Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να μιλαμε και με εικονες οχι μονο με λογια

http://img512.imageshack.us/img512/4484/screen01oe6.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/8823/screen02gj6.jpg

 

Το σημα το επιασε μεσα απο το γραφειο μου !!!!!

Να σαι καλα φιλε μου odytsak

Ελα Λαρισα κερναω whiskakyyyyyyyyyyyyy

 

και μια απο το αμοιρο το destinator

http://img134.imageshack.us/img134/272/screen04bp7.jpg

καλα αυτοι οι προγραματιστες του destinator που ζουν ??????? ακομα εχουν ΕΤΕΝ Χ500 και ΜΙΟ 701 ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή θα πρέπει να ενημερώνουμε σωστά τους υποψήφιους αγοραστές παραθέτω ενα συγκριτικό του ιδίου πλάνου τραβηγμένου με HD και με digital Fuji 8MP 10X optic zoom.

Επέλεξα δύσκολες συνθήκες λήψης, δηλαδή ολική συνεφιά και ελαφρια ομίχλη.

Θεωρώ ότι αυτές οι συνθήκες είναι που δείχνουν τους περιορισμούς που έχουν οι κάμερες των PDA και γενικώς των κινητών. Φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις σε κάποια με καθαρά φωτογραφική κατευθυνση.

Η FUJI είναι πλήρης φωτογραφική μηχανή (οχι compact).

Σίγουρα τα πηγαίνει πολύ καλύτερα γιατι καταφέρνει να διορθώσει μόνη της την μουντάδα των χρωμάτων εξαιτίας της συνεφιάς.

Συμπερασματικά η κάμερα του HD κάνει αυτό για το οποίο προορίζεται:

Αποτύπωση κάποιων προσωπικών στιγμών. Kανενα κινητό δεν μπορεί να αντικαταστήσει μια καλή ψηφιακή μηχανή.

Σε νορμαλ συνθήκες και κοντινά πλάνα, όλα είναι ενταξι.

Προσωπικά απορίπτω οχι μόνο τα κινητά αλλά και τις compact μεγέθους τσέπης έστω κι αν είναι των 10 mp.

Για σοβαρές φωτογραφίες προτιμώ να κουβαλάω το μπαουλάκι μου, διαφορετικά περιορίζομαι στο κινητό, ίσα για να κρατήσω την στιγμή for ever.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ενοειται κανενα κινητο δεν μπορει να αντικαταστησει τις dslr μηχανες !!!! αυτο ελειπε

το φανταζεσαι ενα κινητο 600€ να τραβα τις ιδιες φωτογραφιες με μια καλη ψηφιακη της ταξης των 300€ ???? ποιος θα αγοραζε ψηφιακη ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το diamond βγάζει καλύτερη φωτογραφία :O;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το diamond βγάζει καλύτερη φωτογραφία :O;

 

Σίγουρα όχι φίλε μου. Το είχα και στο λέω με σιγουριά.

Το Diamond ήταν "Στακα Τούρκε να σε σκοτώσω":lol:

Δες την παρακάτω υπο καλές συνθήκες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μια που εισαι στο καιρο δεν βαζεις κανενα wallpaper με ramsh , cleopatra klp που γουσταρω !!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι εδώ και μερικές ημέρες ακόμα ένας χαρούμενος ιδιοκτήτης ενός HD....

 

Προς το παρόν όλα πάνε καλά, θα επανέλθω όμως αφού κλείσω εβδομάδα συμβίωσης για εντυπώσεις :p

 

Αυτό που ήθελα όμως να πω είναι ότι ήμουν εντελώς κάθετος με το θέμα hardware keyboard, και δεν είχα καν διανοηθεί ότι θα έπαιρνα pda χωρίς αυτό. Φαίνεται όμως ότι ποτέ δεν πρέπει κανείς να λέει μεγάλες κουβέντες, αφού ήδη εδώ και λίγες ημέρες (δεν πίστευα εγώ ποτέ να το πω αυτό :rolleyes: ) δεν μου έχει λείψει καθόλου. Αυτό απλά για αυτούς που σκέφτονται την έλλειψη του hardware keyboard.... το visual keyboard του HD είναι τόσο μεγάλο, στην τεράστια οθόνη του, που είναι σαν να έχω πολύ μεγαλύτερο πληκτρολόγιο από το TYTN II που είχα πριν !!!!

 

Αυτά και επανέρχομαι :)

Αυτή είναι η ποιο ευχάριστη διαπίστωση που έχω διαβάσει :)

Ειχα το kaizer και τώρα το pro και μπορώ να πω οτι του kaizer , από πλευράς μεγέθους και χρηστικότητας δεν μπορεί να συγκριθεί.

Εχω αποφασίσει να πάρω το hd όταν έρθει πλαίσιο , πουλώντας το pro , για χάρη της οθόνης και ο μεγαλύτερος ενδοιασμός μου ηταν το μέγεθος του visual πληκτρολογίου. ( για χρήση σε sms , word )

Μια ερώτηση μόνο , πόσο σοβαρή είναι η έλλειψη του κεντρικου πλήκτρου ελέγχου στο τηλεφονικό τομέα ; Ρωτάω γιατι με το pro είναι μεγάλη η ευκολία , πατώντας το συγκεκριμένο πλήκτρο να επιλέγεις ανάμεσα απο πολλους αριθμούς τηλ μιας επαφής.

Στο hd πως γίνετε ?

Link to comment
Share on other sites

μια που εισαι στο καιρο δεν βαζεις κανενα wallpaper με ramsh , cleopatra klp που γουσταρω !!!

 

:lol:Προτιμας την Original κλεοπάτρα η καμια σύγχρονη σαν κι αυτή στην φωτο?;)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

:lol:Προτιμας την Original κλεοπάτρα η καμια σύγχρονη σαν κι αυτή στην φωτο?;)
ωχ αν την τραβηξες με το hd ζητω που καηκαμε:lol: οι του ομνια θα την κανουν σημαια δεςτε χαλια foto που βγαζει το hd
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωχ αν την τραβηξες με το hd ζητω που καηκαμε:lol: οι του ομνια θα την κανουν σημαια δεςτε χαλια foto που βγαζει το hd

 

Την πάτησες, Με Samsung είναι τραβηγμένη.:lol:

Εφταιγε ο φωτισμός η θαμπώθηκε η κάμερα από την χορεύτρια!!!!:blink:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

για να μιλαμε και με εικονες οχι μονο με λογια

http://img512.imageshack.us/img512/4484/screen01oe6.jpg

 

Πόσο μου την σπάνε οι μεταφράσεις στα ελληνικά.. Για ποιό λόγο δηλαδή να λέει Ευρ και όχι Έυρεση και Διαχ. αντι για Διαχείρηση;

 

Αγγλικά για πάντα, σε όλες τις συσκευές..

 

By the way, πολύ καλό, το background με τις φωτιές με χαλάει λιγάκι. Εσύ το έχεις βάλει ή είναι έτσι από μόνο του;

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μου την σπάνε οι μεταφράσεις στα ελληνικά.. Για ποιό λόγο δηλαδή να λέει Ευρ και όχι Έυρεση και Διαχ. αντι για Διαχείρηση;

 

Αγγλικά για πάντα, σε όλες τις συσκευές..

 

By the way, πολύ καλό, το background με τις φωτιές με χαλάει λιγάκι. Εσύ το έχεις βάλει ή είναι έτσι από μόνο του;

 

 

 

Ολα αλλάζουν απλά πρέπει κάποιος να ασχοληθεί και να σπαταλήσει κάποιες ώρες από τον ελεύθερο χρόνο του ώστε να διορθώσει όλες τις επιμέρους επιλογές των μενού σε σωστά Ελληνικά.

Οσο για το φόντο με τις φωτιές αλλάζει μέσα από τις ρυθμίσεις, εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το ''βροχοσταλίδες''.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η ποιο ευχάριστη διαπίστωση που έχω διαβάσει :)

Ειχα το kaizer και τώρα το pro και μπορώ να πω οτι του kaizer , από πλευράς μεγέθους και χρηστικότητας δεν μπορεί να συγκριθεί.

Εχω αποφασίσει να πάρω το hd όταν έρθει πλαίσιο , πουλώντας το pro , για χάρη της οθόνης και ο μεγαλύτερος ενδοιασμός μου ηταν το μέγεθος του visual πληκτρολογίου. ( για χρήση σε sms , word )

Μια ερώτηση μόνο , πόσο σοβαρή είναι η έλλειψη του κεντρικου πλήκτρου ελέγχου στο τηλεφονικό τομέα ; Ρωτάω γιατι με το pro είναι μεγάλη η ευκολία , πατώντας το συγκεκριμένο πλήκτρο να επιλέγεις ανάμεσα απο πολλους αριθμούς τηλ μιας επαφής.

Στο hd πως γίνετε ?

Καλημέρα Μιχάλη,

 

Πίστεψε με ήμουν ο πιο φανατικός όσο αφορά το hardware keyboard.... για την ακρίβεια δεν ήθελα το pro γιατί δεν είχε tilt στο πληκτρολόγιο, όμως πραγματικά όταν είδα την οθόνη του HD θάμπωσα και απλά το αγόρασα. Σκέφτηκα ότι είχε καιρό να μου αρέσει τόσο πολύ ένα PDA, και θα ρισκάρω, έστω και χωρίς πληκτρολόγιο, και θα το πάρω. Έτσι και έκανα, και αν και είναι μόλις 3 ημερών ακόμα, δεν το έχω μετανιώσει :)

 

Στο ερώτημα σου..... Η οθόνη του HD είναι τόσο ΜΕΓΑΛΗ που το πληκτρολόγιο και γενικά κάθε κλικ πάνω της είναι άνετο και μέχρι στιγμής είναι ελάχιστες φορές που έχω πατήσει κάτι λάθος. Τώρα όταν ανοίγει η επαφή με τα τηλέφωνα της είναι και πάλι τόσο μεγάλα τα πεδία που σου δίνει να επιλέξεις, που είναι μάλλον αχρείαστο το joystick. Βέβαια αυτή είναι η γνώμη μου και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη με σιγουριά. Είναι κάπως υποκειμενικό θέμα :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Το E-shop τα κομματια που έχει ειναι απο ACE, ελληνικα?

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000977

 

Ελληνικό είναι. Στα χαρακτηριστικά γράφει "Λειτουργικό σύστημα: Windows Mobile 6.1 Professional (Ελληνική έκδοση)" και είναι σίγουρα από Ace, αφού κάτω απο τα χαρακτηριστικά γράφει "2 χρόνια εγγύηση από την ACE-Hellas".

Link to comment
Share on other sites

:lol:Προτιμας την Original κλεοπάτρα η καμια σύγχρονη σαν κι αυτή στην φωτο?;)

μια χαρα ειναι και αυτη !!!!!:lol:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

εχουν αρχισει να με ζωνουν τα φιδια.:scared:ακομη η πληρωμη μου εκρεμει. λετε νααα?????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω τους ευτυχείς κατόχους πως πάει το τηλ. από αναπαραγωγή video. Και βέβαια εννοώ βίντεο υψηλής ανάλυσης π.χ 640^480 στα 30fps που τραβάνε τα περισσότερα nokia. Το cruise που είχα, δεν μπορούσε να τα αναπαράγει ή θα το έκανε με τρομερά σπασίματα. Έχει βελτιωθεί τίποτα στο hd;
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν είναι νόκια σε αναπαραγωγή ούτε εγγραφή . Βελτίωση απο το cruise υπάρχει
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει το ματι σας κανενα προγραμματακι για POCKET PC,που να μπορεις να σωσεις τα βιντεακια του Youtube?(Κατευθειαν απο το POCKET PC,οχι να τα σωσεις πρωτα στο PC και να τα μεταφερεις)

Γιατι ως γνωστον το Youtube Mobile Downloader ΔΕΝ λειτουργει...:(

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

 

Διαβαζα αρκετο καιρο το forum εδω, και αποφασισα να αντικαταστησω το Ν95 8g που ειχα με το Touch HD και πραγματικα ειναι φοβερη συσκευη.

 

 

Εχω βαλει καποια προγραμματα που βλεπω να προτεινεται και εχω ενα προβλημα στο Ι-GO8

 

Εχω βαλει maps-lang ολα οκ.. και αλλαξα το sys με τα προτεινομενα απο τον odytsak ... αλλα παιρνω συνεχως μυνημα σφαλματος " failed to opn file ui_igo8/800_480/main-scheme.ui "

 

Μηπως καποιος ξερει κατι?

 

Ευχαριστω...προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα μια βοηθεια σε σχεση με το igo8.Εχω κατεβασει καμια 10ρια αρχεια απο τα γνωστα:X ''μαγαζακια'' ωστε να εγκαταστησω το προγραμμα,ομως δεν εχω καταφερει τιποτα!!!:blink:

Αν μπορει καποιος να μου δωσει καποια link ωστε να ξερω ποια να κατεβασω και αν ειναι και ευκολο αναλυτικες οδηγιες.Ευχαριστω τους παντες προκαταβολικα.Περιμενω pm

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει το ματι σας κανενα προγραμματακι για POCKET PC,που να μπορεις να σωσεις τα βιντεακια του Youtube?(Κατευθειαν απο το POCKET PC,οχι να τα σωσεις πρωτα στο PC και να τα μεταφερεις)

Γιατι ως γνωστον το Youtube Mobile Downloader ΔΕΝ λειτουργει...:(

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=427702

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...