Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου η απάντηση ειναι παντα υποκειμενικη. Εγω γενικα αγοραζω απο Netimes (θηκες, βασεις, φορτιστες, μπαταριες κλπ). Screen Protector αγορασα απο Brando. Δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος σε σχεση με αυτον που ειχα αγορασει για το Diamond, εκεινος ηταν καλυτερος. Το ιδιο λενε και καποιοι αλλοι, οι οποιοι ισχυριζονται οτι του Netimes τα Screen Protectors ειναι καλυτερα αυτην την εποχη. Τι να πω !!!!!!!!! :confused:

 

Είμαι έτοιμος να ολοκληρώσω την αγορά απο Netimes. Πιστεύω οτι οι τιμές είναι αρκετα δελεαστικές για αγορά. Θα δοκιμάσω λοιπόν και θα σου πώ αν είμαι και εγω ευχαριστημένος. Επίσης έπεσε στο μάτι μου και αυτη η θήκη και λέω να τη δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι έτοιμος να ολοκληρώσω την αγορά απο Netimes. Πιστεύω οτι οι τιμές είναι αρκετα δελεαστικές για αγορά. Θα δοκιμάσω λοιπόν και θα σου πώ αν είμαι και εγω ευχαριστημένος. Επίσης έπεσε στο μάτι μου και αυτη η θήκη και λέω να τη δοκιμάσω

 

Η γνωμη μου ειναι οχι μεταλλικη, ακομη και αν ειναι αλουμινενια. Μπορει να εχει επιπτωση στο σημα σου, γιατι δε δοκιμαζεις αυτη απο netimes ? Την εχω παρει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Η αλουμινενια δεν θα σου προσφερει τιποτα περισσοτερο :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι οχι μεταλλικη, ακομη και αν ειναι αλουμινενια. Μπορει να εχει επιπτωση στο σημα σου, γιατι δε δοκιμαζεις αυτη απο netimes ? Την εχω παρει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Η αλουμινενια δεν θα σου προσφερει τιποτα περισσοτερο :cool:

 

Την πήρα ήδη;) . Για να το λες κατι παραπάνω θα ξέρεις. Σας ευχαριστώ πολύ κύριε μου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα ήδη;) . Για να το λες κατι παραπάνω θα ξέρεις. Σας ευχαριστώ πολύ κύριε μου :rolleyes:

 

Ποια πηρες τελικα ? :confused:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση ισχυει ακομα!

"Sorry, your browser is not Java enabled"

 

αν διαβασεις πιο πριν το ποστ μου για την ρομ που προτεινω και την δοκιμασεις, θα καταλαβεις ....

 

Η γνωμη μου ειναι οχι μεταλλικη, ακομη και αν ειναι αλουμινενια. Μπορει να εχει επιπτωση στο σημα σου, γιατι δε δοκιμαζεις αυτη απο netimes ? Την εχω παρει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Η αλουμινενια δεν θα σου προσφερει τιποτα περισσοτερο :cool:

 

αυτη εχω και εγω αλλα την εχω παρει απο ebay:)

 

απλα αψογη με τελεια εφαρμογη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι οχι μεταλλικη, ακομη και αν ειναι αλουμινενια. Μπορει να εχει επιπτωση στο σημα σου, γιατι δε δοκιμαζεις αυτη απο netimes ? Την εχω παρει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Η αλουμινενια δεν θα σου προσφερει τιποτα περισσοτερο :cool:

 

+1.

Πήρα την μεταλικη απο brando και το μόνο σίγουρο είναι οτι θα είχε επίπτωση στο σήμα αν...... πρώτα απο όλα λειτουργούσε σωστα.

Οταν το βάλεις μέσα, απλα δεν δουλευει τιποτε απο touch screen

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις πιο πριν το ποστ μου για την ρομ που προτεινω και την δοκιμασεις, θα καταλαβεις ....

δυστυχως δεν εχω το χρονο τωρα να πειραματιστω με νεα ρομ και το πως την περνας γιατι ειμαι σε εξεταστικη...... προς το παρον περιοριζομαι σε απλα προγραμματακια βαλε-βγαλε.

Θενξ παντως για την απαντηση.

 

edit:

μηπως χρειαζεται αυτο εδω;

 

 

αυτη εχω και εγω αλλα την εχω παρει απο ebay:)

 

απλα αψογη με τελεια εφαρμογη :)

εγω απο netimes πηρα 1leather(??), 1crystal, 1 silicon. Αν ειναι τοσο καλη η rubber να παρω μια να δουμε τι λεει.... Ή οποιος παραγγειλει απο Αθηνα ας βαλει μια παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και εγώ απο netimes την Rubber Coated Hard Case το Screen Protector και την έξτρα μπαταρία των 1500 mAh μαζί με τον φορτιστή μπαταρίας μέσω USB. Έβαλα και την έξτρα χρέωση για να έρθουν σε 2 με 4 εργάσιμες. Ίδωμεν...
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και εγώ απο netimes την Rubber Coated Hard Case το Screen Protector και την έξτρα μπαταρία των 1500 mAh μαζί με τον φορτιστή μπαταρίας μέσω USB. Έβαλα και την έξτρα χρέωση για να έρθουν σε 2 με 4 εργάσιμες. Ίδωμεν...

 

H αληθεια ειναι οτι χαλβαδιαζω και εγω την μπαταριουλα , αλλα βλέποντας πως εχει €6.87 φοβαμαι μην ειναι μουφα και κλαιω το HD μου...

Link to comment
Share on other sites

Απο ROM μέχρι στιγμής έχω βάλει μόνο του Panosha και συγκεκριμένα τις bp1,5 kai bp 1,6. Τώρα το HD μου "φοράει" την τελευταία με την οποία δεν έχω και κανένα πρόβλημα (δεν έχει χρειαστεί ούτε ένα soft reset μέχρι στιγμής). Αλλά απο όταν είδα την Duttys HD V1.8 XTREME έχω αρχήσει να αναστατώνομαι....:worry: με την καλή έννοια!
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι χαλβαδιαζω και εγω την μπαταριουλα , αλλα βλέποντας πως εχει €6.87 φοβαμαι μην ειναι μουφα και κλαιω το HD μου...

 

Μην αγχώνεσαι. Αν το κλάψει κάποιος αυτός θα είμαι εγώ και αυτό σε κανα μία με δύο εβδομάδες (εάν είναι μούφα η μπαταρία δεν πιστεύω να θέλει παραπάνω για να χτυπήσει πιράκια). Υπομονή λοιπόν

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλά απο όταν είδα την Duttys HD V1.8 XTREME έχω αρχήσει να αναστατώνομαι....:worry: με την καλή έννοια!

 

Και με το δίκιο σου... έχει καινούργια πράγματα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και με το δίκιο σου... έχει καινούργια πράγματα!

 

Θα περιμένω καμια εβδομάδα να δώ τις εντυπώσεις και τις απόψεις των πιο τολμηρών και έμπειρων βέβαια και ανάλογα θα πράξω.

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι χαλβαδιαζω και εγω την μπαταριουλα , αλλα βλέποντας πως εχει €6.87 φοβαμαι μην ειναι μουφα και κλαιω το HD μου...

 

μην ανησυχείς, έχω πάρει από netimes μπαταρία και για το cruise και δούλευε πολύ καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι χαλβαδιαζω και εγω την μπαταριουλα , αλλα βλέποντας πως εχει €6.87 φοβαμαι μην ειναι μουφα και κλαιω το HD μου...

 

 

με τοσα λεφτα τι περιμενεις να ειναι?;)

 

 

(δεν έχει χρειαστεί ούτε ένα soft reset μέχρι στιγμής).

 

δεν μπορω να ακουω τετοιες δηλωσεις την σημερον ημερα....

 

μια απλη ρυθμιση στη registry να αλλαξεις για να την παρει,πρεπει να κανεις επανεκινηση:O

επισης ειναι τοσες πολλες οι εφαρμογες που θελουν επανεκινηση .....

εκτος κι αν δεν βαζεις η δεν αλλαζεις τπτ στο τηλεφωνο σου ...........

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

με τοσα λεφτα τι περιμενεις να ειναι?;)

 

 

 

 

δεν μπορω να ακουω τετοιες δηλωσεις την σημερον ημερα....

 

μια απλη ρυθμιση στη registry να αλλαξεις για να την παρει,πρεπει να κανεις επανεκινηση:O

επισης ειναι τοσες πολλες οι εφαρμογες που θελουν επανεκινηση .....

εκτος κι αν δεν βαζεις η δεν αλλαζεις τπτ στο τηλεφωνο σου ...........

 

Εννοώ ότι δεν "κόλλησε" κατα την λειτουργία του ώστε να χρειαστεί να κάνω soft reset για να επανέλθει. Εννοείτε πως όταν βάζω κάποιο πρόγραμμα ή κάνω μια αλλάγη θα κάνω soft reset. Με παρεξήγησες....

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν "κόλλησε" κατα την λειτουργία του ώστε να χρειαστεί να κάνω soft reset για να επανέλθει. Εννοείτε πως όταν βάζω κάποιο πρόγραμμα ή κάνω μια αλλάγη θα κάνω soft reset. Με παρεξήγησες....

 

μα ειναι λογικο και για αυτο το ανεφερα...;)

 

δεν κολαει το τηλ με καμια ρομ ...εμεις τα γονατιζουμε με τα πειραματα μας και τις μη συμβατες εφαρμογες που δοκιμαζουμε κατα καιρους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι λογικο και για αυτο το ανεφερα...;)

 

δεν κολαει το τηλ με καμια ρομ ...εμεις τα γονατιζουμε με τα πειραματα μας και τις μη συμβατες εφαρμογες που δοκιμαζουμε κατα καιρους :)

 

Το HD το έχω σχεδόν δέκα μέρες. Τα προγράμματα που βάζω είναι συγκεκριμένα και σε αυτές τις μέρες δεν έχω προλάβει να βάλω ούτε κάποιο πρόγραμμα παραπάνω ούτε κάποια άλλη rom πέρα απο τις black pearl. Για αυτό ίσως και είναι τόσο σταθερό. Πάντως το xperia που το είχα για τρείς μέρες με τα ίδια προγράμματα (sktools, resco explorer, core player, resco photo viewer, destinator, igo8 και κανα δύο άλλα) και με την μαμίσια rom έτρωγε κάτι κολληματάκια.

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει τη Rubber θήκη από netimes και αυτό που έχω να πω είναι ότι είναι άθλια. Ουτε για μέρα δεν την εμπιστεύτηκα. Σε αντίθεση με μια άλλη δερμάτινη που πήρα. Κατ΄αρχάς ενώ η εφαρμογή ήταν καλή η θήκη δεν έκλεινε καλά λιγο πιο σφιχτά να κρατούσα το κινητο άνοιγε. Μήπως απλά μου έτυχε καμιά ελατωματική. Για τις flip top τι γνώμη έχετε γιατί από τις άλλες απογοητεύτικα.
Link to comment
Share on other sites

Mολις παρελαβα την vodafone 2gether και χωρις να αλλαξω ραδιο κανει εναλλαγη μεταξυ των γραμμων σε περιποθ 15-30". Μια χαρα προς το παρον!!!
Link to comment
Share on other sites

Mολις παρελαβα την vodafone 2gether και χωρις να αλλαξω ραδιο κανει εναλλαγη μεταξυ των γραμμων σε περιποθ 15-30". Μια χαρα προς το παρον!!!

 

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα,ενημέρωσε μας και τις επόμενες μέρες αν είναι όλα οκ.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ειμαι καινουριος στο φορουμ. θα μπορουσαν καποιοι κατοχοι του hd να μου πουν ποσο τους κραταει η μπαταρια και με τι χρηση..... ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

3 μέρες με φυσιολογική χρήση.

 

 

Ποιός είναι ο ορισμός της φυσιολογικης χρήσης?????

Γιατι και το δικό μου αλλά και φίλων μου πάνω απο 1 εώς το πολύ 1,5 μέρα δεν κρατάει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...