Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ναι αυτο εννοω....την ευαισθησια στην ο8ονη τελικα μπορουμε να την αλλαξουμε?????

 

Copy απο το thread του htc diamond

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\TouchPanel]

"PressureThreshold"=dword:00004D9A

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\OEM\TFLOSettings]

"FingerPressure"=dword:00002A8C

 

Ερώτηση. Πού μπορώ να βρώ την τελευταία έκδοση του Igo8 με τον τελευταίο χάρτη (μόνο που δεν είναι για το HD αλλά για το Α701, αν παίζει ρόλο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\OEM\TFLOSettings]

"FingerPressure"=dword:00002A8C

Αυτό νομίζω είναι για την βελτίωση του TouchFLO 3D και όχι της ευαισθησίας

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ θέλω τη βοήθειά σας!

 

Με την εφαρμογή TCPMP:

1. Έχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει video avi όπως τα κατεβάζεις από το internet?

2. Παίζουν κανονικά ή έχουν σπασίματα?

3. Τα παίζει σε full screen?

 

Με ενδιαφέρει να μάθω γιατί είναι ο βασικός λόγος που θα άλλαζα το Omnia το οποίο είναι τέλειο στην αναπαραγωγή video αλλά έχει μικρότερη οθόνη...

 

Thank you!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να μάθω γιατί είναι ο βασικός λόγος που θα άλλαζα το Omnia το οποίο είναι τέλειο στην αναπαραγωγή video αλλά έχει μικρότερη οθόνη...

Αν έχεις το Όμνια τότε μείνε εκεί που είσαι... Το HD δεν τα παει καλά σε αυτό το τομέα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

τελικα το igo γινεται να παιζει κ portrait mode κ landscape mode η πρεπει καθε φορα να αλλαζουμε τα sys??????????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

σε χρηση ιντερνετ πως τα παει? τι browser μπορω να χρησημοποιησω?βιντεακια απο το to youtube το κανονικο (οχι το mobile ) παιζει ?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: πως μπορώ να βάλω second today για να λειτουργεί το εορτολόγιο;;;

 

Μην βαράτε, έψαξα αρκετές σελίδες αλλά μου βγήκαν τα μάτια :cry: :ninja: στο διαβασμα και δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε στο http://www.emarket.gr εγω αυτο ξερω :p

 

ευχαριστώ πολυ αλλά εννοουσα εδώ στο myphone, απο το thread του cruise μου είπαν οτι πρεπει να εχω 75 posts, φανταζομαι οτι αυτο ισχυει:O

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: πως μπορώ να βάλω second today για να λειτουργεί το εορτολόγιο;;;

 

Μην βαράτε, έψαξα αρκετές σελίδες αλλά μου βγήκαν τα μάτια :cry: :ninja: στο διαβασμα και δεν βρήκα κάτι.

Οδηγίες για το Second Today: click me

 

Οδηγίες για το Εορτολόγιο: click me (Πάρε καλό backup πριν το περάσεις γιατί δεν έχει δοκιμαστεί η συμβατότητά του με το HD.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες για το Εορτολόγιο: click me (Πάρε καλό backup πριν το περάσεις γιατί δεν έχει δοκιμαστεί η συμβατότητά του με το HD.

 

οταν λες "καλό" backup...τι ή μάλλον πως ακριβώς το εννοείς το καλό???:confused:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Επαφές, μηνύματα κλπ με το pimbackup ξεχωριστά για παν ενδεχόμενο και όλο το λειτουργικό μετά με το Spbbackup ή το Sprite.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: πως μπορώ να βάλω second today για να λειτουργεί το εορτολόγιο;;;

 

Μην βαράτε, έψαξα αρκετές σελίδες αλλά μου βγήκαν τα μάτια :cry: :ninja: στο διαβασμα και δεν βρήκα κάτι.

Μην φοβασαι ,εγω το εβαλα και σε συνδυασμο βεβαια με το second today δουλευει σχεδον τελεια,και λεω σχεδον γιατι σε ενα σημειο ειναι σαν κοβει λιγο καποια γραμμη απο τις πληροφοριες που εχει αλλα κατ'αλλα ειναι ok!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι ενω στο σημα δειχνει H η G οταν παω να κανω βιντεοκληση μου λεει αποτυχια ?????????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

απο το forum του navimania δειτε αυτο με το album και θα παθετε πλακα. α δωστε το και κατα omnia μερια να λαλησουν http://rapidshare.com/files/173196960/Cornell_Lab_480p.rar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια γιατι ενω στο σημα δειχνει H η G οταν παω να κανω βιντεοκληση μου λεει αποτυχια ?????????

 

Όταν είναι στο G δεν έχεις διάθεση 3G από τον πάροχο σου και λογικό είναι να μην μπορείς να πραγματοποιήσεις βιντεοκλήση. Είσαι σίγουρος ότι ο παραλήπτης της κλήσης είναι σε θέση να δεχτεί;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα το igo γινεται να παιζει κ portrait mode κ landscape mode η πρεπει καθε φορα να αλλαζουμε τα sys??????????

 

Νομίζω ότι πρέπει να αλλάζεις το sys ανάλογα! :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατα τυχη βρηκα οτι πηγαινοντας το δαχτυλακι απο επανω μεχρι κατω στην καρτελα με το e-mail τοτε αλλαζουν τα e-mail...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατα τυχη βρηκα οτι πηγαινοντας το δαχτυλακι απο επανω μεχρι κατω στην καρτελα με το e-mail τοτε αλλαζουν τα e-mail...

 

Opws ta sms, oi fwtografies, ta tragoudia... sta analoga tabs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι καλημέρα,

 

διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά όλο προβλήματα είναι το HD, το εορτολόγιο δεν δουλεύει σωστά, το Destinator δεν δουλεύει καθόλου, το I-Go χρειάζεται ένα σωρό ρυθμίσεις για να δουλέψει σωστά, και δεν ξέρω τι άλλο. Και πάλι μη με παρεξηγήτε, αλλά, παρόλο που το έχω ήδη παραγγείλει, το σκέφτομαι ότι μέχρι να το στήσω θα μου φύγει ο πάτος.:(

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή και Destinator??

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και από το δικό μου το χρώμα.. Μια κουκίδα στην κάτω αριστερή γωνία . :mad:

Υ.Γ. το προσέχω σαν μωρό (θήκες,προσεκτικά ακουμπίματα,σε επίπεδες επιφάνειες πάντα πάνω στην θήκη,ιστορίες κτλ):cry:

Τι στο %$#@!# με μαρκαδόρο καλύτερα θα το έβαφα!! :mad:

 

συνάδελφοι καλημέρα,

διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά όλο προβλήματα είναι το HD, το εορτολόγιο δεν δουλεύει σωστά, το Destinator δεν δουλεύει καθόλου, το I-Go χρειάζεται ένα σωρό ρυθμίσεις για να δουλέψει σωστά, και δεν ξέρω τι άλλο. Και πάλι μη με παρεξηγήτε, αλλά, παρόλο που το έχω ήδη παραγγείλει, το σκέφτομαι ότι μέχρι να το στήσω θα μου φύγει ο πάτος.:(

 

Το εορτολόγιο δουλεύει κανονικότατα με το Second Today.

Δεν το υποστηρίζει το tf3d.

Το gps γενικά είναι αρκετά καλό, χθες με χαλασμό στην αθήνα κλείδωνε σε πέντε δευτερόλεπτα - στην κυριολεξία.

Το destinator δουλεύει τέλεια.

Και το igo επίσης τέλεια (παίζει Κανονικότατα και χωρίς τις ρυθμίσεις που προτείνουν τα παιδιά, απλά με αυτές το iGo είναι εμπειρία στο HD.

Δεν έχω κανένα παράπονο από την πλοήγηση. Λίγες περιπτώσεις από τι βλέπω έχουν θέμα..

 

Την πρόσοψη να φοβάσαι!!!!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Den tha elega oti xreiazetai kati parapanw apoti oles oi ypoloipes sygxrones WM syskeves.

 

Parepiptontws... osa aneferes doulevoun mia xara.

η ελευση αυτου του:mobile: και τα χαρακτηριστικά του μας:hypno: και μας εκανε να μας τρεχουν τα :drool: μετα μας δημιουργησε μια μικρη:cold: αλλα που θα παει θα το στρωσουμε και θα ειμαστε ολοι:yahoo:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ θέλω τη βοήθειά σας!

 

Με την εφαρμογή TCPMP:

1. Έχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει video avi όπως τα κατεβάζεις από το internet?

2. Παίζουν κανονικά ή έχουν σπασίματα?

3. Τα παίζει σε full screen?

 

Με ενδιαφέρει να μάθω γιατί είναι ο βασικός λόγος που θα άλλαζα το Omnia το οποίο είναι τέλειο στην αναπαραγωγή video αλλά έχει μικρότερη οθόνη...

 

Thank you!!!

 

 

To HD τα παει τελεια με video ακομα και με αναλυση 600 χ 340! Απλα θελει τον καταλληλο τυπο αρχειου. Στο site xdadevelopers υπαρχει θεμα για το πως να ρυθμισεις τα αρχεια για να παιζουν σωστα. Καντε ενα κοπο και διαβαστε το.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...