Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασε εδω

Εγω το εχω βαλει και εχει πανω απο 120 τοποθεσιες στην Ελλαδα :D

 

Να ζητήσω άλλη μια πόλη; :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια που προσφέρουν...

Έχω δύο (2) απορίες και ελπίζω να είναι οι τελευταίες...

-Κατέβασα το "HTC_Blacstone_radio_1.12.25.16.rar" με σκοπό να το αλλάξω μπας και λυθεί οριστικά το θέμα του σήματος.Το rar έχει ένα exe και ένα nbh αρχείο.Τρέχω μόνο το exe?Συγνώμη αλλά όπως προείπα είμαι λίγο άσχετος μ'αυτά.

-Και τώρα στο πολύ περίεργο και μου δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα.Με όποια κάρτα κι αν δοκιμάσω (wind συμβόλαιο-cosmote καρτοτηλέφωνο) όταν δεν έχει σήμα 3G και έχει απλό GSM το τηλέφωνο απλά δεν λειτουργεί.Δεν δέχεται κλήσεις δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις,μηνύματα κλπ.

Επειδή λόγω αυτού αναγκάστηκα να το έχω με κάρτα και επειδή είναι κρίμα τέτοιο τηλέφωνο να είναι σαν 2ο μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Συγνώμη για την πολυλογία και ευχαριστώ που με ανέχεστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια που προσφέρουν...

Έχω δύο (2) απορίες και ελπίζω να είναι οι τελευταίες...

-Κατέβασα το "HTC_Blacstone_radio_1.12.25.16.rar" με σκοπό να το αλλάξω μπας και λυθεί οριστικά το θέμα του σήματος.Το rar έχει ένα exe και ένα nbh αρχείο.Τρέχω μόνο το exe?Συγνώμη αλλά όπως προείπα είμαι λίγο άσχετος μ'αυτά.

-Και τώρα στο πολύ περίεργο και μου δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα.Με όποια κάρτα κι αν δοκιμάσω (wind συμβόλαιο-cosmote καρτοτηλέφωνο) όταν δεν έχει σήμα 3G και έχει απλό GSM το τηλέφωνο απλά δεν λειτουργεί.Δεν δέχεται κλήσεις δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις,μηνύματα κλπ.

Επειδή λόγω αυτού αναγκάστηκα να το έχω με κάρτα και επειδή είναι κρίμα τέτοιο τηλέφωνο να είναι σαν 2ο μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Συγνώμη για την πολυλογία και ευχαριστώ που με ανέχεστε.

Κατεβασε και βαλε το HTC_Blacstone_radio_1.13.25.24 που πιστευω οτι ειναι το καλυτερο απο ολα τα μεχρι τωρα radio.....υπαρχει περιπτωση να μην σου εκατσε καλα

Link to comment
Share on other sites

Κλησπέρα!!Θα μπορούσε κάποιος να μου υπενθυμίσει κάτι?Οταν φλασάρουμε με USPL και θελήσουμε να περάσουμε τη μαμά ρομ για λόγους εγγύησης,αρκεί απλά να φλασάρουμε τη ρομ που υπάρχει στο site της HTC ή πρέπει να κάνουμε κάποια άλλη διαδικασία πρίν?

Ευχαριστώ!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Κλησπέρα!!Θα μπορούσε κάποιος να μου υπενθυμίσει κάτι?Οταν φλασάρουμε με USPL και θελήσουμε να περάσουμε τη μαμά ρομ για λόγους εγγύησης,αρκεί απλά να φλασάρουμε τη ρομ που υπάρχει στο site της HTC ή πρέπει να κάνουμε κάποια άλλη διαδικασία πρίν?

Ευχαριστώ!

 

Εφόσον χρησιμοποιείς συνέχεια USPL, το SPL δεν έχει αλλάξει και είσαι οκ απλά με μια επίσημη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως δεν χρειάζεται τίποτε άλλο, ουτεκαν uspl όταν πρόκειται για μανισια ρομ

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον χρησιμοποιείς συνέχεια USPL, το SPL δεν έχει αλλάξει και είσαι οκ απλά με μια επίσημη ρομ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.Έχω βάλει την 3.5 light του Panosha.Φορτίζω όλη νύχτα το κινητό και όταν το βγάζω το πρωί έχει 65% μπαταρία.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς?Είναι θέμα μπαταρίας ή έχει πρόβλημα το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.Έχω βάλει την 3.5 light του Panosha.Φορτίζω όλη νύχτα το κινητό και όταν το βγάζω το πρωί έχει 65% μπαταρία.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς?Είναι θέμα μπαταρίας ή έχει πρόβλημα το κινητό?

 

φιλε μου αποκλειται να ειναι στην μπριζα για φορτιση και να μην γεμιζει!!

 

ειτε δεν ειχες ρευμα για ολο το βραδυ οποτε δεν φορτισε το κινητο σωστα...ειτε εχει προβλημα η μπαταρια σου..(χλωμο να συμβαινει κατι τετοιο!!)

 

κανε μια επανεκινηση και κοιτα παλι το ποσοστο της μπαταριας σου.

 

παντως αποκλειεται,οτι και να ετρεχε στο παρασκηνιο στην συσκευη σου,να μην προλαβαινει να το φορτισει ο φορτιστης του ρευματος!!!!!!

τσεκαρε το παλι και πες μας τι βρηκες:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αποκλειται να ειναι στην μπριζα για φορτιση και να μην γεμιζει!!

 

ειτε δεν ειχες ρευμα για ολο το βραδυ οποτε δεν φορτισε το κινητο σωστα...ειτε εχει προβλημα η μπαταρια σου..(χλωμο να συμβαινει κατι τετοιο!!)

 

κανε μια επανεκινηση και κοιτα παλι το ποσοστο της μπαταριας σου.

 

παντως αποκλειεται,οτι και να ετρεχε στο παρασκηνιο στην συσκευη σου,να μην προλαβαινει να το φορτισει ο φορτιστης του ρευματος!!!!!!

τσεκαρε το παλι και πες μας τι βρηκες:)

 

Πάλι τα ίδια...Το φόρτισα όλο το βράδυ και η μπαταρία το πρωί ήταν στο 60%.Τώρα είμαι ξανά να το φορτίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η μπαταρια φιλε μου, δεν ξερω αν μπορεις να πας για ελεγχο μπαταριας και αν την καλυπτη η εγγυηση!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια...Το φόρτισα όλο το βράδυ και η μπαταρία το πρωί ήταν στο 60%.Τώρα είμαι ξανά να το φορτίσω.

 

δοκινασε να τo φορτισεις απο την usb του υπολογιστη σου ωστε να εισαι σιγουρος οτι δεν φταιει η μπαταρια.

και φυσικα μην χρησιμοποιησεις το ιδιο καλωδιο!

παιζει να μην παταει καλα και το φις της mini usb στην συσκευη;)

 

Μαλλον η μπαταρια φιλε μου, δεν ξερω αν μπορεις να πας για ελεγχο μπαταριας και αν την καλυπτη η εγγυηση!

 

μου φαινεται πολυ τραβηγμενο να ειναι κατι τετοιο..σιγουρα ομως δεν ειναι και αδυνατο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο φίλε. Δες το καλώδιο. Την έχω πάθει και γω έτσι από φτηνιάρικα καλώδια.

 

και by the way παίδες: http://tinyurl.com/n26tcl

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω τη συσκευη εδω και κανα 6μηνο.

Ειναι καθαρα σχεση αγαπης και μισους. Ενω οι προοπτικες ειναι απεριοριστες βρισκω το εαυτο μου αρκετες φορες να παλευει με τα wm και τα χιλιαδες κολληματα τους.

Επειδη βλεπω πολυ κοσμο να παιζει με cooked roms, αναρωτιεμαι ποιος ο λογος να μπω τη διαδικασια να βαλω cooked rom. Τι θα γλιτωσω; Ειναι τοσο τεραστια η διαφορα στη ταχυτητα της συσκευης;

Αυτη τη στιγμη φοραω το τελευταιο επισημο firmware (η συσκευη μου ειναι ace hellas).

 

Και τελος μηπως γνωριζουμε με ποιο τροπο μπορει να κλειδωνει η συσσκευη ωστε οταν δεν τη χρησιμοποιω και την εχω σε καμια τσεπη να μην καλει απο μονη της ολο το τηλεφωνικο μου καταλογο;

Link to comment
Share on other sites

Για να δω ρε παιδιά.Θα το φορτίσω με άλλο καλώδιο και θα σας πω τα νεότερα
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω τη συσκευη εδω και κανα 6μηνο.

Ειναι καθαρα σχεση αγαπης και μισους. Ενω οι προοπτικες ειναι απεριοριστες βρισκω το εαυτο μου αρκετες φορες να παλευει με τα wm και τα χιλιαδες κολληματα τους.

Επειδη βλεπω πολυ κοσμο να παιζει με cooked roms, αναρωτιεμαι ποιος ο λογος να μπω τη διαδικασια να βαλω cooked rom. Τι θα γλιτωσω; Ειναι τοσο τεραστια η διαφορα στη ταχυτητα της συσκευης;

Αυτη τη στιγμη φοραω το τελευταιο επισημο firmware (η συσκευη μου ειναι ace hellas).

Ναι είναι αρκετά πιο γρήγορες, δεν έχουν τόσα κολλήματα (μπορεί όμως να έχουν άλλα κολλήματα-bugs :p), έχουν διαφορετικό interface (το νεότερο TouchFLO), δεν σου τρώνε πολλή RAM και πολλές φορές είναι ελαφριές. Πιστεύω αξίζει να περάσεις μια cooked ROM.

 

Και τελος μηπως γνωριζουμε με ποιο τροπο μπορει να κλειδωνει η συσσκευη ωστε οταν δεν τη χρησιμοποιω και την εχω σε καμια τσεπη να μην καλει απο μονη της ολο το τηλεφωνικο μου καταλογο;

Εύκολος τρόπος χωρίς πρόγραμμα είναι πατώντας για λίγα δευτερόλεπτα το πλήκτρο τερματισμού κλήσης (το τελευταίο δεξιά) και μετά να κλείσεις και την οθόνη με το Power Button-Lock.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ δεν διευκρίνισα. Εννοούσα καποιο τροπο ωστε πχ μετα απο 30" να κλειδωνει αυτοματα η συσκευη.

 

Καμια προταση για rom? Να υποθεσω πως μπορω να δοκιμασω οποιαδηποτε βλεπω στο xda και οσο αφορα ελληνικα δεν θα εχω προβλημα με πχ το finger keyboard?

 

ps: Τελικα βρηκα τη λυση με το S2U2 οπου το κινητο κλειδωνει απλα πατωντας το power button

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω τη συσκευη εδω και κανα 6μηνο.

Ειναι καθαρα σχεση αγαπης και μισους. Ενω οι προοπτικες ειναι απεριοριστες βρισκω το εαυτο μου αρκετες φορες να παλευει με τα wm και τα χιλιαδες κολληματα τους.

Επειδη βλεπω πολυ κοσμο να παιζει με cooked roms, αναρωτιεμαι ποιος ο λογος να μπω τη διαδικασια να βαλω cooked rom. Τι θα γλιτωσω; Ειναι τοσο τεραστια η διαφορα στη ταχυτητα της συσκευης;

Αυτη τη στιγμη φοραω το τελευταιο επισημο firmware (η συσκευη μου ειναι ace hellas).

 

Και τελος μηπως γνωριζουμε με ποιο τροπο μπορει να κλειδωνει η συσσκευη ωστε οταν δεν τη χρησιμοποιω και την εχω σε καμια τσεπη να μην καλει απο μονη της ολο το τηλεφωνικο μου καταλογο;

 

ακολουθησε την υπογραφη μου.:)

 

Σορρυ δεν διευκρίνισα. Εννοούσα καποιο τροπο ωστε πχ μετα απο 30" να κλειδωνει αυτοματα η συσκευη.

 

Καμια προταση για rom? Να υποθεσω πως μπορω να δοκιμασω οποιαδηποτε βλεπω στο xda και οσο αφορα ελληνικα δεν θα εχω προβλημα με πχ το finger keyboard?

 

ps: Τελικα βρηκα τη λυση με το S2U2 οπου το κινητο κλειδωνει απλα πατωντας το power button

HD Tweak

ειναι μια εφαρμογη που μεσα στις παρα πολλες ρυθμισεις που εχει,μια ειναι και η επιλογη του αυτοματου κλειδωματος :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Είναι κανείς εδώ ή όλοι παραθερίζεται? ;D

 

Εδώ και λίγο καιρό φοράω την Black Pearl V3 Topaz με radio 1.13.25.24 αλλα άρχισα να μην είμαι καθόλου ικανοποιημένος. κολλάει πολυ, έκανα hard reset 2.3 φορές αλλά εξακολουθεί μετά το format να μη λειτουργεί ικανοποιητικά. μπορεί κανείς να μου προτίνει κάποια άλλη ROM?

 

Επίσης, βρήκα στο XDA κάποιες άλλες γραμματοσειρές κ πέρασα αλλά καμία δεν υποστιρίζει ελληνικά. Αυτό δε με απασχολεί αλλά με απασχολεί ότι όταν ανοίγω το Destinator μου λέει Fond Tahoma not found και δεν έχει ελληνικά. Αντιθέτως το iGo8 δεν έχει κανένα πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος να βρω την γραμματοσειρά που θέλει το Destinator 7 και να έχω κανονικά ελληνικά κ εκεί?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Είναι κανείς εδώ ή όλοι παραθερίζεται? ;D

 

Εδώ και λίγο καιρό φοράω την Black Pearl V3 Topaz με radio 1.13.25.24 αλλα άρχισα να μην είμαι καθόλου ικανοποιημένος. κολλάει πολυ, έκανα hard reset 2.3 φορές αλλά εξακολουθεί μετά το format να μη λειτουργεί ικανοποιητικά. μπορεί κανείς να μου προτίνει κάποια άλλη ROM?

....

Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε να αλλάξεις radio, χρησιμοποιώ την ίδια rom και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνω μέγιστη έκκληση στους ειδικούς του forum.

Προτού σας παραθέσω το πρόβλημα, να επισημάνω εδώ ότι είμαι τελείως άσχετος με WM και χειριζόμουν τη συσκευή σιτς βασικές της λειτουργίες χωρίς προσωπικές "επεμβάσεις".

Σήμερα είχα μία κλήση και αφού τελείωσε, πήγα να αποθηκεύσω τον αριθμό στον τηλ. κατάλογο. Την ώρα της διαδικασίας το τηλέφωνο κόλλησε. Έμεινα έκπληκτος γιατί ήταν η πρώτη φορά που μου το έκανε αυτό. Στον πανικό μου δοκίμασα να το απενεργοποιήσω, αλλά μάταια. Τότε έκανα την απεγνωσμένη κίνηση να βγάλω τη μπαταρία, ώστε να απενεργοποιηθεί το τηλέφωνο και να το επανεκκινήσω.

Μετά την επανεκκίνηση το QWERTY πληκτρολόγιο είχε απλά χαθεί. Δε μπορώ να συντάξω ούτε μηνύματα, αλλά ούτε να κάνω δουλειά σε Excel, Word, τηλεφωνικό κατάλογο κτλ.

Από τις επιλογές πληκτρολογίου μπορώ να ενεργοποιήσω μόνο το κανονικό πληκτρολόγιο, κι αυτό χωρίς να έχω τη δυνατότητα να αλλάξω σε ελληνικά. Δεν έχω ούτε phone keypad, ούτε compact QWERTY.

Αν μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει βήμα-βήμα τι να κάνω για να το επαναφέρω, θα του ήμουν αιώνια ευγνώμων και τον κερνάω ότι τραβάει η ψυχή του.

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά, μόνο και μόνο που μπήκατε στον κόπο να διαβάσετε το πρόβλημά μου!!!

"Provehito in Altum"
Link to comment
Share on other sites

καταρχας δεν αγχωνομαστε!

κατα δευτερον,δεν μπορεις να γραψεις ή δεν στα εμφανιζει καν?

 

καλου κακου κρατα ενα backup με το ppc pim backup ή οποιο χρησιμοποιεις, καθως και οποια

αλλα αρχεια χρειαζεσαι γιατι προβλεπεται hard reset να στρωσει λιιιγο....!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αλέξανδρε σε ευχαριστώ πολύ για τον γεγονός ότι μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις.

Για να απαντήσω στο ερώτημά σου, δε μου τα εμφανίζει καν. Εκεί όπoυ θα έπρεπε να φαίνεται το QWERTY πληκτρολόγιο φαίνεται απλά ένα μέρος της προηγούμενης οθόνης (θα ανεβάσω σύντομα ένα σχετικό screenshot, για να κατανοήσετε τι ακριβώς εννοώ).

Backup χρειάζομαι μόνο από τον τηλεφωνικό μου κατάλογο, καθώς ό,τιδήποτε άλλο χρειάζομαι είναι στην κάρτα μνήμης. Οι προσωπικές ρυθμίσεις που έχω κάνει δεν είναι και τίποτε σπουδαίο και μπορώ να τις ξανακάνω μέσα σε 5'.

Πως με συμβουλεύεις να το προχωρήσω λοιπόν από εδώ και πέρα?

"Provehito in Altum"
Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο βήμα είναι να πάρεις backup τις επαφές σου με το pimbackup και μετά να κανείς ένα hard reset.:)

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα το μεγαλο βημα! Εβαλα αυτη: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493911 (Miri WM 6.5 23017 :: V 26.2 [ONLINE])

Ολα καλα με τη διαδικασια. Ειναι εμφανες πως η microsoft προσπαθει με νυχια και με δοντια να δημιουργησει ενα πιο touch friendly λειτουργικο με μεγαλη αφορμη φυσικα τη μεγαλη επιτυχια του iphone.

Η rom που δοκιμασα δεν θα ελεγα πως ειναι ιδιαιτερα γρηγορη αλλα μονο και μονο για τη διαδικασια, αξιζε :D

 

Τωρα ψαχνω μια ελαφρια rom που θα αφησω στο κινητο μονιμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...