Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς ? Μήπως παράλληλα χρησιμοποιείς και κάποια 'locking' εφαρμογή για αυτόματο κλείδωμα της συσκευής σου? Έχει και αυτή settings σχετικά με το κλείδωμα αλλά την συμπεριφορά της συσκευής σου.

Ακόμα και εφαρμογές όπως το phoneAlarm έχουν τέτοια settings......

 

iGo8.

 

Δεν έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή στο HTC πέρα από το igo.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

iGo8.

 

Δεν έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή στο HTC πέρα από το igo.

 

Αν κλείνει την ώρα της πλοήγησης πήγαινε στις ρυθμίσεις του igo/συσκευή/ διαχείριση ενέργειας, και βάλε οπίσθιος φωτισμός ενεργός.

Τσεκάρισε το και πες μας.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κλείνει την ώρα της πλοήγησης πήγαινε στις ρυθμίσεις του igo/συσκευή/ διαχείριση ενέργειας, και βάλε οπίσθιος φωτισμός ενεργός.

Τσεκάρισε το και πες μας.

 

Πιστεύω ότι θα λυθεί το πρόβλημα τώρα. Είστε ωραίοι! Ευχαριστώ πολύ! Θα ενημερώσω όταν κάνω κάποιο μικρό ταξίδι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ξαναρωτήσει.

Κάποια ROM που να παίζουν τα ελληνικά (για sms και αναζήτηση ονομάτων όταν πάω να τηλ σε κάποιον), μπορεί να μου προτείνει κάποιος;

 

Ευχαριστώ

 

To FingerKeyboard που σου είπε ο sisferas, παίζει σε όλες σχεδόν τις ρομ. Έχει επιλογή για ελληνικά πλήρη (SMS 70 χαρακτήρων) ή κεφαλαία ελληνικά για SMS 160 χαρακτήρων.

 

Όταν λες αναζήτηση όταν θες να τηλεφωνήσεις σε κάποιον, ποια εφαρμογή εννοείς? Τα Contacts των windows, τα Contacts του TF3D, ή την εφαρμογή Phone?

 

Μια ωραία εφαρμογή για επαφές είναι το iContact όπου μπορείς να αναζητήσεις γρήγορα μέσω του πρώτου γράμματος της επαφής ή της κατηγορίας της επαφής.

Link to comment
Share on other sites

To FingerKeyboard που σου είπε ο sisferas, παίζει σε όλες σχεδόν τις ρομ. Έχει επιλογή για ελληνικά πλήρη (SMS 70 χαρακτήρων) ή κεφαλαία ελληνικά για SMS 160 χαρακτήρων.

 

Όταν λες αναζήτηση όταν θες να τηλεφωνήσεις σε κάποιον, ποια εφαρμογή εννοείς? Τα Contacts των windows, τα Contacts του TF3D, ή την εφαρμογή Phone?

 

Μια ωραία εφαρμογή για επαφές είναι το iContact όπου μπορείς να αναζητήσεις γρήγορα μέσω του πρώτου γράμματος της επαφής ή της κατηγορίας της επαφής.

 

Οταν πάω να πάρω τηλέφωνο και δεξια έχει μια λιστα με τα γράμματα Α,Β,Γ ...Ω

Και κάνοντας εκεί κλικ σε πάει στο γράμμα που έχει πατήσει

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αν και εχω πολυ καιρο να διαβασω και να γραψω σχετικα με το hd λογο μιας χθεσινοβραδυνης ατυχιας θελω να ρωτησω τα εξης > 1)Χθες βραδυ εσβησε η οθονη και απο τοτε δεν ξαναναβη αλλα τα πληκτρα και γενικα ολες οι λειτουργιες αν βαλω το τηλ.στον υπολογιστη και βλεπωντας την οθονη με το MyMobiler λειτουργη κανονικα επισης 2) ενω η μπαταρια ητανε στο 45%γιατι το ειχα δη 10 λεπτα πριν βαζωντας το να φωρτιση δεν αναβε-η το λαμπακι στο κουμπι βλεπωντας ομως την συσκευη παλι στο MyMobiler εχη κανη πληρη φορτιση 100% τι να επαθε ειχε καποιος παρομιο προβλημα βεβεα εχω την συσκευη 18 μηνες οποτε εχω αλους 6 μηνες εγγυηση αλλα πριν ξεκινησω την διαδικασια ειπα μηπως καποιος γνωριζη η επαθε κατι παρομοιο και βοηθηση . :( :cry:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Οταν πάω να πάρω τηλέφωνο και δεξια έχει μια λιστα με τα γράμματα Α,Β,Γ ...Ω

Και κάνοντας εκεί κλικ σε πάει στο γράμμα που έχει πατήσει

 

λες για το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809 αλλα δυστυχως στην ρομ που ειπα πιο πανω δεν λειτουργει και η ευρεση ειναι δυσκολη.δεν εχω προλαβει να το ψαξω αλλα νομιζω με το icontact που ειπε ο φιλος πιο πανω θα εισαι οκ.θα το δω και θα ενημερωσω

 

edit:ολα οκ το icontact λυνει το θεμα με τις επαφες στα ελληνικα .ειναι λιγο μικρα τα μενου μονο .θα το δω και αυτο ....

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο Γρηγόρης τα παράτησε και άλλη αξιόλογη ελληνική ROM δεν βρίσκω, έβαλα αυτή: G10_Evo_v5.20_23569_WWE, έβαλα και το RandomAccess και έχω μια πολή καλή και γρήγορη.

Αν κάποιος προτείνει κάτι άλλο ... εδώ είμαστε

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι new στο χωρο κ θελω να αλλαξω rom στο hd μου,μηπως θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με το πως...thanks k sorry...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι new στο χωρο κ θελω να αλλαξω rom στο hd μου,μηπως θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με το πως...thanks k sorry...

Δες σε αυτόν τον οδηγό ΕΔΩ το 2ο ποστ του panosha. Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις εγγραφή για να το δεις.

 

Εγώ φλάσαρα την πρώτη και μοναδική ROM στο HD μου με βάση αυτό, γιατί κι εγώ δεν ήξερα τίποτα και πέτυχε με τη μία. Στην αρχή είχα κάτι προβλήματα με το USPL (το μπλόκαρε το antivirus) αλλά όταν το έφτιαξα τα κατάφερα με τη μία ;).

 

Απλά υπάρχουν δύο τρόποι να φλασάρεις:

Ο ένας είναι να ξεκλειδώσεις εντελώς τη συσκευή (HSPL) και ο άλλος είναι με USPL. Αυτό που σου έδωσα είναι με USPL. Τις διαφορές δεν τις ξέρω, αλλά τη δουλειά σου μπορείς να την κάνεις εύκολα. Και πιστεύω ότι είναι αρκετά εύκολα τα βήματα έτσι όπως τα περιγράφει.

 

Επίσης πάρε τα κατάλληλα back up πριν βάλεις άλλη ROM, γιατί το κινητό επανέρχεται στα εργοστασιακά και χάνεις τα πάντα (επαφές, ημερολόγιο κλπ.). Χρησιμοποίησε το PIM Back up είναι πολύ εύχρηστο.

 

Και τέλος, αν τελικά το κάνεις, μην ξεχάσεις να κάνεις Hard Reset στο τέλος (αφού βάλεις τη ROM). Πληροφορίες για το Hard Reset ΕΔΩ στο How to perform a Hard Reset.

 

Ελπίζω να βοήθησα :).

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να αντιγράψω τις ημερομηνίες των γενεθλίων από τις επαφές στο ημερολόγιο (σαν ολοήμερο συμβάν)?? Το κάνει κάποια εφαρμογή?
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο team,

καμιά ROM για το HD έχετε να προτίνετε? Αν μπορούμε να την περάσουμε και με HSPL2, όπως στο HD2, ακόμη καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

στις προηγουμενες 2-3 σελιδες εχουμε πει για ρομ

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρειάζεται να βλέπω μέσα από το HTC TOUCH HD ,με την χρήση του INTERNER EXPLORER , ένα δικτυακό καταγραφικό αφού βάλω την IP ADDRESS.

Στο pc λειτουργεί κανονικά γιατί μπορώ να ενεργοποιήσω στον internet explorer τις παρακάτω επιλογές στο πεδίο secrity-custom level του internet explorer:

1)automatic prompting for active-x control = enable

2)binary and script bexaviors = enable

3)download signed activex control = enable

4)download un-signed activex control = enable

 

Υπάρχει τρόπος να κάνω το ίδιο και στον internet exlorer του HTC TOUCH HD ?

 

Αν υπάρχει κάποιο link για να δω κάποιες ρυθμίσεις θα ήταν ευπρόσδεκτο.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα με τρελάνει αυτό.

Εκανα install αυτή την έκδοση (HTC_Stock_ROM_BLACKSTONE_1.14.401.3__22273__WWE) και μου βγάζει χρώματα άστα να πάνε.

Τι πρέπει να κάνω;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να αντιγράψω τις ημερομηνίες των γενεθλίων από τις επαφές στο ημερολόγιο (σαν ολοήμερο συμβάν)?? Το κάνει κάποια εφαρμογή?

 

Manila Birthday λέγεται το προγραμμα που ψάχνεις και εδω ειναι το thread sto XDA

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

 

Ψαξε το λίγο κάνει ακριβώς αυτο που θέλεις ...

 

colossus

Link to comment
Share on other sites

Manila Birthday λέγεται το προγραμμα που ψάχνεις και εδω ειναι το thread sto XDA

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

 

Ψαξε το λίγο κάνει ακριβώς αυτο που θέλεις ...

 

colossus

 

Ευχαριστώ πολύ!! το κοιτάω άμεσα :D

 

EDIT: πολύ καλό προγραμματάκι!!! must!!! Ευχαριστώ πολύ!!!

Edited by staurakis
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρειάζεται να βλέπω μέσα από το HTC TOUCH HD ,με την χρήση του INTERNER EXPLORER , ένα δικτυακό καταγραφικό αφού βάλω την IP ADDRESS.

Στο pc λειτουργεί κανονικά γιατί μπορώ να ενεργοποιήσω στον internet explorer τις παρακάτω επιλογές στο πεδίο secrity-custom level του internet explorer:

1)automatic prompting for active-x control = enable

2)binary and script bexaviors = enable

3)download signed activex control = enable

4)download un-signed activex control = enable

 

Υπάρχει τρόπος να κάνω το ίδιο και στον internet exlorer του HTC TOUCH HD ?

 

Αν υπάρχει κάποιο link για να δω κάποιες ρυθμίσεις θα ήταν ευπρόσδεκτο.

 

Ευχαριστώ.

 

Νομίζω οτι για να δουλεψει το active-x που ζητάς πρέπει να υπάρχει και εκδοση για κινητές συσκευές ...

 

Αφου αυτο πρέπει να κατέβει να εγκατασταθεί και να τρέξει .......

Χωρίς να ειμαι σίγουρος νομίζω οτι δεν γίνεται.

Πάντως ενα αντίστοιχο δικό μου που κάποτε δοκίμασα δεν ετρεχε.

 

colossus

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα με τρελάνει αυτό.

Εκανα install αυτή την έκδοση (HTC_Stock_ROM_BLACKSTONE_1.14.401.3__22273__WWE) και μου βγάζει χρώματα άστα να πάνε.

Τι πρέπει να κάνω;

 

 

Δοκίμασε αυτήν: http://www.htc.com/www/SupportDownload.aspx?p_id=179&cat=2&dl_id=533

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω προβλημμα με το wireles, ενω σπιτι μου και σε μερικα αλλα μερη συνδεεται τυχαινει σε αλλα δικτυα να μην μπορω να μπω ενω βαζω σωστα τουσ κωδικους,(δοκιμαζω και με το αινο και μπαινει αμεσως).. Τι λετε να φταει? Εχω στις ρυθμησεις βελτιστες επιδοσεις. Αυτο που λεει the work και the internet τι ειναι? Εκει στο ελενχος ταυτοτης και μετα στο χρηση ελενχου? Μερικες φορες δεν μπαινει ουτε στα ξεκληδωτα..

Ισως εχω χαλασει καποια ρυθμηση και απο κατω που λεει προσαρμογεας για αλλαγη ρυθμησεων βαζω καμια ip σε κανενα απο αυτα στη λιστα?

 

λιγη βοηθεια κανεις??

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου.

Edited by ioathe
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης"
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να επαναφερουμε την stock spl ?

Βρηκα εναν οδηγο για HD2 αλλα για HD τι κανουμε?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

 

Ολα αψογα ακολουθησα τις οδηγιες του Ζαχαρακη :)

Πολυ καλος οδηγος.

Ευχαριστω.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...