙΑ των 150 ευρω.

Οποτε καλα εκανες και πηρες το Hero.

 

αυτο ακριβως ειδα και εγω για το hd2 (και καλα) που καμια σχεση δεν εχει με το hd:!:

δυστυχως κανενα pda δεν συγκρινεται (γνωμη μου παντα) με το hd αυτην την στιγμη...

 

και ειπα να δοκιμασω (για μια ακομη φορα :wacko:) την τυχη μου με το hero :)

παντως δεν θα αντεξεις πολυ με το μηλοφωνο..

δεν ειναι για μας Κωστη :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και ειπα να δοκιμασω (για μια ακομη φορα :wacko:) την τυχη μου με το hero :)

παντως δεν θα αντεξεις πολυ με το μηλοφωνο..

δεν ειναι για μας Κωστη :happy:

 

Πρεπει να το ακουμε τον Δημητρη:rolleyes:....Μια εβδομαδα το κρατησα και εγω το iphone,και τωρα πειραματιζομαι με το magic.Παντως σαν το hd κανενα,και οποιος το εχει βαρεθει η απλα θελει να δοκιμασει κατι αλλο,να ΜΗΝ το κανει.Θα περασει καιρος μεχρι καποια αλλη συσκευη να μας καλυψει οσο το hd.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ακριβως ετσι ειναι!!!πιστευω οτι για αρκετο καιρο ακομα θα ειμαι με το hd,δεν με αφηνει το ατιμο να το βαρεθω με τιποτα:p 6 μηνες το εχω και ειμαι οπως την πρωτη μερα που το αγορασα
Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι ειναι!!!πιστευω οτι για αρκετο καιρο ακομα θα ειμαι με το hd,δεν με αφηνει το ατιμο να το βαρεθω με τιποτα:p 6 μηνες το εχω και ειμαι οπως την πρωτη μερα που το αγορασα

 

Και εγω ακριβως τα ιδια :rolleyes:

 

Φτιαχνομουνα για N97 αλλα απαπα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ το Touch HD πριν μερικές μέρες και θέλω να κάνω μία ερώτηση. Σίγουρα έχει ξαναγίνει αλλά είναι λίγο δύσκολο να το βρω μέσα σε 600 σελίδες και επίσης η αναζήτηση δεν με βοήθησε. Κάποιες φορές που ανοίγω το τηλέφωνο ενώ το έχω σε αναμονή το βλέπω συνδεμένο σε κάποια προγράμματα για internet της Vodafone. Φυσικά αυτό χρεώνετε χωρίς να κάνω τίποτα... Ξέρετε αν γίνετε και πως να απενεργοποιήσω αυτές τις συνδέσεις ??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το HTC HD. Θα ήθελα να μου προτείνετε μια καλή θήκη κι ένα screen protector. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το HTC HD. Θα ήθελα να μου προτείνετε μια καλή θήκη κι ένα screen protector. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://www.netimes.com

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να εχει στην today screen tabs οπου στο ενα tab να μου δειχνει την κλασσικη today screen των wm και να εχω αλλα tabs που να μπορω να βαζω αλλες πληροφοριες?

 

δεν χρησιμοποιω touchflo παρα μονον την κλασσικη today screen των wm

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι ειναι!!!πιστευω οτι για αρκετο καιρο ακομα θα ειμαι με το hd,δεν με αφηνει το ατιμο να το βαρεθω με τιποτα:p 6 μηνες το εχω και ειμαι οπως την πρωτη μερα που το αγορασα

Εγώ στον ένα μήνα και κοντεύω να το βαρεθώ.Τίποτα δεν χαλάει, όλα δουλεύουν τέλεια.Σίγουρα είναι WM συσκευή; :lol: Άσχετο αλλά ακόμη δεν έχω καταφέρει να συνηθίσω το μεγάλο μέγεθος της συσκευής κατά τα άλλα σαν hardware πρέπει να είναι η καλύτερη συσκευή που είχα ως τώρα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στον ένα μήνα και κοντεύω να το βαρεθώ.Τίποτα δεν χαλάει, όλα δουλεύουν τέλεια.Σίγουρα είναι WM συσκευή; :lol: Άσχετο αλλά ακόμη δεν έχω καταφέρει να συνηθίσω το μεγάλο μέγεθος της συσκευής κατά τα άλλα σαν hardware πρέπει να είναι η καλύτερη συσκευή που είχα ως τώρα

 

το μεγεθος ειναι απλα τελειο φιλε μου.μολις δοκιμασεις να δουλεψεις αλλη wm συσκευη...ξανα πες μας τις εντυπωσεις σου;)

 

 

προφανως δεν ειχες ποτε στην κατοχη σου 9000 για να καταλαβεις τι παει να πει μεγεθος:lol:

 

πες τα Γιαννη :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το sip change πως γινεται απεγκατασταση?δεν το βλεπω στην λιστα των εφαρμογων προς απεγκατασταση

 

με τον πιο απλο τροπο :!:

 

τρεξε παλι το cab του προγραμματος που θελεις να απεγκαταστησεις.

θα σου ζητησει να αφαιρεσει την προηγουμενη εκδοση..

και μολις την αφαιρεσει θα σου ζητησει που να εγκαταστησεις την νεα.

 

απλα μην το κανεις:happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν ειχες ποτε στην κατοχη σου 9000 για να καταλαβεις τι παει να πει μεγεθος:lol:

Πάντα το έβλεπα από μακριά με μια πελώρια απορία :lol:

Απλά κακόμαθα με το διαμαντάκι που μας έβγαλε από τα συνήθη μεγέθη των ppc και δυσκολεύομαι να επανέλθω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και που να το δεις και απο κοντα με την μεγαλη μπαταρια:lol:παντως στο hd σωνει την κατασταση το πολυ λεπτο του μεγεθος,θεμα χρονου ειναι να το συνηθισεις:)οταν βλεπεις την οθοναρα τα ξεχνας ολα και για μενα ppc ειναι οθονη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...